چگونه کشور یا منطقه مکانی خود را در گوگل پلی تغییر دهیم؟

چگونه کشور یا منطقه مکانی خود را در گوگل پلی تغییر دهیم؟

استفاده از گوگل پلی بسیار ساده است. گوگل پلی را باز کرده، اپلیکیشنی را که می‌خواهید دانلود کرده و نصب می‌کنید. این تمام چیزی است که باید انجام دهید. اما اگر شما به کشور دیگری بروید چه؟ شما به نسخه مناسبی از برنامه‌های مختص آنجا نیاز پیدا خواهید کرد.

در واقع گوگل پلی برنامه‌های مختلفی را برای مناطق مختلف ارائه می‌دهد و حتی گاهی اوقات می‌تواند دسترسی به برخی از برنامه‌ها را برای برخی کشورها مسدود یا مجاز کند.

چنانچه اخیراً به کشور دیگری رفته‌اید و یا به دلایلی مانند محدودیت منطقه ای و تحریم ها می‌خواهید به گوگل پلی سایر کشورها دسترسی پیدا کنید، با نکست همراه باشید تا به صورت قدم به قدم منطقه مکانی گوگل پلی خود را تغییر دهیم.

تغییر منطقه مکانی در گوگل پلی:

 • اپلیکیشن گوگل پلی را روی گوشی خود اجرا کنید.
 • منوی سمت چپ برنامه را بزنید (علامت سه خط روی هم) و گزینه Account را انتخاب کنید.
 • اگر گوگل اجازه تغییر منطقه مکانی‌تان را به شما بدهد، گزینه Country and profiles برای شما فعال می‌شود.
 • در قسمت Country کشور مورد نظرتان را انتخاب کنید. بسته به کشوری که انتخاب می‌کنید طبق دستورالعمل شاید نیاز باشد که روش پرداختی را اضافه کنید.
 • هشداری برایتان مبنی بر تغییر کشور ظاهر می‌شود آن را بپذیرید. منطقه مکانی‌تان تغییر خواهد کرد البته ممکن است این تغییر تا ۲۴ ساعت طول بکشد.
تغییر منطقه مکانی در گوگل پلی
تغییر منطقه مکانی در گوگل پلی

این گزینه برای همه ظاهر نمی‌شود تنها در صورتی می‌توانید به آن دسترسی داشته باشید که قبلاً در کشور دیگری بوده باشید که آن هم از طریق آدرس IP تعیین می‌شود. بنابراین شما نمی‌توانید هر زمان که بخواهید منطقه مکانی خود را عوض کنید.

البته به لطف VPN ها شما هر زمان که بخواهید می‌توانید آدرس IP خود را تغییر دهید.

نکات مهم در تغییر کشور

وقتی که مکان مربوط به گوگل پلی خود را تغییر می‌دهید چند نکتهٔ مهم حائز اهمیت است.

اول اینکه شما نمی‌توانید از روش‌های پرداخت قدیمی استفاده کنید بلکه باید از روشی در کشور جدیدتان استفاده کنید. بعد از تغییر، شما نمی‌توانید از مانده‌حساب گوگل پلی در کشور قبلی‌تان خرج کنید. این شامل تمامی کارت‌هایی است که اضافه کرده‌اید حتی اگر هنوز از آن‌ها استفاده نکرده باشید.

بعلاوه شما فقط یک بار در یک سال می‌توانید منطقه مکانی گوگل پلی خود را تغییر دهید. بعد از یک سال دوباره می‌توانید تنظیمات را به کشور قدیمی خود بازگردانید. به همین دلیل توصیه می‌کنیم زمانی این تغییرات را ایجاد کنید که واقعاً در کشور دیگری هستید و یا حداقل یک سال در آنجا می‌مانید.

می‌توانید با استفاده از تغییر آی پی به سادگی وانمود کنید که در کشور دیگری هستید و تا حدودی کار خود را راه بیندازید.

یک نظر

 • maryam گفت:

  نمی توانم از فروشگاه برنامه نصب کنم نمیسه

 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *