سیستم تشخیص چهره ویندوز ۱۰ دو قلو های همسان را شناسایی می کند

سیستم تشخیص چهره ویندوز ۱۰ دو قلو های همسان را شناسایی می کند

مایکروسافت در صدد این است که برای ویندوز 10 سنگ تمام بگذارد و کاربران می‌توانند به کمک سرویس جدیدی به نام Windows Hello با استفاده از سیستم شناسایی بیومتریک وارد ویندوز 10 شوند.Windows Hello می‌تواند اثر انگشت، چهره یا عنبیه چشم را برای تایید مجوز ورود به ویندوز10 تشخیص دهد. همچنین مایکروسافت علاوه بر ویندوز هِلو سرویس کد دیگری با نام Passport را با هدف شناسایی کاربران بدون ذخیره کردن رمز عبور روی سرور را نیزمعرفی کرده است.

[idea]براساس آزمایشی که اخیرا انجام شده، سیستم تشخیص چهره سیستم عامل ویندوز ۱۰ مایکروسافت تا حدی دقیق است که حتی چهره دوقلوهای همسان را هم از یکدیگر متمایز کرده و فریب نمی خورد![/idea] [image src=”/wp-content/uploads/2015/08/microsoft-windows-hello-facial-3.jpg” width=”” height=”” align=”” caption=”” link=”” link_image=”” target=”” alt=”” border=”0″ greyscale=”0″ animate=””] همانطور که میدانید مایکروسافت توجه ویژه ای به بخش امنیت در ویندوز ۱۰ داشته و این سیستم عامل از انواع روش های مختلف ورودی‌های بایومتریک پشتیبانی می کند. این روش‌ها شامل اسکن عنبیه چشم، تشخیص چهره و اثرانگشت است. “Windows Hello”، در واقع پشتیبانی سیستم عامل از احراز هویت بایومتریک است که با استفاده از اسکن چهره، اثرانگشت، عنبیه چشم و غیره اقدام به بازکردن قفل ویندوز شما می‌کند و اجازه ورود می‌دهد. با استفاده از این تکنولوژی، شما دیگر نگران فراموشی رمز عبور و هک شدن آن نیستید. با احراز هویت بایومتریک وارد سیستم خود شوید و نگران ورود افراد غریبه هم در دسترسی به سیستم‌عامل خود نباشید.
حال این قابلیت چقدر درست عمل می‌کند؟ چقدر در تشخیص چهره، این ویژگی موفق است؟
نتایج بدست آمده نشان داده است که این قابلیت آنچنان خوب عمل می‌کند که حتی به همزاد شما هم اجازه ورود به سیستم داده نمی‌شود. در این راستا یک فرد استرالیایی سعی کرد که به وسیله یک دوقلوی شبیه به هم تشخیص چهره ویندوز ۱۰ را فریب دهد، ولی قابلیت تشخیص چهره ویندوز ۱۰ حتی یک بار هم گول نخورد، و دوقلوها را با تمام شباهت زیادی که به یکدیگر داشتند تشخیص داد، و تنها برای یکی از آن‌ها که صورت خود را برای شناسایی تنظیم کرده بود، صفحه را باز کرد.

[image src=”/wp-content/uploads/2015/08/microsoft-windows-hello-facial-2.jpg” width=”” height=”” align=”” caption=”” link=”” link_image=”” target=”” alt=”” border=”0″ greyscale=”0″ animate=””] منبع: qz.com

avatar