رفع مشکل فلش مموری قفل شده (Write Protection)

آیا برای شما هم پیش آمده یک فلش USB با برند معتبر که آن را به کامپیوتر خود متصل کرده و میخواهید اعمالی را روی آن انجام دهید مانند اینکه فایلهایی را جابجا، حذف و یا کپی کنید در این هنگام با خطای زیر مواجه میشوید:

The disk is write protected. Removable the write protection or use another disk

با این عنوان که:حافظه شما محافظت و یا قفل شده است و شما نمیتوانید عملی را بر روی انجام دهید. حفاظت یا قفل آن را بردارید و یا از  حافظه دیگری استفاده کنید. در این مقاله با ما همراه باشید تا نحوه حل این مشکل را به شما آموزش دهیم،  این مقاله شامل هفت مرحله و در دو بخش تهیه شده است.

در اینگونه مواقع اصولا نگران میشوید از اینکه چه اتفاقی افتاده است؟ فلش شما قفل شده است و شما نمیتوانید هیچ عملی انجام دهید. در واقع فلش شما باید مجوز خواندن و نوشتن داشته باشد تا شما بتوانید اعمالی (حذف، کپی و یا جابجایی فایلها) را روی آن انجام دهید و اما چگونه؟ نفس عمیقی بکشید و ریلکس باشید. این پیغام فقط یک خطای ساده است شما با انجام مراحل زیر میتوانید قفل دستگاه خود را برداشته و آن را دوباره به کار بیندازید.

مرحله اول: چک کنید که آیا فلش شما ویروسی نمی‌باشد؟

ممکن است در طول روز چندین بار دیسک خود را به سیستم های عمومی یا سیستم هایی که آنتی ویروس خاصی ندارند وصل کنید و آلوده به ویروس شده باشد. ویروسها در اصل فلش شما را از فایلهای پوچ و اضافه پر میکنند که اینکار میتواند موجب قفل شدن فلش و نمایش پیغام write protected باشد.

اگر سیستم شما آنتی ویروس داشته باشد هر زمانی که فلش خود را به کامپیوتر وصل میکنید نرم افزار آنتی ویروس بصورت اتوماتیک اجرا شده آن را اسکن و ویروس کشی میکند اما توصیه میکنیم که شما فلش تان را بصورت دستی ویروس کشی نمایید بدین گونه که در میان درایو های موجود در کامپیوتر خود درایو مربوط به فلش را پیدا کرده روی آن راست کلیک کرده و بصورت دستی آن را ویروس کشی نمایید.

رفع مشکل فلش مموری قفل شده (Write Protection)

در روش دستی اگر ویروسی یافتید میتوانید فورا از طریق نرم افزار آنتی ویروس آن را از دیسک خود پاک کنید.

مرحله دوم:بدنه فلش خود را چک کنید.

این مرحله بسیار ساده تر از مرحله اول است. در واقع شما خطا را در این مرحله سریعتر از مرحله اول میتوانید تشخیص دهید. برخی از فلش ها بصورت فیزیکی روی بدنه خود یک دکمه لغزشی دارند که مربوط به حالت قفل و Write protected است.

رفع مشکل فلش مموری قفل شده (Write Protection)

ممکن است این دکمه در حالت قفل باشد و به همین دلیل شما نتوانید عملی را روی فلش خود انجام داده و با خطای قفل روبرو شوید دکمه مربوط به قفل را روی بدنه فلش جابجا کرده تا از حالت قفل خارج شود و شما به راحتی بتوانید فایلهای خود را حذف جابجا و یا کپی کنید.

مرحله سوم: چک کنید و مطمئن شوید که فلش شما پر نشده است.

اگر فلش شما پر شده است ممکن است با پیغام خطای write protected مواجه شوید. برای اینکه میزان حجم استفاده شده و حجم آزاد فلش خود را بدانید در کامپیوترتان درایو مربوط به فلش را پیدا کرده روی آن راست کلیک کرده و گزینه Properties را انتخاب کنید در این پنجره روی نموداری میزان فضای استفاده شده و آزاد فلش خود را به راحتی ببینید.

رفع مشکل فلش مموری قفل شده (Write Protection)

جالب است بدانید که دلیل محبوبیت زیاد نمودار پای که اکثر مردم آن را میپسندند و قبول دارند در گرافیکی بودن آن است

مرحله چهارم: شاید فقط یک فایل مشکل داشته باشد!

مطمئن شوید که پیغام write protected فقط مربوط به یک فایل خاص نیست.

بله، شما میتوانید پیغام خطاهای مختلف دریافت کنید اما چیزی که خیلی پیش می آید این است که شما بدون فکر کردن پیغام را همانجا رها کرده و دستگاه را خراب شده و غیرقابل استفاده بدانید اما اگر فقط کمی آگاهی داشته باشید میتوانید آن مشکل را به راحتی حل کنید.

رفع مشکل فلش مموری قفل شده (Write Protection)

روی فایل انتخابی که مشکل پیدا کرده است و شما نمیتوانید اعمالی روی آن انجام دهید کلیک راست کرده و گزینه Properties کلیک کنید در قسمت پایین پنجره ای که ظاهر میشود گزینه هایی را مشاهده میکنید که یکی از این گزینه ها Read-only است اگر این گزینه تیک خورده است تیک آن را بردارید و سپس روی دکمه Apply کلیک کنید اکنون باید بتوانید بدون مشکل فایل خود را کپی، حذف و یا جابجا کنید.

رفع مشکل فلش مموری قفل شده (Write Protection)

مرحله پنجم: از دستورات خط فرمان کمک بگیرید.

آیا تا به حال از خط فرمان در ویندوز استفاده کرده اید؟اکنون برایتان شرح میدهیم استفاده از این محیط و دستورات آن اصلا کار سختی نیست.استفاده از خط فرمان همیشه قبل از تغییر رجیستری ویندوز است.

به حروف بزرگ و کوچک و فاصله ها در دستورات خط فرمان توجه فرمایید

در ویندوز ۷ به منوی start رفته در قسمت Search for program and files کلمه ی cmd را تایپ کنید و Enter بزنید.

در ویندوز XP هم به منوی Start رفته و گزینه  Run را انتخاب کنید سپس cmd را تایپ و ok بزنید.

حال شما باید پنجره ای مشابه شکل زیر داشته باشید:

رفع مشکل فلش مموری قفل شده (Write Protection)

دستور diskpart را تایپ کنید و Enter بزنید پنجره خط فرمان جدیدی باز خواهد شد.Diskpart یک ابزار پارتیشن بندی دیسک است که در ویندوز ساخته شده است و از طریق خط فرمان قابل دستیابی است با آن ما میتوانیم مقادیر مرتبط با درایو فلش خود را ببینیم و در صورت نیاز تغییر دهیم.

دستور list disk را تایپ کنید و Enter بزنید خواهید دید لیستی از درایو های موجود در سیستم تان را به شما نشان خواهد داد اگر در این لیست فلش تان موجود نبود این مرحله نمیتواند کمکی به شما بکند و مجبورید راه آخر و تنها راه باقیمانده که فرمت کردن فلش است را انجام دهید و اما اگر در لیست فلش خود را پیدا کردید شماره ای کنار آن مشاهده میکنید به راستی که این شماره شماره ی مربوط به فلش شما ست.

رفع مشکل فلش مموری قفل شده (Write Protection)

حال باید درایو فلش را انتخاب کنیم برای اینکار دستور زیر را تایپ کنید:

Select disk 3

ابتدا حتما مطمئن شوید شماره ای که انتخاب کرده اید مربوط به درایو فلش تان است و سپس Enter  بزنید.

دستور زیر را تایپ و سپس Enter بزنید :

Attributes disk clear readonly

با این دستور در واقع شما صفت فقط خواندنی یا read-only مربوط به فلش را پاک میکنید و دستور قفل فلش شما غیرفعال میشود

کلمه exit را تایپ کنید و Enter بزنید تا از دستور diskpart خارج شوید.اکنون فلش تان را دوباره امتحان کنید.آیا درست شده است یا همچنان با پیغام write protected روبرو هستید؟

مرحله ششم: به رجیستری بروید.

اگر مراحل قبل نتوانسته به شما کمک کند و مشکل قفل فلش تان همچنان باقی است در این مرحله باید کمی جرات بخرج داده و رجیستری ویندوز را تغییر دهید.اینکه برای انجام اینکار ترس و  واهمه داشته باشید کاملا طبیعی است چون دستکاری و تغییر رجیستری ویندوز امری ساده نیست و نیازمند مقداری تخصص است شاید اصلا بخواهید این مرحله را انجام ندهید و به سراغ مرحله آخر بروید اما میتوانید از دوستتان که مهندس کامپیوتر است کمک بگیرید یا به خودتان اعتماد کرده و کمی جرات بخرج دهید.

روی منو استارت کلیک کرده دستور regedit را تایپ کنید و Enter بزنید یا در منوی استارت Run  را اجرا کرده regedit را تایپ و OK بزنید. پنجره مربوط به تنظیمات رجیستری ویندوز برایتان به نمایش در می آید

رفع مشکل فلش مموری قفل شده (Write Protection)

از پنل سمت چپ مسیر زیر را دنبال کرده و پیدا کنید:

HKEY_LOCAL_MACHINE \ SYSTEM \ Current ControlSet \ Control \ StorageDevicePolicies

در پنل سمت راست فایلی را با نام WriteProtect میبینید.

رفع مشکل فلش مموری قفل شده (Write Protection)

روی آن کلیک راست کرده و Modify را انتخاب کنید.

رفع مشکل فلش مموری قفل شده (Write Protection)

پنجره ای برایتان باز میشود که ممکن است مقدار آن روی عدد ۱ تنظیم شده باشد.

عدد ۱ به این معنی است که بله، درایو فلش من قفل و محافظت شود و عدد ۰ بدین معنی است که خیر، درایو فلش من قفل و حفاظت نشود، اگر مقدار تنظیم شده در پنجره Modify عدد ۱ بود آن را به ۰ تغییر دهید و روی OK کلیک کنید.

رفع مشکل فلش مموری قفل شده (Write Protection)

پنجره رجیستری را ببندید و فلش خود را خارج و دوباره به سیستم متصل کنید اکنون باید بتوانید فایلهایتا را کپی و یا حذف کنید، اگر این مرحله هم جوابگو نبود زمان انجام مرحله آخر و فرمت کلی درایو فلش است.با نکست همراه باشید.

مرحله هفتم و آخرین مرحله: فرمت کردن

[idea]هشدار:شما باید نسخه دومی از اطلاعات داخل فلش تان داشته باشید چون با فرمت کردن تمامی اطلاعات درون آن پاک میشود.[/idea]

فرمت کردن یک درایو دوباره مرتب سازی آن است، در واقع فرمت کردن به فلش اجازه ی خواندن و نوشتن دوباره میدهد.قبل از فرمت کردن باید مشخص کنید که تاکنون از چه سیستم فایلی استفاده کرده اید؟FAT32 یا NTFS ؟

بهترین سیستم فایل برای هر درایو سیستم فایلی است که تاکنون با آن ست و یا تنظیم شده است.

رفع مشکل فلش مموری قفل شده (Write Protection)

اگر به یاد داشته باشد در مرحله سوم در بین درایوهای مجود در سیستم درایو فلش را انتخاب و روی آن کلیک راست کردیم و گزینه Properties را انتخاب کردیم.این کار را دوباره تکرار کنید تا وارد پنجره مشخصات درایو فلش تان شوید در آنجا میتوانید نوع سیستم فایلتان را ببینید مانند شکل زیر پنجره مشخصات را ببندید روی درایو فلش راست کلیک کرده و گزینه Format را انتخاب کنید.

رفع مشکل فلش مموری قفل شده (Write Protection)

پنجره فرمت باز میشود در این پنجره شما چندین گزینه در اختیار دارید ما برای این درایو سیستم فایل FAT32 را اتنخاب کرده ایم در قسمت Allocation Unit Size برای فلش هایی با حجم بالاتر از GB1 بالاترین مقدار را انخاب کنید و اگر فلش تان از ۱GB کمتر است ۶۴K را پیشنهاد میکنم.

رفع مشکل فلش مموری قفل شده (Write Protection)

شما در قسمت volume label یک عبارت معنی دار را بعنوان اسم فلش تان انتخاب کنید.مثلا اینجا ما KINGESTON را انتخاب کرده اییم از آنجا که ممکن است با مشکلات سخت افزاری روبرو شوید توصیه میکنیم تیک مربوط به گزینه Quick Format را بردارید با فرمت سریع فقط فایلهای درون فلش پاک میشود و اگر فلش شما بدسکتور شده باشد برای حل مشکل آن باید بطور کامل فرمت شود. (برای فرمت کامل باید تیک مربوط به گزینه Quick Format را بردارید).البته به میزان هرچه بالا رفتن حجم فلش این زمان هم طولانی تر میشود.

اکثرا مدت زمانی طول میکشد تا فلش فرمت شود، بعد از فرمت بطور اصولی باید مشکلات فیزیکی فلش همه حل شده و فلش آماده ی خواندن و نوشتن باشد.

سخن آخر:

برخی از مشکلاتی که برای فلش مان پیش می آید اکثرا با این روش ها قابل حل است اما اگر مشکل فلش تان خیلی جدی تر و یا اطلاعات درون آن بسیار حیاتی و مهم بود میتوانید از نرم افزارها کمک گرفته یا به نمایندگی های مربوط به آن اقدام کنید.

این مراحلی که بیان شد مربوط به فلش هایی با برندهای معتبر میباشند و نه همه ی فلش ها امکان دارد تعدادی از فلاش ها با چنین اقداماتی نیز اصلاح نشوند و نیاز باشد سایر روش ها را امتحان نمایید


منبع: makeuseof

 

125 thoughts on “رفع مشکل فلش مموری قفل شده (Write Protection)

 • 2020/12/28 در t 06:34
  Permalink

  سلام
  این مراحل برای هارد قفل شده هم صدق میکنه؟

  پاسخ دادن
 • 2020/12/01 در t 06:42
  Permalink

  من نزدیک یک هفته درگیر SD card بودم که برای گوشی و تلوزیون بدون مشکل کار میکرد ولی برای سیستم باز نمیشد واصلا قالب بندی نمیشد آخرشم هرچی از این سایت به اون سایت دنبال راه حل بودم هیچی که هیچی
  آخرش با یک نرم افزار فرمت فلش که یه مگ هم نمیشد رم رو فرمت کردم مثل آب رو آتیش براحتی رم قالب بندی شد و خلاص
  این نرم افزار رو حتما برای آخرین روش رفع مشکل رم قرار بدید تا بقیه مثل من یه هفته درگیر نباشن
  https://soft98.ir/software/wipe-data/3018-hdd-low-level-formatter.html

  پاسخ دادن
 • 2020/07/19 در t 11:40
  Permalink

  تمام مراحل رو تست کردم اما نشد چکار کنم؟

  پاسخ دادن
  • 2020/10/31 در t 21:12
   Permalink

   کنار رم لیدرت یه کلید پلاستیکی هست که اگه برچسبش مونده باشه روش نوشته lockمیتونی با تغییر دادن جهت کلید مشکلتو حل کنی منم همین مشکلو داشتم

   پاسخ دادن
 • 2020/06/30 در t 22:51
  Permalink

  این ۶ مرحله جواب ندادند همه ی کار های لازم رو کردم خبری هم از readonly نبود و من همچنان این مشکل رو دارم
  اگر میشه راح حل بهتری بدید

  پاسخ دادن
  • 2020/10/31 در t 21:12
   Permalink

   کنار رم لیدرت یه کلید پلاستیکی هست که اگه برچسبش مونده باشه روش نوشته lockمیتونی با تغییر دادن جهت کلید مشکلتو حل کنی منم همین مشکلو داشتم

   پاسخ دادن
 • 2020/05/02 در t 20:13
  Permalink

  سلام.خسته نباشید.من هر فلشی میزنم به سیستم اخطارwriten protect میده.درحالی که همون فلشو میزنم به سیستم دیگ میشکلی نداره

  پاسخ دادن
 • 2020/04/21 در t 16:54
  Permalink

  سلام من تمامی مراحل ذکر شده را انجام دادم اما بازم همون مشکل در فرمت کردن هست و مینویسه write protected
  چه کار دیگه باید انجام بدم

  پاسخ دادن
  • 2020/10/31 در t 21:09
   Permalink

   کنار رم لیدرت یه کلید پلاستیکی هست که اگه برچسبش مونده باشه روش نوشته lockمیتونی با تغییر دادن جهت کلید مشکلتو حل کنی منم همین مشکلو داشتم

   پاسخ دادن
 • 2020/03/24 در t 20:11
  Permalink

  سلام
  من همه مراحلی که گفتید رو طی کردم دیگه نمینویسه write protected ولی یه اخطار میاد که سر تیترش نوشته location is not available
  و داخل پیامش نوشته is not accessible
  The file or directory is corrupted and unreadable
  لطفا راهنمایی کنید

  پاسخ دادن
   • 2020/03/24 در t 21:43
    Permalink

    معذرت میخوام ویدیویی که فرستادین فکر کنم مرتبط بود اما چون به زبان هندی بود زیاد متوجه نشدم
    لطفا اگه مقدوره خودتون یه توضیح مختصر بدید
    ممنون میشم

   • 2020/03/24 در t 22:09
    Permalink

    باید دستور چک دیسک رو تو محیط DOS با پارامترهای خاصی اجرا کنید که نوشتاری نمیشه در ضمن فقط به فیلمها نگاه کنید و روششون رو رو سیستم خودتون اجرا کنید

 • 2020/03/15 در t 18:58
  Permalink

  مرحله آخر خیلی جالبه. اگه فرمت میشد که دیگه این کارارو نمی خواست بکنم. مشکل اینه که فرمت نمیشه!!

  پاسخ دادن
 • 2020/03/14 در t 19:44
  Permalink

  سلام خسته نباشید من برای ساخت پوشه StorageDevicePolicies به مشکل برخوردم ارورمیده نمیتونه اون کلید بسازه مشکل چیه؟!! ممنون میشم توضیح بدین.

  پاسخ دادن
 • 2020/02/19 در t 20:38
  Permalink

  سلام
  فلش دیگه کلا باز نمیشه چیکارکنم؟

  پاسخ دادن
  • 2020/10/31 در t 21:13
   Permalink

   کنار رم لیدرت یه کلید پلاستیکی هست که اگه برچسبش مونده باشه روش نوشته lockمیتونی با تغییر دادن جهت کلید مشکلتو حل کنی منم همین مشکلو داشتم

   پاسخ دادن
 • 2020/02/19 در t 20:37
  Permalink

  سلام
  فلش کلا دیگه باز نمیشه چیکار کنم

  پاسخ دادن
 • 2020/01/30 در t 16:36
  Permalink

  وقتی به این مسیر میخام برمHKEY_LOCAL_MACHINE \ SYSTEM \ Current ControlSet \ Control \ StorageDevicePolicies پوشه آخر رو پیدا نیتونم بکنم.
  مشکل از چی میتونه باشه/؟؟؟؟

  پاسخ دادن
  • 2020/10/31 در t 21:15
   Permalink

   کنار رم لیدرت یه کلید پلاستیکی هست که اگه برچسبش مونده باشه روش نوشته lockمیتونی با تغییر دادن جهت کلید مشکلتو حل کنی منم همین مشکلو داشتم اگه اون پوشه نیست یعنی رمت مشکلی نداره

   پاسخ دادن
 • 2019/12/25 در t 15:18
  Permalink

  سلام. وقتتون بخیر
  من علی رغم میل باطنیم، حاضر شدم فرمت هم بکنم، اما باز مقاومت کرد و نشد.
  فقط گزینه ی بیرون بردن و نشون دادنش به یه متخصص مونده!!!😔

  پاسخ دادن
  • 2020/10/31 در t 21:15
   Permalink

   کنار رم لیدرت یه کلید پلاستیکی هست که اگه برچسبش مونده باشه روش نوشته lockمیتونی با تغییر دادن جهت کلید مشکلتو حل کنی منم همین مشکلو داشتم

   پاسخ دادن
 • 2019/12/17 در t 23:41
  Permalink

  سلام مشکل من حل نشد مرحله ۶ که میرم این گزینه وجود نداره StorageDevicePolicies باید چکار کنم

  پاسخ دادن
   • 2020/07/23 در t 09:23
    Permalink

    چطوری آخه ؟ روش ساختنش رو آموزش بدید . هرچی میزنم فولدر نمیشه ساخت

 • 2019/11/12 در t 19:59
  Permalink

  سلام.من هر ۷مرحله را رفتم ولی جوابی نگرفتم.چکار میتونم بکنم

  پاسخ دادن
  • 2019/11/23 در t 19:04
   Permalink

   سلام متاسفانه برخی می تونه سخت افزاری باشه یا اینکه جوری که نرم افزاری درست نمیشه بهتره ببرید برای گارانتی یا یه متخصص این کار

   پاسخ دادن
 • 2019/10/24 در t 14:43
  Permalink

  سلام وقت بخیر من از طریق تنظیمات گوشی مموریمو قفل کردم بعد امروز رفتم گوشیمو فلش کردم الان دیگه مموریم قفل شده وقتی هم میرم داخل تنظیمات که قفلشو بردارم میگه باید با همون گوشیی که قفل کردید باز کنید. وقتی که گوشیو فلش کردم اینجوری شده!! چند تا عکس داخل مموریم بود که خیلی واسم مهمه. ممنون میشم کمکم کنید

  پاسخ دادن
 • 2019/10/23 در t 13:41
  Permalink

  سلام ممنون از راهنماییتون.مشکل من باروش ۶ حل شد

  پاسخ دادن
 • 2019/10/15 در t 17:53
  Permalink

  سلام من مرحله اخر رو انجام دادم و تیک رو برداشتم ولی خطایWarning:formatting will erase all data on this disk.
  To format the disk,click ok,to quit,click cancel.رو میده چیکار کنم؟

  پاسخ دادن
 • 2019/09/30 در t 17:06
  Permalink

  سلام داداش من تمام دستورات رو اجرا کردم باز قفلش باز نشد تو دیسک پارت زدم دستورات را ارور داد چیکار کنم./

  پاسخ دادن
  • 2019/10/21 در t 00:13
   Permalink

   نمیدونم ب ارت بیاد الان یا نه ولی یه کار ساده

   اول اسم فلشو تغییر بده چه بشه چه نشه(تغییر کنه یا نکنه) فلشو eject کن و جدا کن بعد دوباره واردش کن و فرمت بزن 🙂

   پاسخ دادن
   • 2020/12/22 در t 04:53
    Permalink

    ایول-من همه فن ها رو زدم نشد همین عملیات ساده جواب داد
    کارت درسته

   • 2021/02/06 در t 15:48
    Permalink

    آقا دمت گرم
    عالی این روشی ک گفتی جواب داد و فرمت شد
    روش های دیگه هیچ کدوم فرمت نمی شد
    🦾👊

 • 2019/08/31 در t 07:37
  Permalink

  با سلام
  مموری کارد من وقتی می گذارمش داخل سیستم اصلا نمایش داده نمی شه چیکارش کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  پاسخ دادن
 • 2019/06/12 در t 19:24
  Permalink

  سلام مموری کارد من جوری شده که نه فرمت میشه نه میشه چیزی توش ریخت و نه باک کرد همه ی مراحل رو بیش رفتم اما نتیجه ای نمیده حتی وقتی میخوام فرمت کنم باز میگه the disk is write protected چیکار ش کنم ؟؟؟؟؟؟

  پاسخ دادن
  • 2019/08/10 در t 02:44
   Permalink

   پریسا جان همین کارها را انجام میدی که میگن دختر است دیگر!!!!!!! کل مطالب بالا مربوط به سوال شما است!!!!! میخواهی تمام آنها را در اینجا کپی کنم به عنوان جوابت؟؟؟؟ زحمت بکش مطالب بالا را بخون عزیز جان فقط همین!!!!!!!

   پاسخ دادن
   • 2019/09/16 در t 08:18
    Permalink

    مهندس ! همه این کارها رو انجام دادیم و نشد

   • 2020/08/29 در t 19:17
    Permalink

    جالبه پسرایی مثل شما فک میکنن دخترا نگرفتن درحال ک خوده پسرا نمیفهمن ..خانوم گفته تمام مراحلو رفتم نشد ..همین کارارو میکنید ک میگن مردا همیشه بچه ان..فقط دنبال سوتی گرفتن از دخدرایید در حالی ک خودتون سرتا پا سوتی اید و فقط ما دخدرا معمولن مث شما بچه نیستیم ک بشینیم براش جوک بسازیم ..و الا با همین یه کامنتی ک خودت دادی ۱۰۰تا جوک میشه ساخت

 • 2019/06/12 در t 13:59
  Permalink

  وقت بخیر
  بنده نه میتونم چیزی روی فلشم بریزم
  وقتیم میخام فرمتش کنم ارور میده windows wan unabel complete the format
  لطفا راهنماییم کنین

  پاسخ دادن
 • 2019/05/06 در t 01:53
  Permalink

  سلام. سیستم من storagedevicepolicied رو نداره چیکار کنم؟؟

  پاسخ دادن
 • 2019/05/01 در t 19:37
  Permalink

  سلام
  فلشم من مارک سیلیکون پاور هستش
  ویروسی شده
  و باز نمیشه رو کامپیوتر و مینویسه removable disk
  اطلاعات روش واسم مهمه چکار کنم
  ؟؟؟
  روش رجیستر رو رفتم و تا گزینه آخر اما سیستم من StorageDevicePolicies رو نداره چکار کنم

  پاسخ دادن
 • 2019/05/01 در t 19:35
  Permalink

  سلام من رجیستر رو رفتم اما گزینه StorageDevicePolicies رو سیستمم نداره چکار کنم؟؟؟

  پاسخ دادن
   • 2019/12/02 در t 22:22
    Permalink

    سلام منم همین مشکل رو دارم چه جوری ایجاد کنم؟

   • 2019/12/02 در t 22:49
    Permalink

    سلام برای ساخت پوشه StorageDevicePolicies بر روی پوشه control راست کلیک کنید و گزینه new بعد key را انتخاب کنید و بعد نام آن را به StorageDevicePolicies تغییر دهید به همین راحتی البته در تغییر ریجستری محتاط باشید

   • 2020/03/24 در t 19:42
    Permalink

    سلام
    من این کاری که گفتین رو کردم اما گزینه write protect رو نداره

   • 2020/03/24 در t 19:57
    Permalink

    سلام تو کامنت ها قبلا توضیح دادیم باید به صورت دستی ایجاد کنید

 • 2019/04/12 در t 13:06
  Permalink

  با سلام خدمت دوستانی که مشکلشون حل نشده
  مرکز نماینگی تعمیر فلش ها به صورت آنلاین در منزل و یا محل کار شما فقط کافیه به آیدی تلگرام کارشناس تعمیر پیام بدید تا مشکلتون حل بشه
  تمامی مشکلات قابل حل می باشد از قبیل باز نکردن نشناختن و فرمت نشدن و…..
  @Needstayebad

  پاسخ دادن
 • 2019/03/29 در t 06:17
  Permalink

  سلام دمتون گرم – حدود سه ماهه سیستمم هیچ فلاشی رو نمی خوند و همه راه هایی که تو سایتا دوستان گذاشته بودن اجرا کردم ولی گشایشی حاصل نشد – امشب شدید نیاز داشتم و گفتم مجدد به این سایتا سر بزنم که سایت شما رو پیدا کردم و مجددا همه مراحل رو اجرا کردم که باز هم نشد که نشد – بعد دل رو زدم به دریا ریجستری که گفته بودید رو انجام دادم و موفقیت آمیز بود
  از شما بسیار سپاسگزارم
  یا علی

  پاسخ دادن
  • 2019/03/29 در t 14:33
   Permalink

   سلام دوست عزیز و سپاس متقابل
   خوشحالیم که تونستید با پشتکار خودتون موفق بشید هدف وب سایت ما همینه که روشهای کار رو به شما یاد بدیم و شما خودتون کار رو انجام بدید متاسفانه خیلی از دوستان با یه بار تلاش نا موفق نا امید مشین و مجبورن ببرن هزینه کنن

   پاسخ دادن
 • 2019/03/28 در t 20:15
  Permalink

  سلام فلش من همین مشکل را پیدا کرده و مشکل هم از یک فایل در فلشم هست که نمیتونم readonly یا پاکش کنم باید چیکار کنم که پاک بشه؟؟

  پاسخ دادن
 • 2019/03/27 در t 16:32
  Permalink

  خیلی ممنون من از دستور خط فرمان استفاده کردم و جواب داد

  پاسخ دادن
 • 2019/01/26 در t 22:33
  Permalink

  سلام اقای محمد اصغری،ممنون از اینکه وقت گذاشتید و به سوالم پاسخ دادید، مشکل رم اس دی بنده حل نشد، شما راهی برای سوزاندن ان به پیشنهاد دهید که وقتی هم به کسی دادم نتونه اطالاعات بنده را ریکاوری کند چون بنده در ان عکس های زیادی دارم به همین دلیل به دست متخصص هم نمی توانم بدهم. با تشکر از شما

  پاسخ دادن
  • 2019/01/28 در t 00:41
   Permalink

   سلام خواهش می کنم
   تنها راهی که برای رم مورد نظر وجود داره از بین بردن فیزیکی اونه چون رم کار نمیکنه نمی تونید نسبت به حذف فیزکی اطلاعات داخل اون اقدام کنید در نتیجه رم قابل ریکاوری هست باتوجه به هزینه تعمیر بنده پیشنهاد میکنم رم رو پیش خودتون نگه دارید(شاید یه روش برای تعمیرش پیدا شد) و یا از بین ببرید و یه رم جدید بخرید چون هم به صرفه تره و هم مطمئن تر
   در مورد هر قطعه حافظه مثل رم و فلاش و … امکان ریکاوری وجود داره پس سعی کنید این ابزارها رو هیچ وقت به دیگران ندهید

   پاسخ دادن
 • 2019/01/22 در t 19:24
  Permalink

  سلام و تشکر بابت آموزش های مفیدتان
  بنده یک رم ۱۲۸ گیگ در گوشی داشتم که بعد از شش ماه استفاده در گوشی دیشت اخطار رم اسیب دیده است را داد و دیگه فایلها را داخل گوشی نشان نمی دهد ولی در کامپیوتر نشان می دهد و قابل کپی هم هست ولی قابل فرمت و حذف کردن نیست و همه راههای بالا را امنتحان هم کردم جواب نداد، مشکلش چیه؟ حتی گارانتی هم دارد ولی چون نمی توانم فرمتش کنم نمیتوانم فرمت هم بکنم ایا راهی برای سوزاندن رم وجود دارد تا اطلاعاتم پاک شود و از گارانتی اش استفاده کنم.؟با تشکر

  پاسخ دادن
  • 2019/01/23 در t 15:27
   Permalink

   سلام روشهای گفته شده در متن همه امتحان شدن و جواب دادن اگه همشو امتحان کردیدو جواب نداده همون رم رو بفرستید گارانتی
   می تونید قبل اون ببرید پیش یه متخصص شاید درست شد ولی مطمئا باشید رمتون سالمه

   پاسخ دادن
  • 2019/03/07 در t 02:06
   Permalink

   سلام. منم همین مشکلو دارم.اگر راه حلی پیدا کردید بمنم بگید ممنون میشم.بینهایت سپاسگزارم از لطفتون.

   پاسخ دادن
 • 2018/12/21 در t 20:49
  Permalink

  سلام..regedit ویندوز ۱۰ چجوری کار می‌کنه..اون قسمتی انتخابی شما توی لیست رگدیت من نیست

  پاسخ دادن
  • 2018/12/22 در t 15:19
   Permalink

   سلام و وقت به خیر
   برای باز کردن Regedit عبارت regedit رو در run وارد کنید اگه تونستید برنلمه رو اجرا کنید سعی کنید از طریق لیست های سمت چپ مسیر رو دنبال کنید
   HKEY_LOCAL_MACHINE \ SYSTEM \ Current ControlSet \ Control \ StorageDevicePolicies
   بدون شک همه سیستم ها دارن
   اگه نشد با این آدرس تلگرام مکاتبه کنید تا مرحله به مرحله راهنماییتون کنیم @Mohaa_abb

   پاسخ دادن
 • 2018/12/16 در t 15:48
  Permalink

  سلام من تمام روش های بالا رو امت حان کردم حتی فلش مموریم فرمت هم نمیشه این خطا هاییی که
  svchost.exe – Write Protect Error
  The disk cannot be written to because it is write protected. Please remove the write protection from the volume in drive G:.
  Cancel Try Again Continue
  و
  t]
  WARNING: Formatting will erase ALL data on this disk.
  To format the disk, click OK. To quit, click CANCEL.
  لطفا راهنماییم کنید

  پاسخ دادن
 • 2018/11/30 در t 01:13
  Permalink

  سلام..به من یک کارت اس دی تبلیغاتی هدیه دادن حاوی اطلاعات و تبلیغ اما میخوام فرمتش کنم با گوشی این کار رو میکنم مراحل فرم رو طی میکنه اما ف رمت نمیشه و همون اطلاعات توشه و چیزی نمیشه بهش اضافه یا کم کرد چی کار باید بکنم

  پاسخ دادن
  • 2019/01/04 در t 09:47
   Permalink

   احتمالا به صورت سخت افزاری بستنش و در واقع به صورت سخت افزاری write Protect شده

   پاسخ دادن
 • 2018/11/17 در t 02:19
  Permalink

  سلام من مشکل سوم را دارد فلشم یعنی توش پر هست ولی نشون نمیده به کامپیوتر که میزنم ولی به گوشی که میزنم نشون میده همه رو چیکار باید بکنم؟

  پاسخ دادن
 • 2018/11/05 در t 03:48
  Permalink

  سلام رم گوشی من دقیقا حالت سوم براش پیش اومده لطفا کمک کنید چطور مشکلش رو حل کنم

  پاسخ دادن
  • 2019/01/04 در t 09:41
   Permalink

   سلام وقت به خیر مشکل فلاش شما مربوط به ویروس است
   برخی ویروس ها فایل ها و پوشه های فلاش رو مخفی می کنند و پوشه های خودشونو جاش میزازن تا شما روی اونا کلیک کنید و کامپیوتر مقصد رو هم ویروسی کنید که البته رو موبایل کار نمیکنند
   – اولین کاری که باید بکنید اینه فلاشتون رو با یه ویروس کش بررسی و از ویروس پاک کنید.
   -یک فایل متنی توسط «Notepad» باز می‌کنیم.
   -دستور زیرا می‌نویسیم.
   attrib -a -h -r -s /s /d h:/*.*
   -فایل را با پسوند «bat.» ذخیره می‌کنیم (مثلا «test.bat»).
   -بر روی فایل ساخته شده دوبار کلیک می‌نماییم تا اجرا شود.
   -خواهید دید که همه فایل ها و پوشه ها در فلاش ظاهر خواهند شد

   پاسخ دادن
 • 2018/10/25 در t 10:44
  Permalink

  سلام ممنون از اموزش تون یه سوال دارم
  من توی سیستم StorageDevicePolicies ندارم مشکل از کجاست میتونید کمکم کنید

  پاسخ دادن
  • 2018/10/26 در t 15:45
   Permalink

   سلام
   می تونید توی ریجیستری در مسیر مورد نظر یه پوشه با اون اسم بسازید پوشه شاخه اصلی راست کلیک کنیدو گزینه new و بعدش key رو انتخاب کنید و بعد اسم اون رو به StorageDevicePolicies تغییر بدید

   پاسخ دادن
   • 2018/11/17 در t 00:10
    Permalink

    سلام
    من پوشه StorageDevicePolicies با همین روش new /key درست کردم، اما توی صفحه ی روبروییش زیر difulte گزینه ی write protection را نشون نمیده. هیچ کدوم از روشهای پیشنهادی شما جواب نداد برای کارت حافظه دوربینم :(((

   • 2019/01/04 در t 09:53
    Permalink

    عبارت Regedit.exe را در منوی start تایپ کنید. سپس enter را بزنید. مسیر رجیستری زیر را دنبال کنید.
    Huey-Local-Machine\ System \ Current control set \ Control \ Storage device policies
    اگر Storage device policies قابل مشاهده نبود، با راست کلیک روی پوشه Control و مراجعه به منوی new ، گزینه‌ی key را انتخاب و نام Storage device policies را قرار دهید.

    از ستون سمت راست گزینه‌ی write protect دوبار کلیک کنید و مقدار آن را از یک به صفر تغییر دهید.

    چنانچه گزینه‌ی مورد نظر قابل مشاهده نبود، پس از انتخاب پوشه‌ی Storage device policies در بخش خالی از سمت راست صفحه رجیستری، راست کلیک و پس از انتخاب گزینه‌ی new روی dword کلیک کنید و نام write protect را به گزینه‌ی ایجاد شده اختصاص دهید.

 • 2018/10/22 در t 00:14
  Permalink

  باسلام خدمت دوستان عزیز…
  من فلش apacer 16 gig یکیاز دوستانم رو طبق راهنمایی شما انجام دادم …ولی هر کاری میکنم بازم گزینه
  the disk is write protect مینویسه!!!!!!!!!!
  همه جوره اعداد ۰و۱ روتغییر دادم ولی نشد
  لطفا کسی میتونه راهنمایی کنه
  ممنون….

  پاسخ دادن
   • 2018/11/15 در t 22:46
    Permalink

    اگه حلنشد یعنی دیگه فایده نداره؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 • 2018/10/20 در t 23:47
  Permalink

  سلام و خسته نباشید
  خیلی ممنون
  با تغییر در ریجستری ( راه حل ششم ) مشکل حل شد
  ولی نفهمیدم چرا خود بخود تغییر کرده بود

  پاسخ دادن
  • 2018/10/21 در t 19:43
   Permalink

   خوشحالیم حل شد مشکلتون
   این مشکلات می تونن هم دلیل سخت افزاری و هم نرم افزاری داشته باشن

   پاسخ دادن
 • 2018/10/11 در t 12:55
  Permalink

  سلام و وقت بخیر.. هیچ کدوم این روشها جواب نمیده برای من.. توی cmd لیست دیسکها این دیسک رو ستاره دار نشون میده و درحالیکه دیسک خالیه میزنه دیسک پر است. ممنون میشم دوستان راهنمایی کنن.

  پاسخ دادن
 • 2018/10/01 در t 11:15
  Permalink

  سلام مرسی من دوتا از فلشامو با این روش درست کردم خیلی خیلی مچکررررررررررررررم اونم یکیش امانت بود

  پاسخ دادن
 • 2018/09/25 در t 13:58
  Permalink

  با سلام و خسته نباشید
  من فلشم این مشکل را دارد همه ی مراحل فوق را رفتم ولی باز پیغام write protect میدهد… البته مرحله فرمت را انجام نمی دهد پیام wirte protect میدهد و فلش ر افرمت نمیکند…. من از اطلاعات فلش قبلا کپی گرفتم ولی الان نمیتوانم هیچ مطلبی داخل فلش کپی کنم ممنون میشم راهنمایی بفرماید.

  پاسخ دادن
  • 2018/09/25 در t 15:50
   Permalink

   سلام و خسته نباشید مراحل پیش گفته در متن برای غالب فلاش های قفل شده پاسخگوست اگر با هیچ روشی از آنها درست نشد یا روش های دیگه رو تست کنید تا فلاشتون رو به متخصص بدید بررسی کنه

   پاسخ دادن
 • 2018/08/21 در t 13:36
  Permalink

  سلام خسته نباشید.
  فلش من قفل شده و نه میتونم فایلی بریزم نه فایل های توش پاک میشه و نه فرمت میشه. همه ی این روش ها رو امتحان کردم ولی درست نشد. روش ریجستری رو هم امتحان کردم مقدارش از اول صفر بود. روش ریجستری سیستم رو هم امتحان کردم درست نشد که هیچ الان فلشمو که به سیستم میزنم این پیام میاد
  The disk cannat be written to because it is write protected. Please remove the write protection from the volume in drive J
  لطفا راهنماییم کنید.

  پاسخ دادن
 • 2018/06/10 در t 15:58
  Permalink

  دقیقا تمام مشکلات نوشته شده دربالا در فلش من وجود دارد ولی دقیق نمیدانم چه کنم درکل ممنون ازراهنمایتان

  پاسخ دادن
  • 2019/01/04 در t 09:45
   Permalink

   خب مراحل رو انجام بده دیگه تو متن توضیح داده

   پاسخ دادن
 • 2018/05/21 در t 09:51
  Permalink

  سلام
  ممنون از راهنمایی خوبتون
  رم گوشی منم همین مشکلو داره و دقیقاً میدونم مشکلش از کدوم فایله که Read-Only شده ولی قبل از اینکه بتونم تیکشو بردارم یا حتی رم رو فرمت کنم از رو سیستم محو میشه انگار که رم رو خارج کرده باشی!
  ممنون میشم راهنمایی بفرمائید.
  در ضمن ویندوز من ۷ هست و در قسمت Control ریجستری اون قسمت StorageDevicePolicies وجود نداره!

  پاسخ دادن
  • 2018/05/26 در t 22:03
   Permalink

   مطمئن شوید مسیری که در ریجیستری دنبال می کنید حتما همانی باشد که در متن فوق وجود دارد ما بر وری ویندوز ۷ امتحان کردیم و این مسیر وجود دارد

   پاسخ دادن
   • 2018/07/26 در t 11:29
    Permalink

    سلام من میخواستم ب سوال اقای محمد اصغری پاسخ بدم :
    عبارت Regedit.exe را در منوی start تایپ کنید. سپس enter را بزنید. مسیر رجیستری زیر را دنبال کنید.
    Huey-Local-Machine\ System \ Current control set \ Control \ Storage device policies
    اگر Storage device policies قابل مشاهده نبود، با راست کلیک روی پوشه Control و مراجعه به منوی new ، گزینه‌ی key را انتخاب و نام Storage device policies را قرار دهید.

    از ستون سمت راست گزینه‌ی write protect دوبار کلیک کنید و مقدار آن را از یک به صفر تغییر دهید.

    چنانچه گزینه‌ی مورد نظر قابل مشاهده نبود، پس از انتخاب پوشه‌ی Storage device policies در بخش خالی از سمت راست صفحه رجیستری، راست کلیک و پس از انتخاب گزینه‌ی new روی dword کلیک کنید و نام write protect را به گزینه‌ی ایجاد شده اختصاص دهید.

 • 2018/04/12 در t 18:54
  Permalink

  سلام چطوری باید فهمید شماره درایو فلش کدومه؟من فقط تا مرحله list disk تونستم برم

  پاسخ دادن
 • 2018/03/09 در t 18:08
  Permalink

  سلام من بک اپ ویندوزمو‌ تعیین کردم بریزه رو فلش با یه برنامه ای بغیر مال ویندوز حالا فلش قفل شده و فرمت نمیشه نه چیزی میشه ریخت نه پاک کرد همه راه های گفته شده اینجارو هم انجام دادم لطفا کمک‌کنید

  پاسخ دادن
 • 2018/02/01 در t 13:48
  Permalink

  سلام من تمامی این مراحل رو انجام دادم اما نه فرمت میشه و نه میشه چیزی داخلش کپی کرد
  و همشم ارور میده
  the disk is wirte protected

  پاسخ دادن
  • 2018/02/01 در t 15:28
   Permalink

   سلام احتمالا فلاش شما خراب شده اگه اطلاعات داخلش براتون خیلی مهمه می توانید به شرکت های تخصصی برای این کار مراجعه کنید واگر هم مهم نیست و گارانتی داره بدید تعویض

   پاسخ دادن
 • 2018/01/25 در t 20:48
  Permalink

  سلام من همه کارها رو انجام دادم اول انتی ویروس میزنم خیلی ویروس داره ولی ویروس ها پاک نمی شوند.. تمامی مراحل را انجام دادم خب نشد.. فرمت هم میخام بزنم نمیتونم..این ایدی تلگرامم لطفا یکی کمک کنه ” @ELX_BOY

  پاسخ دادن
  • 2018/01/25 در t 23:18
   Permalink

   سلام به احتمال زیاد سیستم شما ویروسیه
   باید فلاشتون رو رو یه سیستم دیگه فرمت کنید ببینید باز هم مثله قبله یا نه

   پاسخ دادن
 • 2018/01/04 در t 01:20
  Permalink

  با تشکر مطالب تون بسیار خوب و حرفه ای است ولی من با اجرایمرحله ۵ و دریافت پیام موفق نتوانستم مشکل write protection فلش را بر طرف کنم.

  پاسخ دادن
  • 2018/01/06 در t 23:23
   Permalink

   سلام نظر لطف شماست
   بعضی وقتها فلش از لحاظ سخت افزاری دچار اشکال می شود و باید برای گارانتی ارجاع داده شود

   پاسخ دادن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *