chrome canary مرورگری برای امنیت بیشتر در اینترنت

اینترنت فرارگیرترین و بزرگترین شبکه موجود در دنیاست، ما با دستگاه های مختلفی به اینترنت متصل می شویم  و اطلاعات مختلفی از ما در این شبکه جهانی منتقل می شود، اما سوال اینجاست این شبکه چقدر مطمئن است؟ و اینکه چگونه مطمئن وارد اینترنت شویم و از آن استفاده کنیم. در این مطلب قصد داریم شما را با مرورگر Chrome Canary آشنا کنیم که ادعا می کند به دغدغه های ما در مورد امنیت اینترنت پاسخ می دهد.پس در ادامه مطلب با نکست همراه باشید.

مدیران مرورگرهای مختلف به طور مستمر در صدد بهبود امنیت مرورگرهای خود در مقابل بدافزارها و حفره های امنیتی هستند. یکی از جدی ترین تلاش ها در زمینه وبگردی امن توسط گوگل انجام شده است. گوگل مدتی است که با ارائه نسخه ای از مرورگر محبوب خود یا همان کروم که این بار قناری کروم یا chrome canary نام دارد و لوگوی آن نیز به رنگ زرد تغییر رنگ داده است پا را از آن آیکون قفل کوچک در آدرس بار مرورگر فراتر گذاشته است و با برنامه نویسی و کدنویسی های پیشرفته در صدد آسودگی خاطر کاربران خود در وبگردی و توسعه دهندگان وب سایت ها برآمده است.

chrome canary اکنون در نسخه آزمایشی خود به سر می برد و از کاربران خود خواسته است تا با ارائه نظرات خود در بهبود امنیت این مرورگر زرد گامی مؤثر را در کنار گوگل بردارند. chrome canary در نسخه فعلی خود و همچنین در نسخه های آینده خود سعی دارد به توسعه دهندگان وبسایت ها در حفظ امنیت وبسایتشان و برطرف کردن نقایص امنیتی آنها کمک کند و همچنین به کاربران عادی این امکان را می دهد که پیش از ورود به هر وبسایت گواهینامه امنیتی آن سایت را مورد بررسی قرار دهند و امنیت المان های مختلف موجود بر روی یک صفحه اینترنتی را مشاهده کنند. پس باید مقداری تأخیر در بارگذاری سایت برای بررسی کامل امنیت آن از طرف مرورگر خود را تحمل کنید.

پس اگر میخواهید قبل از بارگذاری هرصفحه اینترنتی از امنیت آن اطمینان کامل را حاصل کنید chrome canary دقیقا همان چیزیست که شما به آن نیاز دارید. اما همانطور که ذکر شد این مرورگر هنوز در نسخه آزمایشی خود به سر می برد و شما در ویندوز های ۷ و ۸ و ۱۰ میتوانید از آن به عنوان مرورگر دوم خود استفاده کنید و با این کار گوگل را در توسعه و تکمیل هرچه بیشتر این مرورگر امن یاری دهید.از طریق این لینگ می توانید این مرورگر را دانلود کنید chrome canary

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *