چگونه مشکل بوت نشدن گوشی اندرویدی خود را حل کنیم؟ | بخش اول

چگونه مشکل بوت نشدن گوشی اندرویدی خود را حل کنیم؟ | بخش اول

گاهی اوقات دستگاه اندرویدی ما قابل راه اندازی و بوت شدن نیست و با یکسری خطاها روبرو میشویم در این مواقع اکثرا همه ی ما نگران شده و به قول معروف دست و پای خود را گم میکنیم. در واقع علت بروز اینچنین خطاهایی در حین بوت و راه اندازی گوشی می تواند خطای سخت افزار، نرم افزار یا firmware (میان افزار: یعنی ترکیبی از نرم افزار و سخت افزار) باشد. این مقاله که در دو بخش ارائه میشود در ابتدا شما را با چگونگی تشخیص این خطاها آشنا کرده و در بخش دوم آموزش:چگونه مشکل بوت نشدن گوشی اندرویدی خود را حل کنیم؟ راه حل هریک را بیان خواهیم کرد.درضمن ابزارهایی را برای کمک به حل این خطاها به شما معرفی میکنیم با نکست همراه باشید.

هنگام روبرو شدن با خطای بوت دستگاه اندرویدی چکار کنیم؟

وقتی که راه اندازی یا بوت گوشی یا تبلت شما متوقف می شود، باید دو سوال را از خودتان بپرسید: سخت افزار؟ یا نرم افزار؟ در ابتدا باید بتوانید تشخیص دهید که خطا از سخت افزار است یا نرم افزار؟برای اینکه نوع خطا را بدرستی تشخیص بدهید باید آن را ببینید. آیا دستگاه اندروید کارهای معمولی را انجام میدهد؟ و یا اینکه چه چیزی باعث شد دستگاه دچار خطا شود؟ پاسخ به این دو سوال را می توانیم خطای راه انداز یا بوت بنامیم.

دستگاه های غیر قابل بوت به چهار دسته تقسیم میشوند:

سناریوی شماره ۱: چراغ ال ای دی شارژر روشن نمیشود:

چراغ ال ای دی شارژ، بعد از شارژ شدن روشن نمی شود، اتصال دستگاه با PC یا لپ تاپ قابل تشخیص نیست، صفحه بوت نمایش داده نمی شود.

سناریوی شماره ۲: عدم نمایش صفحه راه انداز یا بوت:

نور شارژ روشن می شود، اتصال دستگاه با PC یا لپ تاپ قابل تشخیص است، صحفه بوت قابل نمایش نیست.

سناریوی شماره ۳: ریستارت شدن سیستم(حل مشکل بوت لوپ )

صفحه بوت به طور مکرر نمایش داده می شود، سیستم یا هنگ می کند یا مدام ریستارت می شود.

سناریوی شماره ۴: بوت نشدن سیستم(بالا نیامدن بوت لودر)

سیستم بوت نمی شود و یک پیغام بر روی صفحه نمایش داده می شود.

قبل از پرداختن به این سناریو ها و نوع خطای هر یک، باید ابزارهای مختلفی که در اختیار کاربران اندروید قرار می گیرد را توضیح بدهیم.

آپدیت نسخه اندروید به صورت دستی

چه ابزارهایی برای بازیابی (Recovery) اندروید وجود دارد؟

برای ریکاوری و بازیابی دستگاه های اندرویدی چندین راه وجود دارد.

عمومی ترین راه حل ها:

تنظیم مجدد  یا بازگشت به تنظیمات کارخانه

پاک کردن کش

نرم افزار بازیابی toolkit

حالت Safe Mode

جدا کردن باتری

ریست سخت و نرم

چگونه از راه انداز بوت اندروید استفاده کنیم؟

یک راه انداز به کاربران اجازه می دهد که قسمت های مختلف قابل بوت شدن یا (پارتیشن ها) را از سیستم عامل در اختیار داشته باشند این به کاربران این امکان را میدهد که بین بوت بازیابی یک پارتیشن یا سیستم عامل به دلخواه و با توجه به نیاز انتخاب کنند. وقتی که سیستم عامل نمی تواند بوت شود برنامه راه انداز می تواند سیستم عامل را به تنظیمات کارخانه باز گرداند.

چرا گوشی من روشن نمی شود

با گزینه های بازیابی یا راه انداز می توان کش دستگاه را پاک کرد. پاک کردن کش سیستمی که دچار مشکل شده است درست شبیه اجرای راه انداز است. با این حال هر دستگاه تولید شده ابزار و ویژگی های متفاوتی دارد. یعنی شما هیچ دو دستگاه اندرویدی را پیدا نمی کنید که راه اندازهای یکسان داشته باشند.در عکس زیر منو راه انداز گوشی Moto X 2014 را میبینید همان طور که دیده میشود گزینه های متعددی در منو راه انداز وجود دارد که شاخص ترین آن گزینه تنظیم مجدد کارخانه است.

چگونه مشکل بوت نشدن گوشی اندرویدی خود را حل کنیم؟ | بخش اول

بازگشت به تنظیمات کارخانه در یک دستگاه غیر قابل بوت:

نخست دستگاه را خاموش کنید، دکمه power و دکمه کم کردن صدا (volume down or volume up) را فشار و نگه دارید این دکمه ها را تا زمانی نگه دارید که گوشی یک لرزش یا ویبره بدهد خواهید دید که وارد منو راه انداز اندروید میشوید.

شاید منو راه انداز گوشی ها متفاوت باشد اما همه دارای یکسری گزینه های اصلی و یکسان هستند

بازیابی به تنظیمات کارخانه یا Factory Reset را با استفاده از دکمه کم و زیاد کردن صدا و power انتخاب کنید. تنظیمات دستگاه به حالت اولیه کارخانه بر می گردد سپس دستگاه را مجدد راه اندازی کنید.

هشدار: اگر custom ROM را نصب کرده اید، بیشتر احتیاط کنید شما نباید از راه انداز یا بازیابی برای تنظیم مجدد کارخانه استفاده کنید، ریست کردن دستگاه در چنین مواقعی، باعث غیر قابل بوت شدن دستگاه شما می‌شود.

اگر می خواهید سیستم تان را تغییر بدهید، تنظیم مجدد کارخانه را از طریق custom recovery انجام بدهید.

توجه داشته باشید که کلید های volume همیشه به عنوان کلید های جهتی عمل می کنند.

چگونه مشکل بوت نشدن گوشی اندرویدی خود را حل کنیم؟ | بخش اول

دسترسی به تغییرات راه انداز

چهار نوع مختلف از کلید های ترکیبی وجود دارد که کاربران میتوانند برای بارگذاری راه انداز استفاده کنند.

کاربران باید این کلید ها را در حالت خاموش اجرا کنند:

 • Power + volume up
 • Power + volume down
 • Power + volume up + volume down
 •  Samsung’s method (حالت سامسونگ)

اگر شما در منوی بوت نتوانستید به راحتی گزینه مورد نظر مثلا بازیابی به تنظیمات کارخانه را پیدا کنید میتوانید با توجه به نوع گوشی خود منوی راه انداز آن را در اینترنت و با استفاده از مرورگرها جستجو کنید.

چگونه از راه انداز یا بازیابی در اندروید برای پاک کردن کش استفاده کنیم؟

یکی دیگر از گزینه ها در منو راه انداز پاک کردن کش است. بیشتر تولید کنندگان گزینه ای برای پاک کردن پارتیشن کش در منو راه انداز قرار داده اند.دو نوع کش وجود دارد: کش دالویک و کش سیستمی. اندروید ۵٫۰ و نسخه های بالاتر تنها شامل کش سیستمی می باشند زیرا از ترکیب ART استفاده می کنند (ART سرعت اندروید را افزایش می دهد)، ART باعث می شود پاک کردن کش ساده تر باشد.

برای پاک کردن کش، در منو راه انداز گزینه بازیابی را انتخاب کنید. لازم است برخی از تولید کنندگان کلید های اضافی را برای پاک کردن کش ایجاد کنند. به عنوان مثال، در Moto X لازم است دکمه power و دکمه کم کردن صدا (volume down) را فشار و نگه دارید. سپس در بین گزینه ها گزینه پاک کردن کش را انتخاب کنید. هنگامی که پاک کردن به اتمام رسید، دستگاه را ریستارت کنید.

روت کردن گوشی اندرویدی

چگونه مشکل بوت نشدن گوشی اندرویدی خود را حل کنیم؟ | بخش اول

چگونه از نرم افزار بازیابی Toolkit استفاده کنیم؟

نرم افزار بازیابی Toolkit از تولید کننده به تولید کننده است. دستگاه های نکسوس تغییرات مختلف را دریافت می کنند، مانند WugFresh. ابزارهای این نرم افزار شامل Minimal Fastboot، Koush’s و درایورهای ADB است.

Minimal ADB and Fastboot Toolkit:

ساده ترین روش برای دسترسی به ADB: نصب ابزار ADB and Fastboot است. Minimal ADB اجازه می دهد تا کاربران دستورات ADB commands and Fastboot را بدون نیاز به دانلود نرم افزار Software Development Kit (SDK بکار ببرند SDK شامل ابزار های زیادی است که لازم ندارید. زیرا ADB آسانتر و کمتر مستعد خطا است نسبت به نرم افزار SDK. Fastboot برای کار نیاز به یک راه انداز خاص دارد که برخی از دستگاه های اندروید برای دسترسی قادر به دریافتش نیستند.

بزرگترین مزیت Minimal ADB: وقتی که شما یک بسته درایور Minimal ADB را دریافت میکنید، ابزارهای زیادی برای اتصال دستگاه به کامپیوتر دارد.

درایور عمومی ADB

اگر نمی توانید دستگاه را به کامپیوتر با استفاده از پروتکل ADB وصل کنید، توصیه می کنم Koush’s عمومی از درایور ADB را نصب کنید. یک راهنمای مختصر در اتصال اندروید به ویندوز از طریق ADB وجود دارد. درایورهای ویندوز دستگاه های اندروید را شناسایی و فعال می کنند.

دستگاه های اندروید برای اتصال به کامپیوتر از دو پروتکل و درایور مختلف استفاده می کنند. ADB اجازه می دهد کاربران در سیستم عامل اندروید به فایل ها دسترسی داشته باشند، همچنین سیستم عامل اصلی (original) را باز گردانند و خیلی از چیزهای دیگر و برای دستگاه های غیر قابل بوت، این اجازه را به کاربران می دهد که درایور ها را به طور صحیح نصب کنند.

درایور ADB یک جایگزین برای دانلود، نصب و پیکربندی دستگاه شما فراهم می کند. همه ی گوشی های هوشمند اندروید و تبلت ها البته نه همه ی آن ها می توانند از این درایور استفاده کنند. ممکن است شما برای اولین بار به نصب این درایور نیاز داشته باشید این مرحله فقط برای این است که چگونه با مشکلات بوت برخورد کنید. برای اتصال به ADB لازم است برای اولین بار ADB را در سیستم فعال کنید. اگر گوشی شما قادر به بوت و فعال کردن ADB نیست از این مرحله استفاده نکنید.

چگونه از Safe Mode اندروید استفاده کنیم؟

عملکرد Safe Mode در اندروید شبیه Safe Mode ویندوز است، به این معنی سیستم عامل را بدون هیچ نرم افزاری load می کند، Safe Mode مانع فرایند قطع بوت توسط برنامه های مخرب یا بد افرازها می شود.

بخش دوم آموزش:چگونه مشکل بوت نشدن گوشی اندرویدی خود را حل کنیم؟

‫186 نظر

 • مصطفی گفت:

  با سلام و عرضه خسته نباشید
  گوشی من هوآوی y6 Pro هست
  گوشیم شارژ تموم کرد وقتی روشنش کردم رو لوگو هوآوی گیر کرد
  ریست فکتوری کردم درست شد اما چند دقیقه بعد دوباره همونجوری شد
  الان روی اوگوی هوآوی گیر کرده
  وقتی میخوام به صفحه ریست فکتوری برم نمیره و صفحه سیاه میشه و
  همینجوری می مونه
  لطفا یه روشی به من بگید و بگید مشکل از کجاست
  با تسکر در پناه خدا

 • امیرمحمد گفت:

  سلام وقت بخیر
  من یک تبلت قدیمی لنوو دارم
  میخواستم ریست فاکتوری کنم ولی رفت رو حالت Apply update from ADB و دیگه ازش خارج نشد
  نه میکنم خاموشش کنم نه کار دیگه
  چه کار باید بکنم

  • یوسف رضانژاد گفت:

   سلام گوشی من s4مینی وقتی میزنم رو ریست فاکتور صفحه سفید میشه
   چکار کنم

  • TAHA گفت:

   پشتش را باز کن باتری را در بیار یا اینکه منتظر بمون خودش ارور میده و از این حالت در میاد
   لنوو ی من که اندروید نداره

 • Omid گفت:

  سلام خسته نباشيد من ي تبلت سامسونگ دارم مدلT285ي مدت لازم نداشتم و بلا استفاده بود الان بعد ي مدت روشن كردم ولي متاسفانه تا نوشته ي سامسونگ و اندرويد مياد بعد هي ريستارت ميشه ميخوام ريست فكتوري كنم ميره داخل منو ولي هرچي گزينه ي ريست و ميزنم اتفاقي نمي افته و بازم هي ريستارت ميشه تو منو هم اين گزينه ها ميادreboot system now
  apply update from ADB
  Wipe data/factory reset
  Wipe cache partition
  reboot to boot loader
  Power down view recovery logs
  Update from cache
  Update from external storage
  ميشه لطفا راهنماييم كنيد چيكار كنم ممنون ميشم

 • حبیب گفت:

  سلام من برای گوشیم رام اندروید 4.2.2 رو داشتم نصب می کردم شارژ گوشیم هم کم بود
  الان گوشیم روشن نمیشه و فقط نوشته Samsung galaxy و همونجا میمونه
  و محل ریکاوری هم نمیتونم برم
  ممنون میشم کمک کنید.

  • Jahan گفت:

   سلام گوشی من هواوی y7prime موقع روشن کردن erekaweryدرقسمت بالای گوشی میاد و گزینه های ریبوت وشادوون میادروی همین صفحه میمونه چکار کنم گوشی روشن بشه

   • محسن زیودار گفت:

    سلام وقت بخیر گوشی بنده هنگ کرده روشن و خاموش کردم برطرف نشد هر وقت روی یک قسمت میزنم دورش مستطیل یا مربع سبز میشه و از گوشی صدایی یک فردی که انگلیسی میاد بعد هر لمس میاد

   • محمد اصغری گفت:

    شما مشکلی نداره شما دستیار رو فعال کردی که برای افراد کم بینا ست تو تنظیمات غیر فعالش کن

 • محمد گفت:

  سلام
  رمز گوشیمو یادم رفته بود
  ی بار ریست کردم بعد جیمیل میخواست که یادم نبود جیمیلشو
  بعده اون چند بار دیگ ریست کردم که یهو اورد فرمانی وجود ندارد
  باید چیکار کنم
  ممنون میشم کمکم کنید.

  • محمد اصغری گفت:

   برای رفع خطای مزاحم “No command” در اندروید، از دکمه پاور برای راه اندازی مجدد گوشی خود استفاده کنید. سپس به حالت Recovery Mode راه اندازی شده و پارتیشن کش را پاک کنید تا فایل های موقت سیستم عامل و برنامه پاک شوند. اگر مشکل برطرف نشد، دستگاه خود را به تنظیمات کارخانه بازنشانی کنید.

   • aram گفت:

    سلام .من ی گوشی سامسونگ a50 دارم خاموش شده وقتی هم روشن میکنم ارم سامسونگ میاد ولی برنامه ها بالا نمیاد لطفا راهنمایی کنید .ممنون میشم

 • محمد گفت:

  سلام
  رمز گوشیمو یادم رفته بود
  ی بار ریست کردم بعد جیمیل میخواست که یادم نبود جیمیلشو
  بعده اون چند بار دیگ ریست کردم که یهو اورد فرمانی وجود ندارد
  باید چیکار کنم
  ممنون میشم کمکم کنید

  • محمد اصغری گفت:

   برای رفع خطای مزاحم “No command” در اندروید، از دکمه پاور برای راه اندازی مجدد گوشی خود استفاده کنید. سپس به حالت Recovery Mode راه اندازی شده و پارتیشن کش را پاک کنید تا فایل های موقت سیستم عامل و برنامه پاک شوند. اگر مشکل برطرف نشد، دستگاه خود را به تنظیمات کارخانه بازنشانی کنید.

 • مهرشاد گفت:

  سلام من یک دستگاه گوشی نوکیا 5.3 دارم شب سالم بود صبح بلند شدم دیدم تاچ گوشی کار نمی کنه برخی از نرم افزار های گوشی لود میشن مثل نوتیفیکیشن ها ولی بعضی دیگه مثل دستیار گوگل و دوربین که با دکمه های پاور انجام میشد دیگه نمیاد اصلا گوشی علائم هنگی هم نداره بدون تاچ هم نمیتونم برم حالت سیف مود ببینم مشکل نرم افزاریه یا نه
  میشه راهنمایی کنید چیکار کنم توش اطلاعات دارم نمیخوام حذف بشه

 • امیر محمد گفت:

  سلام ببخشید گوشی من سامسونگ j6 هستش بهش کاستوم رام سامسونگ j7 رو بهش زدم با برنامه odin کردم ولی دتتو صفحه ی سامسونگ گلگسی j6 مونده و پایین اش هم powered by andorid نوشته لطفا کمکم کنید لطفاا

 • امید گفت:

  سلام گوشی من ردمی نوت هشت است داخل هر برنامه میرم نوش کم میشه و قتی بیرون میام زیاد میشه نور خود کارش هم خاموشه لطفا راهنمایی کنید.

  • محمد اصغری گفت:

   سلام این ایراد تو سری نوت 8 و نوت 8 پرو وجود داره و خیلی ها گزارشش کردن این عبارت رو توی گوگل سرچ کنید
   redmi note 8 brightness problem
   چندتا فیلم یوتیوب هست ببیند بلکه بتونید درستش کنید

 • امید گفت:

  سلام گوشی من ردمی نوت هشت است داخل هر برنامه میرم نوش کم میشه و قتی بیرون میام زیاد میشه نور خود کارش هم خاموشه لطفا راهنمایی کنید

 • حسین گفت:

  سلام من درحین فیلمبرداری با تبلت لنوو بودم که وسط فیلم گرفتن پیام متاسفانه اندروید متوقف گردید داد وخواستم ریست فکتوری کنم که در تنظیمات به اشتباه تنظیمات مربوط Wipe cache partitionرا زدم و خواستم ریست فکتوری کنم که پیام خطا داد وصفحه تبلت در قسمت روشن باقی ماند وبالا نمی آید لفطا” راهنمایی بفرمایید با تشکر
  مدل تبلت: lenovo tab 2 a7

 • Aso گفت:

  سلام خدا قوت
  من وارد منوی بوت شدم
  ولی دکمه پاورم خرابه
  نمیدونم چجوری تایید کنم
  ممنون میشم راهنمایی کنید.
  دلیل اصلی استفاده از منوی بوت هم بخاطر همین خرابی دکمه پاور بود.
  دیشب گوشیم شارژ تموم کرد و خاموش شد.

  • محمد اصغری گفت:

   ُسلام وقتتون به خیر حتما باید دکمه پاورتون رو درست کنید اگه مشکلی رو برد نداشته باشید فک نکنم زیاد زمان و هزینه بخواد

 • Amir گفت:

  سلام وقتتون بخیر گوشی من سامسونگ جی5هستش نمیدونم چیشد یهو گوشی خاموش شد وبعدش اصلا روشن نمیشه وقتیم به شارژ میزنمش بعد از چند دقیقه روی صفحه میاد android و بعدش یه عکس میاد و زیرش مینویسه فرمانی موجود نیست تازه وقتیم میخوام با کلیداش ریکاوریش کنم بازم نمیشه میشه راهنماییم کنید ممنون میشم.

  • محمد اصغری گفت:

   سلام دوست عزیز رام گوشیتون پاک شده در واقع سیستم عامل از روی گوشیتون پریده واگه وارد نیستید باید به یه متخصص مراجعه کنید یه رام ویژه گوشیتون براتون نصب کنه البته اگه براتون ممکنه گوشیتون رو از طریق کابل به سیستم وصل کنید و از طریق نرم افزار شرکت گوشی سعی به نصب مجدد بکنید

 • سپیده عابدی گفت:

  سلام ممنون از سایت خوبتون .
  گوشی هواوی پی هشت لایت من بدون دلیل یهو خاموش شد و نه اعلان چراغ شارژر نشون می‌ده و نه روشن میشه حتی با نگه داشتن دکمه پاور. بدون هیچ عکس العملی شارژ هم نمیشه . دلیلی برای یکباره خاموش شدن نداشت. میشه راهنمایی کنید. مرسی

 • bhzd گفت:

  سلام من در حال کار با تبلت بودم که خاموش شد و دکمه پاور رو طولانی میگیرم لرزش میده و روشن نمیشه. من دکمه پاور و دکمه صدای بالای دستگاه رو گرفتم و به منو اومد که این گزینه هارو داشت:
  recovery, fastboot, reboot
  هر کدومش رو میزنم هیچ اتفاقی نمیفته و بوت نمیشه لطفاً کمکم بکنید

  • محمد اصغری گفت:

   سلام وقتتون به خیر لطفا هر دو بخش مقاله رو مطالعه بفرمایید و راه های مختلف رو تست کنید

  • Amir گفت:

   منم دقیقا همینطور یه صفحه میاد ولی اصلا بوت نمیشه

 • بدون نام گفت:

  سلام وقت بخیر.تبلت من بالا نمیاد یعنی مشغول کار بودم که چند پیام متوقف اومد و خاموش شد و بالا نیومد.آیا هاردش سوخته و ممکنه درست بشه؟

  • محمد اصغری گفت:

   سلام و وقت به خیر
   این راهنمایی که براتون تدارک دیدیم رو کاملا مطالعه بفرمایید روشهای مختلف رو امتحان کنید اگه کلا حتی لوگو رو هم ندیدید باید به یه متخصص مراجعه کنید

   • بدون نام گفت:

    خیلی ممنون بابت پاسخ گویی تون.لوگو میاد. ایسوس k004 هست.

   • محمد اصغری گفت:

    خوبه تا اینجا ینی مشکل سخت افزاری حاد ندارید
    لطفا کل مقاله رو هر دو قسمت بخونید و اون رو انجام بدید خطاهای مختلف توضیح داده شده

   • بدون نام گفت:

    خیلی ممنون بابت پاسخگویی تون .لوگو میاد باز میره

  • حسین گفت:

   سلام من درحال کاربا تبلت لنوو بودم که پیامی با این مظمون که اندروید متاسفانه متوقف شده روبرو خواستم رفتن ریست فکتوری کنم که دستم به اشتباه دکمهwipe cache partition خورد ومتاسفانه دیگه صفحه بالا نمی آیدومجددا” می خواهم ریست فکتوری کنم پیام خطا میده ،نمی دانم چه مشکلی پیش آمده لطفا” راهنمایی بفرمایید.
   مدل:lenovo tab 2 a7

  • Noob sag گفت:

   سلام من گوشی هواوی y600_u20 دارم و لوگوش میاد بعد خاموش میشه مبخام برم تو حال ریکاوری ارور میده و خاموش میشه چیکار کنم و مشکلش چبه؟

 • علی گفت:

  سلام ببخشید گوشی من a5 سامسونگ هستش و بوت نمیشه ارم میاد ولی بوت نمیشه نه فکتوری رست میاد نه حالت دانلودینگ هیچی نمیاد چیکار کنم

  • محمد اصغری گفت:

   سلام دوست خوب من بهتره اول هر دو بخش متن رو بخونید و روشهای مختلف رو امتحان کنید

  • هانیه گفت:

   سلام. خسته نباشید گوشی +Samsung grand prime رمزشو فراموش کردم و از طریق دکمه های پاور.هوم.کم و زیاد میخام ریست فکتوری کنم وقتی اینارو میزنم ی صفحه باز میشه Don not turn taget این یعنی چی و چیکار باید کنم لطفا کمک کنید🙏🏻 قبلا یبار ازین روش ریست فکتوری کردم اوکی شد اما اینبار نمیشه

 • razie گفت:

  سلام نمیدونم چجوری به حالتSafe mode برم تاحالا انجام ندادم نمیدونم چجوریه میشه راهنمایی کنید الان اصلا گوشیم نمتونم کار کنم فقط میتونم بیام گوگل و همچنان نوشته ک متاسفانه خانه هواوی متوقف شده است و صفحه کلا سیاه هست. نمیدونستم با یه تم اینطور میشه😞
  گوشی هواوی پی هشت لایت.است

  • محمد اصغری گفت:

   سلام ببخشید دیر جواب دادیم
   برای رفتن به حالت safemode تو گوشی شما اول گوشی رو خاموش کنید و مجددا روشن کنید وقتی انیمیشن هواووی رو دیدید دکمه کم کردن صدا رو فشار بدید
   تو این حالت گوشی به حالت سیف موود میره و عبارت safemode کنار گوشی مشخص میشه
   تو این حالت اندروید بدون برنامه ها و ابزارهای اضافه بالا می یاد و می تونید تم رو حذف کنید
   امیدورام جوابتون رو بگیرید

   • razie گفت:

    سلام ببینید من تم دانلود کردم بعد رفت داخل پوشه طرح های خود گوشیم وقتی اعمال کردم از تو طرح ها دیگ گوشیم اینطوری شد الان با سیف موود درست میشه ینی ؟؟چون میگید ابزارو برنامه ها اضافه بالا دیگ نمیاد من میگم اگ اینکار کنم شاید صفحه همچنان سیاه باشه کنار گوشیم بینویسه حالت ایمن

   • محمد اصغری گفت:

    حالا شما یه امتحانی بکنید چون تو این حالت ۹۹ ایراداتی از این قبل حل میشه
    در ضمن لازم نیست بترسید حالت Safemode موقتی و بعد از حذف تم و اعمال تم اصلی می تونید گوشی رو ریستارت کنید و برید به حالت اصلی گوشی

    در بدترین حالت به ریست به کارخانه سخت افزاری hard reset درست میشه فقط اطلاعاتتون می پره

 • razie گفت:

  سلام گوشی من هواوی پی هشت لایت هست
  امروز تم هواوی نصب کردم الان کلا صفحع سیاه هست و فقط نوشته ک تم فعال نمیشه چند لحظه صبر کنید تا به حالت قبل برگرده هرچیم منتظرم درست نمیشه گوشی روشن خاموش چنبار کردم حتی از قسمت اعلان ها نمیتونم وارد تنظیمات شم چیکار باید کنم مشکل هم نرم افزاریه.

  • محمد اصغری گفت:

   سلام قطعا مشکل نرم افزاریه و تنها راهش بالا اومدن به صورت safemode

   • razie گفت:

    سلام safemode یعنی چی چیکار باید کنم تا درست شه تنها راهش فلش زدنه؟؟

   • razie گفت:

    سلام اینsafemodeچیکار باید کنم تا ذرست شه تنها راه درست شدنش فلش زدنه گوشیه؟؟

   • محمد اصغری گفت:

    می تونید ببرید تنظیمات کارخانه البته اطلاعاتتون رو از دست میدید

   • razie گفت:

    سلام نمیدونم چجوری به حالتSafe mode برم تاحالا انجام ندادم نمیدونم چجوریه میشه راهنمایی کنید الان اصلا گوشیم نمتونم کار کنم باهاش فقط میتونم بیام گوگل و همچنان نوشته ک متاسفانه خانه هواوی متوقف شده است و صفحه کلا سیاه هست.
    من یه تم نصب کردم اینطوری شد💔😭 تم هواوی بود نمیدونم اینطوری میشه .

  • M گفت:

   سلام
   من گوشیم شیائومی ردمی نوت ۸ هست
   داشتم تو یه برنامه می‌گشتم ، اما یه دفعه اعلان کم و زیاد هی اومد برام و خود به خود کم و زیاد شد و دکمه کم و زیاد اصلا تاثیری نداشت توی برطرف شدنش
   گوشیمو خاموش کردم ،وقتی خواست روشن بشه نوشت Fast boot یعنی رفت تو این حالت. بعد چند دقیقه تونستم روشنش کنم
   اما هنوز اعلان کم و زیاد میاد کنار صفحه گوشیم خود به خود ،
   و اینم بگم حافظه گوشیم پره
   نمی‌دونم مشکل از چیه ؟؟
   ممنون میشم جواب بدید

  • آی سودا گفت:

   سلام
   من یه نارتب دارم که می خواستم فلشش کنم
   از روی اموزشای یه سایت داشتم پیش می رفتم که وسطای فلش کردن دیگه گیر کرد
   توی منوی ریکاوری
   الان صفحه تبلتم روشن هست و سیاه و چند خط انگلیسی کوچیک وسطش نوشته شده میگه باید انتخاب کنم حالت بوت رو با کلید افزایش صدا ولی من هرچی اون کلید رو می زنم هیچ تغییری نمی کنه
   میشه لطفا کمکم کنید😔

   • محمد اصغری گفت:

    سلام اگه در این زمینه تجربه کافی ندارید نباید خودتون دست به عمل بشید فرایند فلش، روت و نصب کاستوم را توی هر گوشی متفاوته و ریسک های زیادی داره برای حل مشکلتون به سرویس کاری معتبر گوشی مراجعه کنید

 • نگین گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  گوشی من سامسونگ A6 هست
  چند وقت پیش یکهو گوشیم به طور مدوام ریستارت میشد ریست فکتوریش کردم و درست شد بار هم این مشکل پیش اومده برام ولی اصلا گوشی روشن نمیشه و حتی در حالت ریکاوری هم وقتی reboot system now رو میزنم عمل نمیکنه و باز گوشیم ریستارت میشه
  ممنون میشم یه راهکار بگین

 • مهدی گفت:

  سلام و خدا قوت ،ممنون از مطالب بسیار کاربردی و آموزنده شما عزیز، خدمت دوست عزیزم عرض شود من گوشیم سامسونگ اس شش ایج پلاس هستش و تا کنون مشکلی برام پیش نیومده تا الان که خدمت شما هستم ،شارژ گوشی تموم شد و خاموش منم شارژر رو بهش وصل کردم وبعد از مدتی برگشتم کاملا شارژ شده بود اومدم روشنش کنم تا لگو سامسونگ میاد دیگه نه ویبره میزنه و نه روشن میشه و لگو سامسونگ فقط چشمک میزنه ،بعد از چند بار تکرار هیچ وضعیتی عوض نشد و همچنان روی همین وضعیت موند با اطلاعات مختصری که خودم توی نت بدست اورده بودم دکمه خاموش و روشن و هوم و کم کردن صدا رو گرفتم که ریستارتش کنم ولی متاسفانه صفحه ریستارت باز میشه با کم و زیاد صدا گزینه رو انتخاب میکنم ولی لگوی اندروید نمیاد و یک فلش به سمت پایین میاد که زیر این فلش بزرگ نوشته دانلودینگ که گفتم خب حتما در حال دانلود هستش و پایین ترشم نوشته صبر کنید و به هیچ دکمه ای دست نزنید تا پایان عملیات ولی متاسفانه ما عملیاتی ندیدیم و نمیبینیم چه عملیاتی داره اجرا میشه خدا عالمه که هیچ چیزی دیده نمیشه و حتی حوصله ام سر میشد چند بار تکرار کردم ولی متاسفانه چیزی دستگیرم نشد که نشد و همچنان گوشی من خاموش هست اگه راهنمایی کنید ممنونتون میشم منتظر جوابتون هستم ،یک دنیا تشکر برای همه چی، هرچی ارزوی خـوبه مال تو دوست من 😍😘

  • محمد اصغری گفت:

   سلام دوست خوب من 🙂
   کامنتتون رو خوندم ممنون میشم از اون صفحه دانلودینگش برام یه عکس بفرستید میل کنید به thenext.ir[at]gmail.com

 • Hosein گفت:

  سلام ببخشید من گوشیم ردمی ۳ پرو هست
  دیروز وسط ویس واتساپ ریستارت شد و و بعد یک ساعت بالا اومد بعد که بالا اومد یکم باهاش کار کردم. ریستارت شد و دیگه بالا نیامد
  با دکمه پاور هم میخوام ریست فکتوری کنم ارور failed wipe data میده بالا نمیاد
  تروخدا بگید چکار کنم خیلی گوشیمو دوست دارم هر چه زود تر جواب دهید
  ممنون

 • زهرا گفت:

  سلام من وقتی میخوام گوشیمو ریستارت کنم مینویسه اندروید در حال راه اندازی است وتو این حالت هم باقی میمونه چیکار کنم تا این مشکلم حل بشه.مدل گوشی A11

  • محمد اصغری گفت:

   سلام وقتتون به خیر
   راه حل رفع این مشکل همین مطلب هست که توش کامنت گذاشتید لطفا هر دو بخش مطلب رو کامل مطالعه بفرمایید

 • Rezvan گفت:

  سلام
  من تبلتم Samsung s8 روی ارم Samsung متوقف میشه و تکرار میکنه ارم حدود ده روز پیش دادم درستش کردن الان دوباره شده چکار کنم اون اقایی که درستش کردن گفتن که تنظیمات بوت رو ریست کردم

 • Reza گفت:

  سلام بخیشد من گوشیم شیائومی می ای ۳ هست
  موقع بروز رسانی گوشی که دانلود و نصب شد گوشی ریست شد مثل همیشه ولی فقط آرم اومد بالا و خاموش شد هرکار میکنم روشن نمیشه
  همه کار کردم روشن نشد
  میشه بگید چکار کنم

  • محمد اصغری گفت:

   سلام وقتتون به خیر
   اگه تخصص کافی دارید مراحل همین مقاله رواجرا کنید و اگر نه ببرید پیش یه متخصص

 • alirezajk گفت:

  مال من تا میره روشن شه خاموش میشه یعنی به مرحله اجرای اندروید نمیرسه اسم گوشی من GT19082هستش

 • محمد گفت:

  اگر custom ROM را نصب کرده اید، بیشتر احتیاط کنید شما نباید از راه انداز یا بازیابی برای تنظیم مجدد کارخانه استفاده کنید، ریست کردن دستگاه در چنین مواقعی، باعث غیر قابل بوت شدن دستگاه شما می‌شود. من به اشتباه این کارو کردم… حالا چی میشه

  • Hj Ali گفت:

   سلام.
   ردمی نوت ۹ پرو دارم
   روی گوشی تم انداختم و نمیدونم مشکل بوت نشدن از قبل یا بعد این اتفاق افتاده
   بار اول ریبوت نمیشه و باید ۱۰ ثانیه دوباره دکمه پاور رو نگه دارم تا برای بار دوم ریبوت بشه و سیستم عامل اجرا بشه
   چطور این مشکل رو حل کنم؟

  • راضیه گفت:

   سلام گوشی من شارژ تموم شد وقتی شارژ زدم بعد ازاینکه شارژ شد گوشی گرفتم تا روشن کنم دکمه زدم چندتا متن انگلیسی اومد و دیگه روشن نمیشه فقط اون میاد

 • Erfan Mehravaran گفت:

  سلام
  گوشی من بعد روت ریستارت شد و روشن شد ولی بعد از پنج دقیقه این عمل تکراری شد!(یعنی فقط پنج دقیقه روشن میمونه).
  حالا من به طریقی گوشی رو آنروت کردم ولی مشکل حل نشد !
  چگونه میتوانم مشکل را حل کنم ممنون میشم کمک کنید.
  علایم :۱. رستار هر پنج دقیقه یک بار ۲. گرم شدن بیش از حد حتی بدون جی پی اس و اینترنت ۳. حل نشدن با ریست فکتور ۴. عدم انجام شدن تنظیمات کارخانه ای از تنظیمات.
  مدل گوشی samsun galaxy grand 2

  • محمد اصغری گفت:

   این مشکلات بعد روت برای خیل ا گوشی ها امکان وقوع داه و متاسفانه راه حل استانداردی وجود نداره به همین خاطر اکثر توصیه میکنم روت نکنید یا حداقل با ااگاهی کامل انجام بدید

 • er23 گفت:

  من تبلتم رو فلش کردم حالا خاموش شده نه تو فست بوت میره نه تو ریکاوری کامپیوتر هم شناساییش نمیکنه روشن هم نمیشه قبل از فلش هم آنلاک بوت لودر و بعد روت شده بوده تبلت lenovo tap 2 a7-30hc

 • teena گفت:

  سلام ببخشید من گوشیم هنگام ری استارت کردن خاموش شد و دیگه روشن نمیشه راهکاری دارید؟!!

 • علی عباسی گفت:

  خیلی متشکر از راهنمایی و ارائه ی اطلاعات صحیح

 • کیهان گفت:

  سلام. من گلکسی نوت ۵ بوت شده دارم.همش بالای صفحه پیغام زیر رو میده.چکار کنم دیگه پیغام نده
  عملکرد های غیر مجاز شناسایی شد دوباره راه اندازی کنید

 • Amirmahdiashyan گفت:

  سلام منم مشکل فرنمان موجودنیست دارم اما مشکلی دارم دکمه ویبره کار نمیکن چه جوری ریست فکتوری کنم؟

 • Saeed گفت:

  سلام.گوشی من g610 مدل g610_u20هست.یه برنامه ای (shareit)رو میخواستم از حافظه کارت بفرستم توی حافظه داخلی ولی یعه دفعه گوشی خاموش شد دوباره روشن شد ولی روی لگو هواوی میمونه و اهنگ اغازین هم کامل نمیگه.لطفا اگه میدونین بگین چی کار کنم.راهی هست که اطلاعات توش بمونه?

  • محمد اصغری گفت:

   سلام باید گویشتون رو به کامپیوتر متصل کنید و از طریق برنامه رسمی شرکت هوواوی اقدام به پشتبان گیری کنید البته بهتره دستورالعمل های همین مطلب رو هم انجام بدید بلکه کار کنه

   • Saeed گفت:

    مشکل اینجاست که نمیشه به کامپیوتر وصل بشه.چون وقتی وصلش میکنم باید از خود گوشی هم یه تایید بزنم ولی گوشی رو لگو هواوی هست و من هیچ کاری نمی تونم بکنم

   • Saeed گفت:

    به کامپیوتر وصل نمیشه وقتی قبلا کابل یو اس بی رو بهش وصل میکردم یه چیزی میومد که باید تاییدش میکردم تا به کامپیوتر وصل بشه و گوشی هم باید روشن میبود ولی الان روی همون لگو میمونه و من نمیتونم تایید رو بزنم.راهی هست?

 • ALI ALAVY گفت:

  زمانی که گوشیم هنگ می کنه و روشن نمیشه باید چه کار کنیم این گوشی چند بار فلش کردیم ولی کار نکرد

 • متین گفت:

  من حدودا پارسال گوشیم رو روت کردم بعد چن روز یه برنامه ای رو نصب کردم که یادم نمیاد چی بود ولی همین که رفتم توش گوشی خاموش شد و دیگه بوت نشد ینی اینطوری که آرم سامسونگ رو فقط میاره کامپیوترم تشخیصش نمیده ولی وقتی میزنم شارژ علامت باطری میاد بالا حالا چیکار کنم
  {ویرایش شده}

  • محمد اصغری گفت:

   دوست گرامی این مقاله در دو قسمت برای رفع همین ایرادات شما تهیه شده لطفا مطلب رو مطالعه و اجرا کنید و بعد از اون هر قسمتی که ایراد داشتید کامنت بزارید در واقع شاید یکی از روشهای این مقاله بتونه مشکل شما رو حل کنه

  • نادیا گفت:

   سلام وقت بخیر من تبلت برادرم روش رمز گذاشته و دیگه باز نمیشه وقتی هم ک دکمه خاموش روشن رو گرفتم یه صفحه برام باز شد ک Reboot system now رو آورده و روش یه چراغ سبز رنگ هست چکارش کنم

   • محمد اصغری گفت:

    سلام وقتتون به خیر یه کم سوالتون گنگ بود ولی اگه مشکل اصلیتون باز نشدن رمز گوشیه باید ببنید آیا خود گوشی روشی برای بازیابی داره یا خیر و اگه داره مثل اکانت گوگل از اون استفاده کنید اما اگه چنین امکانی نداشتید راه هایی پیشنهاد میشه

    • یکی از رایج ترین روش ها که در هنگام فراموش کردن پسورد تبلت سامسونگ مورد استفاده قرار می گیرد استفاده از روش ریست فکتوری است. البته باید به این نکته توجه کنید که استفاده از این روش باعث می‌شود که تمام داده ها و اپلیکیشن های موجود بر روی تبلت سامسونگ شما پاک شوند.
    • یکی از روش هایی که به باز کردن قفل تبلت سامسونگ کمک میکند Find My Mobile است البته در صورتی که پسورد و آیدی اکانت سامسونگ تبلت را بدانیم. در اینجا جزئیات مربوط به باز کردن تبلت سامسونگ بدون از دست رفتن داده ها را در اختیار شما قرار می دهیم.
    • بازکردن قفل گوشی اندرویدی با استفاده از Google Find My Device
    • باز کردن قفل گوشی اندروید با استفاده از اندروید ریکاوری مود

    در آخر هم پیشنهاد میکنم این مطلب رو مطالعه بفرمایید بازیابی پسورد گوشی و تبلت اندرویدی

    قسمت دوم سوالتون در مورد خاموش شدن و چراغ قرمز متوجه نشدم

 • مبینا گفت:

  سلام تبلت من وقتی روی صفحه ای که لنوو نوشته گیر کرده خاموش و روشن نمیشه نمیشه هم به حالت کارخانه برگردوتنم چیکار کنم

 • Amir گفت:

  Custom rom

 • جمشید خانی گفت:

  سلام من گوشی را ریست کارخانه کردم ولی وقتی بالا میاد ی متنی بالای صفحه میاد و ی صدایی که ی مطلبی را تکرار میکنه وباید چندین بار دگمه ای زد تا به صفحه ای دیگه بره و همین تکرار دگمه ها باعث میشه اشتباه تایپ بشه و نمیشه ایمیل یاشماره تلفن را وارد کرد چکارکنم .مدل گوشی ساموسونگ آ۵

 • Zdm گفت:

  سلام موبایل من هوآویy600هستش بخاطر هنگ کردن مداوم موبایل تنظیمات کارخونه رو زدم ولی حالا با نگه داشتن دکمه پاور فقط ویبره میخوره و روشن نمیشه آیا بوتش پریده؟

 • Vahid گفت:

  گوشی من ای ۲۰ هست دکمه پاور و افزایش صدا و کاهش صدا رو نگه میدارم اما گوشی من ریستارت میشه اصلا اون منو رو نمیاره…از کجا اون منو رو بیارم؟؟ممنون میشم اگ راهنماییم کنید

 • پوریا گفت:

  موبایل من هنگ میکند وموقعی که باتری را سریع داخلش میگذارم روشن میشود خود به خود ولی اگه ۱۰ثانیه بعد بگذارم و ریست فاکتوری با دکمه بزنم برای مدتی کار میکند ودوباره هنگ میکند اگردربرنامه ای زیاد بروم بعد ریست فاکتور نوار اعلان را بیاورم روی صفحه تصویر کم رنگ برنامه قبل هنگام هنگ نمایش داده میشود

  • محمد اصغری گفت:

   سلام باید بفهمید ایرادات مربوط به نرم افزار هستش یا سخت افزار به نظر بنده حقیر سخت افزاریه و باید به متخصص مراجعه کنید

 • Naghmeh گفت:

  سلام من تبلتم مارشال هست روشن ک میکنم فقط تو حالت ریستارت میمونه و روشن نمیشه فلش بزنم حل میشه؟

 • رضا گفت:

  تبلتم سیمکار نداره

 • رضا گفت:

  سلام من تبلت لنوو دارم میرم تو vpn. یا میگه باید ربوت شه یا یدونه دیگه از vpnها میگه به این برنامه اعتماد داری بعد من میزنم اره بعدش میزنه نو کانکت. یا بعدش میزنم که اعتماد ندارم بازم میرم توش میگه نو کانکت

 • mahmood گفت:

  سلام گوشیم سامسونگ c7 گوشی رفته تو حالت بوت هیچ دکمه ایش کار نمیکنه بالا پایین ولوم و…

 • hossein گفت:

  سلام من یه گوشی j 4 + خواستم فایل کامبینیشن بزنم فایل همون ابتدا ارور داد و حالا گوشی یوس بی نمی‌شناسه پاور کلید ولوم کم زیاد باهم میگیرم صفحه میاد میره قسمت ریکاوری و باز دوباره خاموش میشه مشکل از بوت ؟

 • حسین گفت:

  سلام سونی اکسپریاspخواستم ریست فکتوری کنم ازکارافتادفقط عکس یک مثلث میادداخلش اچارپیچ گوشتی داره .چی شده؟

 • آرش گفت:

  سلام من یه تبلت ایسوس k019 دارم…یه سری از دستم افتاد ال سی دیش شکست عوض کردم…بعد عوض کردن ال سی دی تا سه چهار روز خوب کار کرد اما بعدش یهو خاموش شد و هر سری خاستم روشن کنم فقط رو لگوی ایسوس گیر میکنه….فلش هم زدم جواب نمیده…کمکم کنید ممنون میشم 🌹

 • Ali گفت:

  سلام ببخشید من گوشیم رو روت کردم البته خودم نه گوشیم رو دست یک کابلد حرفه ای دادم که روت کنه حالا من وارد یه نرم افزار شدم که نیاز به روت داره وقتی که واردش می شم می گه آیا اجازه دسترسی به ریشه دستگاه می دهد یا نه تایید رو می زنم یکم که صبر می کنم میگه آزمون با شکست مواجه شده تو رو خدا یه راهکار ارائه بدید دارم دیوانه می شم

  • محمد اصغری گفت:

   سلام یه سری نرم افزار هستن که تعیین میکنند آیا گوشی شما روت شده یا خیر و اینکه آیا به درستی روت شده اند Root Checker app

 • majid گفت:

  سلام تبلت من سامسونگ p1000 هستش روشن ک میکنم رو لوگو سامسونگ میمونه بالا نمیاد هاردشم عوضم کردم ولی بازم درست نشد مشکلش از چیه ریستشم میکنم ولی بازم بالا نمیاد

  • محمد اصغری گفت:

   سلام دوست خوبم این مقاله در دو بخشه که باید کامل بخونید و مشکل خودتون رو پیدا کنید غالبا راه حل های گفته شده جواب میدن لطفا قبل کامنت همه متن رو بخونید

 • ali گفت:

  با سلام ، من یه تبلت
  Samsung Galaxy Tab 2 7.0 P3100 دارم وی یه دو سالی خاموش بوده الانم لازمش دارم ولی خب روشن میشه لگو
  Samsung که میاد دیگه نمیاد بالا تا همینجا
  بعدش اینقدر روی این صفحه میمونه تا شارژ از ۱۰۰ به ۰ برسه
  حتی یه بارم توی شارژ تا سه روز داشت Samsung چشمک می زد
  مشکلش رو نمی دونم
  بعد باید این رو هم اضافه کنم که ….
  وارد همین صفحه که شما دارید میگید نمی شده
  همین پاور + افزایش صدا
  recovery رو میگم
  خلاصه توی این گرونی اگه بتونید کمکم بکنید واقعا شرمنده شما می شم

 • Fateme گفت:

  باسلام گوشی من سامسونگ جی ۷ core تازگیا وسط استفاده وبین برنامه های مختلف خودبخودخاموش وروشن میشه یا گاهی درحالت بلااستفاده است میخام استفاده کنم میبینم یهو خاموش روشن شد.‌..برا تعمیرهم بردم تعمیرکارگفت فلش زدم براتون اما بعداز یه روز دوباره شروع شدهمون حالت…..لطفا بگین مشکلش چیه و راه حلش*** منتظر جوابتون هستم با تشکر

  • محمد اصغری گفت:

   سلام و وقت به خیر اگه گوشیتون مشکل سخت افزاری نداشته باشه (یعنی خرابی یکی از قطعات باعث این مشکل نشده باشه) باید با ریست کردن اصلاح بشه در غیر این صورت مراحل زیر رو دنبال کنید

   ۱- حین شارژ با گوشیتون بازی کنید اگه حین شارژ این اتفاق برای گوشی افتاد ممکنه مشکل از باتری گوشیتون باشه

   ۲- درحالت Safemode از گوشیتون استفاده کنید حالت safemode باعث میشه بسیاری از برنامه و سرویس های غیر ضروری اجرا نشن و اگه در حالت safemode به درستی کار کرد یعنی مشکل نرم افزاریه .سعی کنید حافظه کش برنام ها رو پاک کنید و برنامه های غیر ضروری رو حذف کنید

   ۳- گوشی رو در حالت Recoverymode بالا بیارید و پارتیشنCash رو پاک کنید

   ۴- از اطلاعاتتون بک آپ بگیرید و گوشیتون رو ریست کنید

   ۵- این فیلم رو هم ببینید

   • Fateme گفت:

    دوباره سلام بعداز چند ماه که از استفاده ازراهکاراتونو گذشت ومشکلی نبود
    چندروزیه دوباره گوشی خودبخود خاموش میشه هم درحین استفاده وهم حتی وقتی استفاده ای ازش ندارم ممنون میشم راهنماییم کنید تا مشکلشو پیدا کنم یعنی چرا دوباره این مشکل پیش اومده، چندروزه اعلان بروزرسانی دریافت میکنم ولی دست نگه داشتم به نظرتون بروزرسانی کنم با نه ؟

   • Fateme گفت:

    سلام دوباره ، گوشی من بعداز راهکارهایی دادید چندماه بدون مشکل کارمیکرد امادوباره این مشکل پیش اومده و دوسه باری درحین استفاده وحتی درزمان بلااستفاده خاموش شده دقیقا مثل قبل شده ،لطف میکنید بگید مشکلش چیه .یاراهکاردوباره بدید دفعه قبل طبق چیزی که گفتید و امتحان کردم مشکل از باتری نبود …چندروزی هست اعلان بروزرسانی نرم افزار دریافت میکنم امادست نگه داشتم بنظرتون بروزرسانی کنم یا نه؟

  • alex گفت:

   سلام
   دوست عزیز چند حالت حالت وجود داره یک اینکه گوشی در این حالت اگر پشت کاور داغ کنه میتوته مشکل سخت افزاری باشه که میتونه از آی سی باشه..دوم اینکه به هنگام استفاده تو قسمت تنظیمات گوشی از منوی سرویس و نگهداری گوشی متوقف کردید رو فعال کنید.
   در حالت سوم احتمال داره یک اتصالی ایجاد شده باشه که منجر به خاموش روشن دستگاه میشه که در این حالت احتمالا با شستشو حل میشه.

 • alvin گفت:

  با سلام گوشی وقتی داشتم استفاده میکردم یک دفعه از برنامه خارج شد ودر هر برنامه که رفتم مینوشت متوقف شده است و پس روشن خاموش کردن وقتی روشن می شود روی لوگوی سامسونگ میماند و روشن نمی شود که استفاده بکنم چند بار هم ریست کردم با دکمه های که گفته بودید نوشت که ریست شد و وقتی که روشن می شود به همان لوگوی سامسونگ میماند اگر جواب را میدانید به جیمیلم بفرستید جواب را باتشکر اگر می شود سریع تر برای عید گوشیمو لازم دارم

  • HLN گفت:

   سلام منم همین مشکلو دارم ولی گوشی من هواویه مشکلتون حل شد؟
   اگه حل شد ممنون میشم اگه حل راه حلشو به منم بگید

  • محمد اصغری گفت:

   سلام و وقت به خیر این مطلب برای مشکل شما یعنی همون boot loop نوشته شده لطفا روشهای نوشته شده رو بررسی کنید به احتمال زیاد جواب خواهید گرفت

 • گندم گفت:

  سلام گوشی من خاموش شده اما دیگه روشن نمیشه! ینی شارژ میشه اما وقتی میخواد بیاد بالا لوگوی سامسونگ میاد روشنم میشه اما گوشی نمیاد بالا! و هی مرتب ریست میشه و در همون حالت خاموش میمونه 🙁 ریست فکتوری هم نمیشه کرد! خسته شدم انقدر دکمه پاور و ولوم و فشار دادم.

  • محمد اصغری گفت:

   سلام و وقت به خیر این مطلب برای مشکل شما یعنی همون boot loop نوشته شده لطفا روشهای نوشته شده رو بررسی کنید به احتمال زیاد جواب خواهید گرفت

 • samir گفت:

  اگه گوشی فایلفایل ناقص خورده رو چکار میشه کرد
  البته گوشی الان دیگه فلش هم نمیخوره توی odinنشون میده ک وصله ولی اصلا فلش نمیخوره

 • محمد حسین گفت:

  سلام من یک راه حلی دارم برای کسانی که گوشیشون بوت است و درست نمیشه ساده ترین راه باید گوشیتون ببرید گوشی فروشی از حالت بوت خارج کنه وگوشیتون درست میشه هزینه اش هم یه۳۰۰۰۰تومان است ولی گوشیتون با کینگ روت روت نکنید اصلا گوشیتون روت نکنید خراب میشه

 • حامد گفت:

  سلام
  درگوشی های pantech M-100کلیده کم وزیاده صدابشکل چرخش هست(مثل ولوم رادیوهای قدیمی)تواین گوشیهاخب کم وزیادرونگه داشتم ظاهرابی معنی هستش چون نمیشه ک خب!راه خاصی داره برای فکتورریست یاریکاوری مددراین مدلها؟

  • محمد اصغری گفت:

   سلام دوست عزیز حتما کارخانه سازنده گوشی روشی رو برای اینکارتعبیه کرده باید یکم تحقیق کنید

 • سرور گفت:

  سلام تبلت من ایسر هست و روی لوگو میمونه و یا نشان شارز رو نشون میده که البته کامل پر نمیشه. فکتوری ریست میشه ولی ریبوت نمیشه. نمی دونم چیکار بکنم. لطفا راهنماییم کنین

  • محمد اصغری گفت:

   سلام این فیلم رو ببینید
   https://www.youtube.com/watch?v=bmqHKlrfIsE

   دستورات زیر هم ممکنه کمکتون کنه که روشنش کنید
   ower off the tablet.
   Press and hold the Volume up button, which is located closest to the touch screen lock switch.
   With the Volume up button held, press and hold the Power button for 3 seconds then release it. Continue holding the Volume up button.
   Once the tablet screen turns on, release the Volume up button.
   On the Select Boot Mode screen, select [SD Image Update Mode]. Use the Volume up and Volume down keys to navigate through the menus and use the Power button to select the desired option.
   On the Android system recovery screen, select wipe data/factory reset.
   When prompted to Confirm wipe of all user data, select Yes — delete all user data.
   On the Android system recovery screen, select reboot system now. Your data will be erased.
   Your tablet will reboot and go to the Welcome screen. Follow the onscreen steps to setup your tablet.

 • مخمد گفت:

  سلام گوشی هست مدل اچ تی سی یو اولترا روی لوگوی اچ تی سی میمونه و ریستارت میشه خواستم ببینم مشکلش چیه هزینه ی تعمیرش چقدر درمیاد .

  ممنون

  • محمد اصغری گفت:

   سلام اگه براتون ممکنه متن رو اول بخونید و روش های مختلفی که قرار دادیم امتحان کنید بعضی وقتها مشکل یه باگ نرم افزاری که توی گوشی های HTC خیلی زیاده بعضی وقت ها هم می تونه سخت افزاری باشه البته به ندرت

 • Soheila گفت:

  مشکل گوشیم قبل از ریست یهویی تک رنگ شدن صفحه بود که هنگ میکرد و هیچ کاری نمیتونستم بکنم جز اینکه باتری رو دربیارم! ریست کردمم دیگه نهایتش تا نشون دادن لوگو بالا میاد…

  • محمد اصغری گفت:

   سلام با استفاده از دستورالعمل داده شده گوشیتون رو به حالت safe mode ببرید اگی در حالت safemode بالا اومد یعنی مشکل گوشی شما از یه اپلیکیشن یا ویروس یا یه خطای نرم افزاریه البته قبل اینکار حتما دستورالعمل های مطلب اصلی ذو اجراکنید و اگرنشد این روش رو امتحانکنید
   اگرر درهیچ صورت وارد safemode نشد گوشیتون رو پیش یه متخصص ببرید باید سخت افزاری هم بررسیش کنید

  • حسین گفت:

   گوشی منم اینجوری بود.مشکل سخت افزاریه.اگه تعمیرکاری با یه هیت گرفتن تغذیه اوکی میشه و گرنه بده برات درستش کنن.مطمدنم

 • sSoheila گفت:

  سلام. من گوشیم رو ریست فکتوری کردم اما بعد از ریست، کامل خاموش شد. روشنش کردم اما تا نشون دادن لوگو اومد و بعد صفحه کامل سفید شد! بعدشم هر چقدر سعی کردم روشن کنم، یه بار روشن میشد، ده بار نمیشد و … . روشن هم که میشه یا صفحه تیره نشون میده یا روشن!! میخوام شارژش هم بکنم اصلا هیچی نشون نمیده که بفهمم بالاخره شارژ میشه یا نه. من چیکار کنمممم؟؟:(

 • Armanm گفت:

  سلام گوشی من هواوی y600 گوشی من از وقتی که یه برنامه ریختم روش و خاموش روشن کردم روی لوگوی هواوی میمونه و بالا نمیاد چیکار کنم که بدون فلشکردنش بتونم روشنش کنم

  • محمد اصغری گفت:

   سلام دوست عزیز لطفا متن رو کامل بخونید که در دو بخشه انشالله که جواب بگیرید

 • Aysun گفت:

  سلام گوشی من هواوی G6-U10 هست . دستگاه من مشکلی نداش فقط حافظش کم بود که ریست فکتوری کرده بودم جیمیلش از کار افتاده بود بعد بهم گفتن چون سرویس گوگلو از کار انداختی بایدفلش بشه… فلش که شد کلا رو ارم لوگو مونده بالا نمیاد. چیکار کنم براش ؟

 • فرشید گفت:

  سلام، گوشی من ال جیk350z هستش و دقیقا سناریو شماره ۱ که توضیح دادین براش پیش اومد. لطف میکنید اگر من رو در حل این مشکل راهنمایی کنید.
  با سپاس

 • رام موبایل گفت:

  ممنون کار آمد بود مرسی

 • مهران گفت:

  سلام من گوشی هواوی y600 دارم رو لوگو مونده کلید های جانبی پاور و ولوم میزنم علامت شکل اندروید میاره اما منوی تنظیماتش نمیاره و کلا روی این تصویر باقی میمونه چطور وارد منو بشم؟

 • DDavoo گفت:

  ببخشید گوشی j3 هست روشنش میکنم مینویسه سامسونگ همون جا گیر میکنه

  • محمد اصغری گفت:

   سلام لطفا مطلب رو کامل بخونید ببینید کدوم یکی از روشهای بالا جواب میده

 • بهمن گفت:

  سلام خسته نباشین.من یه تبلت هواوی ده اینچ دارم که هنگ کرده مونده تو علامت لوگو.باطریشو در میارم جا میزنم درست میشه یه مدت کار میکنه دوباره همینجوری میشه.حالا میخوام وایپ رست فکتری کنم دکمه ولوم آپ و پاور رو میگیرم همین که علامت اندورید میاد و میخواد لود کنه مینویسه fail و همونجا میمونه.چیکار کنم لطفا راهنماییم کنین

  • محمد اصغری گفت:

   سلام چون گوشی شما یه مدت کار می کنه و بعد از اون مشکل براش پیش میاد ممکنه خطای سخت افزاری باشه حتما به یه متخصص مراجعه کنید

 • متین گفت:

  سلام .من می خواهم گوشیمو بازگشت کارخانه کنم وقتی میزنم بازگشت کارخانه گوشی خاموش میشه ولی دوبار بالا میاد .با کلید های ولم هم نیومد مینویسه .fastboot mode…وهمینجا وامیسته.چکارکنم.گوشیمy360u61هست

  • محمد اصغری گفت:

   سلام این مراحل رو انجام بدید

   • با استفاده از دکمه power گوشیتون رو خاموش کنید
   • دکمه های پاور و افزایش صدا رو همزمان فشار بدید
   • اگر لگو رو دید دکمه ها رو رها کنید
   • با استفاده از دکمه بالا گزینه wipe data/factory reset رو انتخاب کنید
   • در نهایت گوشی رو ریستارت کنید

   توجه کنید ریست کردن همه اطلاعات شما رو پاک میکنه

   این آدرس همه روش های فاکتوری ریست رو برای گوشی شما توضیح داده حتما ببینید
   https://www.hardreset.info/devices/huawei/huawei-y3-y360/hardreset/third-method/

   این فیلم رو هم از دست ندید
   https://www.aparat.com/v/rQZ54
   https://www.aparat.com/v/jpU41

 • ایوب گفت:

  با سلام
  گوشی منhtc 310 هست دکمه ولوم وپاور که نگه میدارم گوشی روی ارم htcروشن خاموش میشه

  • محمد اصغری گفت:

   سلام گوشیتون رو بزارید یه مدت طولانی تو شارژ بمونه بعد مجددا امتحان کنید اگه به زبان انگلیسی تسلط دارید می توانید این مقاله رو هم مطالعه کنید

 • احسان گفت:

  سلام
  گوشی من نوت ۴ هست
  تنظیمات کارخانه رو انجام دادم تا مرحله ریبوت سیستم پیش میرم ولی گوشی خاموش میشه و بالا نمیاد
  بعد از جدا کردن باطری دوباره اندروید آپدیت میاد و روی نشان اندروید یک مثلث قرمز.
  بعد وارد سیستم ریکاوری میشه که همون گزینه های قبل رو داشت.
  لطفا راهنمایی بفرمایید.

  • محمد اصغری گفت:

   مثلث قرمز یعنی اینکه برای گوشی شما یه مشکل حاد پیش اومده و به اصلاح گوشی crash کرده و به حالت ریکاوری رفته است

   بهتره به یه متخصص مراجعه کنید یا گوشیتون رو برای گارانتی بفرستید اما می تونید روش زیر رو هم امتحان کنید

   ▬روش اول
   ۱- دکمه power + افزایش صدا+کاهش صدا رو با هم فشار بدید
   ۲-اگه چند بار این عمل رو انجام بدید خواهید دید که قسمتی از منو مشاهده می شودو باز ناپدید میشود
   ۳- اگه چند بار انجام بدید منو ریکاوری رو خواهید دید
   ۴-اگه موفق شدید منو ریکاوری رو بیارید می تونید با wipe کردن داده ها و یا پاک کردن کش و ریستارت گوشی احتمالا مشکل رو حل کنید

   ▬روش دوم اینه که از حالت safe-mode استفاده کنید
   به حالت safe-mode رفته همه اطلاعات گوشی رو پاک کنید می تونید از Factory reset استفاده کنید

   این فیلم ها رو حتما ببینید
   https://www.youtube.com/watch?v=58EPvbwPbe0
   https://www.youtube.com/watch?v=qF7K7nt7NIQ

 • محمد گفت:

  سلام. من خواستم گوشیمو به حالت کارخانه بگردونم بعد که این کار و کردم گوشیم خاموشو روشن شد بعد گوشیم صفحش سیاه شد هر کاری میکنم کار نمیکنه. باتریشو درش اوردم بازم کار نکرد بعد کلید پاور هوم با ولوم کم و گرفتم تا اونجوری رسیتش کنم اونم توی صفحه بارگذاری موند. گوشیم j5 میشه بگین مشکلش چیه؟

  • محمد اصغری گفت:

   سلام و وقت به خیر
   مشکل شما یه اتفاقه که باعث شده نرم افزار سیستم دچار ایراد بشه من راه حل هایی رو پیشنهاد می کنم ولی چون درک درستی از مشکل نیست همش در حد احتماله در نهایت اگه موفق به حل نشدید بهتره به متخصص مراجعه کنید
   ۱– ریست نرم گوشی : برای soft reset کردن کافیه وقتی گوشی روشنه دکمه power رو به مدت ۱۰ ثانیه نگه دارید البته بعضی گوشی ها باید دکمه افزایش صدا رو هم همزمان نگه دارید.
   ۲– شارژ کردن کامل گوشی : سعی کنید گوشیتون روبا شارژر خود گوشی تا ۱۰۰ درصد شارژ ببرید می تونید برای اطمینان از صحت شارژر یه شارژر دیگه رو هم امتحان کنید
   ۳- از یه روش دیگه برای شارژ کردن استفاده کنید : مثلا می تونید از کابل یو اس بی و اتصال اون به PC استفاده کنید
   ۴-باتری رو خارج و مجددا وصل کنید: میتونید باتری گوشیتون رو از محل خودش خارج و مجددا وصل کنید و یا از یک باتری جدید استافده کنید
   ۵- پاک کردن پارتیشن کش Cash Partition: برای این کار
   Samsung: Power button, Volume Down button, Home button
   Nexus: Power button, Volume Down and Volume Up
   در گوشی سامسونگ هر سه دکمه رو همزمان فشار داده و به محض دیدن آیکون اندروید دکمه power رو رها کنید و تا دیدن صفحه System Recover دکمه های دیگر را نگه دارید بعد منوی recovery ظاهر میشودو با دکمه های صدا گزینه Wipe Cache Partition رو انتخاب کنید
   ۶- از نرم افزار pc گوشی یا همان pc suit استفاده کنید

 • وحید گفت:

  سلام ..گوشی من هوواوی y600..روی لوگو وایمیسته تکونم نمیخوره..دکمه پاور با ولوم بالا رو میزنم …یه ارم اندرویدی میاد از اونم تکون نمیخوره

 • حسین گفت:

  سلام دوست عزیز شما راه حل مشکلو میگید اما علت مشکلو نمیگید … خب برا چی گوشی بوت نمیشه یا هنگ های پی در پی میکنه برنامه ها متوقف میشن یا پاسخ نمیدن یا شارژ باطری زود پر میشه پ زود خالی درصد شارژ باطری چرا ذرست کار نمیکنه ویا حافظه چرا پر میشه سی پی یو چرا تا ۱۵۰℅ پر میشه یهویی یا میزان استفاده از رام چرا ۱۰۰℅ میشه برنامه های پس زمینه چرا تا نرز پنجاه برنامه بالا میره اینا همش باعث میشه که گوشی بالا نیاد هنگ کنه خب دلیش چیه میگم براتون … عزازان دل من که قبلا خدمات گوگل پلی که ارادت دارین خدمتشو همیشه فکر میکردم باید از گوگل پلی استوره دان و نصب کنم اگه شما هم بر این باور بودید ای ول دارید درسته اما گوشی هایی که بالا نمیان پی در پی هنگ میکنن یا ریستارت میشن این باورو ندارن حتی گوگل پلی استور جعلی هم درست میکنن زرنگا این گوشیا چون طاعون تروجان بهشون زده دوتا اپ گوگل پلی استور و خدمات گوگل پلی جعلی رو گوشی نصب میکنن و حتی فیس بوک و واتس اپ و یوتیوب سه تا ویجت یکی جستجو یکی به شکل چرخ دنده و دیگری یه گربه که از صقف اویزونه هم شاید تو صفهتون ضاهر شده باشه این تروجان لامصب فقط یکی دوتا برنامه نیست که حذف کنی راحت شی نامرد تا عمق سیستم رفته چندین برنانه سیستمی هم میسازه که نمیشه حذفشون کرد این ویروس مثل سرطان تو عمق سیستم اندروید ریشه دونده که حتی فلش کردن هم روش کار ساز نیست وه برسه به نصب رام یا کاستوم رام یا ارتقا اندرویید و فکر کنم مرکزیتش یا گوگل پلی استوره یا freeme البته این لامثب اونقدر جلو رفته که از خودش گواهی امنیتی صادر میکنه خب راه حلش چیه … اول توی تنضیمات به قصمت برنامه ها رفته اونجا گوگل پلی استور یا فروشگاه گوگلو غیر فعال کنید که سوال خاهد شد که میخاهید برنامه را حذف کنید ؟؟؟ خب اره مگه ما نصبش کردیم حتما حذف میکنیم بعد خدمات گوگل پلی رو هم به سرنوشت اون دچار کنید بعد تمام مجوزهای این دو برنامه رو لغو کنید خب میگی چطور معلومه وقطی زدی رپ برنامه و غیر فعالش کردی چند پله پایین ت نوشته مجوزها اونجا پر مجوزه همه از دم لغو بعش به تنضیمات برید بعد امنیت بعد محل ذخیره مجوزها یا گواهی امنیتی … روی تک تک گواهی ها تیک کنید و تاریخ انقضای انها را برسی کنید هر گواهی که منقضی شده رو غی فعال کنید حتی گواهی که امسال منقضی میشه یعنی ۲۰۱۸ رو هم غیر فعال کنید .. یعنی چی مگه میشه گواهی منقضی شده باشه اما فعال هم باشه میشه ؟؟؟ .. خب دوستان مرحله سوم یه برنامه به دلخواه خودتون پیدا کنید که فایلهای تکراریو براتون پیدا کنه و حذف کنه خیلی ساده تو گوگل سرچ کن حذف فایل تکراری پیدا میکنه برات البته مواضب باش نری از گوگل پلی استور دان کنی خودش ویروسه تو گوشیت خب فایل تکراریو حذف کردی حالا برو یه برنامه پیدا کن که فایل های حذف شده و داییمی و ایمن حذف کنه که بنده ایمو ر‌و پیشنها میکنم هزار تمن هزینه داره اما درست کار میکنه و فایلها و حذف کن حالا یه برنامه پیدا کن که جلوی راه اندازی برنامه ها رو هنگام بوت شدن یا ریستارت یا باز شدن گوشی بگیره میگی چی میگه ؟؟ خب تو وب جستو کن جلو گیری از راه اندازی برنامه ها پیدا میکنه برات دیگه وقطی نصب کردی تمام برنامه ها به جز تلفن رو اضافه کن تا راه اندازی نشن میگی برو بابا شد هفت خان رستم خب پسر خوب برو فلش بزن بعد چند روز دوباره بزن اونقدر فلش بزن تا ورشکست بشی یا یا اونقدر رام نصب کن که گوشیت اوراقی بشه البته اگه تا اینجای اموزش انجام داده باشی خاهی فهمید که گوشیت سبک و بدون هنگ شده و دلت یکن ارومه که بی خودی زحمت نکشیدی … خب الان برو تو تنضیمات بعد برنامه ها بعدش ه برنامه ای که مجوز بی خود میخاد رو غیر فعال کن یا اصلا یه راه ساده هر برنامه سیستمی که میشه غی فعال کردو غیر فعال کن فقط هنگام غی فعال کردن هر برنامه اول مجوز هاشو لغو کن بعد غیر فعال بعدشم توقف اجباری اگه ه جا دیدی دیگه مجوز ها به رنگ سیاه پر رنگ هست اما نمیره تو مجوزها بر گرد برنامه قبلیو فعال کن خیلی مهمه ها اون برنامه باید فعال باشه بع برو ببین میشه رفت تو مجوز برنامه اگه نه برنامه که فعال کردیو غیر فعال کن برو قبلی تا اون برنامه که برای کنترل مجوزه رپ پیدا و فعال کنی … خب بریم خان بعدی خب خان بعدی اینه که بری فلش مدل گوشی خودتو پیدا کنی و بزنی یه بار برا همیشه البته تا وقطی که نرفتی برنامه ای رو از جایی غیر گوگل پلی دان کنی متمعن باش دیگه تروجان سراغت نمیاد البته گوگل پلی پر از تروجانه به گفته لوک اوت فقط هنگام نصب هر برنامه به مجوزی که در خاست میکنی یه نگاه بکنی دیدی مجوز غیر عادی طلب کرد ناکامش بزار چون مطمعن باش ویروسه تروجانه یادتم باشه انواع freeme ها لانچر ها ویندوز ها ویروسن داداش من از لانچر خود گوشیت استفاده کن خب نمیمیری که روش دومی هم هستا اما چون من انگلیسیم خوب نیست افتضاه هم هست نتونستم ازش استفاده کنم
  ۲. روش دوم برنامه avast free mobile security رو دانلود کن و تروجان ها رو نابود کن این برنامه ویروس ها ‌رو تو خودش اپدیت میکنه بعدشم که بمب نابودشون میکنه البته راه اولو من امتحان کردم بعد ده ها بار فلش زدن و رام نصب مردن با روشی که خودم ابداع کردم ویروس تروجان رو نابود کردم الانم داره مثل فرفره کار میکنه روش دوم رو پلیس فتا اراعه کرده و متمعن هست اما مغز ما نکشید ذاداش ممنون که اموزشتون دادم با تشکر حسین فیضی هستم از میاندواب

 • Amirhosseinvr گفت:

  دمتون گرم ولی خودم حلش کردم زدم به شارژ پا
  ور رو با کم کردن صدا زدم نرمال بوت رو زدو بالا اومد فکتوری کردم

  • محمد اصغری گفت:

   خیلی عالیه که حلش کردید

  • حسین گفت:

   هنر کردی نمیگی چرا هنگ میکنه چشه ؟؟ خب گوشیت شده خونه ‌یروس اونم چه وی وسی تروجان میگی نه برو گوگل پلی استور و خدمات گوگل پلیو غی فعال کن میگه میخای حذف کنی بگو اره خب مگه من نصبت کردم ؟؟؟ ا اولش بودی که اگه خونته پس چرا حذف میشی اگه مهمونی چرا مثل انگل ر‌ گوگل پلی استور و خدمات گوگل پلی نشستی البته هر وی حذف کنی دوباره مثل قارچ بعد چن دقیقه در میاد علاجش به گفته پلیس فتا avast free mobile secority هست که باید دانلو د و نصب کنی بعدشم که باید انگلیسیت فول باشه باهاش بتونی کار کنی اگه نبو فلش که اونم بعد یه اه الوده میشه چون گوگل پلی پر تروجانه از جای دیگه هم نصب کنی باز اونجام پ ت وجانه راستی اگه هم چیزی نصب نکی اینترنت هم کاملا خاموش میبینی پهه دوباره س کلش پیدا شد از کجا نمیدونی اس ام اس ام ام اس یا تماس تلفنی راستی نگفتم ؟؟ شبگه های موبایل هم پر تروجان هستن اخی تا حالا شده برنامه ای نصب نشه و پیامی مبنی بر به دلیل اختلالات شبکه دانلو امکان پذیر نمیباشد خخخ خب دیگه فقط بک ا پ بگیر فلش کن یا اینکه نر افزار گفته شده ر‌ دانلو کن بای

 • Amirhosseinvr گفت:

  حالا یه چیز دیگه در مورد همون مطلب تبلت خاموشه تا اسم لنوو میاد یه چشمک سریع میزنه خاموش میشه چه کار کنم با تشکر

 • Amirhosseinvr گفت:

  با سلام من یه تبلت لنوو دارم میخوام برم مثلا تو safe mode دکمه پاور و کم کردن صدا نگه میدارم یهو خاموش میشه کلا مشکلش هم همینه اگه میشه به کمکه هم به من بکنید یه بار رفتم safe mode اما خراب کردم یه فکتوری نکردم

  • محمد اصغری گفت:

   سلام دوست عزیز در مورد حالت safe mode برای تبلت لنوو نباید دکمه های صدا و پاور را همزمان فشار داد برای این کار دستور العمل زیر را که از سایت لنوو گرفتم امتحان کنید
   ادرس سایت: https://forums.lenovo.com/t5/Lenovo-Android-based-Tablets-and/Safe-mode/td-p/3786915
   ۱- دکمه پاور را تا پرسیدن سوال ” خاموش کردن تبلت ” نگه دارید
   ۲- با دیدن پیغام دکمه را رها کرده و مجددا به مدت ۵ تا ۱۰ ثانیه نگه دارید تا پیغام ورود به safemode را ببیند
   ۳- دکمه ok را بزنید

   برای خروج از حالت safe mode کافی است دکمه پاور را نمایش پیغام restart فشار دهید و در نهایت گوشی را ریستارت کنید

 • Arash.j گفت:

  با سلام و خسته نباشید…بنده به اشتباه بوت لودر تبلت لنوو را با نرم افزار sp-flash tools …فرمت کردم و حالا اصلا دیگه روشن نمیشه…کامپیوتر هم قادر به شناسایش نیست و کلا دیگه بوت لودری نداره…برای حل مشکل چه کار می تونم بکنم…ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

 • فرشاد گفت:

  سلام بنده خواستم اندرویدمو اپدیت کنم ولی نت نداشتم ایکون اپدیت رو زدم ولی گوشم هی خاموش و روشن میشه

  • محمد اصغری گفت:

   سلام برای چنین مشکلی دلایل مختلفی می تونه وجود داشته باشته یکی ایراد یکی از اپلیکیشن هایی که اخیرا نصب کرده اید برای رفع این مشکل گوشی تون رو به حالت safe mode ببرید (برای رفتن به این حالت حین روشن شدن فقط دکمه افزایش صدا رو فشار بدید ) اگه گوشی در حالت safemode بالا اومد اپلیکیشن هایی رو که به تازهگی نصب کرده اید حذف کنید ولی اگر درست نشد احتمال داره چون شما خواستید گوشیتون رو آپدیت کنید و ناقص انجام شده سیستم عامل اندروید دچار مشکل شده باشه برای حل این مشکل باید Factory reset یا تنظیمات کارخانه رو انجام بدید برای این کار به حالت recovery mode برید (برای رفتن به حالت recovery mode دکمه افزایش صدا و power را به صورت همزمان فشار دهید ) در این حابت باید گوشی را به تنظیمات کارخانه برگردانید فقط یادتون نره همه داده هاتون پاک میشه

 • فرشاد گفت:

  سلام بنده خواستم اندروید گوشیمو اپدیت کنم زدم شه ولی نت نداشتم حالا گوشی هی روشن و خاموش میشه

 • Ali گفت:

  سلام
  گوشی ایسوس زن فون ۲ من بعد از انجام ۲ مرحله برای انلاک کردن ریکاوری مود ، دیگه بالا نمیاد و فقط تو فواصل زمانی مشخص ، مثلا ۱ دقیقه ۲ تا ویبره میزنه و هیچ ارم و لوگویی نمیاد و فقط وقتی به شارژرش وصل میشه علامت باطری روی گوشی میاد که اونم بعد از ۱ دقیقه میره
  راستی فقط زمانی که ۲ تا ویبره رو میزنه به عنوان یه یو اس بی ناقص ، سیستم میشناسش
  چکار کنم

 • Donya گفت:

  سلام.گوشی من هواوی ۳۳۰بوت نمیشه ومرتب ریستارت میش؟

 • ali گفت:

  سلام خسته نباشید
  گوشی من سامسونگ نوت ۳ هست و موقعی که یکی از rom های twrp رو برای اینکه گوشیم رو ب ریکاوری مود برم نصب کردم با ی مشکل روبرو شدم و اونم اینه ک گوشی من همین ک میخواد وارد ریکاوری مد (recovery booting)بشه هنگ میکنه و پشت سر هم ریسیت میشه….ب هیچ چیزی هم دسترسی ندارم….تمام دکمه هایی ک برای رفتن ب ریکاوری یا بوت لودر یا اودین هست رو هم میگیرم ولی هیچ اتفاقی نمیفته و گوشی پشت سر هم ریسیت میشه……چیکار کنم؟؟؟؟؟؟؟

 • فاطمه گفت:

  سلام خسته نباشید گوشی من هواویY600 هستش که روی لوگو گیر کردو بالا نمیاد؟چجوری میتونم خودم درستش کنم درضمن کاستوم ریکاوری و راه انداز بلد نیستم چی هستن که نصب کنم میترسم باعث بشه گوشیم برا همیشه خراب بشه.خواهشا کمکم کنین خیلی ممنون

 • جواد گفت:

  سلام ببخشید من می خواستم روی گوشی سامسونگ نئو s3 i9300 نصب کنم ولی اشتباهی کاستوم ریکاوری دیگری نصب کردم و گوشی من خاموش شد و دیگر اصلا روشن نشد چند روز هم تو شارژ بود باز هم روشن نشد منو بوتشم بالا نمیاد لطفا به من بگین که چیکار کنم مشکلم خیلی جدیه میترسم گوشیم سوخته باشه

 • علی گفت:

  سلام .
  من یه نوت ادج دارم که مدام تو صفحه بوت زور میزنه ینی هی لوگو میره و میاد ، تا به شارژ وصلش نکنم بالا نمیاد reset factory و این چیزا رم تست کردم ولی درست نشد .
  ممنون میشم راهنماییم کنید

  • محمد اصغری گفت:

   این مشکل غالبا در گوشی‌هایی قطعاتی از اونها در تعمیرات عوض می‌شوند اتفاق می افتد اگر گوشی شما تعویض قطعه نداشته می تونید با خارج کردن سیم کارت یا کارت حافظه مجدد تست کنید و اگر باز هم ایراد گفته شده بر قرار بود با تعویض باتری امتحان کنید، در کل این مشکل می تونه سخت افزاری باشه تا نرم افزاری و شاید در بدترین حالت نیاز باشه به یه متخصص مراجعه کنید تا قطعات مختلف منتهی به باتری و شارژر تست بشن و ایراد پیدا بشه

 • parsa گفت:

  سلام خسته نباشید لطفا سریع جواب بدید خیلی ضروریه من با ارور rescue mode
  attention please update system again مواجه میشم.اینم بگم که خواستم ریکاوری کنم و گوشی خاموش شد و الان روشن نمیشه و این ارور رو نشون میده،کامپیوتر هم تشخیصش نمیده.ممنون

 • یگانه گفت:

  سلام من گوشیم الجی وی ده هستش و دقیقا دوساعته با این مشکل روبرو شدم.
  تمام دکمه هایی که توی آموزش اومد رو امتحان کردم و هیج اتفاقی نیفتاد.
  راه حل دیگه ای هست بتونم استفاده کنم؟

  • محمد اصغری گفت:

   سلام و وقت به خیر
   روش ارائه شده روشی کلی برای همه گوشی‌های اندرویده و غالبا جواب میده شما میتونید این جور هم تست کنید
   ۱- دکمه کم کردن صدا را نگه دارید
   ۲- دکمه روشن کردن رو فشار داده و ان را هم نگه دارید
   ۳-وقتی لوگوی LG ظاهر شد دکمه Power را رها کرده و مجددا نگه دارید
   ۴-از منوی ظاهر شده گزینه Recovery را انتخاب کنبد

   اگه نتونستید این کار رو انجام بدید باید گوشیتون رو ببرید پیش یه متخصص
   چند پیشنهاد ذیگه برای اطلاعات بیشتر
   فیلم یوتیوب
   مقاله

 • saeed گفت:

  چکارکنم که اطلاعاتم پاک نشه.همه ترس من از اطلاعاتمه.چون خیلی برام مهمه بعضی اطلاعاتمم تو برنامه لاین و واتساپ هستش.بعضی ها هم تو پیامک.چکار باید انجام دهم که اونارو از دست ندم؟

  • محمد اصغری گفت:

   در مورد اطلاعاتتون حقیقتا باید زودتر اقدام می کردید و پشتیبان تهیه می کردید البته می توانید به یک متخصص در زمینه نصب سیستم عامل های سفارشی آندروید در شهر خود مراجعه کنید

  • محمد اصغری گفت:

   به بخش دوم آموزش که هم اکنون تهیه کرده ایم مراجعه بفرمایید

 • saeed گفت:

  سلام.من گوشیم میاد رو لوگوی سامسونگ میمونه بالا نمیاد.البته قبلا می اومد داخل منو بعد ریست میشه رو لوگوی سامسونگ.همه اطلاعاتمم تو گوشیه نمیخوام فلش کنم.خواهش میکنم راهنماییم کنین چکار باید بکنم مشکل از کجاست

  • محمد اصغری گفت:

   اگر گوشی شما به صورت مکرر ریبوت می شود، به این معنی است که شما یک کاستوم رام ناسازگار با گوشی خود را بر روی گوشی فلش زده اید. کاستوم رام های مختلفی که در اینترنت قرار دارند متناسب با مدل خاصی از یک گوشی طراحی می شوند و به عنوان مثال یک کاستوم رام که برای گوشی Y300-0100 طراحی شده است اگر بر روی گوشی Y300-0150 فلش بخورد ممکن است باعث بروز چنین مشکلی شود، پس هنگام دانلود کاستوم رام برای گوشی خود حتمآ حتما به مدل ذکر شده دقت کنید و کاستوم رام سازگار با گوشی خود را دانلود کنید.

   اما گاهی اوقات کاستوم رام متناسب با مدل دقیق گوشی بر روی گوشی فلش می خورد، اما باز هم گوشی مرتبآ ریبوت می شود، در چنین مواقعی شما هنگام فلش زدن کاستوم رام از درون منوی ریکاوری اقدام به پاک کردن Data ها و Cache های رام قبلی نکرده اید و رام جدید بر روی اطلاعات رام قبلی فلش خورده است و در نتیجه تداخل اطلاعات و کش ها باعث بروز چنین مشکلی می شود.

   هنگام نصب یک کاستوم رام، ابتدا از درون منوی ریکاوری باید Cache و Dalvik Cache رام قبلی را Wipe ( پاک ) کنید و سپس گوشی را به تنظمات کارخانه ( Factory Reset ) نیز برگردانید و سپس اقدام به نصب رام جدید کنید، اگر دیتا ها و کش ها همانطور که در پاراگراف بالاتر هم گفته شد پاک نشوند، چنین مشکلی بوجود می آید.

   آموزش وارد شدن به منوی ریکاوری و پاک کردن کش ها و دیتا

   ۱ – ابتدا وارد منوی ریکاوری ( Recovery Mode ) گوشی خود شوید، وارد شدن به منوی ریکاوری در گوشی های برند های مختلف متفاوت است به عنوان مثال در گوشی های برند Huawei فشردن کلید های ترکیبی Volume UP + Power Key به مدت ۱۰ ثانیه گوشی را به منوی ریکاوری هدایت می کند یا در گوشی های سامسونگ فشردن کلید های Volume UP + Power Key + Home Key گوشی وارد منوی ریکاوری می شود با این تفاوت که بلافاصله پس از نمایان شدن لوگوی سامسونگ باید کلید های نگه داشته شده را رها کنید.

   ( در اینجا بنده حقیر یک پرانتزی بار کنم و توضیح مختصری راجع به منوی ریکاوری خدمت شما ارائه بدم. تمام گوشی های آندروییدی بلا استثناء دارای یک منوی ریکاوری در حالت پیش فرض هستند که به کاربر اجازه نصب آپدیت از کارت حافظه، بازگرداندن گوشی به تنظیمات کارخانه و پاک کردن کش ها را می دهد، اما این منوی ریکاوری استوک کاملآ محدود شده است و اجازه برداشتن قدم های فراتر نظیر نصب کاستوم رام ها و بک گرفتن از رام فعلی و … را به کاربر نمی دهد، اینجاست که کاستوم ریکاوری ها به کمک ما می آیند و با ارائه ویژگی های متنوع دست کاربر را کاملا باز می کنند.
   در حال حاظر بهترین کاستوم ریکاوری ها CWM و TWRP هستند که بنده ریکاوری TWRP را پیشنهاد می کنم، توضیحات این تاپیک هم با توجه به کاستوم ریکاوری TWRP ارائه می شوند.)

   ۲ – با فرض اینکه کاستوم ریکاوری TWRP بر روی گوشی شما نصب شده است، وارد قسمت Wipe شوید و سپس به ترتیب Cache و Dalvik Cache را پاک کنید و سپس گوشی را یک بار نیز Factory Reset کنید، سپس گوشی را ریبوت کنید.

   پس از ریبوت شدن اگر کش ها و دیتاها پاک شده باشند و مشکل دیگری نباشد، مشاهده می کنید که سیستم عامل گوشی شما به راحتی بوت می شود و می توانید از گوشی خود استفاده کنید. بعد از نصب یک کاستوم رام برای اولین بار گوشی دیر تر بوت می شود که این کاملآ طبیعی است و جای هیچ نگرانی نیست.

 • امین گفت:

  با سلام لطفا بخش دوم را هم در سایت قرار دهید.

  • محمد اصغری گفت:

   باسلام چشم حتما به زودی قرار خواهد گرفت
   منتظر باشید

 • سارا گفت:

  منتظر پاسخ تان هستم.

 • سارا گفت:

  ضمن تشکر از سایت تون میخواستم سوالی بپرسم که آیا اگه بااین روالی که شما گفتید گوشی مو تنظیم کارخانه بزنم مشکلی پیش نمیاد؟

  • محمد اصغری گفت:

   سلام خواهش می کنم. تنظیمات کارخانه مربوط به خود سیستم عامل گوشی است و کلیه اطلاعات بر روی گوشی رو پاک میکنه برای این کار لازمه که از کلیه اطلاعات خود از جمله عکسها و فیلم ها ، پیام ها و مخاطبین خود نسخه پشتیبان تهیه کنید.

   • رضا گفت:

    سلام.ببخشید هیچ راهی نیست که اطلاعات پاک نشه از این طریق؟؟همین قسمت یه وقت بک آپ نداره که من بک آپ بگیرم و بعد گوشی بیاد بالا؟؟؟آخه اصلا بالا نمیاد گوشی…فکر میکنم باید همین کار رو کنم…اگر راهی هست بگید که بدون پاک شدن اطلاعاتم باشه.

   • حسین گفت:

    سلام دوست عزیز اگه گوشیت اصلا بالا نمیاد شارژ گوشیتو کامل پر کن تا ۱۰۰℅ اون موقع سه دکمه بزن ریسارت کن اگه گیر کرد دو سه دقیقه صبر کن روشن نشد باطری ر‌و در نیار نیار دکمه روشن خاموشو فشار بده تا وقطی که دوباره ریستارت کنه اگه دوباره گیر کرد باز سه دکمه اما این بار شارژر هم وصل کن دوباره ریستارت اگه گیر کرد دو دقیقه صب کن بعد دکمه روشن خاموشو فشار بده نگهدار تا دوباره گوشی روشت بشه اگه باز شد اولین کاری که میکنی اینترنت خاموش کن دومین کار فروشکاه گوگل پلی غیر فعال توقف اجباری مجوزها همه از دم لغو حذف بعد خدمات گوگل پلی غیر فعال و توقف اجباری لغو مجوزها بعدش حافضه پنهان پاککن و فایل عای چچ سیستمی یا همون فایلهای برنامه ر‌ و بعد برو تنضیمات about یا درباره بع روی شماره ساخت شش یا هفت بار ضربه بزن تا گزینه برنامه نویسی باز بشه هیچیو دست نزن که خراب نکنی گوشیتو فقط برو تا پایین ته نوشته پردازش در پس زمینه از اخر دومی یا سومی باید باشه بزن روش گزینه پردازش نشود رو تیک کن بعد بیا بیرون بک اپ بگیر برو فلش بزن یا نرم افزار avast free mobile security رو دانلو کن نصب کن تروجان ها رو پاک کن وچرنه تر ماه یک بار باید بری فلش بزنی
    چاکرت حسین فیضی هستم از میاندواب

 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *