چگونه نسخه اندروید گوشی خود را آپدیت کنیم؟

آپدیت کردن و بروز رسانی سیستم عامل کاری مهیج و هیجان انگیز برای اکثر کاربران اندروید است زیرا با ظاهر و ویژگی هایی جدید همچنین کارایی و عملکرد بهتر و بالاتری همراه است.دستگاه های اندرویدی به طور معمول کاربران خود را از بروزرسانی های جدید آگاه می کنند اما گاهی اوقات ممکن است به دلایلی این کار به تأخیر و تعویق بیفتد.

اگر نسخه های جدیدتر از نسخه فعلی گوشی تان به بازار آمده و شما تا به حال نتوانسته اید آن را نصب کنید با نکست همراه باشید تا بروزرسانی سیستم عامل اندرویدتان را به درست ترین و بهترین شیوه به شما بیاموزد.

پشتیبان گیری قبل از آپدیت :

قبل از آپدیت اندروید و برنامه هایتان لازم است که حتماً نسخه پشتیبانی از اطلاعاتتان بصورت ذخیره داشته باشید.

https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/a61b282d936093a5bd590b0aabfa2e38-650-80.jpg

بروزرسانی سیستم عامل اندروید کاری آسان و بدون مشکل است اما گاهی ممکن است در حین بروزرسانی مشکلاتی ایجاد شود بنابراین برای رفع خطرات احتمالی یک نسخه پشتیبان از اطلاعات خود ذخیره کنید.برای تهیه نسخه پشتیبان شما می توانید به صورت دستی اطلاعاتتان را داخل کامپیوتر یا رم ذخیره کنید همچنین می توانید از منوها و گزینه های خود گوشی که به صورت اتوماتیک عمل بک آپ گیری را انجام می دهید استفاده کنید.

مزیتی که این روش نسبت به روش دستی دارد این است که شما در روش دستی فقط داده هایتان را جا به جا می کنید اما در روش اتوماتیک تمامی رمزها و تنظیمات اعمال شده روی گوشی حفظ خواهد شد و در صورت موفق بودن عملیات آپدیت سیستم عامل تمامی تنظیمات نسخه قدیم روی نسخه جدید اعمال شده و شما نیازی به دوباره تنظیم کردن آن ندارید.

آپدیت اندروید:

۱-رفتن به تنظیمات گوشی

برای بروزرسانی نسخه اندروید دستگاهتان وارد پنجره تنظیمات گوشی شوید.

برای دسترسی به پنجره تنظیمات می توانید آن را بین برنامه های نصب شده روی گوشی پیدا کنید که اکثراً به شکل چرخ دنده است و یا از قسمت اعلانات نوار کشویی را به سمت پایین کشیده و گزینه تنظیمات را انتخاب کنید.اینکه آپدیت جدیدی از اندروید موجود است یا خیر توسط خود گوشی تشخیص داده می شود تنها در برخی دستگاههای سامسونگ نیاز است که آنها را با استفاده از کابل به یک سیستم کامپیوتری متصل نموده و آپدیت سیستم عامل را از این طریق انجام داد.

۲- انتخاب گزینه About یا در مورد گوشی

بعد از وارد شدن به پنجرهٔ تنظیمات گوشی خود نوار لغزاننده و یا اسکرول خود را به سمت پایین بکشید و گزینه about….. را انتخاب کنید.

گزینه about اطلاعاتی را در مورد گوشی و سیستم عامل اندرویدتان به شما می دهد مانند نسخه اندروید، مدل گوشی، نرم افزارها، بروزرسانی ها و… .

۳-انتخاب گزینه آپدیت های سیستم

این گزینه اکثراً آخرین گزینه در پنجره تنظیمات همهٔ گوشی هاست و بسته به مدل گوشی به نام های about tablet یا about phone و یا about device شناخته می شود. بعد از انتخاب گزینه about پنجره ای برایتان نمایان می شود برای بروزرسانی اندروید (در صورت موجود بودن نسخه جدید)و یا نرم افزارهای گوشی تان گزینه system update یا software update را انتخاب کنید.

دکمهٔ check now را بزنید. گوشی شما آخرین آپدیت های موجود و در دسترس را پیدا خواهد کرد.

چگونه نسخه اندروید گوشی خود را آپدیت کنیم؟

موجود بودن نسخه جدید نرم افزارها و سیستم عامل ها به سازندگان و ارائه دهندگان آن ربط دارد و بروزرسانی های جدید اکثراً برای تمامی دستگاه ها و همیشه در دسترس و موجود است.

در صورتی که آپدیت جدیدی برای دستگاه شما موجود باشد، دستگاه شروع به دانلود می کند. آپدیت ها و مخصوصاً آپدیت اندروید دارای حجم زیادی است و ممکن است دانلود کردن آن مدت زمانی طول بکشد.در این مرحله نکته ای لازم به ذکر است اینکه دستگاه شما باید به شبکه وای فای و اینترنت متصل باشد تا بتواند فایل های موجود را دانلود و بروزرسانی را انجام دهد.

۴-اتمام کار و راه اندازی مجدد

بعد از دانلود فایل ها دستگاه نیاز به restart شدن و آماده شدن برای نصب اطلاعات جدید دارد به همین منظور بعد از اتمام دانلود دکمهٔ restart & install را بزنید.

چگونه نسخه اندروید گوشی خود را آپدیت کنیم؟

نصب داده های جدید ممکن است چندین دقیقه طول بکشد به همین دلیل برای نصب کامل و به وجود نیامدن مشکلی در حین نصب، گوشی خود را به شارژر متصل کرده و از ذخیره برق و باتری آن اطمینان کامل پیدا کنید و بعد مراحل نصب را انجام دهید.

اگر در حین نصب باتری گوشی تان تمام شده و گوشی خاموش شود عملیات بروزرسانی به صورت ناقص انجام شده و ممکن است که جدا از نصب نشدن سیستم عامل جدید سیستم عامل قبلی تان از بین رفته باشد و گوشی تان را دچار مشکلاتی کند بنابراین حتماً در حین دانلود و نصب سیستم عامل گوشی تان را به شارژر متصل کنید.

زمانی که مراحل نصب پایان یابد گوشی شما آماده به کار می شود و شما می توانید محیطی زیباتر با نرم افزارهایی جدید و به روز را مشاهده و از آن لذت ببرید.

چرا برخی گوشی های اندرویدی هنوز آپدیت جدید دریافت نکرده اند (۱۳۹۶/۱۱/۰۷)

چرا برخی گوشی های اندرویدی هنوز آپدیت جدید دریافت نکرده اند

همانطور که می‌دانید آپدیت سیستمی اندروید برای گوشی‌های مختلف بسیار متفاوت عرضه می‌شود بعضی‌ها چند بار در سال و بعضی ها چند سال یکبار و بعضی ها بسیار به ندرت اگر شما هم از دسته سوم هستید و هنوز آپدیت بالاتری برای گوشی شما عرضه نشده است این قسمت ممکن است به شما در درک بهتر اینکه چرا هنوز برای گوشی شما آپدیتی  ارئه نشده است کمک کند

کارخانه های تولید سخت افزار گوشی‌ها مانند سامسونگ، HTC و … برای اینکه سیستم عامل اندروید بر روی گوشی‌هایشان به خوبی اجرا شود باید برای هر مدل گوشی که تولید کرده اند راه‌انداز و درایور Driver مخصوص آنها را طراحی کنند که اغلب متن باز نیستند و اشخاص قابل به روز رسانی آنها نیستند بنابرین فقط شرکت های سازنده می‌توانند درایور های هر نسخه اندروید آن هم برای همه مدل‌های خود را به روزرسانی کنند .

گوگل فقط می‌تواند نسخه جدید اندروید را ارائه کند و این شرکت‌های سازنده گوشی‌ها هستند که باید آپدیت جدید اندروید را بر روی گوشی خود سازگار کنند.

تغییرات فقط محدود به درایور نمی‌شود بیشتر گوش‌های اندرویدی بعد از هر آپدیت نیازمند تغییر در رابط کاربری و تعداد از برنامه های کاربردی خود هستند تا اپدیت جدید بتواند به خوبی کار کند. در نهایت همه اینها برای شرکت سازنده گوشی هم زمان بر و هم هزینه بردار است و ه همین دلیل است که تعدادی از اپدیت ها خیلی دیر عرضه می‌شوند و یا حتی عرضه نمی‌شوند.

علاوه بر همه اینها بعضی از نسخه های اندروید نیازمند تعداد سخت افزار جدید یا نیازمند سطح خاصی از توانایی های سخت افزاری است که تعدادی از گوشی‌ها فاقد آنها هستند بنابراین چنین گوشی‌هایی توانایی ارتقا به نسخه جدید اندروید را ندارند و باید از خیر به روزرسانی آنها گذشت البته افرادی هم هستند که با روت کردن و رام سفارشی امکان اپدیت را فراهم میکنند که همه خیلی خوب می‌دانند چنین روش‌های هیچ وقت صد در صد تضمینی نیستند و خیلی هم خوب کار نمی‌کنند.

برای دیدن ویدئوهای بیشتر در مورد آپدیت نسخه اندروید به کانال آپارت نکست سری بزنید، موضوعاتی مانند آپدیت دستی، چک کردن وضعیت آپدیت و …


افزوده شده در تاریخ ۹۶/۰۹/۲۲ – دوستان زیادی در مورد عدم دریافت به روزرسانی گوشی خود سوال پرسیده اند و لازم است چند منبع مفید در این مورد معرفی کنیم. تنها یک نکته که منابع به زبان انگلیسی هستند.

چرا گوشی آندرویدی آپدیت جدید را دریافت نمی کند و چه باید کرد؟

چرا برای گوشی من هنوز آپدیت ارائه نشده است؟

چگونه اندروید گوشی خود را ارتقا دهم

۴/۴/۹۷ توضیح شرکت سامسونگ در مورد گوشی هایی که نسخه ۸ اندروید را دریافت می کنند و گوشی هایی که دیگر آپدیت ۸ را دریافت نخواهند کرد

74
دیدگاه بگذارید

avatar
46 Comment threads
28 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
47 Comment authors
pooyaمحمد اصغریfaridoonعبدلغفارYazdan Recent comment authors
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
pooya
مهمان
pooya

سلام
من گوشیم گلکسی اس فور هستش و اندروید گوشیم ۴۴۲ هست میخوام اپدیتش کنم رفتم تو قسمت بروزرسانی ولی نوشته دستگاه شما اصلاح شده است چیکار کنم؟

faridoon
مهمان

Salaam goshe man s4 ast am a updat ash 5 ast

محمد اصغری
کاربرارشد

آخرین آپدیتی که برای گوشی شما وجود داره ۵٫۰٫۱ است

عبدلغفار
مهمان
عبدلغفار

سلام من تلفنم گالکسی S3 مودل ۲۰۱۴ هست ولی هنوز از آپدیت۴٫۳ بالا تر نداره چرا؟

محمد اصغری
کاربرارشد

جواب سوالتون به طور کامل در متن و کامنت ها پاسخ داده شده است

Yazdan
مهمان
Yazdan

تبلت من سامسونگ گلکسی تبتری لایت هستش ۳ بار ایک کارو کردم انروید تبلتم ۴٫۴٫۴ مونده

shahryar
مهمان
shahryar

سلام من وقتى به روز رسانى رو مى زنم مىگه دستگاه شما اصلاح شده ولى من روت رو حذف کردم الان باىد چکار کنم

Faezeh
مهمان
Faezeh

من گوشیم سامسونگ J3 2016 هست هرچی میزنم تو تنظیمانگت میگه آخرین نسخه نصبه ولی اندویدش ۵ هست عایا امکان داره به ۶ تبدیلش کنم چون بیشتر ایمجوی های گوشیم رو رو ۵ نشون نمیده واسه همه رو ۶ نشون میده ؟؟؟؟ لطفا جواب بدین

atrina
مهمان
atrina

من گوشیم lg lbello2015 اندروید ۵٫۱ هست ولی خیلی وقته اعلان اپدیت اندروید نیومده؟؟ این راهکار که گفتین جواب میده؟؟؟

مبینا
مهمان
مبینا

سلام تبلت منLenovo A5500-HV هست اندروید رو آپدیت کردم ولی شماره ورژن قبل و بعد از آپدیت هیچ تغییری نکرده کمک کنید لطفا

کیمیا
مهمان
کیمیا

سلام.تبلت من سامسونوگT311اس.اندرویدشم ۴٫۲٫همه ی این کارایی که گفتینو من انجام دادم ولی برام میزنه آخرین تغییرات اعمال شده.در صورتی که خیلی از اپلیکیشنا نسخه ی جدیدشون به گوشی من نمیخوره.باید چی کار کنم؟

محمد اصغری
کاربرارشد

احتمالا اخرین سیستم عامل گوشیتونه بگردید تو سایت سامسونگ ببینید آخرین نسخه چه نسخه ایه

unknown
مهمان
unknown

سلام
گوشی منA7 2016حدودایکساله که برام‌ آپدیت نبوده
یعنی دیگه گوشیم آپدیت نمیشه؟

محمد اصغری
کاربرارشد

سلا م تو متن می تونید جوابتون رو پیدا کنید

habib
مهمان
habib

سلام گوشی من j5 2015 است واندروید ان ۵ است چگونه اندروید ان را ارتقا دهم ایا اندروید جدیدی برای ان امده یا خیر واگر امده چگونه ان را نصب کنم

محمد اصغری
کاربرارشد

لطفا متن رو بخونید

یه بنده خدا
مهمان
یه بنده خدا

براش امده

مریم
مهمان
مریم

چرا میخام به روز رسانی کنم میزنه به شبکه وصل نیست ولی وای فای دارم

مریم
مهمان
مریم

چرا به روزرسانی نمیشه میزنه شبکه به اینترنت وصل نیست ولی وای فای دارم

محمد اصغری
کاربرارشد

سلام به نظر بنده با فیلتر شکن هم متحلن کنید واگر درست نشد به یه متخصص مراجعه کنید

Hadi
مهمان
Hadi

با عرض سلام‌ گوشی من j3 2017 هست می خواستم بدونم گوشیم به اندروید ۸ ارتقا پیدا می کنه ویه سوال دیگه ایا گوشی با اپدیت جدید مشکل خطا دادنش درست میشه.

محمد اصغری
کاربرارشد

سلام و شرمنده بابت تاخیر در پاسخ
در مورد سوال اول بله در تابستان این امکان فراهم میشه طبق سایت سامسونگ
در مورد سوال دوم هم اگه مشکل نرم افزاری بوده باشه و خطای از دل سیستم عامل باشه بله ولی خطاهای مربوط به سخت افزار شاید نه

rana
مهمان
rana

میشه بگید چطوری میشه اپدیت کرد؟

امیر
مهمان
امیر

چجوری رو گوشیم اعمال کنم اپدیت رو hawaii honor4x

Reza
مهمان
Reza

, سلام گوشیهمن نوکیا ۵ هستش ۲۰۱۷ هم هست، نسخه اندرویت ۸ براش اومده ولی وقتی میزنم اروور میده لطفا راهنماییم
کنید

mohmadian.el96
مهمان
mohmadian.el96

مال منم نوکیا ۲۰۱۷ اندروید ۸ براش اومده
میگه فقط با وا فای بروز میشه با وای فای هم امتحان کردم نمیشه..

mazloom
مهمان
mazloom

با فیلتر شکن امتحان کن

محسن
مهمان
محسن

سلاملکم مشکل فقط مال شما نبوده انگار مشکل مال ایران بوده که با پیگیری وبسایت مای نوکیا رفع شده الان راحت می تونی آپدیت کنی

محمد
مهمان
محمد

اما ۹۵۰ مگ دان شد ودلی هنوز اندروید ۷ عه

محمد
مهمان
محمد

اما ۹۵۰ مگ دان شد ولی وقتی میرم تو تنظیمات و نسخه ی اندروید رو می بینم ۷ عه . چیکا کنم

محمد
مهمان
محمد

سلام گوشی من s8 هست اما هنوز اندروید ۸ براش نیومده هر کاری هم میکنم نمیاد

محمد اصغری
کاربرارشد

سلام گوشی Samsung s8 از اولین گوشی هایی هست که آپدیت ۸ اندروید رو دریافت کرده می تونید به یه متخصص مراجعه کنید