نکاتی برای پاسخ دادن به ایمیل ها در جیمیل

ایمیل یکی از بهترین راه های ارتباطی است که با گذشت سالها و با آمدن ابزارهای مختلفی اید هیچ گاه جایگاه خود را از دست نداده است ، و با روند رو به رشد استفاده از اینترنت لازم است که هر کسی اصول صحیح استفاده از سیستم های برقراری ایمیل آشنا باشد و بتواند به راحتی از انها استفاده کند، Gmail یکی از بزرگترین و بهترین سرویس های ارائه دهنده خدمات ایمیل است که به جرات می توان گفت هر کسی یک ایمیل در این سایت دارد در این مطلب قصد داریم شما را با نکاتی کوچک اما کاربردی در پاسخ دادن به ایمیل ها آشنا کنیم

آنچه در این مقاله می‌خوانیم

موضوع پیام را حتما نغییر دهید.

وقتی که شما می‌خواهید به ایمیلی پاسخ دهید بخش “موضوع” مخفی است و شما عموما آن را تغییر نمی‌دهید و همین باعث می‌شود موضوع ایمیل ارسالی شما ظاهر خوبی نداشته باشد. با کلیک کردن بر روی فلش کوچک رو به پایین که در تصاویر زیر می‌بینید، می‌توانید موضوع ایمیل خودتان را تغییر دهید. پس از بازشدن منوی مربوطه بر روی Edit subject کلیک کنید.

در صورت لزوم بخش‌های Cc و Bcc را پر کنید.

به صورت پیش فرض این دو بخش نیز مخفی هستند. با کلیک کردن بر روی بخش To این دو گزینه نیز اضافه می‌شوند.

پاسخ را به همه ارسال کنید

اگر در ایمیل‌های گروهی فراموش می‌کنید که پاسخ خودتان را برای همه ارسال کنید می‌توانید به تنظیمات رفته و این گزینه را به صورت پیشفرض فعال کنید. به مسیر Setting> General> Default reply behaviour رفته و تیک گزینه ی reply all را بزنید. از این پس به جای گزینه ی reply، گزینه‌ی reply all را مشاهده خواهید کرد.

ارسال و بایگانی کردن خودکار ایمیل‌ها

اگر شما از آن دسته افراد هستید که پس از این‌که جواب ایمیلی را ارسال کردید آن را بایگانی می‌کنید، می‌تواند با فعال کردن گزینه‌ی مربوطه در وقت خودتان صرفه جویی کنید. در مسیر Setting>General>Send & Archive با فعال کردن گزینه‌ی Show “Send & Archive” button in reply کار خودتان را ساده‌تر کنید و ضمن ارسال ایمیل آن را نیز به صورت خودکار به بایگانی اضافه کنید.

شاید این نکات بسیار پیش‌پا افتاده به نظر برسند ولی می‌توانند ارزش زیادی داشته باشند و کمک شایانی به شما بکنند.

یک نظر

  • قالیشویی گفت:

    ممنون از شما دوست عزیز واقعا مفید بود

  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *