چگونه در گوگل جستجو کنیم بدون اینکه ردیابی (track) شویم؟

افراد بسیار زیادی از موتور جستجو ی گوگل به‌عنوان مهم‌ترین ابزار آنلاین خود استفاده می‌کنند، اما چقدر می‌توانیم به گوگل اعتماد کنیم؟ گوگل سرویس‌های رایگان زیادی فراهم آورده و همیشه ابهاماتی در مورداستفاده گوگل از اطلاعات کاربران خود جهت منافع تجاری و سیاسی وجود دارد. در ادامه با نکست همراه باشید تا روشی ساده برای جلوگیری از ردیابی (track) شدن توسط گوگل به شما معرفی کنیم


استفاده از موتورهای جستجو ی مطمئن

اگر امنیت اطلاعات خودتان برایتان مهم نیست می‌توانید به‌راحتی از گوگل استفاده کنید، اما اگر امنیت و حریم خصوصی‌تان برایتان مهم است بهتر است از موتورهای جستجو بر اساس حریم خصوصی (مانند DuckDuckGo) استفاده کنید، اما این جستجوگرها هیچ‌گاه کیفیت خروجی مانند گوگل ندارند و شما هنوز هم برای تعدادی از جستجوها نیازمند گوگل خواهید بود.

خصوصی‌سازی نتایج جستجو گوگل

بجای استفاده از دیگر موتورهای جستجوی چه می‌شود اگر بتوانیم نتایج خروجی گوگل را به‌صورت مطمئن و خصوصی مشاهده کنیم، StartPage ابزاری است که این امکان را به شما می‌دهد، StartPage موتور جستجویی است که دقیقاً همان نتایج گوگل را با حفظ حریم خصوصی و اطمینان بالا برای شما فراهم می‌کند، وقتی شما عبارتی را برای جستجو در StartPage وارد می‌کنید این موتور جستجو عبارت شمارا به‌صورت بدون نام و بدون هیچ اطلاعاتی از شما به گوگل می‌فرستد و نتایج را دقیقاً مانند گوگل به شما نمایش می‌دهد،

با اضافه کردن این واسط میانی حریم خصوصی شما حفظ خواهد شد چون گوگل دیگر نمی‌تواند در مرورگر شما کوکی خاصی ذخیره و یا IP شمارا ردیابی کند علاوه بر آن شما در StartPage می‌توانید به جستجوی هر چیزی مانند فیلم، عکس و فایل بپردازید.

 

StartPage دو ویژگی جستجوی قدرتمند گوگل و امنیت اطلاعات را باهم ترکیب می‌کند بنابراین اگر امنیت اطلاعات برای شما مهم است و نمی‌توانید از موتورهای جستجوی مانند DuckDuckGo استفاده کنید StartPage بهترین انتخاب برای شما است.

آیا تا به حال از StartPage استفاده کرده‌اید؟ آیا شما موتور جستجوی با حفظ حریم خصوصی کاربران سراغ دارید؟ در قسمت کامنت با کاربران به اشتراک بگذارید.


منبع: makeuseof

 

avatar
فرشید
فرشید

ممنون
من خودم از DuckDuckGO استفاده می کردم برای جستجوهایی که واسم مهم بود Track نشم
ولی یه سری سرچ هایی هم داشتم که حتماً توی گوگل باید دنبالشون میگشتم و واسم امنیت و Track نشدن مهم بود از Private Window فایرفاکس میرفتم گوگل سرچم رو انجام میدادم.
ممنون به خاطر معرفی استارت پیج، می تونه جایگزین Private Window باشه

حسن
حسن

یک مرورگری بنام Ghosteryکه هم مرور امن وهم سایت هایی که می خواهند شمارا ردیابی کنند نشان می دهد وشما می توانید کنترل کرده ونگذارید شمارا ردیابی کنند

mahde
mahde

بسیار آموزنده و پرمحتوا، سپاس