رفع مشکل فلش مموری قفل شده (Write Protection)

آیا برای شما هم پیش آمده یک فلش USB با برند معتبر که آن را به کامپیوتر خود متصل کرده و میخواهید اعمالی را روی آن انجام دهید مانند اینکه فایلهایی را جابجا، حذف و یا کپی کنید در این هنگام با خطای زیر مواجه میشوید:

The disk is write protected. Removable the write protection or use another disk

با این عنوان که:حافظه شما محافظت و یا قفل شده است و شما نمیتوانید عملی را بر روی انجام دهید. حفاظت یا قفل آن را بردارید و یا از  حافظه دیگری استفاده کنید. در این مقاله با ما همراه باشید تا نحوه حل این مشکل را به شما آموزش دهیم،  این مقاله شامل هفت مرحله و در دو بخش تهیه شده است.

در اینگونه مواقع اصولا نگران میشوید از اینکه چه اتفاقی افتاده است؟ فلش شما قفل شده است و شما نمیتوانید هیچ عملی انجام دهید. در واقع فلش شما باید مجوز خواندن و نوشتن داشته باشد تا شما بتوانید اعمالی (حذف، کپی و یا جابجایی فایلها) را روی آن انجام دهید و اما چگونه؟ نفس عمیقی بکشید و ریلکس باشید. این پیغام فقط یک خطای ساده است شما با انجام مراحل زیر میتوانید قفل دستگاه خود را برداشته و آن را دوباره به کار بیندازید.

پشتیبان گیری از اطلاعات و ۴ نکته ضروری که باید بدانید

پشتیبان گیری از اطلاعات و ۴ نکته ضروری که باید بدانید

فرض کنید که هارددیسک و یا حافظه شما توسط یک بدافزار تخریب‌شده و یا اینکه فلاش خود را گم‌کرده‌اید اگر شما از اطلاعات خود پشتیبان داشته باشید شاید این اتفاق چندان شمارا تحت تأثیر قرار ندهد

مرحله اول: چک کنید که آیا فلش شما ویروسی نمی‌باشد؟

ممکن است در طول روز چندین بار دیسک خود را به سیستم های عمومی یا سیستم هایی که آنتی ویروس خاصی ندارند وصل کنید و آلوده به ویروس شده باشد. ویروسها در اصل فلش شما را از فایلهای پوچ و اضافه پر میکنند که اینکار میتواند موجب قفل شدن فلش و نمایش پیغام write protected باشد.

اگر سیستم شما آنتی ویروس داشته باشد هر زمانی که فلش خود را به کامپیوتر وصل میکنید نرم افزار آنتی ویروس بصورت اتوماتیک اجرا شده آن را اسکن و ویروس کشی میکند اما توصیه میکنیم که شما فلش تان را بصورت دستی ویروس کشی نمایید بدین گونه که در میان درایو های موجود در کامپیوتر خود درایو مربوط به فلش را پیدا کرده روی آن راست کلیک کرده و بصورت دستی آن را ویروس کشی نمایید.

رفع مشکل فلش مموری قفل شده (Write Protection)

در روش دستی اگر ویروسی یافتید میتوانید فورا از طریق نرم افزار آنتی ویروس آن را از دیسک خود پاک کنید.

مرحله دوم:بدنه فلش خود را چک کنید.

این مرحله بسیار ساده تر از مرحله اول است. در واقع شما خطا را در این مرحله سریعتر از مرحله اول میتوانید تشخیص دهید. برخی از فلش ها بصورت فیزیکی روی بدنه خود یک دکمه لغزشی دارند که مربوط به حالت قفل و Write protected است.

رفع مشکل فلش مموری قفل شده (Write Protection)

ممکن است این دکمه در حالت قفل باشد و به همین دلیل شما نتوانید عملی را روی فلش خود انجام داده و با خطای قفل روبرو شوید دکمه مربوط به قفل را روی بدنه فلش جابجا کرده تا از حالت قفل خارج شود و شما به راحتی بتوانید فایلهای خود را حذف جابجا و یا کپی کنید.

مرحله سوم: چک کنید و مطمئن شوید که فلش شما پر نشده است.

اگر فلش شما پر شده است ممکن است با پیغام خطای write protected مواجه شوید. برای اینکه میزان حجم استفاده شده و حجم آزاد فلش خود را بدانید در کامپیوترتان درایو مربوط به فلش را پیدا کرده روی آن راست کلیک کرده و گزینه Properties را انتخاب کنید در این پنجره روی نموداری میزان فضای استفاده شده و آزاد فلش خود را به راحتی ببینید.

رفع مشکل فلش مموری قفل شده (Write Protection)

جالب است بدانید که دلیل محبوبیت زیاد نمودار پای که اکثر مردم آن را میپسندند و قبول دارند در گرافیکی بودن آن است

مرحله چهارم: شاید فقط یک فایل مشکل داشته باشد!

مطمئن شوید که پیغام write protected فقط مربوط به یک فایل خاص نیست.

بله، شما میتوانید پیغام خطاهای مختلف دریافت کنید اما چیزی که خیلی پیش می آید این است که شما بدون فکر کردن پیغام را همانجا رها کرده و دستگاه را خراب شده و غیرقابل استفاده بدانید اما اگر فقط کمی آگاهی داشته باشید میتوانید آن مشکل را به راحتی حل کنید.

رفع مشکل فلش مموری قفل شده (Write Protection)

روی فایل انتخابی که مشکل پیدا کرده است و شما نمیتوانید اعمالی روی آن انجام دهید کلیک راست کرده و گزینه Properties کلیک کنید در قسمت پایین پنجره ای که ظاهر میشود گزینه هایی را مشاهده میکنید که یکی از این گزینه ها Read-only است اگر این گزینه تیک خورده است تیک آن را بردارید و سپس روی دکمه Apply کلیک کنید اکنون باید بتوانید بدون مشکل فایل خود را کپی، حذف و یا جابجا کنید.

رفع مشکل فلش مموری قفل شده (Write Protection)

مرحله پنجم: از دستورات خط فرمان کمک بگیرید.

آیا تا به حال از خط فرمان در ویندوز استفاده کرده اید؟اکنون برایتان شرح میدهیم استفاده از این محیط و دستورات آن اصلا کار سختی نیست.استفاده از خط فرمان همیشه قبل از تغییر رجیستری ویندوز است.

به حروف بزرگ و کوچک و فاصله ها در دستورات خط فرمان توجه فرمایید

در ویندوز ۷ به منوی start رفته در قسمت Search for program and files کلمه ی cmd را تایپ کنید و Enter بزنید.

در ویندوز XP هم به منوی Start رفته و گزینه  Run را انتخاب کنید سپس cmd را تایپ و ok بزنید.

حال شما باید پنجره ای مشابه شکل زیر داشته باشید:

رفع مشکل فلش مموری قفل شده (Write Protection)

دستور diskpart را تایپ کنید و Enter بزنید پنجره خط فرمان جدیدی باز خواهد شد.Diskpart یک ابزار پارتیشن بندی دیسک است که در ویندوز ساخته شده است و از طریق خط فرمان قابل دستیابی است با آن ما میتوانیم مقادیر مرتبط با درایو فلش خود را ببینیم و در صورت نیاز تغییر دهیم.

دستور list disk را تایپ کنید و Enter بزنید خواهید دید لیستی از درایو های موجود در سیستم تان را به شما نشان خواهد داد اگر در این لیست فلش تان موجود نبود این مرحله نمیتواند کمکی به شما بکند و مجبورید راه آخر و تنها راه باقیمانده که فرمت کردن فلش است را انجام دهید و اما اگر در لیست فلش خود را پیدا کردید شماره ای کنار آن مشاهده میکنید به راستی که این شماره شماره ی مربوط به فلش شما ست.

رفع مشکل فلش مموری قفل شده (Write Protection)

حال باید درایو فلش را انتخاب کنیم برای اینکار دستور زیر را تایپ کنید:

Select disk 3

ابتدا حتما مطمئن شوید شماره ای که انتخاب کرده اید مربوط به درایو فلش تان است و سپس Enter  بزنید.

دستور زیر را تایپ و سپس Enter بزنید :

Attributes disk clear readonly

با این دستور در واقع شما صفت فقط خواندنی یا read-only مربوط به فلش را پاک میکنید و دستور قفل فلش شما غیرفعال میشود

کلمه exit را تایپ کنید و Enter بزنید تا از دستور diskpart خارج شوید.اکنون فلش تان را دوباره امتحان کنید.آیا درست شده است یا همچنان با پیغام write protected روبرو هستید؟

مرحله ششم: به رجیستری بروید.

اگر مراحل قبل نتوانسته به شما کمک کند و مشکل قفل فلش تان همچنان باقی است در این مرحله باید کمی جرات بخرج داده و رجیستری ویندوز را تغییر دهید.اینکه برای انجام اینکار ترس و  واهمه داشته باشید کاملا طبیعی است چون دستکاری و تغییر رجیستری ویندوز امری ساده نیست و نیازمند مقداری تخصص است شاید اصلا بخواهید این مرحله را انجام ندهید و به سراغ مرحله آخر بروید اما میتوانید از دوستتان که مهندس کامپیوتر است کمک بگیرید یا به خودتان اعتماد کرده و کمی جرات بخرج دهید.

روی منو استارت کلیک کرده دستور regedit را تایپ کنید و Enter بزنید یا در منوی استارت Run  را اجرا کرده regedit را تایپ و OK بزنید. پنجره مربوط به تنظیمات رجیستری ویندوز برایتان به نمایش در می آید

رفع مشکل فلش مموری قفل شده (Write Protection)

از پنل سمت چپ مسیر زیر را دنبال کرده و پیدا کنید:

HKEY_LOCAL_MACHINE \ SYSTEM \ Current ControlSet \ Control \ StorageDevicePolicies

در پنل سمت راست فایلی را با نام WriteProtect میبینید.

رفع مشکل فلش مموری قفل شده (Write Protection)

روی آن کلیک راست کرده و Modify را انتخاب کنید.

رفع مشکل فلش مموری قفل شده (Write Protection)

پنجره ای برایتان باز میشود که ممکن است مقدار آن روی عدد ۱ تنظیم شده باشد.

عدد ۱ به این معنی است که بله، درایو فلش من قفل و محافظت شود و عدد ۰ بدین معنی است که خیر، درایو فلش من قفل و حفاظت نشود، اگر مقدار تنظیم شده در پنجره Modify عدد ۱ بود آن را به ۰ تغییر دهید و روی OK کلیک کنید.

رفع مشکل فلش مموری قفل شده (Write Protection)

پنجره رجیستری را ببندید و فلش خود را خارج و دوباره به سیستم متصل کنید اکنون باید بتوانید فایلهایتا را کپی و یا حذف کنید، اگر این مرحله هم جوابگو نبود زمان انجام مرحله آخر و فرمت کلی درایو فلش است.با نکست همراه باشید.

مرحله هفتم و آخرین مرحله: فرمت کردن

[idea]هشدار:شما باید نسخه دومی از اطلاعات داخل فلش تان داشته باشید چون با فرمت کردن تمامی اطلاعات درون آن پاک میشود.[/idea]

فرمت کردن یک درایو دوباره مرتب سازی آن است، در واقع فرمت کردن به فلش اجازه ی خواندن و نوشتن دوباره میدهد.قبل از فرمت کردن باید مشخص کنید که تاکنون از چه سیستم فایلی استفاده کرده اید؟FAT32 یا NTFS ؟

بهترین سیستم فایل برای هر درایو سیستم فایلی است که تاکنون با آن ست و یا تنظیم شده است.

رفع مشکل فلش مموری قفل شده (Write Protection)

اگر به یاد داشته باشد در مرحله سوم در بین درایوهای مجود در سیستم درایو فلش را انتخاب و روی آن کلیک راست کردیم و گزینه Properties را انتخاب کردیم.این کار را دوباره تکرار کنید تا وارد پنجره مشخصات درایو فلش تان شوید در آنجا میتوانید نوع سیستم فایلتان را ببینید مانند شکل زیر پنجره مشخصات را ببندید روی درایو فلش راست کلیک کرده و گزینه Format را انتخاب کنید.

رفع مشکل فلش مموری قفل شده (Write Protection)

پنجره فرمت باز میشود در این پنجره شما چندین گزینه در اختیار دارید ما برای این درایو سیستم فایل FAT32 را اتنخاب کرده ایم در قسمت Allocation Unit Size برای فلش هایی با حجم بالاتر از GB1 بالاترین مقدار را انخاب کنید و اگر فلش تان از ۱GB کمتر است ۶۴K را پیشنهاد میکنم.

رفع مشکل فلش مموری قفل شده (Write Protection)

شما در قسمت volume label یک عبارت معنی دار را بعنوان اسم فلش تان انتخاب کنید.مثلا اینجا ما KINGESTON را انتخاب کرده اییم از آنجا که ممکن است با مشکلات سخت افزاری روبرو شوید توصیه میکنیم تیک مربوط به گزینه Quick Format را بردارید با فرمت سریع فقط فایلهای درون فلش پاک میشود و اگر فلش شما بدسکتور شده باشد برای حل مشکل آن باید بطور کامل فرمت شود. (برای فرمت کامل باید تیک مربوط به گزینه Quick Format را بردارید).البته به میزان هرچه بالا رفتن حجم فلش این زمان هم طولانی تر میشود.

اکثرا مدت زمانی طول میکشد تا فلش فرمت شود، بعد از فرمت بطور اصولی باید مشکلات فیزیکی فلش همه حل شده و فلش آماده ی خواندن و نوشتن باشد.

محافظت از درایوهای SSD و افزایش طول عمر آنها - روش صحیح

محافظت از درایوهای جامد SSD و افزایش طول عمر آنها

بیشتر شرکت‌های کامپیوتری از تولید و استفاده از درایوهای HDD دست کشیده و شروع به استفاده از هارد درایوهای SSD(solid-state

سخن آخر:

برخی از مشکلاتی که برای فلش مان پیش می آید اکثرا با این روش ها قابل حل است اما اگر مشکل فلش تان خیلی جدی تر و یا اطلاعات درون آن بسیار حیاتی و مهم بود میتوانید از نرم افزارها کمک گرفته یا به نمایندگی های مربوط به آن اقدام کنید.

این مراحلی که بیان شد مربوط به فلش هایی با برندهای معتبر میباشند و نه همه ی فلش ها امکان دارد تعدادی از فلاش ها با چنین اقداماتی نیز اصلاح نشوند و نیاز باشد سایر روش ها را امتحان نمایید


منبع: makeuseof

 

avatar
parisa
parisa

سلام مموری کارد من جوری شده که نه فرمت میشه نه میشه چیزی توش ریخت و نه باک کرد همه ی مراحل رو بیش رفتم اما نتیجه ای نمیده حتی وقتی میخوام فرمت کنم باز میگه the disk is write protected چیکار ش کنم ؟؟؟؟؟؟

بابک قربانی زاده قمص
بابک قربانی زاده قمص

پریسا جان همین کارها را انجام میدی که میگن دختر است دیگر!!!!!!! کل مطالب بالا مربوط به سوال شما است!!!!! میخواهی تمام آنها را در اینجا کپی کنم به عنوان جوابت؟؟؟؟ زحمت بکش مطالب بالا را بخون عزیز جان فقط همین!!!!!!!

Farzad
Farzad

وقت بخیر
بنده نه میتونم چیزی روی فلشم بریزم
وقتیم میخام فرمتش کنم ارور میده windows wan unabel complete the format
لطفا راهنماییم کنین

محمد اصغری

سلام لطفا متن رو کامل بخونید پاسختون با چند روش مختلف داده شده

سارا
سارا

سلام. سیستم من storagedevicepolicied رو نداره چیکار کنم؟؟

محمد اصغری

سلام به سادگی با راست کلیک کردن و انتخاب گزینه new یکی ایجاد کنید

رسول
رسول

سلام
فلشم من مارک سیلیکون پاور هستش
ویروسی شده
و باز نمیشه رو کامپیوتر و مینویسه removable disk
اطلاعات روش واسم مهمه چکار کنم
؟؟؟
روش رجیستر رو رفتم و تا گزینه آخر اما سیستم من StorageDevicePolicies رو نداره چکار کنم

رسول
رسول

سلام من رجیستر رو رفتم اما گزینه StorageDevicePolicies رو سیستمم نداره چکار کنم؟؟؟

محمد اصغری

سلام خودتون می تونید ایجاد کنید

الیاس
الیاس

با سلام خدمت دوستانی که مشکلشون حل نشده
مرکز نماینگی تعمیر فلش ها به صورت آنلاین در منزل و یا محل کار شما فقط کافیه به آیدی تلگرام کارشناس تعمیر پیام بدید تا مشکلتون حل بشه
تمامی مشکلات قابل حل می باشد از قبیل باز نکردن نشناختن و فرمت نشدن و…..
@Needstayebad

net7469
net7469

سلام دمتون گرم – حدود سه ماهه سیستمم هیچ فلاشی رو نمی خوند و همه راه هایی که تو سایتا دوستان گذاشته بودن اجرا کردم ولی گشایشی حاصل نشد – امشب شدید نیاز داشتم و گفتم مجدد به این سایتا سر بزنم که سایت شما رو پیدا کردم و مجددا همه مراحل رو اجرا کردم که باز هم نشد که نشد – بعد دل رو زدم به دریا ریجستری که گفته بودید رو انجام دادم و موفقیت آمیز بود
از شما بسیار سپاسگزارم
یا علی

محمد اصغری

سلام دوست عزیز و سپاس متقابل
خوشحالیم که تونستید با پشتکار خودتون موفق بشید هدف وب سایت ما همینه که روشهای کار رو به شما یاد بدیم و شما خودتون کار رو انجام بدید متاسفانه خیلی از دوستان با یه بار تلاش نا موفق نا امید مشین و مجبورن ببرن هزینه کنن

زهرا
زهرا

سلام فلش من همین مشکل را پیدا کرده و مشکل هم از یک فایل در فلشم هست که نمیتونم readonly یا پاکش کنم باید چیکار کنم که پاک بشه؟؟

Abolfazl
Abolfazl

خیلی ممنون من از دستور خط فرمان استفاده کردم و جواب داد

محمد اصغری

خوشحالیم تونستید جواب بگیرید

=-=
=-=

-_-

rahae
rahae

ممنون از راهنماییی شما.

rahae
rahae

سلام اقای محمد اصغری،ممنون از اینکه وقت گذاشتید و به سوالم پاسخ دادید، مشکل رم اس دی بنده حل نشد، شما راهی برای سوزاندن ان به پیشنهاد دهید که وقتی هم به کسی دادم نتونه اطالاعات بنده را ریکاوری کند چون بنده در ان عکس های زیادی دارم به همین دلیل به دست متخصص هم نمی توانم بدهم. با تشکر از شما

محمد اصغری

سلام خواهش می کنم تنها راهی که برای رم مورد نظر وجود داره از بین بردن فیزیکی اونه چون رم کار نمیکنه نمی تونید نسبت به حذف فیزکی اطلاعات داخل اون اقدام کنید در نتیجه رم قابل ریکاوری هست باتوجه به هزینه تعمیر بنده پیشنهاد میکنم رم رو پیش خودتون نگه دارید(شاید یه روش برای تعمیرش پیدا شد) و یا از بین ببرید و یه رم جدید بخرید چون هم به صرفه تره و هم مطمئن تر در مورد هر قطعه حافظه مثل رم و فلاش و … امکان ریکاوری وجود داره پس سعی کنید این ابزارها رو هیچ وقت… اطلاعات بیشتر »

rahae
rahae

سلام و تشکر بابت آموزش های مفیدتان بنده یک رم ۱۲۸ گیگ در گوشی داشتم که بعد از شش ماه استفاده در گوشی دیشت اخطار رم اسیب دیده است را داد و دیگه فایلها را داخل گوشی نشان نمی دهد ولی در کامپیوتر نشان می دهد و قابل کپی هم هست ولی قابل فرمت و حذف کردن نیست و همه راههای بالا را امنتحان هم کردم جواب نداد، مشکلش چیه؟ حتی گارانتی هم دارد ولی چون نمی توانم فرمتش کنم نمیتوانم فرمت هم بکنم ایا راهی برای سوزاندن رم وجود دارد تا اطلاعاتم پاک شود و از گارانتی اش استفاده… اطلاعات بیشتر »

محمد اصغری

سلام روشهای گفته شده در متن همه امتحان شدن و جواب دادن اگه همشو امتحان کردیدو جواب نداده همون رم رو بفرستید گارانتی
می تونید قبل اون ببرید پیش یه متخصص شاید درست شد ولی مطمئا باشید رمتون سالمه

Omid

سلام. منم همین مشکلو دارم.اگر راه حلی پیدا کردید بمنم بگید ممنون میشم.بینهایت سپاسگزارم از لطفتون.

حسین
حسین

برای گوشی چطور

محمد اصغری

غالب این روش ها برای فلاش مموری و یا مموری استیک یا همون رَم گوشی کاربرد داره

NeginShah
NeginShah

سلام..regedit ویندوز ۱۰ چجوری کار می‌کنه..اون قسمتی انتخابی شما توی لیست رگدیت من نیست

محمد اصغری

سلام و وقت به خیر
برای باز کردن Regedit عبارت regedit رو در run وارد کنید اگه تونستید برنلمه رو اجرا کنید سعی کنید از طریق لیست های سمت چپ مسیر رو دنبال کنید
HKEY_LOCAL_MACHINE \ SYSTEM \ Current ControlSet \ Control \ StorageDevicePolicies
بدون شک همه سیستم ها دارن
اگه نشد با این آدرس تلگرام مکاتبه کنید تا مرحله به مرحله راهنماییتون کنیم @Mohaa_abb

smail
smail

سلام من تمام روش های بالا رو امت حان کردم حتی فلش مموریم فرمت هم نمیشه این خطا هاییی که
svchost.exe – Write Protect Error
The disk cannot be written to because it is write protected. Please remove the write protection from the volume in drive G:.
Cancel Try Again Continue
و
t]
WARNING: Formatting will erase ALL data on this disk.
To format the disk, click OK. To quit, click CANCEL.
لطفا راهنماییم کنید

محمد اصغری

سلام
روش های گفته شده همه امتحان شده و بر روی بسیاری از حافظه ها جواب میده
اگه برای فلاش شما جواب نمی ده باید به یه متخصص مراجعه کنید
به این مقاله مراجعه کنید شاید بتونید جواب بگیرید
https://www.centon.com/support/89-how-do-i-fix-a-write-protect-error-advanced-version
https://www.thewindowsclub.com/the-disk-is-write-protected-windows

این فیلم رو هم ببینید
https://www.aparat.com/v/t2rFv/

شیما
شیما

سلام..به من یک کارت اس دی تبلیغاتی هدیه دادن حاوی اطلاعات و تبلیغ اما میخوام فرمتش کنم با گوشی این کار رو میکنم مراحل فرم رو طی میکنه اما ف رمت نمیشه و همون اطلاعات توشه و چیزی نمیشه بهش اضافه یا کم کرد چی کار باید بکنم

کمال
کمال

احتمالا به صورت سخت افزاری بستنش و در واقع به صورت سخت افزاری write Protect شده

A.TmAk
A.TmAk

با سیستم هم امتحان کن شاید فرجی شد

صدرا
صدرا

سلام من مشکل سوم را دارد فلشم یعنی توش پر هست ولی نشون نمیده به کامپیوتر که میزنم ولی به گوشی که میزنم نشون میده همه رو چیکار باید بکنم؟

Mana
Mana

سلام رم گوشی من دقیقا حالت سوم براش پیش اومده لطفا کمک کنید چطور مشکلش رو حل کنم

محمد اصغری

سلام وقت به خیر مشکل فلاش شما مربوط به ویروس است برخی ویروس ها فایل ها و پوشه های فلاش رو مخفی می کنند و پوشه های خودشونو جاش میزازن تا شما روی اونا کلیک کنید و کامپیوتر مقصد رو هم ویروسی کنید که البته رو موبایل کار نمیکنند – اولین کاری که باید بکنید اینه فلاشتون رو با یه ویروس کش بررسی و از ویروس پاک کنید. -یک فایل متنی توسط «Notepad» باز می‌کنیم. -دستور زیرا می‌نویسیم. attrib -a -h -r -s /s /d h:/*.* -فایل را با پسوند «bat.» ذخیره می‌کنیم (مثلا «test.bat»). -بر روی فایل ساخته شده… اطلاعات بیشتر »

ali
ali

سلام ممنون از اموزش تون یه سوال دارم
من توی سیستم StorageDevicePolicies ندارم مشکل از کجاست میتونید کمکم کنید

محمد اصغری

سلام
می تونید توی ریجیستری در مسیر مورد نظر یه پوشه با اون اسم بسازید پوشه شاخه اصلی راست کلیک کنیدو گزینه new و بعدش key رو انتخاب کنید و بعد اسم اون رو به StorageDevicePolicies تغییر بدید

مریم
مریم

سلام
من پوشه StorageDevicePolicies با همین روش new /key درست کردم، اما توی صفحه ی روبروییش زیر difulte گزینه ی write protection را نشون نمیده. هیچ کدوم از روشهای پیشنهادی شما جواب نداد برای کارت حافظه دوربینم :(((

طهماسبی
طهماسبی

عبارت Regedit.exe را در منوی start تایپ کنید. سپس enter را بزنید. مسیر رجیستری زیر را دنبال کنید. Huey-Local-Machine\ System \ Current control set \ Control \ Storage device policies اگر Storage device policies قابل مشاهده نبود، با راست کلیک روی پوشه Control و مراجعه به منوی new ، گزینه‌ی key را انتخاب و نام Storage device policies را قرار دهید. از ستون سمت راست گزینه‌ی write protect دوبار کلیک کنید و مقدار آن را از یک به صفر تغییر دهید. چنانچه گزینه‌ی مورد نظر قابل مشاهده نبود، پس از انتخاب پوشه‌ی Storage device policies در بخش خالی از سمت… اطلاعات بیشتر »