فناوری RealSense و دید سه بعدی با گوگل و اینتل

فناوری RealSense اینتل گزینه مناسبی برای ایجاد اسکن ۳ بعدی از اشیاء به شمار می‌رود و حسگرهای پروژه تانگوی گوگل هم از بهترین نمونه‌ها برای تشخیص و شناسایی حرکات و نقشه برداری ۳ بعدی محیط هستند.
چنین خصوصیاتی این دو ابزار را به زوج مناسبی برای یکدیگر تبدیل کرده که ترکیب توانایی‌های آن‌ها در یک محصول می‌تواند به نتیجه جذابی منجر شود.
از همین رو سازندگان این دو، ساعتی پیش در کنفرانس توسعه دهندگان اینتل از همکاری خود پرده برداشته و از تلفن هوشمند و کیت نرم افزاری رونمایی کردند که از ترکیب فناوری‌های پروژه تانگو با ReaSense بوجود آمده بودند.

هرچند در حال حاضر تنها نمونه اولیه این محصول ساخته شده که آن هم تنها برای توسعه دهندگان کاربرد دارد، اما نگاهی به آن می‌تواند بخشی از امکانات تلفن‌های هوشمند در آینده را نمایان کند.

تلفن هوشمند ساخته شده از ترکیب فناوری‌های پروژه تانگو و RealSense

در نگاه اول محصولی کاملاً عادی به نظر می‌رسد، این موبایل ضخیم ۸.۲ میلی متری به یک نمایشگر ۶ اینچی QHD مجهز است و ۱۶۵ گرم هم وزن دارد.پردازنده مورد استفاده در دستگاه Atom X5 اینتل در نظر گرفته شده و نرم افزار آن هم نسخه ۵.۰.۱ اندروید آب نبات چوبی است، اما پس از پشت و رو کردن آن است که ویژگی‌های خاص نوزاد حاصل ازدواج این دو غول را نمایان می‌شوند.

بخش پشتی این تلفن هوشمند با حسگرهای متنوعی آراسته شده ازجمله دوربین RealSense R200 مجهز به لنز fish-eye و حس‌گر ۸ مگاپیکسلی.
و در کنار آن نیز دوربین‌های RGB و ماورای قرمز برای تشخیص و ثبت خصوصیات محیط و یک لیزر برای اسکن کردن پستی بلندی‌های سطح اجسام ارائه‌شده‌اند.

theNext.ir تصویر نمونه

استفاده اینتل از فناوری پیشرفته ۳D XPoint در درایوهای SSD

فناوری ۳D XPoint به طور مشترک توسط اینتل وMicron توسعه‌یافته و ظرفیت و کارایی درایوهای SSD را به سطح جدیدی می‌رساند و جایگزین فناوری رایج NAND flash می‌شود.

ساده‌ترین قابلیتی که وجود چنین گزینه‌هایی در اختیارتان قرار می‌دهد این است که می‌توانید به‌سادگی و با چرخاندن تلفن هوشمند در اطراف، یک نقشه ۳ بعدی از محیط و اشیاء درون آن تهیه‌کرده و حتی مسیر حرکت خود را نیز درون این نقشه ثبت کنید.

قابلیت شناسایی حرکات هم گزینه دیگری است که امکان بکار گرفتن این محصول در بازی‌ها را به ذهن متبادر می‌کند و اینتل نیز در کنفرانس خود بازی‌های متنوعی را به نمایش گذاشت که توسط حسگرهای این تلفن هوشمند انجامشان ممکن شده بود.

هرچند هنوز قیمتی برای این محصول تعیین نشده اما توسعه‌دهندگان می‌توانند از همین امسال توسعه نرم‌افزاری آن را آغاز کنند، تا از امروز بتوانند خود را برای آینده‌ای آماده کنند که در آن امکانات حسگرهای تلفن‌های هوشمند تنها به شمردن قدم‌ها و ضربان قلب کاربر محدود نیست.

engadget

avatar