اینستاگرام و ۹ نکته ساده برای افزایش تعداد دنبال کنندگان

اینستاگرام و ۹ نکته ساده برای افزایش تعداد دنبال کنندگان

اگر درختی در جنگل بیفتد و کسی صدای آن را نشنود درواقع مثل این است که اصلاً درختی نیفتاده است، این منطق دقیقاً برای اینستاگرام و سایر رسانه‌های اجتماعی هم صدق می‌کند به این صورت که اگر شما عکسی را در اینستاگرام پست کنید و کسی آن را نبیند درواقع شما فقط وقت خود را تلف کرده‌اید و کار مفیدی انجام نداده‌اید، حال سؤال اینجاست که چگونه دنبال کنندگان بیشتری به‌دست آوریم؟ در ادامه با نکست همراه باشید تا به شما ۱۰ نکته در به‌دست آوردن دنبال کنندگان یا همان follower بیاموزیم.

۱- عکس‌هایی باکیفیت بالا پست یا ارسال کنید

اگر شما در اینستاگرام خود عکس‌های بی‌کیفیت یا تصاویری دارای ایراد در لنز ارسال کنید مانند کانال‌های قدیمی تلویزیون دیگرکسی با دیدن آنها هیجان‌زده نخواهد شد و شما را دنبال نخواهند کرد

اینستاگرام بهترین مکان برای به اشتراک‌گذاری تصاویر گوشی شماست اما اگر کیفیت دوربین شما پایین است می‌توانید با دوربین باکیفیت عکس گرفته و از کامپیوتر برای آپلود کردن آن استفاده کنید.

۲- استفاده از هشتگ (hashtags)

با استفاده از هشتگ‌ها خیلی زود وارد جامعه اینستاگرام خواهید شد، با اضافه کردن هشتگ‌های مرتبط به‌عکس خود و یا گرفتن عکس برای یک هشتگ خاص میزان بازدید و جذابیت پست‌های شما بالا خواهد رفت.

اگر شما قبلاً از هشتگ استفاده کرده‌اید با دقت در عکس‌ها و هشتگ‌های آنها می‌توانید به فرمولی برای رشد تعداد بازدیدها و دنبال کنندگان دست پیدا کنید.

۳- از افراد نام ببرید

اگر شما از اینستاگرام استفاده کنید کسانی را دنبال می‌کنید که محتوای موردعلاقه شما را ارسال می‌کنند و اگر آنها را دنبال می‌کنید با آنها صحبت کنید اگر شما با افرادی که تعداد دنبال کنندگان زیادی دارند صحبت و مکالمه داشته باشید سایر دنبال کنندگان ممکن است بر روی عکس شما کلیک کنند و شما را دنبال کنند البته اگر نکته اول را خوب رعایت کرده باشید.

۴- در زمان مناسب مطالب و تصاویر خود را پست کنید

کاربران در مناطق مختلف و با شغل‌های متفاوت در زمان‌های متفاوتی اینستاگرام خود را چک می‌کنند و شما باید بدانید که مخاطبان هدف شما در چه زمانی گوشی خود را چک می‌کنند.

اگر شما عکس‌های خود را خیلی زود ارسال کنید آنها هیچ‌وقت دیده نخواهند شد و اگر دیر آنها را ارسال کنید دیگر مشتری پیدا نخواهد کرد شما باید با توجه به منطقه زمانی آنها ساعاتی را که کاربران در مترو یا اتوبوس یا سر میز نهار هستند بیابید و عکس‌های خود را در آن ساعات پست کنید.

۵- با مخاطبان اینستاگرام خود تعامل داشته باشید.

شما می‌دانید که پست‌هایی هستند که باعث می‌شوند شما بر روی آنها توقف کنید تا بیشتر در آنها دقت کنید، اما در اینستاگرام توقف بر روی یک مطلب خوب یک چیز است و تعامل بر روی آن مطلب یک چیز دیگر، بنابراین اگر تصویر شما یک تصویر معمولی باشد اما عنوان خوبی برای آن انتخاب کنید احتمال توقف کاربران بر روی آن و قرار دادن کامنت بر روی آن افزایش خواهد یافت

روش‌های مختلفی برای تشویق کاربران به قرار دادن کامنت بر روی پست‌های شما وجود دارد. مثلاً با به چالش کشیدن آنها، سرگرم‌کننده بودن و پرسیدن سؤال تعدادی از این روش‌هاست.

۶- از اینستاگرام بیشتر استفاده کنید

شاید این نکته کمی گیج‌کننده باشد اما باید بدانید کاربران کسانی را دنبال می‌کنند که در طول روز مطالب و تصاویری برای دیدن داشته باشند، اگر شما فقط روزی یک بار عکسی را ارسال می‌کنید نباید انتظار داشته باشید که کاربران برای دنبال کردن شما پیش‌قدم شوند. هرچه استفاده شما از اینستاگرام بیشتر باشد به همان میزان احتمال افزایش دنبال کنندگان وجود دارد.

۷- از حرفه‌ای‌ها یاد بگیرید

مطالب بسیار زیادی در مورد انتخاب استراتژی خوب برای رسانه‌های اجتماعی در وب وجود دارد که تعدادی از آنها بسیار عالی و کاربردی هستند و توسط افرادی نوشته‌شده‌اند که از این راه به سرمایه‌های کلانی دست‌یافته‌اند پس اگر آنها به‌صورت رایگان تجربه‌های خود را در اختیار شما قرار می‌دهند کمی احمقانه است که از آنها استفاده نکنیم.

۸- تقلب کنید

اگر انجام روش‌های قبلی برای شما وقت‌گیر و خسته‌کننده است می‌توانید کمی تقلب کنید البته باید برای آن پول بپردازید

اگر در گوگل جستجو کنید به‌سادگی هزاران مورد درباره افزایش تعداد دنبال کنندگان حتی تا چند هزار را خواهید یافت پس کافی است کمی سر کیسه را شل کنید و به یکی از آنها اعتماد کنید و راه صد ساله را یک شبه طی کنید.

۹- از رویدادها و مکان‌های مهم عکس بگیرید

اگر شما بتوانید در موقع درست و در جای درست باشید، با عکس گرفتن از رویدادهایی که روزانه با آنها برخورد می‌کنید یا مناظر و مکان‌های دیدنی می‌توانید کاربران زیادی را به خود جذب کنید

ارسال تصاویر در مورد شهر خود می‌تواند روش خوبی برای جذب دنبال کنندگان در اینستاگرام باشد، همچنین تصاویر حرفه‌ای از مکان‌های عمومی و افراد در حین فعالیت روزانه می‌تواند برای هرکسی جالب باشد.

شما چه تعداد دنبال کننده در اینستاگرام دارید و اگر از روش خاصی برای افزایش تعداد دنبال کنندگان استفاده می‌کنید با ما در میان بگذارید (کامنت)

منبع: androidpit

‫3 نظر

  • rapidmind گفت:

    سلام اخیرا اینستاگرام تقلب رو کشف میکنه و بلاک میکنه

  • bigbang گفت:

    کاش یه اینفوگرافیک ساده درست می کردید خیلی عالی بود

  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *