افزایش درجه‌ی امنیت با سیستم شناسایی اثرانگشت جامع Synaptics

تلاش در راستای گذر از روش‌های شناسایی با استفاده از پسوردها ظاهراً به نقطه‌ای خوبی رسیده، زیرا مجموعهٔ تخصصی Synaptics سنسور جدید خود را به عنوان اولین دستگاه تطبیق اثرانگشت جامع ارائه داده است.

حس‌گرهای اثرانگشت این روزها به‌وفور دیده می‌شود و این گستردگی پس از معرفی Touch ID اپل در iOhone 5s در کنار فنّاوری‌های مشابه از سایر بازیکنان بزرگ این عرصه مانند سامسونگ و اچ‌تی‌سی بیشتر شده است. درحالی‌که درگذشته شاید رمز عبور هوشمندانهٔ “password123” برای امنیت داده‌ها کافی به نظر می‌رسید، اما امروزه متخصصان امنیت نسبت به استفاده از پسوردهای بهتر هشدار داده‌اند.

حس‌گرهای اثرانگشت مانند دستگاه موردنظر در این خبر، یک سطح بیشتر از امنیت را ارائه می‌دهند اما ازآنجایی‌که اطلاعات اثرانگشت نیاز به ارتباط با دستگاه میزبان داشته، بر اساس اعلام Synaptics در برای حملات سخت‌افزاری و بدافزارها نیم‌باز است. طبق اعلام این مجموعه، این ریسک‌ها هنگامی‌که ما از دستگاه‌های خود برای تبادلات مالی استفاده کنیم، بیشتر نیز خواهند شد.

رویکرد و راه‌حل این کمپانی، وعدهٔ ارائهٔ درجه‌های ایمنی بیشتر را با ایزوله سازی کل فرایند از یک دستگاه میزبان مانند تلفن یا کامپیوتر کاربر و کاهش شانس تطبیق اثرانگشت فردی دیگر، داده است. ایجاد یک جداسازی فیزیکی میان دستگاه اسکن اثرانگشت و دستگاهی که برای محافظت طراحی‌شده، از طریق معماری سیستم روی تراشه امکان‌پذیر است. در این شیوه، یک دستگاه با یک میکروپروسسور درون سنسوری به انجام توابعی مانند پرینت تصویر، ذخیره‌سازی الگو و تطبیق بیومتریکی می‌پردازد.

Synaptics در حال حاضر مشغول آزمودن فنّاوری فوق با توسعه‌دهندگان است.

منبع : gizmag

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *