اندروید مارشمالو (نسخه 6) به زودی منتشر خواهد شد

اندروید نسخه 6 مارشمالو 13 مهرماه عرضه خواهد شد، گوگل هفتهٔ آینده در مراسمی از دو نکسوس جدید خود به علاوه محصولاتی دیگر نظیر کروم‌کست رونمایی خواهد کرد. نکسوس 5X ساخته شده توسط ال‌جی و نکسوس هواوی موسوم به نکسوس 6P دو نکسوس جدید گوگل خواهند بود که بسیاری انتظار داشتند اندروید مارشمالو را همزمان با معرفی این دو دستگاه، مشاهده کنند.

نام این نسخه از اندروید از شرینی پف‌نبات یا مارشمالو (به انگلیسی: Marshmallow) گرفته‌شده است، همانطور که می دانید گوگل نسخه های مختلف سیستم عامل آندروید را به نام شیرینی های معرف در دنیا نام‌گذاری می کند

بر اساس گفته‌های اپراتور کانادایی Bell، گوگل تاریخ 13 مهر را برای به‌روزرسانی دو نکسوس جدید خود به اندروید مارشملو انتخاب کرده؛ هر چند این تاریخ ممکن است هر لحظه تغییر کند.
همان‌طور که می‌دانید هر سال نکسوس‌های گوگل اولین گوشی‌های هوشمندی هستند که نسخهٔ جدید اندروید ( مارشمالو )  را دریافت می‌کنند. البته تاریخ 13 مهر ممکن است تنها برای کانادا معتبر باشد و احتمالا اندروید 6 برای دیگر کشورها از جمله آمریکا زودتر انتشار می‌یابد. در هر صورت، اندروید 6 تنها پس از چند روز از رونمایی دو نکسوس به صورت رسمی منتشر می‌شود.

اندروید مارشمالو که فعلا نسخه‌ی پیش نمایش آن برای سازندگان در دسترس است دارای ویژگی‌های جدیدی از جمله سیستم پرداخت اندروید، بهبود سرویس Google Now، پشتیبانی رسمی از حسگر اثر انگشت و اضافه شدن قابلیت جدیدی به بخش مدیریت باتری می‌باشد.

گفتنی است که گوشی های نکسوس ۵X و نکسوس  ۶P اولین گوشی های جهان هستند که اندورید مارشمالو را دریافت خواهند کرد. البته ۱۳ مهر زمان اعلام شده برای کانادا می باشد و ممکن است این گوشی ها در آمریکا زودتر این آپدیت را دریافت کنند. در هر صورت، به طور حتم مدتی کوتاه بعد از ۷ مهر شاهد فرا گیر شدن این آپدیت خواهیم بود.


نظر شما در مورد سیستم عامل جدید گوگل (اندروید مارشمالو ) چیست ؟

منبع:تک نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *