لپ‌تاب های وایو پاییز دوباره به بازار بر می گردند

هنگامی‌که سونی در اوایل ۲۰۱۴ اعلام کرد که تولید لپ‌تاب های وایو را متوقف می‌کند، بسیاری از طرفداران این محصول، متعجب شدند. اکنون شنیدن خبر بازگشت VAIO به بازار، هرچند بدون مارک سونی، باعث خوشحالی دوستداران این محصول خواهد شد.
کمپانی سونی، لپ‌تاب های وایو را برای اولین بار در سال ۱۹۹۶ معرفی کرد و به دلیل داشتن طراحی زیبا، موردتوجه قرار گرفت. اما باگذشت زمان، فروش کامپیوترهای سونی به‌تدریج کاهش یافت تا اینکه در سال ۲۰۱۳، سهم VAIO از بازار جهانی PC، به ۱٫۹ درصد کاهش یافت. سودآوری اندک لپ‌تاب های وایو برای سونی، باعث شد تا در سال ۲۰۱۴، سونی بخش PC خود را بفروشد. در حال حاضر VAIO به‌صورت مستقل در ژاپن فعالیت می‌کند و تاکنون چندین مدل PC از لپ‌تاب های وایو را در ژاپن عرضه کرده است. این شرکت به‌تازگی اعلام کرده است که لپ‌تاپ VAIO Z Canvas، قرار است در ماه اکتبر از طریق فروشگاه‌های مایکروسافت در آمریکا و برزیل، برای فروش عرضه شود.

آغاز فروش لپ‌تاب های وایو  در ماه اکتبر

قیمت این لپ‌تاپ با سیستم‌عامل ویندوز ۱۰، از ۲,۱۹۹ دلار آغاز می‌شود. بااینکه هنوز جزئیاتی از مشخصات سخت‌افزاری Z Canvas منتشرنشده، ولی با توجه به نسخه‌ای که قبلاً در ژاپن عرضه‌شده، بهره‌گیری از پردازنده Core i7-4770HQ اینتل و صفحه‌نمایش ۱۲٫۳ اینچی، به همراه کیبورد جداشدنی، جزو مشخصات این لپ‌تاپ خواهد بود.
وایو اعلام کرده است که در کنار مردم عادی، بازار هدف Z Canvas، کارکنان صنایع تولیدکننده محتواهای خلاق خواهد بود. این محصول می‌تواند رقیب آینده برخی تولیدات کنونی، مانند تبلت Surface Pro 3 مایکروسافت باشد. هرچند قیمت اعلام‌شده برای Z Canvas، از بسیاری محصولات دیگر موجود در بازار، بیشتر است و این موضوع ممکن است برای وایو مشکل‌ساز شود.
علاوه بر این، کمپانی وایو برای تولید گجت های پوشیدنی و همچنین ماشین‌آلات هوشمند برای اتوماسیون کارخانجات برنامه‌های ویژه‌ای دارد.

engadget

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments