چگونه نسخه اندروید گوشی خود را آپدیت کنیم؟

آپدیت کردن و بروز رسانی سیستم عامل کاری مهیج و هیجان انگیز برای اکثر کاربران اندروید است زیرا با ظاهر و ویژگی هایی جدید همچنین کارایی و عملکرد بهتر و بالاتری همراه است.دستگاه های اندرویدی به طور معمول کاربران خود را از بروزرسانی های جدید آگاه می کنند اما گاهی اوقات ممکن است به دلایلی این کار به تأخیر و تعویق بیفتد.

اگر نسخه های جدیدتر از نسخه فعلی گوشی تان به بازار آمده و شما تا به حال نتوانسته اید آن را نصب کنید با نکست همراه باشید تا بروزرسانی سیستم عامل اندرویدتان را به درست ترین و بهترین شیوه به شما بیاموزد.

پشتیبان گیری قبل از آپدیت :

قبل از آپدیت اندروید و برنامه هایتان لازم است که حتماً نسخه پشتیبانی از اطلاعاتتان بصورت ذخیره داشته باشید.

چگونه نسخه اندروید گوشی مان را آپدیت کنیم؟

بروزرسانی سیستم عامل اندروید کاری آسان و بدون مشکل است اما گاهی ممکن است در حین بروزرسانی مشکلاتی ایجاد شود بنابراین برای رفع خطرات احتمالی یک نسخه پشتیبان از اطلاعات خود ذخیره کنید.برای تهیه نسخه پشتیبان شما می توانید به صورت دستی اطلاعاتتان را داخل کامپیوتر یا رم ذخیره کنید همچنین می توانید از منوها و گزینه های خود گوشی که به صورت اتوماتیک عمل بک آپ گیری را انجام می دهید استفاده کنید.

پشتیبان گیری از اطلاعات و 4 نکته ضروری که باید بدانید

پشتیبان گیری از اطلاعات و ۴ نکته ضروری که باید بدانید

بارها و بارها گفته‌شده است که از اطلاعات مهم خود پشتیبان تهیه کنید. مادامی‌که از دستگاه‌های الکترونیکی مانند PC ،

مزیتی که این روش نسبت به روش دستی دارد این است که شما در روش دستی فقط داده هایتان را جا به جا می کنید اما در روش اتوماتیک تمامی رمزها و تنظیمات اعمال شده روی گوشی حفظ خواهد شد و در صورت موفق بودن عملیات آپدیت سیستم عامل تمامی تنظیمات نسخه قدیم روی نسخه جدید اعمال شده و شما نیازی به دوباره تنظیم کردن آن ندارید.

آپدیت اندروید:

۱-رفتن به تنظیمات گوشی

برای بروزرسانی نسخه اندروید دستگاهتان وارد پنجره تنظیمات گوشی شوید.

چگونه نسخه اندروید گوشی مان را آپدیت کنیم؟

برای دسترسی به پنجره تنظیمات می توانید آن را بین برنامه های نصب شده روی گوشی پیدا کنید که اکثراً به شکل چرخ دنده است و یا از قسمت اعلانات نوار کشویی را به سمت پایین کشیده و گزینه تنظیمات را انتخاب کنید.اینکه آپدیت جدیدی از اندروید موجود است یا خیر توسط خود گوشی تشخیص داده می شود تنها در برخی دستگاههای سامسونگ نیاز است که آنها را با استفاده از کابل به یک سیستم کامپیوتری متصل نموده و آپدیت سیستم عامل را از این طریق انجام داد.

۲- انتخاب گزینه About یا در مورد گوشی

بعد از وارد شدن به پنجرهٔ تنظیمات گوشی خود نوار لغزاننده و یا اسکرول خود را به سمت پایین بکشید و گزینه about….. را انتخاب کنید.

چگونه نسخه اندروید گوشی مان را آپدیت کنیم؟

گزینه about اطلاعاتی را در مورد گوشی و سیستم عامل اندرویدتان به شما می دهد مانند نسخه اندروید، مدل گوشی، نرم افزارها، بروزرسانی ها و… .

۳-انتخاب گزینه آپدیت های سیستم

این گزینه اکثراً آخرین گزینه در پنجره تنظیمات همهٔ گوشی هاست و بسته به مدل گوشی به نام های about tablet یا about phone و یا about device شناخته می شود. بعد از انتخاب گزینه about پنجره ای برایتان نمایان می شود برای بروزرسانی اندروید (در صورت موجود بودن نسخه جدید)و یا نرم افزارهای گوشی تان گزینه system update یا software update را انتخاب کنید.

چگونه نسخه اندروید گوشی مان را آپدیت کنیم؟

دکمهٔ check now را بزنید. گوشی شما آخرین آپدیت های موجود و در دسترس را پیدا خواهد کرد.

چگونه نسخه اندروید گوشی مان را آپدیت کنیم؟

موجود بودن نسخه جدید نرم افزارها و سیستم عامل ها به سازندگان و ارائه دهندگان آن ربط دارد و بروزرسانی های جدید اکثراً برای تمامی دستگاه ها و همیشه در دسترس و موجود است.

در صورتی که آپدیت جدیدی برای دستگاه شما موجود باشد، دستگاه شروع به دانلود می کند. آپدیت ها و مخصوصاً آپدیت اندروید دارای حجم زیادی است و ممکن است دانلود کردن آن مدت زمانی طول بکشد.در این مرحله نکته ای لازم به ذکر است اینکه دستگاه شما باید به شبکه وای فای و اینترنت متصل باشد تا بتواند فایل های موجود را دانلود و بروزرسانی را انجام دهد.

۴-اتمام کار و راه اندازی مجدد

بعد از دانلود فایل ها دستگاه نیاز به restart شدن و آماده شدن برای نصب اطلاعات جدید دارد به همین منظور بعد از اتمام دانلود دکمهٔ restart & install را بزنید.

چگونه نسخه اندروید گوشی مان را آپدیت کنیم؟

نصب داده های جدید ممکن است چندین دقیقه طول بکشد به همین دلیل برای نصب کامل و به وجود نیامدن مشکلی در حین نصب، گوشی خود را به شارژر متصل کرده و از ذخیره برق و باتری آن اطمینان کامل پیدا کنید و بعد مراحل نصب را انجام دهید.

آموزش نحوه صحیح شارژ کردن باتری موبایل

آموزش نحوه صحیح شارژ کردن باتری موبایل

باتری تلفن هوشمندمان معمولا در یک روز، به پایان می رسد و مشخصاً تعداد بسیار زیادی از کاربران، بابت همین

اگر در حین نصب باتری گوشی تان تمام شده و گوشی خاموش شود عملیات بروزرسانی به صورت ناقص انجام شده و ممکن است که جدا از نصب نشدن سیستم عامل جدید سیستم عامل قبلی تان از بین رفته باشد و گوشی تان را دچار مشکلاتی کند بنابراین حتماً در حین دانلود و نصب سیستم عامل گوشی تان را به شارژر متصل کنید.

چگونه مشکل بوت نشدن گوشی اندرویدی خود را حل کنیم؟ | بخش اول

چگونه مشکل بوت نشدن گوشی اندرویدی خود را حل کنیم؟ | بخش اول

گاهی اوقات دستگاه اندرویدی ما قابل راه اندازی و بوت شدن نیست و با یکسری خطاها روبرو میشویم در این

زمانی که مراحل نصب پایان یابد گوشی شما آماده به کار می شود و شما می توانید محیطی زیباتر با نرم افزارهایی جدید و به روز را مشاهده و از آن لذت ببرید.

چرا برخی گوشی های اندرویدی هنوز آپدیت جدید دریافت نکرده اند (۱۳۹۶/۱۱/۰۷)

چرا برخی گوشی های اندرویدی هنوز آپدیت جدید دریافت نکرده اند

همانطور که می‌دانید آپدیت سیستمی اندروید برای گوشی‌های مختلف بسیار متفاوت عرضه می‌شود بعضی‌ها چند بار در سال و بعضی ها چند سال یکبار و بعضی ها بسیار به ندرت اگر شما هم از دسته سوم هستید و هنوز آپدیت بالاتری برای گوشی شما عرضه نشده است این قسمت ممکن است به شما در درک بهتر اینکه چرا هنوز برای گوشی شما آپدیتی  ارئه نشده است کمک کند

کارخانه های تولید سخت افزار گوشی‌ها مانند سامسونگ، HTC و … برای اینکه سیستم عامل اندروید بر روی گوشی‌هایشان به خوبی اجرا شود باید برای هر مدل گوشی که تولید کرده اند راه‌انداز و درایور Driver مخصوص آنها را طراحی کنند که اغلب متن باز نیستند و اشخاص قابل به روز رسانی آنها نیستند بنابرین فقط شرکت های سازنده می‌توانند درایور های هر نسخه اندروید آن هم برای همه مدل‌های خود را به روزرسانی کنند .

گوگل فقط می‌تواند نسخه جدید اندروید را ارائه کند و این شرکت‌های سازنده گوشی‌ها هستند که باید آپدیت جدید اندروید را بر روی گوشی خود سازگار کنند.

تغییرات فقط محدود به درایور نمی‌شود بیشتر گوش‌های اندرویدی بعد از هر آپدیت نیازمند تغییر در رابط کاربری و تعداد از برنامه های کاربردی خود هستند تا اپدیت جدید بتواند به خوبی کار کند. در نهایت همه اینها برای شرکت سازنده گوشی هم زمان بر و هم هزینه بردار است و ه همین دلیل است که تعدادی از اپدیت ها خیلی دیر عرضه می‌شوند و یا حتی عرضه نمی‌شوند.

علاوه بر همه اینها بعضی از نسخه های اندروید نیازمند تعداد سخت افزار جدید یا نیازمند سطح خاصی از توانایی های سخت افزاری است که تعدادی از گوشی‌ها فاقد آنها هستند بنابراین چنین گوشی‌هایی توانایی ارتقا به نسخه جدید اندروید را ندارند و باید از خیر به روزرسانی آنها گذشت البته افرادی هم هستند که با روت کردن و رام سفارشی امکان اپدیت را فراهم میکنند که همه خیلی خوب می‌دانند چنین روش‌های هیچ وقت صد در صد تضمینی نیستند و خیلی هم خوب کار نمی‌کنند.

 

 


افزوده شده در تاریخ ۹۶/۰۹/۲۲ – دوستان زیادی در مورد عدم دریافت به روزرسانی گوشی خود سوال پرسیده اند و لازم است چند منبع مفید در این مورد معرفی کنیم. تنها یک نکته که منابع به زبان انگلیسی هستند.

چرا گوشی آندرویدی آپدیت جدید را دریافت نمی کند و چه باید کرد؟

چرا برای گوشی من هنوز آپدیت ارائه نشده است؟

چگونه اندروید گوشی خود را ارتقا دهم

دیدگاه بگذارید

48 کامنت ها روشن "چگونه نسخه اندروید گوشی خود را آپدیت کنیم؟"

avatar
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
امیر
مهمان

چجوری رو گوشیم اعمال کنم اپدیت رو hawaii honor4x

Reza
مهمان

, سلام گوشیهمن نوکیا ۵ هستش ۲۰۱۷ هم هست، نسخه اندرویت ۸ براش اومده ولی وقتی میزنم اروور میده لطفا راهنماییم
کنید

mohmadian.el96
مهمان

مال منم نوکیا ۲۰۱۷ اندروید ۸ براش اومده
میگه فقط با وا فای بروز میشه با وای فای هم امتحان کردم نمیشه..

محمد
مهمان

اما ۹۵۰ مگ دان شد ودلی هنوز اندروید ۷ عه

محمد
مهمان

اما ۹۵۰ مگ دان شد ولی وقتی میرم تو تنظیمات و نسخه ی اندروید رو می بینم ۷ عه . چیکا کنم

محمد
مهمان

سلام گوشی من s8 هست اما هنوز اندروید ۸ براش نیومده هر کاری هم میکنم نمیاد

محمد اصغری
کاربرارشد

سلام گوشی Samsung s8 از اولین گوشی هایی هست که آپدیت ۸ اندروید رو دریافت کرده می تونید به یه متخصص مراجعه کنید

رضا
مهمان

سلام خواهشا جواب بدین اولا برای j5 2016 آپدیت اندروید اومده
اگر اومده چرا برای گوشیم نیست

محمد اصغری
کاربرارشد

سلام و با عرض پوزش از پاسخ دیر هنگام به گفته وب سایت geekbench برای گوشی شما اپدیت ارائه شده و اگر گوشی شما آن را دریافت نمی کند با مطالعه مقاله و کامنت ها متوجه خواهد شد چرا چون قبلا به این موضوع پاسخ داده شده است

سعید
مهمان

سلام میشه جواب این نظر را بدین یکبار فرستادم ولی جواب ندادین
گوشی j5 2016 دارم داخل سایتی خوندم که اندروید ۷ براش اومده ولی الان که میزنم مینوسه آخرین نسخه براتون نصب شده و میخواست بدونم چرا آپدیت برای گوشیم نیامده ددر حالی که در سایت بیشتر سایتا نوشته اومده

سعید
مهمان

سلام گوشی j5 2016 دارم داخل سایتی خوندم که اندروید ۷ براش اومده ولی الان که میزنم مینوسه آخرین نسخه براتون نصب شده و میخواست بدونم چرا آپدیت برای گوشیم نیامده ددر حالی که در سایت بیشتر سایتا نوشته اومده

م...
مهمان

سلام- من قصد دارم گوشی Samsung Galaxy A7 2017 بخرم. در مشخصات گوشی (نسخه سیستم عامل) نوشته شده: Marshmallow 6.0 . آیا این نسخه اندورید فعلی گوشی هست؟ چون گفته می شه این نسخه فعلی اندروید نیست بلکه بالاترین قابلیت پشتیبانی گوشی از نسخه های جدید اندروید است و روی این گوشی نمیشه نسخه های جدیدتر از Marshmallow 6.0 رو نصب کرد. این درسته؟

محمد اصغری
کاربرارشد

سلام
Samsung Galaxy سری A -چون یکی از مدل های پر فروش سامسونگ است به احتمال زیاد برای نسخه های بعد هم قابلیت ارتقای سیستم عامل را خواهد داشت البته تا یک زمان خاص که سخت افزارهای آن پاسخگوی سیستم عامل باشد

م...
مهمان

ممنون از پاسختون
یعنی فکر می کنین میشه اندروید Nougat روی اون نصب بشه؟

محمد اصغری
کاربرارشد

خواهش میکنم بله به احتمال زیاد اون طوری که من توی سایت androidauthority دیدم حتی اومده

خرید فالوور
مهمان

خیلی عالی بود ممنون

مرتضی
مهمان

با سلام گوشی جی سون پریام دارم اپدیت اندروید ۷ براش آمده. دانلود می شود ولی هنگام نصب (بلافاصله بعد دانلود) خطا می دهد و اعلام گزارش به سامسونگ می دهد .گوشی روت نیست.

امیر
مهمان

سلام من گوشیم هواوی ۶۲۵yبید نامبر ۱۰۹ هستش ایا براش اپدیت ۵ اومده یانه خواهشن بگید ممنون

mahsa
مهمان

سلام. گوشی من هواویhonor3c(hol u19) هست. و اندروید ۴٫۴٫۲ … online opdate براش نمیاره و local update رو هم امتحان نکردم… راهی هست تا حداقل به ۵ اپدیت بشه؟

محمد اصغری
کاربرارشد

سلام وقت به خیر برای گوشی شما طبق اعلام سایت رسمی huawei قابلیت ارتقا به نسخه جدید وجود ندارد

ムცσℓ
مهمان

سلام خسته نباشید ببخشید من گوشیم samsung grand prime هست با اندروید ۴.۴ میخاستم اندرویدش ۵ کنم ولی چون روت هست گوشیم از داخل تنظیمات نمیشه و اینکه هر کاری کردم نتونستم روت گوشیو بردارم اگه جواب بدین ممنون میشم

محمد اصغری
کاربرارشد

شما باید گوشی خود را از روت خارج کنید و به حالت استاندارد برگردانید ، برای این کار نرم افزارهای وجود دارد که یکی از بهترین آنها SuperSU است که میتوانید آن را بر روی گوشی خود نصب کنید و روت گوشی را بردارید البته توصیه می شود اگر حرفه اید نیستید این کار را تنهایی انجام ندهید
میتوانید مقاله ای در این مورد مطالعه فرمایید

Ashkan
مهمان

سلام من سامسونگ g5 2016 دارم چرا اعلان های اندروید ۷ برام نیامده

سپید
مهمان

سلام،گوشی من سامسونگ a5 2016 هستش و الان سه باره که بعد از بروزرسانی و نصب بروزرسانی،گوشیم بعد از راه اندازی مجدد دیگه سیستم عاملش بالا نمیاد
بهم گفتن که اینترنت گوشیت راه مطمئنی برای آپدیت نیست و بعضی فایلارو ناقص دانلود میکنه و بهمین خاطر سیستمت بالانمیاد
الانم دوروزه گوشیم یه گوشه گذاشته شده
دوستم میگه یه برنامه هست که بااون مشکل سیستم عاملت حل میشه
میشه راهنمایی کنید که من چیکارکنم،دیگه دوس ندارم چنین اتفاقی بیفته برام آخه من درسام با گوشیمه و کلاس زبانمم آنلاینه…مرسی

قالیشویی
مهمان

از مطلبتون بسیار استفاده کردم
ممنون

امین
مهمان

سلام من گوشیم سامسونگj1 duos هستش خواستم ببینم میشه برم اندرویدشو ارتقا بدم؟؟؟الان اندرویدش۴٫۴٫۴هستش هر جا بردم میگن نمیشه اما تو گوگل که سرچ کردم اندروید ۵هست واسش اگه میشه راهنمایی کنید

خرید نوتیفیکیشن
مهمان

سلام
خسته نباشید ممنون از شما

rezataherian
مهمان

سلام من گوشیم (j7(2016 هستش وقتی میخوام دانلود نسخه دستی بروز رو انجام بدم میزنه پردازش انجام نشد با وای فای و دیتا هم امتحان کردم ولی فایده نداشته لطفا راهنمایم کنید مرسی