وب گردی بدون تبلیغات با مرورگر AdBlock

اکثر افرادی که از کامیپوترهای شخصی استفاده میکنند قطعا نام افزونه محبوب AdBlock را شنیده و از آن استفاده کرده اند، با استفاده از این افزونه بسیار کاربردی کاربران میتوانند بدون دیده شدن هیچ تبلیغی به وب گردی بپردازند.

افزونه ادبلاک نسخه ای به نام پلاس هم دارد که با استفاده از آن میتوانید حتی تبلیغات یوتیوب را نیز دور بزنید و از شر آنها خلاص شوید هرچند گوگل در نسخه های جدید کروم این افزونه را در سرویس هایش از کار انداخته است اما باز هم کارایی خود را دارد حال با دور شدن وب گردی از طریق کامپیوتر و افزایش استفاده کنندگان از ابزارهای هوشمند همراه مانند تلفن ها تبلیغات اینترنتی نوعی جدید را به خود گرفته است و کاربران حالا شاهد تبلیغات اپلیکیشن ها با استفاده از مرورگر موبایل هستند. بسیاری از این تبلیغات بسیار ناخوشایند و آزار دهنده هستند اما چاره چیست؟

[idea]اخیرا تیم توسعه دهنده افزونه رایانه مذکور نسخه موبایلی افزونه خود را تحت مرورگری به نام AdBlock Browser برای کاربران منتشر کرده است کمپانی Eyeo که توسعه این افزونه و اپلیکیشن ها را بر عهده دارد، اولین بار این اپلیکشن AdBlock Plus را در سال 2013 بصورت آزمایشی عرضه کرد؛ اما به محض اینکه گوگل این اپلیکیشن را از فروشگاه خود حذف کرد، اد بلاک ترجیح داد تا ساز و کار ممانعت از نمایش تبلیغات را در قالب اپلیکیشنی که در واقع مرورگری با عنوان AdBlock Browser است، در اختیار کاربران قرار دهد. این کمپانی وعده داده که با استفاده از مرورگر ادبلاک می‌توان در فضای وب بصورت آزاد و بدون ایجاد مزاحمت به گشت و گذار پرداخت.
هم اکنون این مرورگر برای دو سیستم عامل اندروید و ای او اس موجود است.[/idea]

1) AdBlock و مسدود کردن تبلیغ‌ها،

همه سایت‌ها برای کسب درآمد از تبلیغ های مختلف معمولاً به فرمت های swf و gif استفاده می‌کنند که حجم زیادی از اینترنت را مصرف کرده و همچنین موجب سنگین و کند شدن مرورگر می‌شود. در نتیجه سرعت بارگزاری سایت افزایش پیدا می‌کند.

توجه داشته باشید که سرعت بارگزاری سایت تا حدی به سرعت اینترنت شما بستگی دارد، تا حدی هم به سنگینی سایت در حال رویت هم مربوط می‌شود

2) AdBlock و مسدود کردن اسپم‌ها،

ما چند نوع اسپم داریم منظور از اسپم مطالبی هست که با وارد شدن به یک سایت در صفحه بازشده دیده می‌شوند و با مطالب درخواستی و یا مطالب اصلی صفحه‌نمایش داده‌شده هم‌جهت نیستند (فیلم، صوت، عکس یا متن)

مثال: اسپم‌های تصویری، تصویری رنگارنگ چشمک‌زن و آزاردهنده، فیلمی که بدون درخواست کاربر بی‌جهت اجرا می‌شود و…

اسپم شنیداری: باز شدن یک لینک صوتی که شما لزومی به اجرا آن نمی‌بینید و با محتوای اصلی صفحه در حال روئیت مشابهت ندارد.

3) AdBlock و بدافزارها،

حفاظت از کامپیوتر شما در برابر اسکریپت‌های حامل فایل‌های آلوده یا اسکریپت‌هایی که به هر نحوی به کامپیوتر شما صدمه می‌زنند. (یکی از مهم‌ترین واصلی‌ترین دلایل محبوبیت این افزونه) بعضی بنرها ممکن هست حاوی بدافزار باشند که در لینک شرکت نورتن به این موضوع پرداخته است.

4) AdBlock و مسدود کردن ردیاب‌ها (رصد کننده‌ها)،

که رفتار شما رو رصد می‌کنند و به حریم خصوصی شما تجاوز می‌کنند درنهایت رفتار شما رو تو نت به سایت‌های تبلیغاتی می‌فروشند تا بدون‌اند چه تبلیغی رو برای شما نمایش بدند.

5) AdBlock و افزایش کارایی سرعت،

یک مزیت دیگر وقتی فایل‌های حجیم و زائد حذف می‌شوند مرورگر شما حجم کمتری از رم را اشغال می‌کند و پردازش کمتری انجام می‌شوند درنتیجه مرور شبکه جهانی روان‌تر و سریع‌تر و برای دستگاه‌های ضیف راحت‌تر می‌شود و تا حد نامحسوسی هم مصرف برق کاهش پیدا می‌کند.

6) AdBlock و پاپ آپ،

پیشگیری از باز شدن pop up

7) AdBlock و کلاه‌برداری (Scam)،

این مورد یک جوررهایی زیرمجموعه مورد دوم هست. گاهی با لینک‌های جعلی دانلود و لینک‌های مخفی حاوی محتوای کلاه‌برداری و تروجان و… در قالب دانلود نرم‌افزار و غیره مواجه می‌شوید که درنهایت هدف کسب اطلاعات شخصی شما و تبلیغ و.. هست که معمولاً کارای سیستم هم به‌شدت تحت تأثیر این بدافزارها و نرم‌افزارهای بیهوده قرار می‌گیرد.

 

[image src=”/wp-content/uploads/2015/09/adblock-web-browser-with-no-ads-946-1.jpg” width=”” height=”” align=”” caption=”” link=”” link_image=”” target=”” alt=”وب گردی بدون تبلیغات با مرورگر AdBlock” border=”0″ greyscale=”0″ animate=””] [button title=”دانلود افزونه” icon=”” icon_position=”” link=”https://getadblock.com/” target=”_blank” color=”” font_color=”” large=”0″ class=”” download=”” onclick=””][button title=”دانلود اپلیکیشن موبایل” icon=”” icon_position=”” link=”https://adblockbrowser.org/” target=”_blank” color=”” font_color=”” large=”0″ class=”” download=”” onclick=””]
avatar