پسورد و سه باور غلط ما در مورد امنیت آن

پسورد و سه باور غلط ما در مورد امنیت آن

وقتی سخن از امنیت و محافظت از پسورد به میان می‌آید تعدادی از ما در مورد رعایت امنیت پسورد بسیار افراط می‌کنیم و بسیاری خیلی ساده از کنار این مسئله رد می‌شویم، اشتباهات زیادی در مورد امنیت کلمه عبور در بین کاربران دنیای اینترنت وجود دارد که گاها می‌تواند امنیت حساب‌های کاربری آنها را تا حد صفر پایین بیاورد. در ادامه با نکست همراه باشید تا ۳ اشتباه رایج در مورد کلمه عبور را به شما یادآوری کنیم.

۱-  روش اعتبار سنجی ۲ مرحله‌ای غیرقابل نفوذ است

روش اعتبار سنجی ۲ مرحله‌ای یا به‌اختصار ۲FA روش هوشمندانه‌ای برای مطمئن سازی حساب‌های آنلاین است که حتماً باید از آنها استفاده کنید، اما نمی‌توان گفت که ۲FA به‌طور ۱۰۰% جلوی نفوذ هکرها را می‌گیرد و شما نمی‌توانید به علت وجود اعتبار سنجی ۲ مرحله‌ای پسورد ساده‌ای انتخاب کنید.

در کل حساب شما با استفاده از کلمه عبور مطمئن و با استفاده از ۲FA بسیار مطمئن‌تر خواهد بود و شما نباید یکی را فدای دیگری کنید

۲-  پسورد حساب‌های شرکت‌های بزرگ مطمئن است

برندهای بزرگ برای امنیت شما در سرویس‌هایشان برنامه‌ریزی و هزینه می‌کنند و این به خاطر نیاز آنها برای جلب رضایت و کسب اعتبار است اما در طرف دیگر توجه هکرها و خرابکاران به این نوع شرکت‌ها بسیار بیشتر از شرکت‌های نوپا و یا گمنام است.

شما نباید به خاطر بزرگی یک شرکت و یا سرویس از کلمات عبور ساده‌تری استفاده کنید

۳-  تست کننده‌های پسورد کافی هستند

بعضی وقت‌ها که در یک سایت مشغول ساخت کلمه عبور برای حساب خود هستید ممکن است تست کننده‌ها به شما بگویند که پسورد شما ۹۸% مطمئن است و شما به علت این هشدار از پیچیده کردن کلمه عبور خود دست می‌کشید، فراموش نکنید که هکرها تمام این تست کننده ها را می‌شناسند و الگوریتم‌های آنها را به‌صورت معکوس علیه شما استفاده خواهند کرد بنابراین تمام تلاش خود را در جهت کلمه عبوری پیچیده انجام دهید.

دانستن اشتباهات رایج در مورد کلمه عبور به ما در بهبود امنیت در زندگی دیجیتال کمک خواهد کرد، شما می‌توانید برای ساخت پسورد قوی و قابل‌یادآوری مطلبی را که قبلاً بنده تهیه‌کرده‌ام مطالعه بفرمایید. آیا شما در اطراف خود اشتباه رایج دیگری که مردم در مورد پسورد انجام می‌دهند سراغ دارید؟ با کاربران در میان بگذارید


منبع: makeuseof

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *