گوشی که خریده‌ام تازه یا کارکرده است؟

همیشه هنگام خرید گوشی نو  یکی از بزرگترین سوالاتی که در ذهن ما در مورد گوشی وجود دارد آکبند، تازه  بودن و یا کار کرده بودن گوشی است، این سوال واقعا جای پاسخ و بحث دارد چه بسا شما گوشی خریداری کرده باشید و بعدا بفهمید که برخلاف ادعای فروشنده تازه نبوده و قبلا تعمیر و یا استفاده شده است برای پاسخ به این سوال با نکست همراه باشید.

۱-  خرید از جای مطمئن و ترجیحاً نمایندگی های رسمی

مراکز فروش معتبر و نمایندگی های رسمی هیچ گاه سابقه خود را با تقلب زیر سوال نمی برند و علاوه بر آن در صورت بروز هر گونه مشکل شما می توانید از خدمات آنها استفاده کنید و یا به مراجع مربوطه شکایت نمایید.

۲- بوی تازه گی

هر وسیله دیجیتالی تازه بوی خاصی دارد که اصطلاحاً به آن می گویند بوی آکی باید آن بو را شناخت و از شامه قوی برخوردار باشید ، هرچند که اسپری هایی آمده که شبیه ساز بوی آکی هستند و ممکن است فروشنده از آن استفاده کرده باشد اما حداقل شما را مطمئن میکند که تازه است یا تلاش شده تازه نشان داده شود.

۳-محل اتصال باتری با موبایل

بهتر است به محل اتصال فلزی باتری با موبایل توجه کنید که خط روی آن نباشد ، چون بعد از چند بار در آوردن باتری و کار گذاشتنش ممکن است خطوطی بر روی این بسته فلزی ایجاد شود با این روش می توانید حتی باتری کهنه را نیز پیدا کنید.

۴- رینگ تون ها و برنامه های پیش فرض

به داخل منوی گوشی بروید و محل نرم افزار، تم، رینگتون و بازی را چک کنید تا نرم افزار، تم، بازی یا رینگتونی ، اضافه بر آن هایی که بصورت پیش فرض روی موبایل است ، نصب نشده باشد .چنانچه با چنین مواردی روبه رو شدید مطمئن باشید که گوشی قبلا بیرون آورده شده و از آن استفاده شده است.

۵-استفاده از کد #۹۲۷۰۲۶۸۹#*

از کد #۹۲۷۰۲۶۸۹#* که زمان کارکرد گوشی را نشان میدهد استفاده کنید . در بعضی از گوشی ها با زدن این کد تعداد دفعات باز شدن (تعمیر) گوشی را مشاهده می کنید به این شکل که در صورتی که به صورت زیر نشان داده شود یعنی گوشی تعمیر  نشده :

Repaired : 0000000

اما در صورتی که به این شکل باشد یعنی ۱ بار گوشی باز شده :

Repaired : 0000001

۶- تست باتری

ترجیحاً برای تست باتری گوشی, ۴-۵ بار گوشی را پشت سرهم خاموش و روشن کنید که در حالت اصل بودن باتری نباید خط شارژش خیلی کم شود و اگر دیدید که یکدفعه خط شارژ ۲-۳ خط یا حتی بیشتر ، کم شد باید به آکبند بودن گوشی یا اصل بودن باتری شک کرد.

۷- بررسی بدنه گوشی تازه خریداری شده

تمام بدنه موبایل را به دقت نگاه کنید تا خط و خش، زدگی یا خوردگی نداشته باشد ,البته به جعبه موبایل هم توجه کنید که ترجیحاً سالم باشد و شماره سریال یا IMEI گوشی که از طریق کد #۰۶#* بدست می آید را نگاه کرده و آن را با IMEI پشت جعبه و لیبلی که بر روی بدنه گوشی در زیر باتری دیده میشود ، چک کنید که یکی باشد.

۸-بررسی نسخه سیستم عامل و …

ترجیحاً با زدن کد #۰۰۰۰#* به ورژن نرم افزار گوشی و تاریخ ارائه آن توجه کنید که خیلی قدیمی نباشد.

2 thoughts on “گوشی که خریده‌ام تازه یا کارکرده است؟

 • Avatar for رضا
  2015/12/06 در t 18:54
  Permalink

  ممنون از اطلاعات خوب تون من گوشی خودم رو با این مطلب شما چک کردم و همه شون درست بود خیالم راحت شد بازم ممنووووووون

  پاسخ دادن
  • Avatar for محمد اصغری
   2015/12/07 در t 19:22
   Permalink

   سلام و وقت به خیر
   خوشحالیم از اینکه تونستید خرید خوبی داشته باشید

   پاسخ دادن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *