متخصصان مایکروسافت عمر باتری پوشیدنی ها را تا سه برابر ارتقاء دادند

به نظر می‌رسد طول عمر باتری ابزارهای پوشیدنی با جهش مواجه شود، چراکه در بخشی از پروژه WearDrive‌ مایکروسافت، محققان این شرکت با استفاده از سیستم مبتنی بر RAM، راهی را برای افزایش عمر باتری ابزارهای پوشیدنی پیداکرده‌اند که به باتری جدیدتر متکی نیست.

این عمر باتری بهبودیافته به‌وسیلهٔ جفت کردن یک ابزار پوشیدنی با گوشی هوشمند از طریق وای فای یا بلوتوث ممکن شده است. در این روش عملیاتی که انرژی زیادی مصرف می‌کنند درگوشی هوشمند انجام می‌شوند که این امر باعث افزایش طول عمر باتری ابزار پوشیدنی می‌شود.

محققان سیستم ذخیرهٔ انرژی WearDrive را بر روی یک گوشی هوشمند اندروید هم آزمایش کردند و تأثیر قابل‌توجهی را روی مصرف باتری گوشی هوشمند مشاهده نکردند؛ این در حالی بود که تا ۳ برابر حد معمول مصرف انرژی ابزار پوشیدنی کاهش یافت. WearDrive همچنین باعث شده تا سرعت اجرای برنامه‌ها در گجت پوشیدنی تا ۸ برابر نسبت به حالت عادی افزایش پیدا کند.

این سیستم به‌گونه‌ای طراحی‌شده است که در زمان‌هایی که گوشی هوشمند در دسترس نباشد، غیرفعال می‌شود؛ بنابراین می‌توانید بدون این‌که گوشی خود را همراه داشته باشید برای ورزش بیرون بروید.

رانویر چاندرا- از محققان اصلی در بخش تحقیقاتی مایکروسافت در این زمینه می‌گوید: بسیاری از باتری‌های حال حاضر برای ابزارهای پوشیدنی بر اساس روش‌های صرفه‌جویی در مصرف انرژی گوشی‌های هوشمند طراحی‌شده‌اند؛ درحالی‌که WearDrive‌ با برداشتن بار پردازش عملیات سنگین از دوش ابزار پوشیدنی و سپردن آن به گوشی هوشمند درواقع از یک روش کاملاً متفاوت استفاده می‌کند.

انیرود بادام یکی دیگر از محققان مایکروسافت معتقد است: برخلاف گوشی‌های هوشمند، ابزارهای پوشیدنی مجهز به باتری‌های سنگین نیستند و این هم درواقع به ذات این دستگاه‌ها برمی‌گردد؛ چراکه ابزارهای پوشیدنی هر چه سبک‌تر باشند ایده آل‌تر هستند.

پیش‌ازاین Microsoft Band‌ به دلیل طول عمر باتری ۲ روزه خود تحسین‌شده بود؛ هرچند گروه توسعه‌دهنده این محصول در مایکروسافت، برنامه‌ای برای مجهز کردن نسل فعلی مایکروسافت بند به WearDrive‌ ندارد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *