بازیابی تنظیمات کارخانه در گوشی‌های آیفون | روش صحیح

بازیابی تنظیمات کارخانه در گوشی‌های آیفون | روش صحیح

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که به صورت ناخواسته تنظیمات ایفون خود را دستکاری کرده باشید و دیگر نتوانید آن را به حالت قبل برگردانید و یا اینکه دوست دارید گوشیتان از لحاظ نرم افزاری مثل روز اول خود شود و یا حتی میخواهید گوشی خود را بفروشید بهتر است بدانید تمام آیفون های شرکت اپل امکانی را تحت عنوان بازگشت به تنظیمات کارخانه در منوی تنظیمات دارا هستند و شما به وسلیه آن می توانید گوشی خود را به حالتی که روز اول آن را خریداری کرده اید برگردانید در این مطلب قصد داریم نحوه بازگشت به تنظیمات کارخانه را به شما آموزش دهیم پس با نکست همراه باشید

دلایل زیادی وجود دارد که ممکن است بخواهید آیفون خود را به تنظیمات کارخانه بازگردانید ؟ ممکن است آنرا به یک دوست واگذار کنید ، یا بفروشبد یا فقط قصد تجربه حس شروع تازه‌ای داشته باشید .بازگشت آیفون به تنظیمات کارخانه روند بسیار ساده ای دارد، آیا شما نیاز به تنظیم مجدد کارخانه آیفون خود دارید ؟ این راهنما نحوه‌ی پاک کردن داده‌ها بر روی آیفون و بازیابی تنظیمات کارخانه را به شما نشان خواهد داد گوشی شما چه یک  iPhone 5S باشد یا iPhone 3GS ، تقریباً فرایند یکسانی دارد و به یک صورت انجام می‌شود .

لازم به ذکر است که بازگرداندن به تنظیمات کارخانه تمام اطلاعات شما بر روی گوشی را حذف می‌کند ، از پیام‌ها گرفته تا همه‌ی عکس‌هایتان بنابراین هشدار داده می‌شود تا از تمام اطلاعاتی که می‌خواهید ذخیره کنید نسخه پشتیبان تهیه کنید بهترین راه برای تهیه نسخه پشتیبان از اطلاعات گوشی استفاده از فضای ابری خود Apple است که در تنظیمات گوشی قابل دسترس است و شما می توانید کلیه اطلاعات خود اعم از پیام‌ها، عکس‌ها و … پشتیبان تهیه کنید

البته روش ساده‌تر و سریع‌تری نیز وجود دارد و آن استفاده از iTunes است شما در صفحه اصلی این برنامه می توانید از کلیه اطلاعات موجود در گوشی خود نسخه پشتیبان تهیه کنید.

مرحله اول: رفتن به تنظیمات آیفون

گام اول رفتن به منوی تنظیمات آیفون است آیکون تنظیمات آیفون شکل یک چرخ‌دنده با پس زمینه خاکستری است و با زدن آن وارد فهرست اصلی تنظیمات برنامه می شوید. در منوی تنظیمات به بخش General یا تنظیمات عمومی آیفون بروید. مراحل انجام کار را می توانید در تصویر زیر مشاهده کنید.

مرحله دوم: کلیک بر روی Reset

گام دوم از گام اول ساده‌تر است ،شما باید دکمه Reset را که مربوط به تنظیم مجدد آیفون است لمس کنید . البته این قسمت خود شامل چندین گزینه مختلف است که کارهای متفاوتی برای ما انجام می‌دهند که مهمترین آنها بازگشت به تنظیمات کارخانه است

مرحله سوم: کلیک بر روی تنظیمات کارخانه

در آن قسمت شما می‌خواهید دکمه پاک کردن تمام محتویات و تنظیمات را فشار دهید قبل از اینکه به از بین بردن تمام اطلاعات بر روی تلفن اطمینان حاصل کنید . آیفون به شما یک یا دو هشدار خواهد داد سپس وارد فرآیند حذف خواهد شد که بسته به اینکه چقدر پشت تلفن بودید ، می‌تواند مدت زمانی را برای کامل شدن صرف کند که به طور متوسط در حدود 15 دقیقه طول می‌کشد ، پس فقط بنشینید و منتظر بمانید تا فرایند حذف اطلاعات و بازگشت به تنظیمات کارخانه تمام شود.

مرحله چهارم :راه اندازی مجدد

زمانی که کار کاملاً به پایان رسید آیفون خود به خود راه اندازی می‌شود و درست مانند زمانی که برای اولین بار آن‌را روشن کرده‌اید عمل می‌کند . شما با منویی برخورد خواهید کرد که به شما کمک می‌کند که تمام جزییات زمان و تاریخ را تنظیم کنید . تبریک ، اکنون شما آیفون خود را به تنظیمات کارخانه بازگردانده اید ، شما اکنون می‌توانید بدون نگرانی از دست دادن داده‌های شخصی‌تان هر کاری که دوست داشتید با آن انجام دهید.

مرحله پنجم: باز گردانی اطلاعات پشتیبان

حالا شما می توانید اطلاعاتی را که از آنها پشتیبان تهیه کرده بودید بر روی آیفون خود منتقل کنید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *