دسته بندی ها

چگونه آپدیت خودکار به ویندوز ۱۰ را متوقف کنیم

کدام سیستم عامل در برابر هکرها امن‌تر است. OS X یا Windows؟ بوتویندوز 10

همانطور که می دانید، مایکروسافت به صورت خودکار و بدون اطلاع شما فایل های ارتقا به ویندوز ۱۰ را در سیستمهای مبتنی بر windows 7 و ۸/۸٫۱ دانلود می کند که با مصرف چند گیگابایت ترافیک اینترنت و همچنین اشغال حداکثر تا ۶ گیگابایت حافظه رسانه ذخیره سازی همراه است. در ادامه نحوه پاک کردن فایل های دانلود شده و همچنین جلوگیری از دانلود خودکار و مجدد آن را به شما خواهیم گفت.

پیش تر تنها در صورتی فایل های ارتقا به ویندوز ۱۰ بر روی سیستم کاربر دانلود می شدند که از قبل ارتقا به این سیستم عامل جدید رزرو شده بود، اما اکنون مایکروسافت ذهنیت خود تغییر داده و بدون توجه به تصمیم کاربر، فایل های لازم برای ارتقا به ویندوز ۱۰ را بر روی تمامی سیستم های مجهز به windows 7 و ۸/۸٫۱ به صورت خودکار دانلود می کند. از این رو امروز به شما خواهیم گفت که چگونه مانع از دریافت خودکار فایل های ارتقا به windows 10 شوید و یا در صورت دانلود شدن آن ها را حذف کنید.

فایل های ارتقا به ویندوز ۱۰ در پوشه ای به نام $Windows.~BT در درایو حاوی ویندوز ۷ و ۸/۸٫۱ قرار میگیرند، بنابراین به آسانی می‌توان به این مسیر مراجعه و تمامی فایل ها را حذف کرد. اما مشکل آنجاست که دوباره و به صورت کاملاً خودکار دانلود میشوند!

مایکروسافت بر سر ارتقای تمامی کاربران ویندوز ۷ و ۸/۸٫۱ به ویندوز ۱۰ بسیار مصمم است. برای جلوگیری از دانلود خودکار فایل های ارتقا به ویندوز ۱۰ و همچنین دانلود مجدد پس از حذف می بایست برخی از بروزسانی های سیستم عامل فعلی را حذف کنید. در ویندوز ۷ باید بروزرسانی های KB3035583،KB2952664 و KB3021917 و در ویندوز ۸٫۱ دو بروزرسانی KB3035583 و KB2976978 را حذف کرد.
حذف این بروزرسانی ها مانع از دانلود خودکار فایل های ارتقا به ویندوز ۱۰ و همچنین دانلود مجدد پس از حذف فایل های نصب میشود. به منظور حذف بروزرسانی های مذکور به مسیر Control Panel> Programs and features> View installed updates رفته و آن‌ها را پیدا و Uninstall کنید.

اکنون اگر سیستم شما به ویندوز ۱۰ آپدیت شده است می‌دانید که به روز رسانی آن به صورت خودکار ادامه خواهد داشت در کل نسخه ده سیستم عامل windows تمامی به روز رسانی ها را به صورت خودکار دریافت خواهد کرد، اگر قصد دارید به روز رسانی خودکار windows 10 را متوقف کنید مطلب زیر را به شما یشنهاد می کنم

آپدیت‌های ویندوز شامل به روزرسانی‌های امنیتی مایکروسافت برای مقابله با بدافزارهاست بنابراین جلوگیری از آپدیت شدن ویندوز می‌تواند سیستم شما را در مقابل آسیب‌های امنیتی ضعیف کند، اگر شما آپدیت خودکار سیستم‌تان را خاموش کنید، باید خودتان دست به کار شوید بدین معنی که به‌صورت منظم و دوره‌ای سیستم را برای به‌روزرسانی چک کنید

منبع: howtogeek

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *