Companion : برنامه ای برای همراهی دوستان به صورت مجازی

برنامه جدید تلفن همراه موسوم به Companion به کاربران امکان می دهد تا از همراهی مجازی یکی از دوستان یا اعضای خانواده برای رسیدن به مقصد برخوردار شوند. این برنامه که توسط یک دانشجو در یکی از دانشگاه های آمریکا طراحی شده به هزاران نفر امکان می دهد تا با امنیت بیشتری به سمت مقصد خود حرکت کنند. Companion به خصوص برای افرادی که از تنهایی در شب یا نقاط دورافتاده بیم دارند، قابل استفاده است.

این برنامه که توسط یک دانشجو در یکی از دانشگاه های آمریکا طراحی شده به هزاران نفر امکان می دهد تا با امنیت بیشتری به سمت مقصد خود حرکت کنند. Companion به خصوص برای افرادی که از تنهایی در شب یا نقاط دورافتاده بیم دارند، قابل استفاده است.
برنامه Companion به همراه مجازی فرد امکان می دهد تا با ردگیری مسیر سفر وی بر روی نقشه تلفن همراه به او کمک کند. این برنامه توسط ۵ دانشجوی دانشگاه میشیگان طراحی شده و نسخه اولیه آن به دانشجویان امکان می داد تا در شب به تنهایی و با امنیت بیشتری به منزل بروند.
اما به سرعت مشخص شد که برنامه یاد شده می تواند کاربران و مخاطبان بیشتری داشته باشد و با توجه به استقبال از این برنامه عرضه عمومی آن نیز ممکن شد. کاربران Companion می توانند درخواست خود را به یکی از افراد موجود در فهرست تماس خود – صرف نظر از اینکه وی برنامه Companion را بر روی گوشی نصب کرده یا نه – بفرستند.

[image src=”/wp-content/uploads/2015/09/Companion-app-946-2.jpg” width=”” height=”” align=”” caption=”” link=”” link_image=”” target=”” alt=”Companion : برنامه ای برای همراهی دوستان به صورت مجازی” border=”0″ greyscale=”0″ animate=””] بعد از این کار مخاطب متنی همراه با یک لینک به یک نقشه تعاملی دریافت می کند و از این طریق همراهی کاربر درخواست کننده ممکن می شود. اگر کاربر برنامه هر حرکت مشکوکی انجام دهد (اعم از دویدن ناگهانی، انحراف از مسیر مشخص شده در نقشه یا حتی برداشتن هدفون از سر)، Companion متوجه موضوع شده و از کاربر در مورد سلامت و عادی بودن اوضاع سوال می کند.
کاربر باید ظرف ۱۵ ثانیه دکمه عادی بودن شرایط را فشار داده یا برنامه را از اضطراری بودن شرایط محیطی آگاه کند. در غیر این صورت صدای زنگ هشدار برنامه به صدا درمی آید. این صدای زنگ موجب وحشت دزدان و مزاحمان می شود. همچنین قابلیت تماس سریع با پلیس از طریق برنامه Companion در برخی کشورها وجود دارد.
علاوه بر همراه مجازی، کاربر Companion هم می تواند پس از دریافت پیام هشدار با پلیس تماس بگیرد. این برنامه در بسیاری از کشورهای غربی با استقبال مواجه شده و بسیاری از والدین برای نگهداری کودکان و افراد مسن از آن استفاده می کنند.

منبع: برسام و companionapp

[button title=”دانلود نسخه iOS” icon=”” icon_position=”” link=”https://itunes.apple.com/us/app/companion-never-walk-alone/id925211972?mt=8&ign-mpt=uo%3D4″ target=”_blank” color=”” font_color=”” large=”0″ class=”” download=”” onclick=””][button title=”دانلود نسخه Android” icon=”” icon_position=”” link=”https://play.google.com/store/apps/details?id=io.companionapp.companion” target=”_blank” color=”” font_color=”” large=”0″ class=”” download=”” onclick=””]
avatar
مینا
مینا

عالی بود ممنون