راه حل جدید یاهو : بدون رمز وارد ایمیل خود شوید!

راه حل جدید یاهو : بدون رمز وارد ایمیل خود شوید!

همه ما در اینترنت و شبکه های اجتماعی حساب های کاربری داریم و برای ورود به آنها نیاز به کلمه عبور برای هر کدام داریم اما گاها پیش می آید که به علت تعدد کلمات عبور انها را فراموش کنیم و یا در صورت لو رفتن کلمه عبور ما امنیت آنلاین ما به خطر بیفتد یاهو با روش جدیدی می خواهد وابستگی ا به کلمات عبور را از بین ببرد ، با نکست همراه باشید.


یاهو می‌خواهد وابستگی شما به حفظ پسورد یا ایجاد پسوردهایی را که به آسانی قابلیت حدس زدن یا هک شدن دارند، از بین ببرد. این هدف با معرفی یک سیستم خاص در صورت نیاز به log in شدن و ارسال یک پسورد برای هر بار وارد ایمیل شدن محقق می‌شود. چنین رویکرد جدیدی به منظور افزایش امنیت و کاهش امکان هک شدن اکانت یاهو کاربران اتخاذ شده که در برخی موارد این هدف تحقق یافته است.

میلیون‌ها نفر به این ترتیب در باز کردن ایمیل خود با مشکل دست و پنجه نرم نخواهند کرد. نه‌تنها پسوردهای ایمیل افراد به‌طور طبیعی تا حدی قابلیت هک شدن را دارند (در این خصوص انتخاب پسوردهای تصادفی به دیگران ترجیح داده می‌شود)، بلکه ذاتا نیز ناامن هستند زیرا در صورت هک شدن، بخش‌های بزرگی از هویت دیجیتال شما یا کل آن را در اختیار هکرها قرار خواهند داد.
پسوردهای یک‌بار مصرف که پس از ورود به ایمیل بار دیگر قابل استفاده نیستند، به منظور حذف زنجیره رمز عبور یا اثر دومینوی بالقوه آن طراحی می‌شوند زیرا پسوردهای فوق خاص اکانت یاهو شما هستند اما در یک مورد باید به‌شدت احتیاط کنید: اگر گوشی موبایل خود را گم کنید، فرد یابنده بلیت دسترسی به ایمیل‌تان را خواهد داشت. در برخی موارد، در صورت دریافت اخطار در قالب پیامک روی صفحه نمایش موبایل خود، پسورد یک بار مصرف حتی چنانچه گوشی قفل باشد، قابل مشاهده خواهد بود.

بنابراین چنانچه گوشی‌تان را گم کردید، شخص یابنده حتی نیاز به دانستن رمز گوشی شما ندارد. در صورت اطلاع از ID شما او می‌تواند به اکانت یاهو شما دسترسی پیدا کند. یک راه بهتر شاید انتخاب پسورد دو مرحله‌ای باشد که به موجب آن پس از وارد کردن پسورد اصلی، از طریق پیامک یک پسورد موقتی نیز برای‌تان ارسال خواهد شد. این پایه و اساس یک سندیت دو فاکتوری است. اقدام فوق نخستین گام برای حذف پسورد به شمار می‌رود.

Waze اپلیکیشنی برای جهت یابی ساده و سریع

یاهو حق تمرکز روی امنیت تلفن همراه را دارد. این حوزه‌ای است که در آن یک کاربر معمولی اینترنت همواره غافل از بهترین روش‌هاست. حتی افراد مطلع نیز گاهی گرفتار می‌شوند. بهترین روش برخورداری از یک password manager، مثل ۱ Password یا LastPass و در ادامه اطلاع از خطرات داشتن یک ایمیل است. یاهو همچنین اخیرا از نگاهی اجمالی به پلاگین رمزگذاری ایمیل end-to-end خبر داد که نتیجه همکاری با گوگل است.

راه‌حل جدید یاهو روش‌های رمزگذاری متداول را بسیار آسان‌تر از قبل می‌کند. استفاده از این ویژگی برای کاربران اختیاری خواهد بود. درصورت فعال‌سازی، با وجود حفظ بدنه رمزآمیز یک ایمیل، جزییات اصلی مثل برچسب زمان و موضوع تکه تکه شده باقی می‌ماند. یاهو انتظار دارد که این شکل جدید ایمیل قبل از پایان سال در دسترس عموم مردم قرار بگیرد.

اگر کاربران بعد از مدتی ترجیح دهند از همان شیوه سنتی وارد کردن کلمه عبور استفاده کنند، می توانند به همان روش سابق برگردند. این راه حل یاهو برای کاربران اندروید و IOS در دسترس است.


منبع: forsatnet و toranji    ویرایش متنی: نکست

یک نظر

  • عزیز گفت:

    سلام رمز جی‌میل فراموش کردم

  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *