سهم Nvidia از بازار کارت های گرافیکی بیش از ۸۰ درصد است

مدت هاست که Nvidia نفس AMD را در عرصه کارت های گرافیکی بریده، حتی سال گذشته هم AMD کمتر از یک سوم بازار کارت های گرافیکی پی سی را در اختیار داشت اما گویا این مسئله روز به روز نفع بیشتری را عاید Nvidia  می کند. در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۵، سهم AMD از این بازار به ۱۸ درصد کاهش یافت در حالی که Nvidia  با سهم ۸۲ درصدی خود می تازد.

دقیقا دو سال پیش در همین روزها، AMD حال و روز بهتری داشت و انویدیا با تصاحب ۶۲ درصد بازار هنوز سلطان کارت های گرافیکی بود، با این حال سهم ۳۸ درصدی AMD هم نسبتا قابل قبول به نظر می رسید.

سیر نزولی AMD در بازار کامپیوترهای خانگی سبب گشته تا انویدیا از فرصت استفاده کند و به تجارتی که در آن همیشه حرف اول را می زده بپردازد. نسبت به بازهٔ زمانی مشابه در سال گذشته اما، میزان فروش واحدهای پردازش گرافیکی روی پی سی و لپ تاپ، ۲۱٫۷ و ۳۴٫۱ درصد کاهش داشته است.

AMD و Nvidia، هر دو شیب ملایمی را پیش گرفته اند

یکی به سوی پایین و دیگری به سوی بالا. با این حال نباید فراموش کرد که پردازنده های گرافیکی هر دو کنسول ایکس باکس وان و پلی استیشن ۴ در حال حاضر توسط AMD ساخته می شود و برخلاف نسل های گذشته، Nvidia این بار هیچ منفعتی از کنسول ها نمی برد اما AMD در سوی دیگر بازار حسابی سرگرم است و ممکن است در آینده ای نه چندان دور این ارقام و آمار مجددا تغیر کند
منبع: digiato

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *