انتشار آفیس ۲۰۱۶ برای سیستم عامل مک

مایکروسافت نسخه آفیس ۲۰۱۶ خود را برای سیستم‌عامل مک انتشار داد. این برنامه جدید اکنون برای مشترکین office 360 در ۱۳۹ کشور با ۱۶ زبان مختلف قابل‌دسترسی است.به گزارش پی سی مگ دانش آموزان می‌توانند به‌صورت رایگان از این برنامه جدید استفاده کنند

پس از پایان دوره‌ی استفاده‌ی آزمایشی از مجموعه‌ی نرم‌افزاری آفیس ۲۰۱۶ که از ماه مارس آغازشده بود. مایکروسافت امروز نسخه‌ی نهایی آن را رسماً منتشر کرد. آفیس اولین نسخه‌ی جدید از آفیس پس از عرضه‌ی نسخه‌ی پیشین در سال ۲۰۱۱ میلادی است. آفیس ۲۰۱۶ متشکل از نرم‌افزار‌های ورد، اکسل و پاورپوینت است. که با بهینه‌سازی‌هایی نظیر هماهنگی با صفحه‌ی نمایش رتینا، رابط کاربری بهبودیافته و ویژگی‌های جدید، در کنار امکان بهره‌گیری از سرویس‌های ذخیره‌ی ابری در اختیار کاربران قرار خواهد گرفت.

ویژگی های آفیس ۲۰۱۶ برای مک

آفیس برای مک بسیاری از ویژگی‌ها و المان‌هایی که در نسخه‌های پیشین آفیس، برای ویندوز و اپلیکیشن‌های موبایل آفیس وجود داشت، به‌منظور هماهنگی بیشتر در خود دارد. برای مثال کاربران آفیس در مک هم‌اکنون قادر هستند، تا از ریبون برای سازمان‌دهی ابزار‌ها و گزینه‌های تغییر فرمت استفاده کنند. همچنین باید به بهبود تنظیمات گرافیکی در نوارابزار اشاره کرد، که می‌توان به آن‌ها در هر سه نرم‌افزار مجموعه‌ی آفیس دسترسی داشت. استیل‌ها و قالب‌های گرافیکی جدید نیز در آفیس ۲۰۱۶ اضافه‌شده‌اند.

نسخه نهایی آفیس ۲۰۱۶ مایکروسافت رونمایی شد

آفیس ۲۰۱۶ از وجود طراحی شبیه به سیستم‌عامل یوسمتی بهره می‌برد، که علاوه بر آن کاربران قادرند از ویژگی‌هایی نظیر پشتیبانی از تمام صفحه‌ی نمایش، صفحه‌های نمایش رتینا و ژست‌های چند لمسی استفاده کنند. ضمناً پشتیبانی از سرویس‌های ذخیره‌ی ابری امکان استفاده از مستندات آفیس را در ابزارهای مختلف امکان‌پذیر می‌کند. همان‌طور که اشاره کردیم این مجموعه‌ی نرم‌افزاری بسیاری از ویژگی‌های آفیس برای آی پد و آیفون‌ها را در خود جای‌داده و علاوه بر آن بهینه‌سازی‌هایی نیز در مقایسه با نسخه‌ی پیشین اضافه‌شده است.

مایکروسافت در نظر دارد تا به‌روزرسانی‌هایی را به به‌صورت مستمر برای این مجموعه‌ی نرم‌افزاری منتشر کند، که ترتیب زمانی آن‌ها هر سه ماه یک‌بار خواهد بود. آخرین نسخه از آفیس برای مک از امروز در اختیار تمام کاربرانی قرارگرفته که از آخرین نسخه‌ی سیستم‌عامل اپل استفاده می‌کنند.

منبع:pcmag

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *