افزایش طول عمر باتری گوشی‌ها با ۷ راهکار ساده

کالیبره کردن باتری گوشی های اندرویدی -روش صحیح

امروزه یکی از مهمترین مسائل و مشکلات در گوشی‌های هوشمند عمر کم باتری آنهاست ، بهترین گوشی هوشمند هم نهایتا یک یا دو روز می تواند نیروی برق را ذخیره کند آن هم در حالت استفاده کم، وگرنه در حالت استفاده از اینترنت نهایتا باتری آنها ۴ تا ۵ ساعت دوام خواهد آورد. علاوه بر این در طولانی مدت بسیاری از battery ها خراب می شوند و نیاز به تعویض پیدا خواهند کرد در این مطلب قصد داریم شما را با ۷ راهکار ساده برای افزایش طول عمر و ماندگاری باتری در گوشی‌های هوشمند آشنا کنیم پس با نکست همراه باشید

برنامه های اجرایی را کم کنید

هر برنامه و اپلیکیشنی که اجرا می شود از برق و باتری استفاده می کند به این معنی که الکتریسیته و برق را از battery می کشد. اغلب وقتی که ما برنامه ای را می بندیم برنامه بطور کامل از حافظه خارج نشده و بسته نمی شود شاید روی صفحه گوشی آن را نمی بینید اما در حافظه همچنان در حال اجراست برنامه هایی مانند چک کردن سیگنالهای آنتن، ساعت گوشی و همگام سازی حسابها با سرور و برنامه هایی اینچنین بطور مداوم در حال اجرا هستند. اندروید بطور اتوماتیک برنامه هایی را که در مدت زمانی مشخصی استفاده نشوند و در حافظه در حال اجرا باشند را می بندد اما مدیریتی که ما می خواهیم یک مدیریت کلی و جامع است.

برنامه های بدون استفاده را از حافظه خارج کنید (kill)

شما می توانید از یک برنامه پاک کننده استفاده کنید اما این برنامه ها کمی ناسازگارند اگر شما برخی اوقات از برنامه ای استفاده می کنید در همهٔ اوقات باتری مصرف می کند زیرا برای شروع کردن برنامه برق زیادی از battery می گیرد بنابراین اجازه دهید تا به بررسی راههای ساختار درونی بپردازیم.

در دستگاه های Samsung به سادگی بر روی دکمه Multitask ضربه بزنید و برنامه های اضافه را به ببندید. برخی از گوشی ها دکمهٔ kill all دارند که به تنهایی در پایین صفحه است اما در Samsung این فرایند مقداری متفاوت است.

[su_posts template=”templates/teaser-loop.php” id=”5637″ order=”desc”]

در گوشی های سامسونگ دکمهٔ Home را فشار دهید و آن را نگه دارید در گوشی های جدید تر مانند Galaxy S5 بر روی دکمه Multitask (دکمه سمت چپ Home) ضربه بزنید.لیستی از برنامه ها برایتان ظاهر می شود شما همچنین یک گزینه به شکل یک نمودار گرد می بینید آن را انتخاب کنید و بر روی دکمهٔ Active Applications در بالای صفحه ضربه بزنید لیستی از برنامه های در حال اجرا در گوشی را برایتان نمایش می دهد برای بستن همهٔ آنها فقط کافی است بر روی دکمهٔ End ضربه بزنید پیغام هشداری بر روی صفحه ظاهر می شود مبنی بر اینکه می خواهید تمام آنها را ببندید زیرا ممکن است با بستن برنامه ای خطا رخ دهد.

شما ممکن است بخواهید برای زمانبندی برنامه هایتان (اجرا یا بسته شدن برنامه در مدت زمان مشخصی از روز) از برنامه هایی مانند Tasker یا Llama استفاده کنید اما این برنامه ها در صورتی بهینه هستند که حداقل دو برنامه یا بیشتر را ببندند چون این برنامه ها خود همیشه در حال اجرا هستند.

این برنامه ها برای اینکه کارایی بهتر و موثرتری در مصرف کمتر battery داشته باشند باید همیشه آپدیت و بروز باشند.

 همگام سازی حساب ها

برنامه هایی شبیه ایمیل و دفترچه تلفن برنامه هایی هستند که باید همیشه در حال اجرا باشند شما می توانید برای مصرف کمتر باتری مدت همگام سازی آنها را بیشتر کنید.

برای تغییر مدت زمان همگام سازی می توانید در قسمت تنظیمات مدت زمان آن را تغییر دهید مثلا برای برنامه ایمیل به جای بروزرسانی در هر ۵ دقیقه می توانید آن را به ۳۰ دقیقه افزایش دهید که این امر موجب ذخیره بیشتر باتری شما می شود در تنظیمات گوشی خود به قسمت Accounts رفته و میزان همگام سازی یا مدت زمان بروزرسانی هر یک از حسابهایتان را با توجه به نیاز تغییر دهید.

زمانی که نیاز دارید روشن کنید

ابزارهای اولیه و اصلی گوشی مانند وای فای، بلوتوث و جی پی اس زمانی که در حال اجرا هستند battery مصرف می کنند اگر شما در مکانی هستید که امکان ارتباط وای فای وجود ندارد و یا به بلوتوث و جی پی اس نیاز ندارید آنها را خاموش کنید!

[su_posts template=”templates/teaser-loop.php” id=”5120″ order=”desc”]

اندروید برای دسترسی سریعتر آنها را بصورت نوار کشویی در صفحه اعلانها قرار داده است که به راحتی می توانید آنها را خاموش و روشن کنید در نسخه های جدید اندروید این دسترسی در قسمت اعلانها در سمت راست قرار گرفته است (شکل آن سه مربع و دو فلش رفت و برگشت است) و گزینه های بیشتری دارد.

در برخی گوشی ها گزینه ای به نام Power Saving Mode وجود دارد که مصرف باتری را کاهش می دهد اگر گوشی شما این گزینه را دارد آن را روشن کنید.

اگر به مکانی می روید که سرویس آنتن دهی وجود ندارد چون گوشی مدام در حال چک کردن شبکه موجود و اتصال به آن است باتری خیلی زیادی مصرف می کند به حدی که اگر در محدوده آنتن باشید و گوشی شما به آن وصل باشد battery کمتری مصرف می شود تا اینکه مدام در حال جستجوی سرویس آنتن دهی باشد.

برنامه هایی وجود دارند که موقعیت شما را از طریق جی پی اس و وای فای در هر جایی که باشید ثبت می کند این کار نیازمند مصرف باتری است اگر نیازی به ثبت مکان و موقعیت خود ندارید این سرویس را غیرفعال کنید به تنظیمات گوشی بروید در قسمت More گزینه Location Services را پیدا کنید تیک مربوط به گزینه Access to my location را بردارید.

رنگ مشکی!

گوشی شما برای اجرای برنامه ها و سرویس ها نیاز به باتری دارد همیشه صفحه نمایش ها بیشترین مصرف باتری را دارند صفحات لمسی و نور مربوط به صفحه نمایش برق زیادی را مصرف می کنند. با تنظیم کردن مقدار نور صفحه می توانید این مصرف را کمتر کنید که باعث می شود مقداری از باتری ذخیره شود تا در مواقع حساس و ضروری از آن استفاده کنید.

برای تنظیم مقدار نور صفحه نوار اعلانها را باز کرده در قسمت روشنایی اسکرین تیک مربوط به auto یا تنظیم اتوماتیک نور صفحه را بردارید و آن را با توجه به نیازتان تنظیم کنید.

نمایشگرهای AMOLED که برای اکثر گوشی ها استفاده می شود دارای سه رنگ اصلی قرمز، آبی و سبز هستند. استفاده از پس زمینه هایی رنگارنگ و متحرک باعث روشن شدن همهٔ این رنگها می شود و این نیازمند باتری زیادی است اما اگر شما از پس زمینه با رنگ مشکی استفاده کنید هیچ یک یا فقط یکی از این پیکسل ها روشن می شوند.

نور صفحه کمتر = battery بیشتر

راه دیگری برای مصرف کمتر باتری این است که زمان روشن ماندن صفحه نمایش را کاهش دهیم مثلا از پنج دقیقه به یک دقیقه یا سی ثانیه کاهش دهیم در قسمت Display و گزینه Screen timeout می توانید این تنظیمات را انجام دهید. ویجت های روی صفحه از جمله مواردی هستند که مصرف باتری را بالا می برند چون به دلخواه خود پیکسل های صفحه نمایش را خاموش و روشن می کنند.

ویبره گوشی خود را خاموش کنید تا باتری بیشتری داشته باشید. ویبره از حرکت موتورهای الکتریکی گوشی استفاده می کند.

گرم و سرد شدن گوشی و باتری

گوشی تان را در دمای اتاق که دمای متعادلی است نگه دارید گرما و سرمای زیاد اثرات منفی روی باتری شما می گذارد و عمر آن را کم می کند.

سرما مقاومت درونی باتری شما را افزایش می دهد اما ظرفیت باتری را در هنگام استفاده کاهش می دهد در مقابل گرما مقاومت درونی را کاهش می دهد که باعث ایجاد ترک روی باتری می شود.

گرمای زیاد برای battery باعث خراب شدن آن می شود به طوری که برای شارژ به مدت زمان طولانی تری نیاز دارد و در هنگام استفاده زود خالی می شود.

هر زمان که می توانید گوشی تان را شارژ کنید این کار هیچ آسیبی به باتری و گوشی تان وارد نمی کند باورهایی قدیمی که در مورد باتری ها وجود داشت این بود که در هنگام خرید گوشی نو برای آب بندی شدن و کارکرد صحیح باتری آن را چند ساعت به صورت خاموش شارژ کنید و بعد استفاده کنید اما باید بگوییم در دنیای مدرن و امروزی این باورها جایگاهی ندارد و درست نیست.

[su_posts template=”templates/teaser-loop.php” id=”5302″ order=”desc”]

اگر راهکارهایی را که گفته شد بطور ترکیبی و تا حد امکان استفاده کنید مصرف باتری گوشی تان بطور چشمگیری کاهش می یابد.

اگر شما در زمینه کاهش مصرف باتری ایده و راهکار جدیدی دارید با ما در میان بگذارید.(نظر)


منبع: makeuseof

‫3 نظر

  • Shoresh گفت:

    مرسی از سایت خوبتون

  • ملوان گفت:

    سپاس مطلب خیلی خوبی یود و استفاده کردم

  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *