نگاهی به مانیتورهای های فناورانه EZIO !

هم اکنون بازار مانیتورهای گیمینگ بسیار داغ است و با توجه به تعداد زیاد کاربران گیمر، بازار مناسبی برای این محصولات وجود دارد. اما با قاطعیت تمام می‌توان خبر از سکون پیشروی تکنولوژی در این زمینه داد. مدت‌ها است که مانیتورهای گیمینگ نوآوری خاصی ندارند و همان رویه سابق مبنی بر استفاده از G-Sync یا Free Sync را ادامه می‌دهند. اما کمپانی EIZO در آخرین محصول خود یک مانیتور گیمینگ را معرفی کرده است که قابلیت‌های جالبی دارد و قطعاً مورد توجه قرار خواهد گرفت.

FS2735 نام این مانیتور است که از یک پنل IPS 27 اینچی با دقت ۱۴۴۰*۲۵۶۰ بهره می‌برد.EIZO ترجیح داده است تا به جای استفاده از پنل های ارزان قیمت TN، از تکنیک IPS با نرخ به روز رسانی ۱۴۴ هرتز استفاده کند. این مانیتور از قابلیت Free Sync استفاده می‌کند که مشکلات فریم را تا حد بسیار زیادی برطرف می‌کند. اما یکی از نوآوری‌های این مانیتور استفاده از یک تکنولوژی جدید در کنار Free Sync است. این سیستم با استفاده از مدیریت نورهای LED (Back light) توانایی کاهش تاری تصویر را دارد. همچنین یک سیستم هوشمند یکپارچه وظیفه کنترل پیکسل‌ها در کنتراست‌های مختلف را دارد. نوآوری دیگر استفاده شده در این مانیتور، معرفی یک اپلیکشن اختصاصی برای سیستم عامل‌های اندروید و Ios است. با استفاده از این اپلیکیشن کاربران قادر خواهند بود که تنظیمات مورد علاقه خود را در بازی‌ها مختلف بر روی یک سرور ابری آپلود کرده تا دیگر مصرف کنندگان این مانیتور از این تنظیمات برای رسیدن به تصاویری بهتر استفاده کنند.

اولین نمایشگر دنیا با قابلیت شارژ بیسیم گوشی‌های هوشمند

اولین نمایشگر دنیا با قابلیت شارژ بیسیم گوشی‌های هوشمند

شرکت سامسونگ اولین نمایشگر جهان با پشتیبانی از سیستم شارژ بدون سیم برای گوشی‌های هوشمندی که از این قابلیت بهره

همچنین علاوه برای این کاربران می‌توانند گوشه از تصویر را برای نمایش پیام‌های متنی مانند ایمیل،SMS و یا پیام‌های شبکه‌های اجتماعی انتخاب کرده و در حین بازی این پیام‌ها در گوشه تصویر به نمایش در خواهند آمد.EIZO برای کاهش مصرف انرژی و همچنین بهبود نمایش در محیط‌های مختلف، از یک سنسور با نام ECO View استفاده کرده است که می‌تواند میزان روشنایی پنل را به صورت خودکار تغییر دهد. بسیاری از ما برای مطالعه و تماشای اطلاعات متنی در مانیتورها مشکل داریم که گاهی با تغییراتی در تنظیمات سعی در بهبود کیفیت مانیتور داریم. اما برای FS2735 نیازی به به این تغییرات ندارید زیرا این مانیتور با وجود یک قابلیت کاربردی، میزان نور آبی در صفحات متنی را کاهش داده و این تصاویر را بیشتر از پیش مناسب برای مطالعه‌های طولانی مدت می‌کند.

طراحی این مانیتور کاملاً مناسب کاربران گیمر بوده و پایه آن قابلیت انعطاف مناسبی را دارد و می‌توان به راحتی مواردی مانند شیب و ارتفاع را در آن به دلخواه تنظیم کرد. ورودی‌های HDMI،DVI و USB 3.0 از جمله رابط‌های کاربری این مانیتور هستند. FS2735 در زمستان امسال به بازار خواهد آمد اما EIZO هنوز هیچ قیمتی را برای این مانیتور جذاب اعلام نکرده است.

 

avatar