شرکت سوپر سل روزانه ۵ میلیون دلار از بازی کلش آف کلنز درآمد دارد

بر اساس آمار های App Annie ، بازی محبوب و پرطرفدار کلش آف کلنز ( Clash of Clans ) هم اکنون در مقام نخست بهترین بازی های موبایلی در ۸۰ کشور از ۱۰۱ کشور جهان بوده و در سال گذشته روزانه ۵ میلیون دلار درآمد برای شرکت سازنده آن یعنی سوپرسل ( Supercell ) داشته است.این در حالی است که آمارهای منتشر شده تنها مربوط به فروشگاه Google Play Store است و آمار مربوط به iOS هنوز موجود نیست.

این مبلغ به واسطه کاربران بسیار زیاد بازی که در پلتفرم های مختلف تلفن های هوشمند از طریق In-App Purchage اقدام به خرید اعتبار در کلش آو کلنز می کنند، تامین می شود. خرید اعتبار به بازیکنان اجازه می دهد بتوانند سریع تر آیتم های مختلف را به روز کنند و بتوانند سازه های بیس خود را زودتر بسازند و به مراحل بالاتر ارتقا پیدا کنند. کلش آو کلنز پیش از اینکه وارد پلتفرم های موبایلی شود، محبوبیت چندانی نداشت اما به محض عرضه اپلیکیشن آن برای آیفون و تلفن های اندرویدی، به سرعت توانست مخاطبان بسیاری را جذب کند. از آن زمان تا کنون، شرکت Supercell هر سال هم در زمینه بازیکنان رشد داشته و هم در زمینه سود دهی رشد خوبی داشته است.

این بازی توانست در سال ۲۰۱۲ به میزان ۱۰۱ میلیون دلار سوددهی داشته باشد. یک سال بعد میزان سوددهی این بازی به ۸۹۲ میلیون دلار رسید که رشدی ۷۹۱ میلیون دلاری را داشته است.این رقم‌ها با توجه به محبوبیت بسیار زیاد این بازی در کشورهای مختلف دنیا چندان عجیب به نظر نمی‌رسد. سال گذشته اما بهترین سال برای بازی کلش آو کلنز بود. طبق گزارش مالی شرکت Supercell این شرکت در سال ۲۰۱۴ به میزان ۱.۸ میلیارد دلار از کلش آو کلنز سوددهی داشته است که نه‌تنها بیشترین میزان سوددهی یک بازی موبایلی بوده بلکه بیشترین رشد درزمینهٔ درآمدهای کلش آو کلنز نیز در همین سال به‌دست‌آمده است.

منبع: زومیت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *