چهار روش برای بازیابی رمز ویندوز فراموش شده

چهار-روش-برای-بازیابی-رمز-ویندوز

آیا شما نمی توانید به کامپیوترتان دسترسی پیدا کنید؟ به این دلیل که رمز کاربری خود را فراموش کرده اید؟ این امر بسیار نگران کننده است مخصوصاً برای زمانی که به فایل ها و اصطلاحات درون سیستم تان احتیاج فوری داشته باشید اما خوشبختانه روش ها و گزینه های زیادی وجود دارد که می توانید به سیستمی که رمز آن را فراموش کرده اید دسترسی پیدا کنید برای یادگیری این روش ها با نکست همراه باشید.

بازیابی رمز ویندوز به صورت آنلاین (قابل اجرا فقط در ویندوز ۸ fبه بالا)

بازیابی رمز ویندوز به صورت آنلاین (قابل اجرا فقط در ویندوز ۸ fبه بالا)

برای عوض کردن و تغییر رمز عبوری که فراموش کرده اید مراحل زیر را انجام دهید:

مرحله اول (تغییر رمز آنلاین):

ابتدا به وسیله یک کامپیوتر دیگر به سایت Live.com بروید بعد از بار گزاری و بالا آمدن صفحه گزینه I forgot my password (رمز عبورم را فراموش کرده ام) را انتخاب کنید و روی next کلیک کنید.این روش به این گونه عمل خواهد کرد که شما یک حساب کاربری مایکروسافت داشته باشید و از طریق آن بتوانید رمز عبور سیستم تان را تغییر دهید.حساب مایکروسافت به صورت پیشفرض در هنگام نصب ویندوز از شما درخواست و در سیستم ثبت می شود مگر اینکه تنظیمات ویندوز را به صورت دستی تغییر داده و این مرحله را انجام نداده باشید.

مرحله دوم:

حساب مایکروسافت خود را در کادر خالی ظاهر شده وارد کنید.

حساب های مایکروسافت اغلب با عباراتی چون live.com یا hotmail.com یا outlook.com پایان می پذیرد.اگر حساب کاربری شما در سایت بصورت ناشناخته بود نام کاربری خود را با نوشتن دامنه آن به صورت کامل تایپ کنید مثلاً به جای ali بنویسید ali[@]hotmail.com در کادر پایین هم طبق نوشته ظاهر شده را تایپ کنید و روی next کلیک کنید.

مرحله سوم:

از گزینه های دریافت مجدد پسورد یکی را انتخاب کنید.

هنگامی که حساب مایکروسافت ایجاد می کنید یک شماره تلفن و یک آدرس ایمیل را برایتان ثبت می کند. در این مرحله شماره تلفن یا ایمیل را انتخاب و گزینه ارسال کد را انتخاب کنید.

اگر چنانچه شماره تلفن یا ایمیل مربوطه شما تغییر کرده است در کادر موجود ایمیل جدیدی را وارد کنید و دکمه next را بزنید تا کد شما به آن ارسال شود.

مرحله چهارم:

کدی را که از مایکروسافت دریافت می کنید در کادر مربوطه وارد کنید و روی next کلیک کنید. بعد از وارد کردن کد می توانید رمز عبور جدید را وارد کرده و بعد از تایید با رمز جدید وارد سیستم تان شوید.

بازیابی پسورد ویندوز از طریق safe mode

بازیابی پسورد ویندوز از طریق safe mode

مرحله اول:

سیستم را از طریق همان صفحه لاگین ریستارت کنید.

این ریستارت کردن متفاوت تر از ریستارت کردن عادیست.در هنگام بوت و بالا آمدن ویندوز روی آیکن پاور کلیک کنید، کلید shift را پایین نگه داشته و روی ریستارت کلیک کنید در این حالت سیستم بعد از یکی دو بار ریستارت شدن در حالت safe mode بالا می آید.

مرحله دوم:

گزینه ریستارت را انتخاب کنید یک بار دیگر سیستم ریستارت می شود. صفحه ای برایتان ظاهر می شود که از شما می خواهد یک گزینه را انتخاب کنید روی Troubleshoot کلیک کنید و سپس گزینه advanced option و بعد startup setting را انتخاب کنید.روی restart کلیک کنید تا سیستم با صفحه نمایشی جدید (اجرا در حالت safe mode) راه اندازی شود.

مرحله سوم:

بعد از ریستارت شدن سیستم در مرحله دوم کلید f4 یا ۴ را فشار دهید (این کلیدها در سیستم های مختلف می تواند متفاوت باشد) تا وارد حالت safe mode شوید.

مرحله چهارم:

در safe mode شما به عنوان کاربر مدیر شناخته می شوید که بدون رمز است و شما به راحتی می توانید وارد سیستم شوید.وارد control panel شده users account را انتخاب کنید روی کاربر موردنظر کلیک کرده و با انتخاب گزینه change password پسورد سیستم خود را تغییر دهید.

مرحله پنجم:

بعد از انجام مراحل فوق سیستم تان را ریستارت کرده و اجازه دهید در حالت عادی بالا بیاید حال با پسورد جدید می توانید وارد حساب کاربری خود شوید.

ریست کردن پسورد با استفاده از دیسک reset password

ریست کردن پسورد با استفاده از دیسک reset password

مرحله اول:

ابتدا یک دیسک ریست کردن پسورد که قبلاً درست کرده اید را پیدا کنید. این روش زمانی مفید است که شما در تاریخی قبل تر (زمانی که پسورد سیستم تان را می دانستید) با استفاده از یک فلش یا سی دی این دیسک را ساخته باشید.

مرحله دوم:

زمانی که شما رمز سیستم تان را وارد می کنید اگر اشتباه باشد ویندوز خطای username or password is incorrect را به شما نشان می دهد. روی ok کلیک کنید.

مرحله سوم:

دیسک ریست کردن پسورد را در درایور مربوطه قرار دهید و روی reset password کلیک کنید پنجره ویزارد برای شما باز خواهد شد روی next کلیک کنید.

مرحله چهارم:

کلید مکان رمز عبور را انتخاب کنید در این منو شما لیستی از فایل های روی هارد دیسک خودتان را مشاهده می کنید محل ذخیره کلیدتان را انتخاب و next را بزنید.

مرحله پنجم:

در کادر وسط پسورد جدیدتان را تایپ کنید و در کادر پایینی آن را دوباره بنویسید و روی next کلیک کنید.

مرحله ششم:

در مرحله پایانی روی finish کلیک کنید تا پنجره مدیریت پسورد بسته شود.

منتظر بمانید سیستم بارگذاری شود پسورد جدیدتان را تایپ کنید و به راحتی وارد سیستم تان شوید.

ریست کردن پسورد با استفاده از دیسک ویندوز و عمل repair

ریست کردن پسورد با استفاده از دیسک ویندوز و عمل repair

مرحله اول:

دیسک ویندوز را داخل درایور قرار داده و سیستم را ریستارت کنید در صفحه لود شدن سی دی کلیدی را فشار دهید تا سی دی لود و بار گزاری شود.

مرحله دوم:

سیستم عامل مورد نظرتان را انتخاب کنید چنانچه شما چند سیستم عامل روی سیستم تان داشته باشید در اینجا چند گزینه را مشاهده می کنید سیستم عامل مورد نظرتان را انتخاب کنید گزینه use recovery tools را انتخاب و next را بزنید.

مرحله سوم:

از منوی ظاهر شده command prompt را انتخاب کنید.پنجرهٔ خط فرمان برای شما باز شده و شما می توانید دستوراتی را جهت تغییر پسورد در آن تایپ کنید. مراحل زیر را با نکست دنبال کنید:

 • عبارت D: یا C: را تایپ کنید (با توجه به اینکه سیستم عامل شما در چه درایوی قرار دارد) و کلید Enter را بزنید.
 • عبارت زیر را تایپ کنید و Enter را بزنید:

Windows\system32>ren utilman.exe utilhold.exe

 • عبارت زیر را تایپ و Enter را بزنید

Copy cmd.exe utilman.exe

 • Exit را تایپ و Enter بزنید

مرحله چهارم:

سی دی را از درایو خود خارج کرده و سیستم را ریستارت کنید هنگامی که صفحه ویندوز بالا آمد با استفاده از منوی دسترسی سریع که در گوشه سمت چپ صفحه نمایش وجود دارد برنامه command prompt را باز کنید.

مرحله پنجم:

پسورد جدیدی تعریف کنید.

برای این کار عبارت زیر را تایپ کنید:

Net user yourusername yournewpassword

در عبارت فوق به جای yourusername نام کاربری خود و به جای yournewpassword پسورد جدیدتان را وارد کنید.

عبارت exit را تایپ کنید تا پنجره خط فرمان بسته شود

اکنون با پسورد جدید می توانید وارد حساب کاربری خود شوید.

مرحله ششم:

تا این مرحله پسورد شما تغییر یافت اکنون باید فایل هایی که کپی کردیم را هر کدام در جای خود قرار دهیم برای این کار برنامه command prompt را در ویندوز خود به صورت administrator اجرا کرده و عبارت زیر را تایپ کنید

C:\cd windows\system32>

copy utilhold.exe utilman.exe

C: درایوی است که سیستم عامل مربوطه در آن قرار دارد.

اینفوگرافی : 4 روش ساده و کاربردی بازیابی رمز ویندوز

رمز ویندوز خود را فراموش کرده اید؟ چهار روش برای بازیابی رمز ویندوز اینفو گرافیک infographic

پرسش و پاسخ در مورد بازیابی رمز ویندوز

من کامپیوترم را از شخص دیگری گرفتم ، آیا راهی وجود دارد که رمز عبور برای من ارسال شود؟

این کاملاً به نسخه ویندوز شما و همچنین سطح دسترسی شما بستگی دارد. من همیشه توصیه می کنم وقتی رایانه ای استفاده می کنید ، ویندوز را پاک کنید و دوباره نصب کنید.

من لپتاپ dell دارم با ویندوز شرکتی vista چگونه رمز آن را بردارم؟

وارد رایانه دیگری شوید و نوعی نرم افزار دور زدن رمز عبور را پیدا کنید. آن را روی درایو فلش قرار دهید و آن را در رایانه خود قرار دهید.

چگونه می توان رمز عبور ویندوز 8 را بازیابی کرد؟

اگر حساب ایجاد شده انلاین باشد به سادگی با روش گفته شده در متن می توانید.اما اگر یک حساب محلی ایجاد کرده اید (به عنوان مثال فقط “ali”) ، به احتمال زیاد شانس ندارید. برخلاف ویندوز 7 و نسخه های قبلی ، ویندوز 8 و 10 از فایل های سیستمی خود محافظت می کنند ، بنابراین بازیابی رمز عبور در خارج از سیستم عامل غیرممکن است .

‫41 نظر

 • هانا گفت:

  سلام.
  خسته نباشید،
  من بعد از ری استارت شدن در مرحله ای که گفته شد کلید f4 رو بزنید انجام دادم، ولی safe mode نیومد برام و یک صفحه آبی که بالاش نوشته شده
  ( Asus Tek. Easy Flash Utility )
  باز شد و تنها کاری که میتونم داخلش انجام بدم اینه که فایل های داخل درایو C با یکی دیگه از درایو های E یا D رو فقط بتونم ببینم.
  ویندوزم ۱۰ هست
  لطفا راهنمایی کنید چیکار کنم تا از روش safe mode بتونم پسوردم رو بازیابی کنم، ضمنا از روش بازیابی رمز اکانت از طریق مایکروسافت هم امتحان کردم و نشد.

 • abolfazl گفت:

  سلام برای اون دسته عزیزانی که رمزشون رو درست وارد می کنن ولی قبول نمی کنه حتما یکبار با حروف بزرگ و یکبار با حروف کوچک تست کنن
  من خودم پسوردمو با حروف بزرگ سیو کرده بودم هرچقدر کوچیک میزدم قبول نمی کرد😂

 • Amir گفت:

  چجوری توی safe mode وارد کنترل پنل بشم؟

  • محمد اصغری گفت:

   safe mode دقیقا خود ویندوزه فقط بعضی ابزارها توش ران نمیشه

 • سعید گفت:

  سلام ببخشید با روش دوم ک اطلاعت کامپیوتر مثل عکس و فیلم‌ که پاک‌ نمیشه؟؟

  • محمد اصغری گفت:

   سلام اگه منظورتون تغییر رمز در حالت safe mode هستش خیر

   • متین گفت:

    برای من روی سیف مود هم حتی پسورد میخواد چیکار باید بکنم ؟

  • محسن گفت:

   سلام
   باsafe mode هم میرم متاسفانه باز پسورد میخواد
   چه باید کرد؟

 • محمدامین گفت:

  آقا من سیستمم اصلا پسورد نداشت اما الان که ویندوز رو آپدیت کردم یهو پسورد می خواد تازه هم یوزرنیم می خواد و هم پسورد که من هیچکدومشو نمی دونم از راه اطلاعات مایکروسافت اکانت هم که میرم هی میگه پسوردم اشتباهه
  چیکار کنم؟؟؟؟؟

  • محمد اصغری گفت:

   سلام اینکه شما قبل آپدیت کردن ویندوزتون پسوردتون رو وارد نمیکردید به این معنی نیست که سیستمتون پسورد نداشته موقع نصب ویندوز یه نام کاربری و پسورد براش انتخاب کردید حتما
   تو صفحه ورود نام کاربری رو باید خودش بنویسه لطفا بفرمایید ویندوزتون چه نسخه ایه

 • mmrmr گفت:

  سلام ، کامپیوتر من ویندوز ۷ هست.
  قبلا هیچ دیسکی و سی دی برای رمزم درست نکردم.
  کامپیوتر اینترنت نداره و نرم افزار نصب نکردم.
  چطوری می تونم بدون پاک شدن اطلاعاتم رمزم رو بازیابی کنم؟
  اگه کمکم کنین ممنون میشم.

 • مهدی گفت:

  من در حالت safe mode بازم باید پسوورد بزنم 😐

  • امیر گفت:

   منم

   • Aboli گفت:

    سلام من داشتم اکانت مایکروسافت درست میکردم یه لحظه پسورد که زدم دیدم نمیاره اومدم بیرون بعدش دیدم اکانت ثبت شده الآنم لپتابو روشن میکنم پسورد میخواد هرچی پس ورد میزنم نمیاره

  • امیر گفت:

   من تو سیف مود گیر کردم رمز رو درس میزنم ولی میگه غلته

 • Amie گفت:

  خدا خیرت بده کارم راه افتاد ممنونتم

  • محسن گفت:

   سلام دوستان
   من ظهر با سیستم کار کردم
   ولی متأسفانه غروب باز کردم میگه رمز اشتباهه
   لطفا راهنمایی کنید
   خیلی لنگم

 • Sajad گفت:

  باسلام. من از نسخه های قدیمی ویندوز رو کامپیوترم استفاده میکنم الان هرچی پسوردمو میزنم بازنمیشه میشه راهنماییم کنید ..ممنون میشم

  • محمد اصغری گفت:

   سلام برای نسخه های قدیمی راه های ساده تری هم وجود داره چون ایرادات امنیتی بیشتری داشتن اما در هر صورت اگه نتونستید تعویض ویندوز راه ساده و بی دردسری هستش

 • zahra گفت:

  سلام. ویندوز من ۸٫۱ هست.
  بعد از زدن f4 وارد، به عنوان کاربر مدیر شناخته نمیشم و همچنان از من رمز میخواد.
  باید چکار کنم؟

 • سارا گفت:

  سلام. روش ۴برام کار نکرد. از حالت safe modeهم ک میرم واردش میشه ولی بازم رمز عبور میخواد

 • hadi گفت:

  سلام من از زوش دوم استفاده کردم ولی بعد از زدن f4 حالت safe mod رو در صفحه لاگین بالا میاد و هرچی x رو با win میزنم control panel بالا نمیاد چیکا کنم (ویندوز۱۰ دارم و سیستمم لب تاپه)

 • هانا گفت:

  من دیسک ویندوز ندارم چی کارکنم

  • محمد اصغری گفت:

   البته می تونید راه های دیگه رو هم امتحان کنید اما برای بیشتر کارها تو ریست و ریکاوری نیاز به دیسک ویندوز دارید

 • هانا گفت:

  من دیسک ویندوز ندارم چی کار کنم؟

  • محمد اصغری گفت:

   سلام حتما باید از دیسک ویندوز استفاده کنید

   • ابوالفضل گفت:

    سلام من ویندوز ۱۰ دارم کیس هست
    با روش دوم اقدام کردم ولی دوباره از من رمز میخواد و یوزرنیم خودم رو میاره
    چه کنم؟

  • امیر گفت:

   سلام من از حالت safe mod استفاده کردم ولی باز پسوورد میخ اد چیکار کنم؟

 • محمد گفت:

  سلام
  من سی دی رو هم گذاشتم تو دستگاه اصلا بالا نیومد
  الان باید چکار کنم

  • محمد اصغری گفت:

   سلام باید تو تنظیمات بوت first boot device رو روی دی وی دی رام ست کنید تا با دی وی دی یا همون سی دی بالا بیاد

 • Masoud گفت:

  سلام یوزرنیم سیستم به زبان فارسی است و در بخش cmd نمیشه فارسی تایپ کرد

  • محمد اصغری گفت:

   :))))
   سلام واقعا این یه مشکله که نمیشه کاریش کرد یه روش دیگه رو امتحان کنید

 • Unknown گفت:

  سلام دمت گرم داداش عالیه ولی من وقتی وارد start up setting میشم بعد از ری استارت کیبوردم از کار میافته و نمیزاره گزینه ای انتخاب کنم

  • Rasuol گفت:

   جن

   • Rasuol گفت:

    سیستم منم همین اتفاق براش افتاد وکیبوردم از کارافتاد
    چکارباید بکنم؟!

  • محمد اصغری گفت:

   سلام و خسته نباشید
   اگه کیبوردتونUSB هستش حتما با یک کیبورد سیمی هم امتحان کنید

  • محمد اصغری گفت:

   یه روشی هست برای رفع ایرادات در حین لود شدن سیستم پیشنهاد میدم بعد اینکه کیبورد رو سیمی کردید و جواب نداد حتما امتحان کنید
   ۱-کامپیوتر رو ریستارت کنید
   ۲-سیستم رو به حالت Safe Mode ببرید غالبا با زدن f8
   ۳-اگر توانستید در این حالت از کیبورد و موس خود استفاده کنید مراحل ۴ به بعد هم انجام دهید
   ۴-وارد برنامه msconfig شوید (برا این کار در سرچ استارت عبارتmsconfig را تایپ کنید
   ۵- در تب general قسمت Selective Startup را انتخاب کنید
   ۶- در Selective Startup تیک گزینه Load Startup Items را پاک کنید
   ۷- در تب Service تیک گزینه Hide All Microsoft Services را بزنید و بعد Disable
   ۸- بر روی ok کلیک کنید و در نهایت سیستم را ریستارت کنید

 • قیمت موبایل گفت:

  ممنون از مطلب خوبتون

 • قالب وردپرس گفت:

  ممنون بابت پست خوبتون
  عالی بود

 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *