بررسی عملکرد باتری در Galaxy S6 Edge Plus و Galaxy Note 5

بررسی‌های انجام شده بر روی عملکرد باتری Galaxy S6 Edge Plus و Galaxy Note 5 سامسونگ نشان می‌دهد که علیرغم مشخصات فنی یکسان در این دو گوشی، باتری گلکسی اس ۶ اج پلاس عملکرد بهتر یا در واقع عمر بیشتری نسبت به گلکسی نوت ۵ دارد!

Galaxy S6 Edge Plus با معرفی گلکسی نوت ۵ و اس ۶ اج پلاس و رسمی شدن مشخصات فنی آن‌ها خیلی‌ها منتظر بودند ببینند که کاهش ظرفیت باتری این دستگاه‌ها (مخصوصاً نوت ۵) نسبت به مدل سال قبل چه تاثیری بر طول عمر  باتری آن‌ها می‌گذارد. گلکسی نوت ۵ و اس ۶ اج پلاس از باتری ۳۰۰۰ میلی‌آمپرساعتی استفاده می‌کنند که نسبت به باتری ۳۲۲۰ میلی‌آمپرساعتی نوت ۴ به میزان ۲۲۰ میلی‌آمپر کاهش داشته است، در حالی‌که از سخت‌افزارهای قدرتمندتر و نمایشگر باکیفیت‌تری استفاده می‌کنند.

افزایش طول عمر باتری گوشی‌ها با ۷ راهکار ساده

افزایش طول عمر باتری گوشی‌ها با ۷ راهکار ساده

هر برنامه و اپلیکیشنی که اجرا می شود از برق و باتری استفاده می کند به این معنی که الکتریسیته و برق را از باتری می کشد. اغلب وقتی که ما برنامه ای را می بندیم برنامه بطور کامل از حافظه خارج نشده و بسته نمی شود

برتری عملکرد باتری Galaxy S6 نسبت به Galaxy Note 5

براساس نتایج آزمایشات صورت‌گرفته روی عملکرد باتری گلکسی نوت ۵، مشخص شده که باتری این دستگاه را می‌توان در دسته باتری‌هایی با طول عمر عالی جای داد که، با وجود ظرفیت کمتر، عملکرد بهتری نسبت به گلکسی نوت ۴ دارد. اما آنچه برای ما شگفت‌آور بود طول عمر باتری گلکسی اس ۶ اج پلاس بود که با داشتن مشخصاتی کاملاً برابر با نوت ۵ نتایج بهتری به دست آورد.

باتری گلکسی نوت ۵ در تست‌ها به امتیاز ۹ ساعت و ۱۱ دقیقه رسید، درحالی‌که امتیاز باتری گلکسی اس ۶ اج پلاس در همان تست برابر با ۹ ساعت و ۲۹ دقیقه است. این نتایج باتری گلگسی اس ۶ اج پلاس را هم‌تراز با اکسپریا زد ۳ و بالاتر از آیفون ۶ پلاس و ال‌جی جی ۴ قرار می‌دهد.

در آزمایش مدت‌زمان موردنیاز برای شارژ باتری هم مشخص شد گلکسی اس ۶ اج پلاس و گلکسی نوت ۵ برای اینکه بتوانند باتری خود را از ۰ درصد تا ۱۰۰ درصد شارژ کنند حدوداً به ۸۰ تا ۸۱ دقیقه زمان نیاز دارند؛ نتیجه‌ای که نشان می‌دهد فناوری شارژ سریع در این گوشی‌ها بسیار خوب جواب داده است.

 

برسام و phonearena

avatar