۷ راه کار ساده برای افزایش سرعت گوشی اندرویدی

App Quarantine-افزایش سرعت گوشی‌های ضعیف و متوسط

شاید گوشی اندرویدی شما هنگامی که تازه آن را خریده اید خیلی سرعت بالایی داشته باشد اما بعد از مدتی استفاده سرعت آن کند شود و برنامه ها با سرعت کمتری اجرا شود.این یک مشکل عمومی است و تنها شما نیستید که با این مسئله دست و پنجه نرم می کنید اما اصلا جای نگرانی نیست با نکست همراه باشید تا راه کارهایی را برای حل این مشکل به شما نشان دهیم.

اگر بخواهیم بصورت کلی بیان کنیم برای افزایش سرعت گوشی خود باید قسمت های زیر را چک کنید با ما همراه باشید تا هر یک را بطور کامل شرح دهیم.

۱-شناسایی و تشخیص مشکل برای افزایش سرعت

آپلیکیشن Trepn Profiler برای خطا یابی اپلیکیشن هاست

شما از Trepn می توانید برای یک برنامه خاص یا کل گوشی استفاده کنید مثلا می توانید کارایی و همزمانی پردازنده تان را در هنگام اجرای برنامه ها ببینید. این یکی از راه هایی است که به شما در پیدا کردن مشکل کند شدن سرعت گوشی تان کمک می کند.

۲-کمبود فضای ذخیره سازی

همهٔ عکس هایی که با دوربین گوشی تان می گیرید، فیلم ها، آهنگ ها و همهٔ برنامه هایی که نصب می کنید فضایی را روی گوشی شما اشغال می کنند.
هر کدام از این ها (فیلم ها، عکس ها، برنامه ها و…) برای اجرا شدن نیازمند فضایی خالی هستند تا به راحتی اجرا شوند اگر فضای خالی کمی داشته باشید عملکرد اجرا در گوشی تان به کندی صورت می گیرد.
شما می توانید مقدار فضای استفاده شده و باقیمانده گوشی تان را به راحتی ببینید برای این کار از قسمت Setting گزینه Storage را انتخاب کنید.برای خالی کردن فضا از طریق حذف برنامه های غیرضروری می توانید از قسمت Application و گزینه Manage app اقدام کنید.

مشاهده تنظیمات و حافظه اشغال شده در گوشی

شما برای حذف هر برنامه ای در هر زمانی می توانید از همین منوها و گزینه هایی که بیان شد استفاده کنید.

راه دیگری برای افزایش فضا چک کردن پوشهٔ دانلودهایتان است پوشه ای که شاید خیلی اطلاعات غیرضروری و قدیمی را در آن نگه داشته اید اطلاعاتی که شاید هیچوقت از آنها استفاده نکنید. در تنظیمات دستگاهتان به قسمت Storage رفته Downloads را انتخاب کنید و برنامه هایی را که احتیاج ندارید پاک کنید برای پاک کردن فایلهای دانلود شده هم می توانید به داخل کارت حافظه تان رفته و نگاهی به پوشهٔ Downloads تان بندازید.

پاک کردن فضای دانلودها برای افزایش فضای آزاد

برنامه های نصب شده فضای با ارزش زیادی را از حافظه RAM شما می گیرند مدیریت برنامه هایتان امری بسیار ضروری و مؤثر در سرعت گوشی تان است.

برخی از برنامه ها دارای یکسری داده هستند که فضایی را به نام Cache در گوشی شما اشغال می کنند و اگر هنگام حذف برنامه ها داده های موجود در این فضا را پاک نکنید مقداری از داده های مربوط به برنامه بعد از حذف هم همچنان باقی می مانند. همواره قبل از حذف برنامه ای یعنی قبل از زدن دکمهٔ Uninstall حتما دکمهٔ Clear Cache و Clear Data را بزنید.

پاک کردن کش برنامه ها برای افزایش فضای آزاد برنامه ها
برخی برنامه ها که پیشفرض گوشی هستند توسط کاربر قابل حذف و پاک شدن نمی باشند اگر از برنامه های پیشفرض استفاده نمی کنید می توانید آنها را غیرفعال کنید برای این کار در مسیر Setting/Application/Manage app برنامه موردنظر را انتخاب و برای غیرفعال شدن برنامه دکمه Desible را بزنید.

۳-میانبرها و ویجت ها و سرعت گوشی

همهٔ ویجت ها و میانبرهایی که شما روی صفحه تان از آنها استفاده می کنید اطلاعات خود را از برنامه نصب شده روی گوشی تان می گیرند.
میانبرها می توانند در گرفتن اطلاعات از برنامه اصلی دچار اشتباه شوند و RAM شما را درگیر کنند پس اگر به میانبر خاصی احتیاج ندارید آن را از صفحه گوشی تان پاک کنید و از طریق برنامه اصلی به اطلاعات آن دسترسی پیدا کنید.
میانبرها و ویجت ها و سرعت گوشی

۴-غیرفعال کردن انیمیشن های غیرضروری و خارجی

بسته به نوع لانچری که استفاده می کنید شما می توانید انیمیشن ها و افکت های ویژه و متنوع زیادی را روی گوشی تان اجرا کنید این بسیار عالی است اما باید بگوییم اجرای افکت ها و انیمیشن ها سرعت گوشی تان را می گیرد و آن را تا حد قابل توجهی کاهش می دهد.
تنظیمات لانچرتان را چک کنید، افکت ها و انیمیشن های خارجی غیرضروری را غیرفعال کنید تا تاثیر آن را با بالا رفتن سرعت گوشی تان ببینید.

غیرفعال کردن انیمیشن های غیرضروری و خارجی

۵-برنامه ها را کامل ببندید و فضای RAM را آزاد کنید

فناوری multi-tasking یا چندکاره بودن به شما این امکان را می دهد که همواره چندین برنامه را در حافظه و در حالت آماده باش داشته باشید و به راحتی بتوانید بین برنامه ها سوئیچ کنید اما این کار تاثیر زیادی در کاهش کارایی گوشی و کاهش سرعت آن دارد.
شما می توانید برنامه هایی را که از آنها کمتر استفاده می کنید از لیست برنامه های موجود در حافظه پاک کنید برای این کار دکمه home گوشی تان را فشار داده و چند ثانیه نگه دارید لیستی از برنامه های موجود در حافظه را مشاهده می کنید که هر کدام را که بخواهید می توانید ببندید.

آزاد کردن رم با بستن برنامه ها

۶-ریستارت کردن دستگاه

یک راه سریع و ساده برای حل هرگونه مشکلی ریستارت کردن گوشی است با این کار برنامه های غیرضروری بسته می شوند، حافظه cache گوشی پاک می شود و برنامه ها دوباره از اول اجرا می شوند.
برای ریستارت کردن دکمهٔ پاور گوشی تان را چند ثانیه نگه دارید و از منوی ظاهر شده گزینه Restart را انتخاب کنید.

ریستارت کردن دستگاه

۷-کاوش عمیق

شما برای کارایی بیشتر گوشی تان می توانید تنظیمات مربوط به باتری را از قسمت تنظیمات گوشی تغییر دهید یا برای افزایش فضای RAM تان تنظیماتی مربوط به برنامه ها و مدیریت آنها انجام دهید و یا در قسمت developer تنظیمات و گزارشاتی در مورد وضعیت پردازنده و… را ببینید.
شما همچنین می توانید از نرم افزارهای مربوطه در این زمینه ها مانند Trepn Profiler برای افزایش کارایی و سرعت گوشی تان کمک بگیرید.

اگر شما هم راهکاری برای افزایش سرعت گوشی دارید با ما در میان بگذارید (نظر)


منبع: androidpit

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *