شرکت HP صفحه نمایش با قابلیت حفظ حریم خصوصی می سازد

برای خیلی از ما پیش آمده که در حین استفاده از لپ‌تاپ و یا تلفن شخصی نگران دیده شدن صفحه نمایش توسط افراد نزدیک به ما و یا حتی در مکان های عمومی دیده شدن صفحه نمایش توسط دوربین های مداربسته است، این نگرانی هر دلیلی داشته باشد کاملا منطقی است و حریم خصوصی افراد را تحت تاثیر قرار می دهد در همین راستا شرکت HP‌ اعلام نموده با همراهی شرکت ۳M مشغول بررسی راهکارهایی است تا از طریق آنها صفحه نمایش هایی با ویژگی حفظ حریم خصوصی کاربران در اماکن عمومی تولید نماید و معضل مورد اشاره در بالا را برطرف کند.

[idea]در دنیای مدرن امروزی بخش عظیمی از اطلاعات ما به صورت دیجیتالی ذخیره سازی شده اند و لذا زمانی که سعی داریم به این داده ها دسترسی پیدا کنیم امنیت و حفظ شدن حریم خصوصی مان اهمیت دو چندانی پیدا می کند.[/idea]

برند مورد بحث هنوز جزئیات زیادی از فناوری آتی خود را فاش نکرده اما به رسانه ها اطمینان داده که نمایشگرهای مبتنی بر تکنولوژی مذکور تا نیمه ۲۰۱۶ در لپ تاپ هایش مورد استفاده قرار خواهند گرفت و راهی بازار خواهند شد.و احتمالا در آینده ای نه چندان دور این تکنولوژی در صفحات نمایش تلفن های هوشمند نیز مورد استفاده قرار گیرد و نگرانی بسیاری از ما در مورد اطلاعات شخصیمان را برطرف کند.

HP ظاهراً قصد دارد صفحه نمایش های امنش را بدل به یک ویژگی استاندارد در تولیداتش نماید و این امکان را فراهم آورد که بتوانیم تنظیمات آنها را تنها از طریق یک کلید روی کیبرد مدیریت کنیم.

شواهد نشان می دهند پس از عرضه ی ویندوز ۱۰ و عدم رشد مجدد بازار کامپیوترهای شخصی و ادامه یافتن رکود، حالا برندهای فعال در این صنعت به این نتیجه رسیده اند که می بایست محصولاتشان را علاوه بر نرم افزارها و سیستم عامل جدید به ویژگی های سخت افزاری خاص و نوآورنه نیز مجهز نمایند تا شاید بدین ترتیب دوباره کاربران به خرید آنها ترغیب شوند.

بدیهی است کوشش کنونی HP هم به احتمال زیاد در همین راستا صورت گرفته، هر چند که این شرکت همواره یکی از پیشروان بازار پی سی بوده است. نظر شما در این رابطه چیست و فکر می کنید دقیقاً HP قصد دارد چگونه از حریم خصوصی کاربران و داده های آنها بر روی نمایشگر لپ تاپ هایش محافظت به عمل آورد؟


منبع: neowin –  Digiato  –   ویرایش متنی : نکست

avatar