ShadowMatic ، بازی جذاب نور و سایه اجسام

آیا تابه‌حال به این فکر کرده‌اید که اجسام می‌توانند سایه‌ای ایجاد کنند که اصلاً شبیه آن‌ها نباشد؟ آیا با بازی سایه و دست آشنا هستید؟ ShadowMatic بازی ای به سبک معما با گرافیکی خیره‌کننده است که ریشه آن را می‌توان در بازی دست و سایه پیدا کرد که با سیستم‌عامل ios سازگار می باشد. بازی دست و سایه به‌این‌ترتیب بود که منبع نور ثابتی، نور را به دیوار سفیدرنگ می‌تاباند و هنرمند با استفاده از حالت دادن به انگشتان و دست خود شخصیت و یا شکلی را بر روی دیوار پدید می‌آورد با این تفاوت که در بازی ShadowMatic نیز شما وظیفه به وجود آوردن سایه‌ای با موضوع خاصی را دارید؛ ولی این بار نه به‌وسیله دست، بلکه با اجسامی با حجم‌های عجیب‌وغریب! در اکثر موارد به وجود آوردن سایه موردنظر انرژی زیادی از شما می‌گیرد و شمارا وارد چالش شدیدی می‌کند.

از وجود سایه‌ها و نور در همه جای بازی ShadowMatic استفاده شده است؛ از منوی آغازین گرفته تا مرحله‌های آن. محیطی که بازی کردن با آن را بسیار جذاب می‌کند و بازیکن هیچ‌گاه از آن خسته نمی‌شود.
مرحله‌های بازی داخل ۹ اتاق طراحی‌شده‌اند که هرکدام از اتاق‌ها دارای پس‌زمینه. موسیقی متن خاص خود هستند؛ مانند اسباب‌بازی کودکان، دریا و غیره. این پس‌زمینه‌ها در اصل سرنخ‌هایی هستند که به شما کمک می‌کند راحت‌تر از موضوع مرحله‌ای که در آن هستید پی ببرید و سایه موردنظر را راحت‌تر بسازید.
این ۹ اتاق در نقشه بازی به چندین قسمت تقسیم‌شده‌اند و شما برای شروع از یک چنگال شروع می‌کنید. بعد از تکمیل مرحله اول شما باید تصمیم بگیرید که چگونه بازی کنید و چه جهتی را در پیش بگیرید.

[idea]بازی فقط از طریق چرخش اجسام انتزاعی که بر روی هوا معلق هستند، انجام می‌شود و در بعضی مواقع با اشکالی مواجه می‌شوید که اصلاً ربطی به هدف نهایی مرحله ندارند و شمارا متحیر می‌کنند.[/idea]

شما از طریق کشیدن یک انگشت روی صفحه اجسام را حول محورها می‌چرخانید و با کشیدن دو انگشت روی صفحه زاویه دوربین را تغییر می‌دهید. برای رسیدن به شکل نهایی مطمئناً نیاز به هردوی این حرکات دارید. این حرکت‌ها بسیار دقیق و جزئی طراحی‌شده‌اند و بازی را لذت‌بخش می‌کند.
در پایین صفحه نواری وجود دارد که به میزان نزدیک شدن به سایه موردنظر پر می‌شود. همچنین تایمری در بازی تعبیه‌شده است که زمان شما برای تکمیل مرحله را اندازه‌گیری می‌کند و هرچه بازی را زودتر تمام کنید، امتیاز بیشتری را کسب خواهید کرد.

[image src=”http://beroozresani.com/images/news/others/shadowmatic-solving-a-puzzle-2-100565759-orig.png” width=”” height=”” align=”” caption=”” link=”” link_image=”” target=”” alt=”ShadowMatic ، بازی جذاب نور و سایه اجسام” border=”0″ greyscale=”0″ animate=””]

یک نکته زیبا در بازی ShadowMatic گنجانده‌شده است که به‌طور عجیبی به زیبایی روند بازی افزوده است؛ و آن این است که هدف فقط تکمیل آنچه بازی از شما می‌خواهد نیست و در هر مرحله سایه‌ای مخفی وجود دارد. شما می‌توانید با پیدا کردن آن‌ها خود را از دیگر بازیکنان متمایز کنید و همچنین ذهن خلاق خود را به چالش بکشید. البته در بعضی از مراحل سایه اصلی راحت‌تر از سایه مخفی پیدا می‌شود ولی نگران نباشید، چراکه نوار پایینی در پیدا کردن آن‌ها نیز کمکتان می‌کند.
شاید مراحل اولیه بازی به خاطر ساده بودن شمارا از بازی خسته کند، ولی به شما پیشنهاد می‌کنیم بازی را ادامه دهید. مطمئن باشید به‌جایی خواهید رسید که شما تسلیم بازی و خالقان آن می‌شوید و همین امر باعث می‌شود شما ساعت‌ها وقت خود را برای کشف معماهای آن بگذارید.

در پایان می‌توان گفت که ShadowMatic یک جورچین با طراحی متفکرانه است که شما لذت بازی کردن با آن را می‌توانید فقط در دستگاه‌های اپل تجربه کنید. بازی‌ای که می‌تواند ورزش فکری خوبی برای اوقات بیکاری‌تان باشد.


منبع:بروزرسانی،   ویرایش متنی : نکست

[button title=”دانلود از اپ استور” icon=”” icon_position=”” link=”https://itunes.apple.com/us/app/shadowmatic/id775888026?mt=8″ target=”_blank” color=”#121212″ font_color=”#ffffff” large=”0″ class=”” download=”” onclick=””]
avatar