رفع مشکل فلش قفل شده (write protected)

رفع مشکل فلش مموری قفل شده (Write Protection)

فلش قفل شده، یکی از ایراداتی است که همه ما حتما یکبار با آن سروکار داشته ایم. آیا برای شما هم پیش آمده یک فلش USB با برند معتبر که آن را به کامپیوتر خود متصل کرده و میخواهید اعمالی را روی آن انجام دهید مانند اینکه فایلهایی را جابجا، حذف و یا کپی کنید در این هنگام با خطای زیر مواجه میشوید:

The disk is write protected. Removable the write protection or use another disk

با این عنوان که:حافظه شما محافظت و یا قفل شده است و شما نمیتوانید عملی را بر روی انجام دهید. حفاظت یا قفل آن را بردارید و یا از  حافظه دیگری استفاده کنید. در این مقاله با ما همراه باشید تا نحوه حل این مشکل را به شما آموزش دهیم،  این مقاله شامل هفت مرحله است و توصیه میکنیم قبل از هر کاری از اطلاعات خود پشتیبان تهیه کنید.

در اینگونه مواقع اصولا نگران میشوید از اینکه چه اتفاقی افتاده است؟ فلش قفل شده است و شما نمیتوانید هیچ عملی انجام دهید. در واقع فلش شما باید مجوز خواندن و نوشتن داشته باشد تا شما بتوانید اعمالی (حذف، کپی و یا جابجایی فایلها) را روی آن انجام دهید و اما چگونه؟ نفس عمیقی بکشید و ریلکس باشید. این پیغام فقط یک خطای ساده است شما با انجام مراحل زیر میتوانید قفل دستگاه خود را برداشته و آن را دوباره به کار بیندازید.

آنچه در این مقاله می خوانیم:

چک کنید که آیا فلش شما ویروسی نمی‌باشد؟

ممکن است در طول روز چندین بار دیسک خود را به سیستم های عمومی یا سیستم هایی که آنتی ویروس خاصی ندارند وصل کنید و آلوده به ویروس شده باشد. ویروسها در اصل فلش شما را از فایلهای پوچ و اضافه پر میکنند که اینکار میتواند موجب قفل شدن فلش و نمایش پیغام write protected باشد.

اگر سیستم شما آنتی ویروس داشته باشد هر زمانی که فلش خود را به کامپیوتر وصل میکنید نرم افزار آنتی ویروس بصورت اتوماتیک اجرا شده آن را اسکن و ویروس کشی میکند اما توصیه میکنیم که شما فلش تان را بصورت دستی ویروس کشی نمایید بدین گونه که در میان درایو های موجود در کامپیوتر خود درایو مربوط به فلش را پیدا کرده روی آن راست کلیک کرده و بصورت دستی آن را ویروس کشی نمایید.

در روش دستی اگر ویروسی یافتید میتوانید فورا از طریق نرم افزار آنتی ویروس آن را از دیسک خود پاک کنید.

بدنه فلش قفل شده خود را چک کنید.

این مرحله بسیار ساده تر از مرحله اول است. در واقع شما خطا را در این مرحله سریعتر از مرحله اول میتوانید تشخیص دهید. برخی از فلش ها بصورت فیزیکی روی بدنه خود یک دکمه لغزشی دارند که مربوط به حالت قفل و Write protected است.

بدنه فلش خود را چک کنید.

ممکن است این دکمه در حالت قفل باشد و به همین دلیل شما نتوانید عملی را روی فلش خود انجام داده و با خطای قفل روبرو شوید دکمه مربوط به قفل را روی بدنه فلش جابجا کرده تا از حالت قفل خارج شود و شما به راحتی بتوانید فایلهای خود را حذف جابجا و یا کپی کنید.

چک کنید و مطمئن شوید که فلش شما پر نشده است.

اگر فلش شما پر شده است ممکن است با پیغام خطای write protected مواجه شوید. برای اینکه میزان حجم استفاده شده و حجم آزاد فلش خود را بدانید در کامپیوترتان درایو مربوط به فلش را پیدا کرده روی آن راست کلیک کرده و گزینه Properties را انتخاب کنید در این پنجره روی نموداری میزان فضای استفاده شده و آزاد فلش خود را به راحتی ببینید.

چک کنید و مطمئن شوید که فلش شما پر نشده است.

جالب است بدانید که دلیل محبوبیت زیاد نمودار پای که اکثر مردم آن را میپسندند و قبول دارند در گرافیکی بودن آن است

شاید فقط یک فایل مشکل داشته باشد!

مطمئن شوید که پیغام write protected فقط مربوط به یک فایل خاص نیست.بله، شما میتوانید پیغام خطاهای مختلف دریافت کنید اما چیزی که خیلی پیش می آید این است که شما بدون فکر کردن پیغام را همانجا رها کرده و دستگاه را خراب شده و غیرقابل استفاده بدانید اما اگر فقط کمی آگاهی داشته باشید میتوانید آن مشکل را به راحتی حل کنید.

شاید فقط یک فایل مشکل داشته باشد!

روی فایل انتخابی که مشکل پیدا کرده است و شما نمیتوانید اعمالی روی آن انجام دهید کلیک راست کرده و گزینه Properties کلیک کنید در قسمت پایین پنجره ای که ظاهر میشود گزینه هایی را مشاهده میکنید که یکی از این گزینه ها Read-only است اگر این گزینه تیک خورده است تیک آن را بردارید و سپس روی دکمه Apply کلیک کنید اکنون باید بتوانید بدون مشکل فایل خود را کپی، حذف و یا جابجا کنید.

شاید فقط یک فایل مشکل داشته باشد!

استفاده از cmd برای قفل گشایی فلاش قفل شده

آیا تا به حال از خط فرمان در ویندوز استفاده کرده اید؟اکنون برایتان شرح میدهیم استفاده از این محیط و دستورات آن اصلا کار سختی نیست.استفاده از خط فرمان همیشه قبل از تغییر رجیستری ویندوز است.

به حروف بزرگ و کوچک و فاصله ها در دستورات خط فرمان توجه فرمایید

در ویندوز ۷ به منوی start رفته در قسمت Search for program and files کلمه ی cmd را تایپ کنید و Enter بزنید.

در ویندوز XP هم به منوی Start رفته و گزینه  Run را انتخاب کنید سپس cmd را تایپ و ok بزنید.

حال شما باید پنجره ای مشابه شکل زیر داشته باشید:

استفاده از cmd برای قفل گشایی فلاش

دستور diskpart را تایپ کنید و Enter بزنید پنجره خط فرمان جدیدی باز خواهد شد.Diskpart یک ابزار پارتیشن بندی دیسک است که در ویندوز ساخته شده است و از طریق خط فرمان قابل دستیابی است با آن ما میتوانیم مقادیر مرتبط با درایو فلش خود را ببینیم و در صورت نیاز تغییر دهیم.

دستور list disk را تایپ کنید و Enter بزنید خواهید دید لیستی از درایو های موجود در سیستم تان را به شما نشان خواهد داد اگر در این لیست فلش تان موجود نبود این مرحله نمیتواند کمکی به شما بکند و مجبورید راه آخر و تنها راه باقیمانده که فرمت کردن فلش است را انجام دهید و اما اگر در لیست فلش قفل شده خود را پیدا کردید شماره ای کنار آن مشاهده میکنید به راستی که این شماره شماره ی مربوط به فلش شما ست.

استفاده از cmd برای قفل گشایی فلاش

حال باید درایو فلش را انتخاب کنیم برای اینکار دستور زیر را تایپ کنید:

Select disk 3

ابتدا حتما مطمئن شوید شماره ای که انتخاب کرده اید مربوط به درایو فلش تان است و سپس Enter  بزنید.

دستور زیر را تایپ و سپس Enter بزنید :

Attributes disk clear readonly

با این دستور در واقع شما صفت فقط خواندنی یا read-only مربوط به فلش قفل شده را پاک میکنید و دستور قفل فلش شما غیرفعال میشود

کلمه exit را تایپ کنید و Enter بزنید تا از دستور diskpart خارج شوید.اکنون فلش تان را دوباره امتحان کنید.آیا درست شده است یا همچنان با پیغام write protected روبرو هستید؟

رفع مشکل فلش قفل شده در ریجستری

اگر مراحل قبل نتوانسته به شما کمک کند و مشکل قفل فلش تان همچنان باقی است در این مرحله باید کمی جرات بخرج داده و رجیستری ویندوز را تغییر دهید.اینکه برای انجام اینکار ترس و  واهمه داشته باشید کاملا طبیعی است چون دستکاری و تغییر رجیستری ویندوز امری ساده نیست و نیازمند مقداری تخصص است شاید اصلا بخواهید این مرحله را انجام ندهید و به سراغ مرحله آخر بروید اما میتوانید از دوستتان که مهندس کامپیوتر است کمک بگیرید یا به خودتان اعتماد کرده و کمی جرات بخرج دهید.

روی منو استارت کلیک کرده دستور regedit را تایپ کنید و Enter بزنید یا در منوی استارت Run  را اجرا کرده regedit را تایپ و OK بزنید. پنجره مربوط به تنظیمات رجیستری ویندوز برایتان به نمایش در می آید

از پنل سمت چپ مسیر زیر را دنبال کرده و پیدا کنید:

HKEY_LOCAL_MACHINE \ SYSTEM \ Current ControlSet \ Control \ StorageDevicePolicies

در پنل سمت راست فایلی را با نام WriteProtect میبینید.

روی آن کلیک راست کرده و Modify را انتخاب کنید.

پنجره ای برایتان باز میشود که ممکن است مقدار آن روی عدد ۱ تنظیم شده باشد.

عدد ۱ به این معنی است که بله، درایو فلش من قفل و محافظت شود و عدد ۰ بدین معنی است که خیر، درایو فلش من قفل و حفاظت نشود، اگر مقدار تنظیم شده در پنجره Modify عدد ۱ بود آن را به ۰ تغییر دهید و روی OK کلیک کنید.

پنجره رجیستری را ببندید و فلش خود را خارج و دوباره به سیستم متصل کنید اکنون باید بتوانید فایلهایتا را کپی و یا حذف کنید، اگر این مرحله هم جوابگو نبود زمان انجام مرحله آخر و فرمت کلی درایو فلش است.با نکست همراه باشید.

فرمت کردن رم و فلش قفل شده

هشدار:شما باید نسخه دومی از اطلاعات داخل فلش تان داشته باشید چون با فرمت کردن تمامی اطلاعات درون آن پاک میشود.

فرمت کردن یک درایو دوباره مرتب سازی آن است، در واقع فرمت کردن به فلش اجازه ی خواندن و نوشتن دوباره میدهد.قبل از فرمت کردن باید مشخص کنید که تاکنون از چه سیستم فایلی استفاده کرده اید؟FAT32 یا NTFS ؟

 فرمت کردن فلاش و حافظه

بهترین سیستم فایل برای هر درایو سیستم فایلی است که تاکنون با آن ست و یا تنظیم شده است.

اگر به یاد داشته باشد در مرحله سوم در بین درایوهای مجود در سیستم درایو فلش را انتخاب و روی آن کلیک راست کردیم و گزینه Properties را انتخاب کردیم.این کار را دوباره تکرار کنید تا وارد پنجره مشخصات درایو فلش تان شوید در آنجا میتوانید نوع سیستم فایلتان را ببینید مانند شکل زیر پنجره مشخصات را ببندید روی درایو فلش راست کلیک کرده و گزینه Format را انتخاب کنید.

پنجره فرمت باز میشود در این پنجره شما چندین گزینه در اختیار دارید ما برای این درایو سیستم فایل FAT32 را اتنخاب کرده ایم در قسمت Allocation Unit Size برای فلش هایی با حجم بالاتر از GB1 بالاترین مقدار را انخاب کنید و اگر فلش تان از ۱GB کمتر است ۶۴K را پیشنهاد میکنم.

 فرمت کردن فلاش و حافظه

شما در قسمت volume label یک عبارت معنی دار را بعنوان اسم فلش تان انتخاب کنید.مثلا اینجا ما KINGESTON را انتخاب کرده اییم از آنجا که ممکن است با مشکلات سخت افزاری روبرو شوید توصیه میکنیم تیک مربوط به گزینه Quick Format را بردارید با فرمت سریع فقط فایلهای درون فلش پاک میشود و اگر فلش شما بدسکتور شده باشد برای حل مشکل آن باید بطور کامل فرمت شود. (برای فرمت کامل باید تیک مربوط به گزینه Quick Format را بردارید).البته به میزان هرچه بالا رفتن حجم فلش این زمان هم طولانی تر میشود.

اکثرا مدت زمانی طول میکشد تا فلش فرمت شود، بعد از فرمت بطور اصولی باید مشکلات فیزیکی فلش همه حل شده و فلش آماده ی خواندن و نوشتن باشد.

رفع مشکل فلش قفل شده با برنامه Rufus

رفع مشکل فلش مموری قفل شده با برنامه Rufus

Rufus ابزاری است که به فرمت کردن و ساختن فلش درایوهای USB مانند پن‌درایوهای یو اس بی و … کمک می‌کند.

این ابزار می‌تواند برای موارد زیر بسیار کاربردی باشد:

 • اگر می‌خواهید درایوهای یو اس بی برای نصب سیستم‌عامل‌ها از طریق فایل‌های ISO قابل بوت (مانند ویندوز، لینوکس، UEFI و …) از روی حافظه فلش بسازید
 • اگر می‌خواهید بر روی سیستمی کار کنید که دارای سیستم‌عامل نصب شده نباشد
 • اگر می‌خواهید بایوس یا هر سفت‌افزار (حافظه قطعات سخت‌افزاری که فقط خواندنی باشند) دیگری را پاک کنید یا تغییر دهید
 • اگر می‌خواهید که ابزار و برنامه‌ای را بصورت سطح پایین اجرا کنید

سخن آخر:

برخی از مشکلاتی که برای فلش مان پیش می آید اکثرا با این روش ها قابل حل است اما اگر مشکل فلش تان خیلی جدی تر و یا اطلاعات درون آن بسیار حیاتی و مهم بود میتوانید از نرم افزارها کمک گرفته یا به نمایندگی های مربوط به آن اقدام کنید. این مراحلی که بیان شد مربوط به فلش هایی با برندهای معتبر میباشند و نه همه ی فلش ها امکان دارد تعدادی از فلاش ها با چنین اقداماتی نیز اصلاح نشوند و نیاز باشد سایر روش ها را امتحان نمایید.

سوالات متداول در مورد فلاش قفل شده write protected

 1. چگونه فلش write protected را فرمت کنیم؟

  برای اینکار ابتدا باید با یکی از روشهای بالا حالت قفل شدگی فلاش را رفع کرده و بعد آن را فرکت کنید.

 2. آیا نرم افزاری برای فرمت فلش write protected وجود دارد؟

  بله برای اینکار ابزارهای مختلفی وجود دارد که بنده mUsbFixer را پیشنهاد می‌کنم

 3. بله برای اینکار ابزارهای مختلفی وجود دارد که بنده mUsbFixer را پیشنهاد می‌کنم

  خیر مراحل گفته شده در متن برای تمامی روش ها کاربرد دارد

 4. Write protected چیست ؟

  حفاظت از نوشتن هر مکانیزم فیزیکی است که از نوشتن، اصلاح یا پاک کردن داده ها در دستگاه جلوگیری می کند. اکثر نرم‌افزارهای تجاری، صدا و تصویر روی رسانه‌های قابل نوشتن هنگام توزیع، در برابر نوشتن محافظت می‌شوند.

 5. چگونه حفاظت از نوشتن را از فایل ها حذف کنم؟

  File Explorer را باز کنید، فایلی را که می خواهید حذف کنید پیدا کنید.
  روی فایل مورد نظر کلیک راست کرده و Properties را انتخاب کنید.
  در زیر تب General، گزینه “Attributes” وجود دارد. …
  تیک گزینه Read-only را بردارید، روی OK کلیک کنید تا تغییرات شما ذخیره شود.

 6. حفاظت از نوشتن در فلش مموری به چه معناست؟

  وقتی یک درایو USB یا کارت SD در برابر نوشتن محافظت می‌شود، نمی‌توانید فایل‌های روی رسانه را تغییر دهید. شما فقط می توانید آنها را مشاهده کنید در رسانه های محافظت شده از نوشتن، می توانید فایل ها را بخوانید و کپی کنید، اما نمی توانید فایل ها را بنویسید و حذف کنید.

 7. چگونه یک فایل را در برابر نوشتن محافظت می کنید؟

  فایل، پوشه یا گروهی از فایل ها را انتخاب کرده و کلیک راست کنید و سپس از منوی کشویی ظاهر شده گزینه Properties را انتخاب کنید.
  در پنجره File Properties، در زیر برگه General، کادر فقط خواندنی یا فقط خواندنی (فقط برای فایل‌های موجود در این پوشه اعمال می‌شود) را در نزدیکی پایین علامت بزنید. برای ذخیره تنظیمات جدید روی دکمه OK کلیک کنید.

 8. چرا کارت SD یا فلش من به طور ناگهانی از نوشتن محافظت می شود؟

  ویژگی ها و فضای کارت را بررسی کنید. وقتی یک دستگاه removable را به ویندوز اضافه می‌کنید، می‌توانید تنظیماتی را تغییر دهید که از نوشتن روی آن جلوگیری می‌کند. ممکن است به طور ناخواسته این تنظیم را فعال کرده باشید و از تغییر محتویات کارت SD جلوگیری کنید. برای بررسی آن، This PC را باز کنید و در قسمت Devices and drives به دنبال کارت SD خود بگردید

‫138 نظر

 • موسوی گفت:

  سلام وقت بخیر ، من یه سوال داشتم ممنون میشم اگر بتونید راهنمایی کنید، فلش رو زدم به سیستمم پیام فرمت رو آورد ، که باید اول فلش فرمت بشه بعد استفاده کرد .

  ولی من نمیخوام فرمت بشه چون اطلاعاتش رو لازم دارم .

  آیا راهی هست بدون فرمت این ارور رو رفع کرد ؟

  • محمد اصغری گفت:

   سلام بله راه های این مقاله رو امتحان کنید حتما جواب میگیرید

 • سعید گفت:

  سلام من فلش sandisk دارم هیچ کدوم از این روشها و برنامه هایی که گفتید جواب نمیده
  چیکار باید بکنم ؟

 • محمد گفت:

  سلام ممنون از راهنمایتونمن هر فلشی که میزنم به ویندوز قفل میکنه 3 تا فلش اینطور خراب شده و درست نمیشه با ریجستری هم امتحان کردم ولی درست نشد میشه راهنمایی کنید مقدار عددشهم 0 هست

  • محمد اصغری گفت:

   اگه هر فلشی رو میزنید و خراب میشه احتمال زیاد پورت یو اس پی تون معیوبه
   روشهای گفته شده برای اصلاح فلاش مشکل داره و برای تعمیر پورت سیستمون به متخصص مراجعه کنید

 • سعید گفت:

  سلام مر با روش 6 ( رجیستری ) مشکلم حل شد
  ایول دارید

 • Mahdi گفت:

  سلام و وقت بخیر
  بنده در حال کپی تعدادی فیلم روی فلش بودم که ناگهان قفل شد .
  تمامی مراحل بالا رو طی کردم ولی نه فرمت میشه و نه از حالت read only خارج میشه .
  اطلاعات داخلش مهم نیست ولی خود فلش رو میخوام .
  روش ششم هم بخش StorageDevicePolicies در بخش رجیستر وجود نداره لطفا راهنمایی کنید .
  متشکرم

 • Mahdi گفت:

  سلام و وقت بخیر
  بنده در حال کپی تعدادی فیلم روی فلش بودم که ناگهان قفل شد .
  تمامی مراحل بالا رو طی کردم ولی نه فرمت میشه و نه از حالت read only خارج میشه .
  اطلاعات داخلش مهم نیست ولی خود فلش رو میخوام .
  روش ششم هم بخش StorageDevicePolicies در بخش رجیستر وجود نداره لطفا راهنمایی کنید .
  متشکرم

  • محمد اصغری گفت:

   سلام وقتتون به خیر
   اگه وجود نداره ایجادش کنید با راست کلیک و create new

 • جی جی گفت:

  خدا رحمت کنه همه رفتگانت. زندگیت شاد

  • محمد اصغری گفت:

   خواهش می کنم خوشحالم که مشکلت برطرف شده و ممنون بابت نظرتون

 • رامين گفت:

  تا فلشو وصل مي کنم اصلا باز نمي کنه فقط گزينه فرمت مياد
  قيد اطلاعات داخلشو زدم اصلا مي زنم که فرمت کنه مي زنه رايت پروتکت هستش
  با ديسکپارت هم غير فعال نشد الکي مي نويسه ساکسسفولي اما دوباره که چک مي کنم بازم قفله
  تو ريجيستري هم اون عدده 0 هست و يک نيست
  فلشمم از اين قديمياست روش دکمه خاصي نداره که قفلش کرده باشه اصلا مال اين حرفا نيست
  آنتي ويروس هم اصلا فلشو پيدا نمي کنه که بخواد اسکن کنه
  100 جور نمي افزارم امتحان کردم همشون پيقام مي دن مشکل فلش موفقيت آميز حل شد اما دروغه و باز هم اين رايت پروتکت لعنتي به قوت خودش باقيه
  اون زمانم که فلش کار مي کرد فايل از روش پاک مي کردم يا فايل روش کپي مي کردم ساعت ها طول مي کشيد و خيلي وقتار ارور مي داد و مثلا براي کپي يه فايل 3 – 4 مگابايتي بايد 7 – 8 بار تلاش مي کردم تا مي شد.

 • مهدی گفت:

  سلام
  این مراحل برای هارد قفل شده هم صدق میکنه؟

  • محمد اصغری گفت:

   بعضی از مراحل بله حتی برا مموری گوشی هم جواب میده ولی برای هارد همه خیر

 • محمد رضا نخعی گفت:

  من نزدیک یک هفته درگیر SD card بودم که برای گوشی و تلوزیون بدون مشکل کار میکرد ولی برای سیستم باز نمیشد واصلا قالب بندی نمیشد آخرشم هرچی از این سایت به اون سایت دنبال راه حل بودم هیچی که هیچی
  آخرش با یک نرم افزار فرمت فلش که یه مگ هم نمیشد رم رو فرمت کردم مثل آب رو آتیش براحتی رم قالب بندی شد و خلاص
  این نرم افزار رو حتما برای آخرین روش رفع مشکل رم قرار بدید تا بقیه مثل من یه هفته درگیر نباشن
  https://soft98.ir/software/wipe-data/3018-hdd-low-level-formatter.html

 • amirreza گفت:

  mamnoooonam

 • یزدانی گفت:

  تمام مراحل رو تست کردم اما نشد چکار کنم؟

  • محمد گفت:

   کنار رم لیدرت یه کلید پلاستیکی هست که اگه برچسبش مونده باشه روش نوشته lockمیتونی با تغییر دادن جهت کلید مشکلتو حل کنی منم همین مشکلو داشتم

 • محمد مهان زمان گفت:

  این ۶ مرحله جواب ندادند همه ی کار های لازم رو کردم خبری هم از readonly نبود و من همچنان این مشکل رو دارم
  اگر میشه راح حل بهتری بدید

  • محمد گفت:

   کنار رم لیدرت یه کلید پلاستیکی هست که اگه برچسبش مونده باشه روش نوشته lockمیتونی با تغییر دادن جهت کلید مشکلتو حل کنی منم همین مشکلو داشتم

 • حسین گفت:

  سلام.خسته نباشید.من هر فلشی میزنم به سیستم اخطارwriten protect میده.درحالی که همون فلشو میزنم به سیستم دیگ میشکلی نداره

 • میلاد مهرآبادی گفت:

  سلام من تمامی مراحل ذکر شده را انجام دادم اما بازم همون مشکل در فرمت کردن هست و مینویسه write protected
  چه کار دیگه باید انجام بدم

  • محمد گفت:

   کنار رم لیدرت یه کلید پلاستیکی هست که اگه برچسبش مونده باشه روش نوشته lockمیتونی با تغییر دادن جهت کلید مشکلتو حل کنی منم همین مشکلو داشتم

 • Unknown گفت:

  خدا خیرت بده کارم لنگ بود

 • بهار گفت:

  سلام
  من همه مراحلی که گفتید رو طی کردم دیگه نمینویسه write protected ولی یه اخطار میاد که سر تیترش نوشته location is not available
  و داخل پیامش نوشته is not accessible
  The file or directory is corrupted and unreadable
  لطفا راهنمایی کنید

  • محمد اصغری گفت:

   سلام باید چک دیسک انجام بدید احتمالا درست شدنیه چون مراحلش طولانیه براتون لینک چندتا فیلم میزارم تو یوتیوب فقط حتما باید فیل .تر .ش -کن داشته باشید یا وی پی ان
   https://www.youtube.com/watch?v=63XPjAzsnCk
   https://www.youtube.com/watch?v=63XPjAzsnCk
   https://www.youtube.com/watch?v=vYIgyaxCo9Q

   • بهار گفت:

    معذرت میخوام ویدیویی که فرستادین فکر کنم مرتبط بود اما چون به زبان هندی بود زیاد متوجه نشدم
    لطفا اگه مقدوره خودتون یه توضیح مختصر بدید
    ممنون میشم

   • محمد اصغری گفت:

    باید دستور چک دیسک رو تو محیط DOS با پارامترهای خاصی اجرا کنید که نوشتاری نمیشه در ضمن فقط به فیلمها نگاه کنید و روششون رو رو سیستم خودتون اجرا کنید

 • مهدی گفت:

  مرحله آخر خیلی جالبه. اگه فرمت میشد که دیگه این کارارو نمی خواست بکنم. مشکل اینه که فرمت نمیشه!!

  • gh.4ref گفت:

   کاملا موافقم

   • محمد اصغری گفت:

    چرا اتفاقا بعضی وقتا که مراحل بالاتر رو انجام بدی امکانش هست بتونی فرمت کنی

 • Nafas گفت:

  سلام خسته نباشید من برای ساخت پوشه StorageDevicePolicies به مشکل برخوردم ارورمیده نمیتونه اون کلید بسازه مشکل چیه؟!! ممنون میشم توضیح بدین.

 • amin گفت:

  جالب بود

 • ابوالفضل گفت:

  سلام
  فلش دیگه کلا باز نمیشه چیکارکنم؟

  • محمد گفت:

   کنار رم لیدرت یه کلید پلاستیکی هست که اگه برچسبش مونده باشه روش نوشته lockمیتونی با تغییر دادن جهت کلید مشکلتو حل کنی منم همین مشکلو داشتم

 • ابوالفضل گفت:

  سلام
  فلش کلا دیگه باز نمیشه چیکار کنم

 • سجاد گفت:

  وقتی به این مسیر میخام برمHKEY_LOCAL_MACHINE \ SYSTEM \ Current ControlSet \ Control \ StorageDevicePolicies پوشه آخر رو پیدا نیتونم بکنم.
  مشکل از چی میتونه باشه/؟؟؟؟

  • محمد اصغری گفت:

   سلام هیچی خودتون اون ئوشه رو بسازید با راست کلیک

  • محمد گفت:

   کنار رم لیدرت یه کلید پلاستیکی هست که اگه برچسبش مونده باشه روش نوشته lockمیتونی با تغییر دادن جهت کلید مشکلتو حل کنی منم همین مشکلو داشتم اگه اون پوشه نیست یعنی رمت مشکلی نداره

 • نگار گفت:

  سلام. وقتتون بخیر
  من علی رغم میل باطنیم، حاضر شدم فرمت هم بکنم، اما باز مقاومت کرد و نشد.
  فقط گزینه ی بیرون بردن و نشون دادنش به یه متخصص مونده!!!😔

  • محمد اصغری گفت:

   سلام انشالله که علارغم مقاومتش بتونید درستش کنید 🙂

  • محمد گفت:

   کنار رم لیدرت یه کلید پلاستیکی هست که اگه برچسبش مونده باشه روش نوشته lockمیتونی با تغییر دادن جهت کلید مشکلتو حل کنی منم همین مشکلو داشتم

 • اراد گفت:

  سلام مشکل من حل نشد مرحله ۶ که میرم این گزینه وجود نداره StorageDevicePolicies باید چکار کنم

  • محمد اصغری گفت:

   سلام باید دقیقا یه ئوشه و یه کلید با همون نام بسازید

   • علیرضا گفت:

    چطوری آخه ؟ روش ساختنش رو آموزش بدید . هرچی میزنم فولدر نمیشه ساخت

   • محمد اصغری گفت:

    راست کلیک کنید تو یکی از گزینه است

 • داریوش گفت:

  سلام.من هر ۷مرحله را رفتم ولی جوابی نگرفتم.چکار میتونم بکنم

  • محمد اصغری گفت:

   سلام متاسفانه برخی می تونه سخت افزاری باشه یا اینکه جوری که نرم افزاری درست نمیشه بهتره ببرید برای گارانتی یا یه متخصص این کار

 • فرامرز گفت:

  سلام مشکل من با روش ۶ حل شد ممنون

 • baran گفت:

  سلام وقت بخیر من از طریق تنظیمات گوشی مموریمو قفل کردم بعد امروز رفتم گوشیمو فلش کردم الان دیگه مموریم قفل شده وقتی هم میرم داخل تنظیمات که قفلشو بردارم میگه باید با همون گوشیی که قفل کردید باز کنید. وقتی که گوشیو فلش کردم اینجوری شده!! چند تا عکس داخل مموریم بود که خیلی واسم مهمه. ممنون میشم کمکم کنید

 • مهدی گفت:

  سلام ممنون از راهنماییتون.مشکل من باروش ۶ حل شد

 • مرتضی خدایی گفت:

  سلام ممنون روش ۶ جواب داد مرسی.

 • Mobina گفت:

  سلام من مرحله اخر رو انجام دادم و تیک رو برداشتم ولی خطایWarning:formatting will erase all data on this disk.
  To format the disk,click ok,to quit,click cancel.رو میده چیکار کنم؟

  • محمد اصغری گفت:

   خب بعضی وقتا باید قید اطلاعات تو فلش رو بزنید
   بعضی وقتا هم قید خود دستگاه رو

 • سلطان گفت:

  سلام داداش من تمام دستورات رو اجرا کردم باز قفلش باز نشد تو دیسک پارت زدم دستورات را ارور داد چیکار کنم./

  • reza گفت:

   نمیدونم ب ارت بیاد الان یا نه ولی یه کار ساده

   اول اسم فلشو تغییر بده چه بشه چه نشه(تغییر کنه یا نکنه) فلشو eject کن و جدا کن بعد دوباره واردش کن و فرمت بزن 🙂

   • mehdi گفت:

    ایول-من همه فن ها رو زدم نشد همین عملیات ساده جواب داد
    کارت درسته

   • امیرحسین گفت:

    آقا دمت گرم
    عالی این روشی ک گفتی جواب داد و فرمت شد
    روش های دیگه هیچ کدوم فرمت نمی شد
    🦾👊

 • A.H.M گفت:

  با سلام
  مموری کارد من وقتی می گذارمش داخل سیستم اصلا نمایش داده نمی شه چیکارش کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 • parisa گفت:

  سلام مموری کارد من جوری شده که نه فرمت میشه نه میشه چیزی توش ریخت و نه باک کرد همه ی مراحل رو بیش رفتم اما نتیجه ای نمیده حتی وقتی میخوام فرمت کنم باز میگه the disk is write protected چیکار ش کنم ؟؟؟؟؟؟

  • بابک قربانی زاده قمص گفت:

   پریسا جان همین کارها را انجام میدی که میگن دختر است دیگر!!!!!!! کل مطالب بالا مربوط به سوال شما است!!!!! میخواهی تمام آنها را در اینجا کپی کنم به عنوان جوابت؟؟؟؟ زحمت بکش مطالب بالا را بخون عزیز جان فقط همین!!!!!!!

   • محمد گفت:

    مهندس ! همه این کارها رو انجام دادیم و نشد

   • mina گفت:

    جالبه پسرایی مثل شما فک میکنن دخترا نگرفتن درحال ک خوده پسرا نمیفهمن ..خانوم گفته تمام مراحلو رفتم نشد ..همین کارارو میکنید ک میگن مردا همیشه بچه ان..فقط دنبال سوتی گرفتن از دخدرایید در حالی ک خودتون سرتا پا سوتی اید و فقط ما دخدرا معمولن مث شما بچه نیستیم ک بشینیم براش جوک بسازیم ..و الا با همین یه کامنتی ک خودت دادی ۱۰۰تا جوک میشه ساخت

 • Farzad گفت:

  وقت بخیر
  بنده نه میتونم چیزی روی فلشم بریزم
  وقتیم میخام فرمتش کنم ارور میده windows wan unabel complete the format
  لطفا راهنماییم کنین

  • محمد اصغری گفت:

   سلام لطفا متن رو کامل بخونید پاسختون با چند روش مختلف داده شده

 • سارا گفت:

  سلام. سیستم من storagedevicepolicied رو نداره چیکار کنم؟؟

  • محمد اصغری گفت:

   سلام به سادگی با راست کلیک کردن و انتخاب گزینه new یکی ایجاد کنید

 • رسول گفت:

  سلام
  فلشم من مارک سیلیکون پاور هستش
  ویروسی شده
  و باز نمیشه رو کامپیوتر و مینویسه removable disk
  اطلاعات روش واسم مهمه چکار کنم
  ؟؟؟
  روش رجیستر رو رفتم و تا گزینه آخر اما سیستم من StorageDevicePolicies رو نداره چکار کنم

 • رسول گفت:

  سلام من رجیستر رو رفتم اما گزینه StorageDevicePolicies رو سیستمم نداره چکار کنم؟؟؟

  • محمد اصغری گفت:

   سلام خودتون می تونید ایجاد کنید

   • armin گفت:

    سلام منم همین مشکل رو دارم چه جوری ایجاد کنم؟

   • محمد اصغری گفت:

    سلام برای ساخت پوشه StorageDevicePolicies بر روی پوشه control راست کلیک کنید و گزینه new بعد key را انتخاب کنید و بعد نام آن را به StorageDevicePolicies تغییر دهید به همین راحتی البته در تغییر ریجستری محتاط باشید

   • بهار گفت:

    سلام
    من این کاری که گفتین رو کردم اما گزینه write protect رو نداره

   • محمد اصغری گفت:

    سلام تو کامنت ها قبلا توضیح دادیم باید به صورت دستی ایجاد کنید

 • الیاس گفت:

  با سلام خدمت دوستانی که مشکلشون حل نشده
  مرکز نماینگی تعمیر فلش ها به صورت آنلاین در منزل و یا محل کار شما فقط کافیه به آیدی تلگرام کارشناس تعمیر پیام بدید تا مشکلتون حل بشه
  تمامی مشکلات قابل حل می باشد از قبیل باز نکردن نشناختن و فرمت نشدن و…..
  @Needstayebad

 • net7469 گفت:

  سلام دمتون گرم – حدود سه ماهه سیستمم هیچ فلاشی رو نمی خوند و همه راه هایی که تو سایتا دوستان گذاشته بودن اجرا کردم ولی گشایشی حاصل نشد – امشب شدید نیاز داشتم و گفتم مجدد به این سایتا سر بزنم که سایت شما رو پیدا کردم و مجددا همه مراحل رو اجرا کردم که باز هم نشد که نشد – بعد دل رو زدم به دریا ریجستری که گفته بودید رو انجام دادم و موفقیت آمیز بود
  از شما بسیار سپاسگزارم
  یا علی

  • محمد اصغری گفت:

   سلام دوست عزیز و سپاس متقابل
   خوشحالیم که تونستید با پشتکار خودتون موفق بشید هدف وب سایت ما همینه که روشهای کار رو به شما یاد بدیم و شما خودتون کار رو انجام بدید متاسفانه خیلی از دوستان با یه بار تلاش نا موفق نا امید مشین و مجبورن ببرن هزینه کنن

 • زهرا گفت:

  سلام فلش من همین مشکل را پیدا کرده و مشکل هم از یک فایل در فلشم هست که نمیتونم readonly یا پاکش کنم باید چیکار کنم که پاک بشه؟؟

 • Abolfazl گفت:

  خیلی ممنون من از دستور خط فرمان استفاده کردم و جواب داد

 • rahae گفت:

  ممنون از راهنماییی شما.

 • rahae گفت:

  سلام اقای محمد اصغری،ممنون از اینکه وقت گذاشتید و به سوالم پاسخ دادید، مشکل رم اس دی بنده حل نشد، شما راهی برای سوزاندن ان به پیشنهاد دهید که وقتی هم به کسی دادم نتونه اطالاعات بنده را ریکاوری کند چون بنده در ان عکس های زیادی دارم به همین دلیل به دست متخصص هم نمی توانم بدهم. با تشکر از شما

  • محمد اصغری گفت:

   سلام خواهش می کنم
   تنها راهی که برای رم مورد نظر وجود داره از بین بردن فیزیکی اونه چون رم کار نمیکنه نمی تونید نسبت به حذف فیزکی اطلاعات داخل اون اقدام کنید در نتیجه رم قابل ریکاوری هست باتوجه به هزینه تعمیر بنده پیشنهاد میکنم رم رو پیش خودتون نگه دارید(شاید یه روش برای تعمیرش پیدا شد) و یا از بین ببرید و یه رم جدید بخرید چون هم به صرفه تره و هم مطمئن تر
   در مورد هر قطعه حافظه مثل رم و فلاش و … امکان ریکاوری وجود داره پس سعی کنید این ابزارها رو هیچ وقت به دیگران ندهید

 • rahae گفت:

  سلام و تشکر بابت آموزش های مفیدتان
  بنده یک رم ۱۲۸ گیگ در گوشی داشتم که بعد از شش ماه استفاده در گوشی دیشت اخطار رم اسیب دیده است را داد و دیگه فایلها را داخل گوشی نشان نمی دهد ولی در کامپیوتر نشان می دهد و قابل کپی هم هست ولی قابل فرمت و حذف کردن نیست و همه راههای بالا را امنتحان هم کردم جواب نداد، مشکلش چیه؟ حتی گارانتی هم دارد ولی چون نمی توانم فرمتش کنم نمیتوانم فرمت هم بکنم ایا راهی برای سوزاندن رم وجود دارد تا اطلاعاتم پاک شود و از گارانتی اش استفاده کنم.؟با تشکر

  • محمد اصغری گفت:

   سلام روشهای گفته شده در متن همه امتحان شدن و جواب دادن اگه همشو امتحان کردیدو جواب نداده همون رم رو بفرستید گارانتی
   می تونید قبل اون ببرید پیش یه متخصص شاید درست شد ولی مطمئا باشید رمتون سالمه

  • Omid گفت:

   سلام. منم همین مشکلو دارم.اگر راه حلی پیدا کردید بمنم بگید ممنون میشم.بینهایت سپاسگزارم از لطفتون.

 • حسین گفت:

  برای گوشی چطور

  • محمد اصغری گفت:

   غالب این روش ها برای فلاش مموری و یا مموری استیک یا همون رَم گوشی کاربرد داره

 • NeginShah گفت:

  سلام..regedit ویندوز ۱۰ چجوری کار می‌کنه..اون قسمتی انتخابی شما توی لیست رگدیت من نیست

  • محمد اصغری گفت:

   سلام و وقت به خیر
   برای باز کردن Regedit عبارت regedit رو در run وارد کنید اگه تونستید برنلمه رو اجرا کنید سعی کنید از طریق لیست های سمت چپ مسیر رو دنبال کنید
   HKEY_LOCAL_MACHINE \ SYSTEM \ Current ControlSet \ Control \ StorageDevicePolicies
   بدون شک همه سیستم ها دارن
   اگه نشد با این آدرس تلگرام مکاتبه کنید تا مرحله به مرحله راهنماییتون کنیم @Mohaa_abb

 • smail گفت:

  سلام من تمام روش های بالا رو امت حان کردم حتی فلش مموریم فرمت هم نمیشه این خطا هاییی که
  svchost.exe – Write Protect Error
  The disk cannot be written to because it is write protected. Please remove the write protection from the volume in drive G:.
  Cancel Try Again Continue
  و
  t]
  WARNING: Formatting will erase ALL data on this disk.
  To format the disk, click OK. To quit, click CANCEL.
  لطفا راهنماییم کنید

 • شیما گفت:

  سلام..به من یک کارت اس دی تبلیغاتی هدیه دادن حاوی اطلاعات و تبلیغ اما میخوام فرمتش کنم با گوشی این کار رو میکنم مراحل فرم رو طی میکنه اما ف رمت نمیشه و همون اطلاعات توشه و چیزی نمیشه بهش اضافه یا کم کرد چی کار باید بکنم

 • صدرا گفت:

  سلام من مشکل سوم را دارد فلشم یعنی توش پر هست ولی نشون نمیده به کامپیوتر که میزنم ولی به گوشی که میزنم نشون میده همه رو چیکار باید بکنم؟

 • Mana گفت:

  سلام رم گوشی من دقیقا حالت سوم براش پیش اومده لطفا کمک کنید چطور مشکلش رو حل کنم

  • محمد اصغری گفت:

   سلام وقت به خیر مشکل فلاش شما مربوط به ویروس است
   برخی ویروس ها فایل ها و پوشه های فلاش رو مخفی می کنند و پوشه های خودشونو جاش میزازن تا شما روی اونا کلیک کنید و کامپیوتر مقصد رو هم ویروسی کنید که البته رو موبایل کار نمیکنند
   – اولین کاری که باید بکنید اینه فلاشتون رو با یه ویروس کش بررسی و از ویروس پاک کنید.
   -یک فایل متنی توسط «Notepad» باز می‌کنیم.
   -دستور زیرا می‌نویسیم.
   attrib -a -h -r -s /s /d h:/*.*
   -فایل را با پسوند «bat.» ذخیره می‌کنیم (مثلا «test.bat»).
   -بر روی فایل ساخته شده دوبار کلیک می‌نماییم تا اجرا شود.
   -خواهید دید که همه فایل ها و پوشه ها در فلاش ظاهر خواهند شد

 • ali گفت:

  سلام ممنون از اموزش تون یه سوال دارم
  من توی سیستم StorageDevicePolicies ندارم مشکل از کجاست میتونید کمکم کنید

  • محمد اصغری گفت:

   سلام
   می تونید توی ریجیستری در مسیر مورد نظر یه پوشه با اون اسم بسازید پوشه شاخه اصلی راست کلیک کنیدو گزینه new و بعدش key رو انتخاب کنید و بعد اسم اون رو به StorageDevicePolicies تغییر بدید

   • مریم گفت:

    سلام
    من پوشه StorageDevicePolicies با همین روش new /key درست کردم، اما توی صفحه ی روبروییش زیر difulte گزینه ی write protection را نشون نمیده. هیچ کدوم از روشهای پیشنهادی شما جواب نداد برای کارت حافظه دوربینم :(((

   • طهماسبی گفت:

    عبارت Regedit.exe را در منوی start تایپ کنید. سپس enter را بزنید. مسیر رجیستری زیر را دنبال کنید.
    Huey-Local-Machine\ System \ Current control set \ Control \ Storage device policies
    اگر Storage device policies قابل مشاهده نبود، با راست کلیک روی پوشه Control و مراجعه به منوی new ، گزینه‌ی key را انتخاب و نام Storage device policies را قرار دهید.

    از ستون سمت راست گزینه‌ی write protect دوبار کلیک کنید و مقدار آن را از یک به صفر تغییر دهید.

    چنانچه گزینه‌ی مورد نظر قابل مشاهده نبود، پس از انتخاب پوشه‌ی Storage device policies در بخش خالی از سمت راست صفحه رجیستری، راست کلیک و پس از انتخاب گزینه‌ی new روی dword کلیک کنید و نام write protect را به گزینه‌ی ایجاد شده اختصاص دهید.

 • amir گفت:

  باسلام خدمت دوستان عزیز…
  من فلش apacer 16 gig یکیاز دوستانم رو طبق راهنمایی شما انجام دادم …ولی هر کاری میکنم بازم گزینه
  the disk is write protect مینویسه!!!!!!!!!!
  همه جوره اعداد ۰و۱ روتغییر دادم ولی نشد
  لطفا کسی میتونه راهنمایی کنه
  ممنون….

  • محمد اصغری گفت:

   این یه راهنما برای حل مشکله ولی بعضی وقتا حل نمیشه 🙁

   • elahe گفت:

    اگه حلنشد یعنی دیگه فایده نداره؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 • rood گفت:

  سلام و خسته نباشید
  خیلی ممنون
  با تغییر در ریجستری ( راه حل ششم ) مشکل حل شد
  ولی نفهمیدم چرا خود بخود تغییر کرده بود

  • محمد اصغری گفت:

   خوشحالیم حل شد مشکلتون
   این مشکلات می تونن هم دلیل سخت افزاری و هم نرم افزاری داشته باشن

 • kambiz گفت:

  سلام و وقت بخیر.. هیچ کدوم این روشها جواب نمیده برای من.. توی cmd لیست دیسکها این دیسک رو ستاره دار نشون میده و درحالیکه دیسک خالیه میزنه دیسک پر است. ممنون میشم دوستان راهنمایی کنن.

 • ندا گفت:

  سلام مرسی من دوتا از فلشامو با این روش درست کردم خیلی خیلی مچکررررررررررررررم اونم یکیش امانت بود

 • حاج حیدری گفت:

  با سلام و خسته نباشید
  من فلشم این مشکل را دارد همه ی مراحل فوق را رفتم ولی باز پیغام write protect میدهد… البته مرحله فرمت را انجام نمی دهد پیام wirte protect میدهد و فلش ر افرمت نمیکند…. من از اطلاعات فلش قبلا کپی گرفتم ولی الان نمیتوانم هیچ مطلبی داخل فلش کپی کنم ممنون میشم راهنمایی بفرماید.

  • محمد اصغری گفت:

   سلام و خسته نباشید مراحل پیش گفته در متن برای غالب فلاش های قفل شده پاسخگوست اگر با هیچ روشی از آنها درست نشد یا روش های دیگه رو تست کنید تا فلاشتون رو به متخصص بدید بررسی کنه

 • Romina گفت:

  سلام خسته نباشید.
  فلش من قفل شده و نه میتونم فایلی بریزم نه فایل های توش پاک میشه و نه فرمت میشه. همه ی این روش ها رو امتحان کردم ولی درست نشد. روش ریجستری رو هم امتحان کردم مقدارش از اول صفر بود. روش ریجستری سیستم رو هم امتحان کردم درست نشد که هیچ الان فلشمو که به سیستم میزنم این پیام میاد
  The disk cannat be written to because it is write protected. Please remove the write protection from the volume in drive J
  لطفا راهنماییم کنید.

 • parya گفت:

  دقیقا تمام مشکلات نوشته شده دربالا در فلش من وجود دارد ولی دقیق نمیدانم چه کنم درکل ممنون ازراهنمایتان

 • Arezoo گفت:

  سلام
  ممنون از راهنمایی خوبتون
  رم گوشی منم همین مشکلو داره و دقیقاً میدونم مشکلش از کدوم فایله که Read-Only شده ولی قبل از اینکه بتونم تیکشو بردارم یا حتی رم رو فرمت کنم از رو سیستم محو میشه انگار که رم رو خارج کرده باشی!
  ممنون میشم راهنمایی بفرمائید.
  در ضمن ویندوز من ۷ هست و در قسمت Control ریجستری اون قسمت StorageDevicePolicies وجود نداره!

  • محمد اصغری گفت:

   مطمئن شوید مسیری که در ریجیستری دنبال می کنید حتما همانی باشد که در متن فوق وجود دارد ما بر وری ویندوز ۷ امتحان کردیم و این مسیر وجود دارد

   • پوریا گفت:

    سلام من میخواستم ب سوال اقای محمد اصغری پاسخ بدم :
    عبارت Regedit.exe را در منوی start تایپ کنید. سپس enter را بزنید. مسیر رجیستری زیر را دنبال کنید.
    Huey-Local-Machine\ System \ Current control set \ Control \ Storage device policies
    اگر Storage device policies قابل مشاهده نبود، با راست کلیک روی پوشه Control و مراجعه به منوی new ، گزینه‌ی key را انتخاب و نام Storage device policies را قرار دهید.

    از ستون سمت راست گزینه‌ی write protect دوبار کلیک کنید و مقدار آن را از یک به صفر تغییر دهید.

    چنانچه گزینه‌ی مورد نظر قابل مشاهده نبود، پس از انتخاب پوشه‌ی Storage device policies در بخش خالی از سمت راست صفحه رجیستری، راست کلیک و پس از انتخاب گزینه‌ی new روی dword کلیک کنید و نام write protect را به گزینه‌ی ایجاد شده اختصاص دهید.

  • حمید گفت:

   فایل زیر را دانلود کنید و برو روی ان کیک کنید و اجرا را بزنید تا گزینه مورد نظر به ریجیستر شما اضافه شود
   https://sakhtafzar.com/new/wp-content/uploads/2016/01/add.rar

 • Saa گفت:

  سلام چطوری باید فهمید شماره درایو فلش کدومه؟من فقط تا مرحله list disk تونستم برم

 • Salehi گفت:

  سلام من بک اپ ویندوزمو‌ تعیین کردم بریزه رو فلش با یه برنامه ای بغیر مال ویندوز حالا فلش قفل شده و فرمت نمیشه نه چیزی میشه ریخت نه پاک کرد همه راه های گفته شده اینجارو هم انجام دادم لطفا کمک‌کنید

 • ellsa گفت:

  سلام من تمامی این مراحل رو انجام دادم اما نه فرمت میشه و نه میشه چیزی داخلش کپی کرد
  و همشم ارور میده
  the disk is wirte protected

  • محمد اصغری گفت:

   سلام احتمالا فلاش شما خراب شده اگه اطلاعات داخلش براتون خیلی مهمه می توانید به شرکت های تخصصی برای این کار مراجعه کنید واگر هم مهم نیست و گارانتی داره بدید تعویض

 • sanhan گفت:

  سلام من همه کارها رو انجام دادم اول انتی ویروس میزنم خیلی ویروس داره ولی ویروس ها پاک نمی شوند.. تمامی مراحل را انجام دادم خب نشد.. فرمت هم میخام بزنم نمیتونم..این ایدی تلگرامم لطفا یکی کمک کنه ” @ELX_BOY

  • محمد اصغری گفت:

   سلام به احتمال زیاد سیستم شما ویروسیه
   باید فلاشتون رو رو یه سیستم دیگه فرمت کنید ببینید باز هم مثله قبله یا نه

 • khashi گفت:

  مشکلم حل شد ممنون که هستید.

 • Azar گفت:

  با سلام ممنون مفید بود

 • ابراهیم وفائیان گفت:

  با تشکر مطالب تون بسیار خوب و حرفه ای است ولی من با اجرایمرحله ۵ و دریافت پیام موفق نتوانستم مشکل write protection فلش را بر طرف کنم.

  • محمد اصغری گفت:

   سلام نظر لطف شماست
   بعضی وقتها فلش از لحاظ سخت افزاری دچار اشکال می شود و باید برای گارانتی ارجاع داده شود

 • ناشناس گفت:

  کاربردی و مفید
  تشکر میکنم ازتون

 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *