غیر فعال کردن صدای شاتر دوربین در گوشی‌های اندرویدی

غیر فعال کردن صدای شاتر دوربین در گوشی‌های اندرویدی

بیشتر اسمارت فون ها دارای صدا شاتری می‌باشند که هنگام عکس گرفتن به گوش می‌رسد. این صدا می‌تواند گاهی مزاحم کارتان باشد، مخصوصاً زمانی که می‌خواهید بااحتیاط و یا در جایی ساکت عکس بگیرید.در این مقاله قصد داریم به خاموش کردن صدای شاتر در گوشی های مختلف بپردازیم پس با نکست همراه باشید.

در برخی گوشی ها خاموش کردن صدای شاتر دوربین در نواحی و مناطق خاصی غیرمجاز و غیرفعال است برای این گوشی ها باید ابتدا ناحیه و مکان خود را تغییر داده و سپس راهکارهای زیر را بکار گیرید.

با قانون یک سوم عکاسی را به صورت حرفه ای یاد بگیرید

غیرفعال کردن صدای شاتر در اندروید:

اندروید تنظیماتی که صدای لنز دوربین گوشی را غیرفعال کند ندارد به جای آن شما می‌توانید تنظیمات اعلان را روی سایلنت یا ویبره تنظیم کنید. این تنظیمات را می‌توانید با کلیدهای کم و زیاد کردن صدا در کنار دستگاه استفاده کنید.

در گوشی های Sony:

در دستگاههای اکسپریای سونی شما می‌توانید در برنامهٔ دوربین دستگاه روی آیکن منو ضربه بزنید سپس روی علامت چرخ دنده و از نوار لغزنده کنار sound می‌توانید صدای شاتر دوربین را روی off تنظیم و آن را غیرفعال کنید.

غیرفعال کردن صدای شاتر در گوشی های OnePlus:

در این گوشی ها شما باید با فشار به قسمت چپ صفحه نمایش خود منو را باز کرده و روی علامت چرخ دنده ضربه بزنید در پنجره باز شده شما می‌توانید تنظیمات و گزینه هایی را مربوط به صدای شاتر دوربین ببینید. صدای شاتر دوربین را روی off تنظیم کنید.

خاموش کردن صدای لنز دوربین گوشی های LG:

گوشی های LG هم مانند خود سیستم عامل اندروید تنظیمات خاص و جداگانه ای برای صدای شاتر دوربین ندارد به جای آن شما باید تنظیمات پروفایل مورد استفاده و یا اعلان هایتان را روی ویبره یا do not disturb تنظیم کرده و بعد از آن دیگر صدای شاتر دوربین تان را هنگام عکس گرفتن نخواهید شنید.-

۵ ابزار برای طراحی سریع عکس های جذاب فیس‌بوک

قطع صدای شاتر دوربین سامسونگ

در آخرین آپدیت و ورژن سامسونگ که touchwiz نام دارد برای غیرفعال کردن صدای عکس گرفتن گوشی سامسونگ در برنامهٔ مربوط به دوربین روی علامت چرخ دنده ضربه بزنید و سپس گزینهٔ shutter sound را پیدا کرده و در قسمت پایین آن سوئیچ مربوط به آن را روی off تنظیم کنید.

خاموش کردن صدای دوربین در گوشی های HTC:

این مدل از گوشی ها روش پیچیده ای برای غیرفعال کردن صدای شاتر دوربین دارند اما این روش هنوز هم به خوبی کار می‌کند.

برنامهٔ دوربین را اجرا کنید روی آیکن نقطه که مربوط به منوی برنامه است ضربه بزنید سپس چرخ دنده را انتخاب کنید پنجرهٔ تنظیمات دوربین دستگاه برایتان باز می‌شود از قسمت generall setting گزینهٔ camera shutter sound را پیدا کرده و علامت تیک کنار آن را بردارید.

صدای شاتر دوربین گوشی های Motorola:

در این گوشی ها یک میانبر برای اینکار تخصیص داده شده است که در منوی کشویی سمت چپ صفحه وجود دارد.منوی کشویی کنار صفحه را باز کرده در صفحه باز شده آیکنی بلندگو مانند وجود دارد که برای تنظیم فعال و یا غیرفعال کردن صدای شاتر دوربین تان است.

در گوشی های هواوی:

غیرفعال کردن صدای شاتر دوربین در دستگاههای هواوی شامل چند مرحله است:

به برنامه دوربین دستگاه رفته روی آیکن منو ضربه بزنید (علامت سه خط) و دکمه تنظیمات را بزنید (علامت چرخ دنده) سپس به قسمت mute بروید و آن را فعال کنید وقتی گزینه mute فعال شود در واقع صدای شاتر دوربین شما غیرفعال و قطع می‌شود.

در این مواردی که بیان شد چنانچه شما تنظیمات شاتر دوربین تان را فعال یا غیرفعال کنید روی پروفایل کنونی تان که در حال استفاده از آن هستید تنظیم می‌شود.

شما در هر مدل گوشی با سایلنت کردن کامل گوشی می‌توانید صدای شاتر دوربین را قطع کنید و دیگر صدای آن را نخواهید شنید.

اگر گوشی شما در این مطلبی که عنوان کردیم وجود نداشت یا با انجام تنظیمات مربوط نتوانستید صدای شاتر دوربین تان را قطع کنید می‌توانید نرم‌افزار silent camera pro را از اینترنت دانلود کرده و تنظیمات شاتر دوربین تان را از طریق این نرم‌افزار انجام دهید.

عکاسی با آیفون، ۱۰ نکته کاربردی برای گرفتن عکسی حرفه ای و خلاقانه

سوالات متداول

منبع: androidpit

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.