و هارد دیسک HDD ۲.۵ اینچ با ضخامت ۷ میلیمتر کمپانی Seagate

بعد از توسعه فراگیر درایوهای SSD، تصور می شد که هارد های HDD به زودی رو به نابودی خواهند رفت و دیگر کسی تمایلی به استفاده از آنها نخواهد داشت.
اگرچه روز به روز شاهد استفاده سازندگان بیشتری از SSD ها در کامپیوترهای شخصی هستیم اما هنوز هم می توان پیشرفت های شگرفی را در زمینه توسعه هارد های HDD مشاهده کرد. امروز کمپانی Seagate از اولین هارد دیسک ۲.۵ اینچی و ظرفیت ۱ ترابایتی با ضخامت ۷ میلیمتر رونمایی کرد.

[idea]شرکت Seagate یکی از بزرگ‌ترین تولید کنندگان محصولات ذخیره اطلاعات در دنیا است که تا به امروز هارد دیسک‌های بسیاری با تکنولوژی های روز دنیا را روانه بازارهای جهانی کرده است.[/idea] [image src=”/wp-content/uploads/2015/09/Seagate2.jpg” width=”” height=”” align=”” caption=”” link=”” link_image=”” target=”” alt=”و هارد دیسک HDD ۲.۵ اینچ با ضخامت ۷ میلیمتر کمپانی Seagate” border=”0″ greyscale=”0″ animate=””] در حال حاضر هارد های HDD در پکیج های ۹.۵ و ۱۵ میلیمتری عرضه می گردند اما سیگیت قادر گشته تا همین نمونه ها را با حجم ۱ ترابایتی در پکیجی ۷ میلیمتری قرار دهد.
در بیانیه خبری این شرکت آمده: «به عنوان اولین کمپانی در این حوزه، مفتخریم اعلام نماییم که مهندسان ما توانسته اند هارد دیسک های ۲.۵ اینچی با ظرفیت ۱ ترابایت را در ابعاد کوچک تری جای دهند. تکنولوژی به کار رفته در این محصول نیز جدید است و با استفاده از آن، می توان تا چهار برابر فضای ذخیره سازی یک درایو ۲۵۶ گیگابایتی SSD را با قیمتی کمتر تهیه کرد.»
مکانیزم جدید سیگیت موجب گشته تا حتی وزن این محصولات نیز کمتر از پیش باشد. صدای تولیدی از طریق HDD های جدید نیز کاهشی قابل توجه داشته و می توانند در برابر ضربه هم مقاومت بیشتری از خود نشان دهند.
Seagate عنوان کرده که وزن نمونه های جدید تا ۲۵ درصد از نمونه های پیشین کمتر بوده و به زودی سازندگان گجت های سخت افزاری قادر خواهند بود تا از آنها در محصولات خود بهره جویند.

[image src=”/wp-content/uploads/2015/09/Seagate3.jpg” width=”” height=”” align=”” caption=”” link=”” link_image=”” target=”” alt=”و هارد دیسک HDD ۲.۵ اینچ با ضخامت ۷ میلیمتر کمپانی Seagate” border=”0″ greyscale=”0″ animate=””]

منبع:[button title=”eteknix” icon=”” icon_position=”” link=”http://www.eteknix.com/seagate-creates-highest-capacity-2-5-7mm-hdd” target=”_blank” color=”” font_color=”” large=”0″ class=”” download=”” onclick=””]

 

 

avatar