چگونه نسخه اندروید گوشی خود را آپدیت کنیم؟

آپدیت کردن و بروز رسانی سیستم عامل کاری مهیج و هیجان انگیز برای اکثر کاربران اندروید است زیرا با ظاهر و ویژگی هایی جدید همچنین کارایی و عملکرد بهتر و بالاتری همراه است.دستگاه های اندرویدی به طور معمول کاربران خود را از بروزرسانی های جدید آگاه می کنند اما گاهی اوقات ممکن است به دلایلی این کار به تأخیر و تعویق بیفتد.

اگر نسخه های جدیدتر از نسخه فعلی گوشی تان به بازار آمده و شما تا به حال نتوانسته اید آن را نصب کنید با نکست همراه باشید تا بروزرسانی سیستم عامل اندرویدتان را به درست ترین و بهترین شیوه به شما بیاموزد.

پشتیبان گیری قبل از آپدیت :

قبل از آپدیت اندروید و برنامه هایتان لازم است که حتماً نسخه پشتیبانی از اطلاعاتتان بصورت ذخیره داشته باشید.

روزرسانی سیستم عامل اندروید کاری آسان و بدون مشکل است اما گاهی ممکن است در حین بروزرسانی مشکلاتی ایجاد شود بنابراین برای رفع خطرات احتمالی یک نسخه پشتیبان از اطلاعات خود ذخیره کنید.برای تهیه نسخه پشتیبان شما می توانید به صورت دستی اطلاعاتتان را داخل کامپیوتر یا رم ذخیره کنید همچنین می توانید از منوها و گزینه های خود گوشی که به صورت اتوماتیک عمل بک آپ گیری را انجام می دهید استفاده کنید.

مزیتی که این روش نسبت به روش دستی دارد این است که شما در روش دستی فقط داده هایتان را جا به جا می کنید اما در روش اتوماتیک تمامی رمزها و تنظیمات اعمال شده روی گوشی حفظ خواهد شد و در صورت موفق بودن عملیات آپدیت سیستم عامل تمامی تنظیمات نسخه قدیم روی نسخه جدید اعمال شده و شما نیازی به دوباره تنظیم کردن آن ندارید.

آپدیت اندروید:

برای به روز رسانی سیستم عامل گوشی خود کافی مراحل زیر را به صورت گام به گام طی کنید البته ممکن است در گوشی های مختلف متفاوت باشد

۱-رفتن به تنظیمات گوشی

برای بروزرسانی نسخه اندروید دستگاهتان وارد پنجره تنظیمات گوشی شوید.

برای دسترسی به پنجره تنظیمات می توانید آن را بین برنامه های نصب شده روی گوشی پیدا کنید که اکثراً به شکل چرخ دنده است و یا از قسمت اعلانات نوار کشویی را به سمت پایین کشیده و گزینه تنظیمات را انتخاب کنید.اینکه آپدیت جدیدی از اندروید موجود است یا خیر توسط خود گوشی تشخیص داده می شود تنها در برخی دستگاههای سامسونگ نیاز است که آنها را با استفاده از کابل به یک سیستم کامپیوتری متصل نموده و آپدیت سیستم عامل را از این طریق انجام داد.

۲- انتخاب گزینه About یا در مورد گوشی

بعد از وارد شدن به پنجرهٔ تنظیمات گوشی خود نوار لغزاننده و یا اسکرول خود را به سمت پایین بکشید و گزینه about….. را انتخاب کنید.

گزینه about اطلاعاتی را در مورد گوشی و سیستم عامل اندرویدتان به شما می دهد مانند نسخه اندروید، مدل گوشی، نرم افزارها، بروزرسانی ها و… .

۳-انتخاب گزینه آپدیت های سیستم

این گزینه اکثراً آخرین گزینه در پنجره تنظیمات همهٔ گوشی هاست و بسته به مدل گوشی به نام های about tablet یا about phone و یا about device شناخته می شود. بعد از انتخاب گزینه about پنجره ای برایتان نمایان می شود برای بروزرسانی اندروید (در صورت موجود بودن نسخه جدید)و یا نرم افزارهای گوشی تان گزینه system update یا software update را انتخاب کنید.

دکمهٔ check now را بزنید. گوشی شما آخرین آپدیت های موجود و در دسترس را پیدا خواهد کرد.

موجود بودن نسخه جدید نرم افزارها و سیستم عامل ها به سازندگان و ارائه دهندگان آن ربط دارد و بروزرسانی های جدید اکثراً برای تمامی دستگاه ها و همیشه در دسترس و موجود است.

در صورتی که آپدیت جدیدی برای دستگاه شما موجود باشد، دستگاه شروع به دانلود می کند. آپدیت ها و مخصوصاً آپدیت اندروید دارای حجم زیادی است و ممکن است دانلود کردن آن مدت زمانی طول بکشد.در این مرحله نکته ای لازم به ذکر است اینکه دستگاه شما باید به شبکه وای فای و اینترنت متصل باشد تا بتواند فایل های موجود را دانلود و بروزرسانی را انجام دهد.

۴-اتمام کار و راه اندازی مجدد

بعد از دانلود فایل ها دستگاه نیاز به restart شدن و آماده شدن برای نصب اطلاعات جدید دارد به همین منظور بعد از اتمام دانلود دکمهٔ restart & install را بزنید.

نصب داده های جدید ممکن است چندین دقیقه طول بکشد به همین دلیل برای نصب کامل و به وجود نیامدن مشکلی در حین نصب، گوشی خود را به شارژر متصل کرده و از ذخیره برق و باتری آن اطمینان کامل پیدا کنید و بعد مراحل نصب را انجام دهید.

اگر در حین نصب باتری گوشی تان تمام شده و گوشی خاموش شود عملیات بروزرسانی به صورت ناقص انجام شده و ممکن است که جدا از نصب نشدن سیستم عامل جدید سیستم عامل قبلی تان از بین رفته باشد و گوشی تان را دچار مشکلاتی کند بنابراین حتماً در حین دانلود و نصب سیستم عامل گوشی تان را به شارژر متصل کنید.

چگونه مشکل بوت نشدن گوشی اندرویدی خود را حل کنیم؟ | بخش اول

زمانی که مراحل نصب پایان یابد گوشی شما آماده به کار می شود و شما می توانید محیطی زیباتر با نرم افزارهایی جدید و به روز را مشاهده و از آن لذت ببرید.

چرا برخی گوشی های اندرویدی هنوز آپدیت جدید دریافت نکرده اند

همانطور که می‌دانید آپدیت سیستمی اندروید برای گوشی‌های مختلف بسیار متفاوت عرضه می‌شود بعضی‌ها چند بار در سال و بعضی ها چند سال یکبار و بعضی ها بسیار به ندرت اگر شما هم از دسته سوم هستید و هنوز آپدیت بالاتری برای گوشی شما عرضه نشده است این قسمت ممکن است به شما در درک بهتر اینکه چرا هنوز برای گوشی شما آپدیتی  ارئه نشده است کمک کند

کارخانه های تولید سخت افزار گوشی‌ها مانند سامسونگ، HTC و … برای اینکه سیستم عامل اندروید بر روی گوشی‌هایشان به خوبی اجرا شود باید برای هر مدل گوشی که تولید کرده اند راه‌انداز و درایور Driver مخصوص آنها را طراحی کنند که اغلب متن باز نیستند و اشخاص قابل به روز رسانی آنها نیستند بنابرین فقط شرکت های سازنده می‌توانند درایور های هر نسخه اندروید آن هم برای همه مدل‌های خود را به روزرسانی کنند .

گوگل فقط می‌تواند نسخه جدید اندروید را ارائه کند و این شرکت‌های سازنده گوشی‌ها هستند که باید آپدیت جدید اندروید را بر روی گوشی خود سازگار کنند.

تغییرات فقط محدود به درایور نمی‌شود بیشتر گوش‌های اندرویدی بعد از هر آپدیت نیازمند تغییر در رابط کاربری و تعداد از برنامه های کاربردی خود هستند تا اپدیت جدید بتواند به خوبی کار کند. در نهایت همه اینها برای شرکت سازنده گوشی هم زمان بر و هم هزینه بردار است و ه همین دلیل است که تعدادی از اپدیت ها خیلی دیر عرضه می‌شوند و یا حتی عرضه نمی‌شوند.

علاوه بر همه اینها بعضی از نسخه های اندروید نیازمند تعداد سخت افزار جدید یا نیازمند سطح خاصی از توانایی های سخت افزاری است که تعدادی از گوشی‌ها فاقد آنها هستند بنابراین چنین گوشی‌هایی توانایی ارتقا به نسخه جدید اندروید را ندارند و باید از خیر به روزرسانی آنها گذشت البته افرادی هم هستند که با روت کردن و رام سفارشی امکان اپدیت را فراهم میکنند که همه خیلی خوب می‌دانند چنین روش‌های هیچ وقت صد در صد تضمینی نیستند و خیلی هم خوب کار نمی‌کنند.


سایر منابع در مورد آپدیت اندروید

دوستان زیادی در مورد عدم دریافت به روزرسانی گوشی خود سوال پرسیده اند و لازم است چند منبع مفید در این مورد معرفی کنیم.

چرا گوشی آندرویدی آپدیت جدید را دریافت نمی کند و چه باید کرد؟

چرا برای گوشی من هنوز آپدیت ارائه نشده است؟

چگونه اندروید گوشی خود را ارتقا دهم

۴/۴/۹۷ توضیح شرکت سامسونگ در مورد گوشی هایی که نسخه ۸ اندروید را دریافت می کنند و گوشی هایی که دیگر آپدیت ۸ را دریافت نخواهند کرد

۲۹ آذر ۹۷ لیست گوشی هایی که اندروید ۹ را دریافت می کنند (LIVE)

4.1 7 آرا
امتیاز دهی مقاله
عضویت
به من اعلان بده
نام قابل نمایش شما
آدرس ایمیل
434 دیدگاه‌ها
بازخورد برخط
نمایش همه دیدگاه ها

سلام
می شه شرکت بروزرسانی نیاره ولی از طریق دستی آمدیت کنیم؟

سلام بله می تونید به صورت دستی آپدیت کنید ولی ما توصیه میکنییم این کار رو نکنید چون تو 90 درصد مواقع گوشیتون دچار اشکال عدیده میشه

سلام گوشی من A20s هستش و تا به حال بروزرسانی نشده و هرچی هم میزنم روی آپدیت ، مینویسه گوشی شما بروز است. چکار کنم؟

سلام گوشیم A20s هستش ولی تا به حال بروز رسانی نشده. هرچی هم میزمم رو آپدیت ، مینویسه گوشی شما بروز است. چکار کنم؟

سلام گوشی من گلکسی S4 هست اندروید ۴.۲.۲ هرچی مزنم اپدیت مینویسه گوشی شما بروز است چیکار کنم اپدیت رشه

سلام دوست خوب من
اگه متن رو بخونید توضیح دادیم که گوشی شما اپدیتش توسط شرکت سازنده متوقف شده و منتظر به روز رسانی نباشید

سلام
می شه شرکت بروزرسانی نیاره ولی به صورت دستی آپدیتش کرد؟

سلام بله می تونید به صورت دستی آپدیت کنید ولی ما توصیه میکنییم این کار رو نکنید چون تو 90 درصد مواقع گوشیتون دچار اشکال عدیده میشه

سلام گوشی من A20s هست بروزرسانیش کردم ولی مشکل داره مثلا ماشین حساب نمیاره آیا میتونم به نسخه قبلیش برگردونم یا دوباره همین نسخه جدیدو نصب کنم

سلام وقتتون به خیر
در مورد رفتن به نسخه قبلی باید خیلی دقت کنید و آموزش ببینید که توصیه نمیکنم اما در مورد آپدیت مجدد تو مطب توضیح دادیم که چطوری کش گوگل سرویس رو پاک کنید

سلام
گوشی من گلکسی آ پنج هست. اندرویید چهار و چهار…نمیتونم ایسنتاگرام بالا نصب کنم. به نظرتون میتونم با بالا بردن اندرویید، این مشکل رو حل کنم؟

سلام و وقتتون به خیر
اول اینکه گوشی شما اخرین نسخه سیستم عامل خودشو داره و به صورت رسمی دیگه اپدیتی براش نمیاد و تنها راه شما رام سفارشیه که توصیه نمیشه
برای حل مشکل اندرویدتون می تونید به سایت instagramha.ir برید و نسخه مخصوص سیستم عامل خودتونو دانلود کنید. البته می تونید از نسخه وب یا لایت هم استفاده کنید که امکانات خوبی دارن

یک دنیا ممنون از راهنمایی تون 💐

خواهش می کنم خیلی خوشحالیم که تونستیم بهتون کمک کنیم

سلام گوشی من a02sهستش اپدیت اندروید11داره ولی ردش میکنم میترسم بااپدیت مشکل ایجادبشه برای گوشی ایاواقعا اینجوری؟؟؟چون یسریامشکل داشتن

سلام اگه پیغام آپدیت رو خود گوشی میده هیچ مشکلی نیست و با خیال راحت اپدیت کنید بعضی از این آپدیت ها امنیتیه و برای گوشیتون ضروریه

سلام خسته نباشید… گوشی من کور پرایم هست با اندروید 4.4.4 آیا اندروید بالاتری برای من وجود داره؟

سلام رک و بی پرده میگم خیر
برای توضیحات بیشتر کامنت ها رو بخونید

سلام خسته نباشید…گوشی من گلکسی کور پرایم هس اندرویدمم 4.4.4 آیا اندروید بالا تری برای گوشی من وجود داره؟

سلام، گوشی من سامسونگ a20 2019 هستش که روی اندروید ۹ مونده و اپدیت نمیشه، ممنون میشم اگه یه راهکار ارائه بدین.

سلام طبق اعلام سایت رسمی ساسونگ گوشی شما آپدیت 11 اندروید رو به همراه One UI 3.1 خواهد گرفت اگه تا حالا گوشی شما به صورت خودکا این پیغام رو نداده ممکنه دو حالت داشته باشه اول اینکه سامسونگ تا حالا برای نسخه شما اپدیت رو اماده ارائه نکرده که در این صورت باید منتظر بمونید و یا اینکه گوشی شما اعلان آپدیت رو براتون نمیاره که در این صورت هم با روش گفته شده در متن و فیلم موجود می تونید گوشی رو مجبور به بررسی مجدد کنید لطفا متن رو کامل بخونید و مراحل رو انجام بدید