چگونه نسخه اندروید گوشی خود را آپدیت کنیم؟

آپدیت کردن و بروز رسانی سیستم عامل کاری مهیج و هیجان انگیز برای اکثر کاربران اندروید است زیرا با ظاهر و ویژگی هایی جدید همچنین کارایی و عملکرد بهتر و بالاتری همراه است.دستگاه های اندرویدی به طور معمول کاربران خود را از بروزرسانی های جدید آگاه می کنند اما گاهی اوقات ممکن است به دلایلی این کار به تأخیر و تعویق بیفتد.

اگر نسخه های جدیدتر از نسخه فعلی گوشی تان به بازار آمده و شما تا به حال نتوانسته اید آن را نصب کنید با نکست همراه باشید تا بروزرسانی سیستم عامل اندرویدتان را به درست ترین و بهترین شیوه به شما بیاموزد.

آپدیت نسخه اندروید به صورت دستی با استفاده Frame-ware

آپدیت نسخه اندروید به صورت دستی با استفاده از firmware یا ROM

روش دیگر آپدیت نسخه اندروید به صورت دستی است که کم تا بیش از روش قبلی پیچیده تر ، زمان برتر و پر خطر تر است اما می تواند نتیجه خوبی برایتان به ارمغان بیاورد

پشتیبان گیری قبل از آپدیت :

قبل از آپدیت اندروید و برنامه هایتان لازم است که حتماً نسخه پشتیبانی از اطلاعاتتان بصورت ذخیره داشته باشید.

https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/a61b282d936093a5bd590b0aabfa2e38-650-80.jpg

بروزرسانی سیستم عامل اندروید کاری آسان و بدون مشکل است اما گاهی ممکن است در حین بروزرسانی مشکلاتی ایجاد شود بنابراین برای رفع خطرات احتمالی یک نسخه پشتیبان از اطلاعات خود ذخیره کنید.برای تهیه نسخه پشتیبان شما می توانید به صورت دستی اطلاعاتتان را داخل کامپیوتر یا رم ذخیره کنید همچنین می توانید از منوها و گزینه های خود گوشی که به صورت اتوماتیک عمل بک آپ گیری را انجام می دهید استفاده کنید.

پشتیبان گیری از اطلاعات و ۴ نکته ضروری که باید بدانید

پشتیبان گیری از اطلاعات و ۴ نکته ضروری که باید بدانید

فرض کنید که هارددیسک و یا حافظه شما توسط یک بدافزار تخریب‌شده و یا اینکه فلاش خود را گم‌کرده‌اید اگر شما از اطلاعات خود پشتیبان داشته باشید شاید این اتفاق چندان شمارا تحت تأثیر قرار ندهد

مزیتی که این روش نسبت به روش دستی دارد این است که شما در روش دستی فقط داده هایتان را جا به جا می کنید اما در روش اتوماتیک تمامی رمزها و تنظیمات اعمال شده روی گوشی حفظ خواهد شد و در صورت موفق بودن عملیات آپدیت سیستم عامل تمامی تنظیمات نسخه قدیم روی نسخه جدید اعمال شده و شما نیازی به دوباره تنظیم کردن آن ندارید.

آپدیت اندروید:

۱-رفتن به تنظیمات گوشی

برای بروزرسانی نسخه اندروید دستگاهتان وارد پنجره تنظیمات گوشی شوید.

برای دسترسی به پنجره تنظیمات می توانید آن را بین برنامه های نصب شده روی گوشی پیدا کنید که اکثراً به شکل چرخ دنده است و یا از قسمت اعلانات نوار کشویی را به سمت پایین کشیده و گزینه تنظیمات را انتخاب کنید.اینکه آپدیت جدیدی از اندروید موجود است یا خیر توسط خود گوشی تشخیص داده می شود تنها در برخی دستگاههای سامسونگ نیاز است که آنها را با استفاده از کابل به یک سیستم کامپیوتری متصل نموده و آپدیت سیستم عامل را از این طریق انجام داد.

۲- انتخاب گزینه About یا در مورد گوشی

بعد از وارد شدن به پنجرهٔ تنظیمات گوشی خود نوار لغزاننده و یا اسکرول خود را به سمت پایین بکشید و گزینه about….. را انتخاب کنید.

گزینه about اطلاعاتی را در مورد گوشی و سیستم عامل اندرویدتان به شما می دهد مانند نسخه اندروید، مدل گوشی، نرم افزارها، بروزرسانی ها و… .

۳-انتخاب گزینه آپدیت های سیستم

این گزینه اکثراً آخرین گزینه در پنجره تنظیمات همهٔ گوشی هاست و بسته به مدل گوشی به نام های about tablet یا about phone و یا about device شناخته می شود. بعد از انتخاب گزینه about پنجره ای برایتان نمایان می شود برای بروزرسانی اندروید (در صورت موجود بودن نسخه جدید)و یا نرم افزارهای گوشی تان گزینه system update یا software update را انتخاب کنید.

دکمهٔ check now را بزنید. گوشی شما آخرین آپدیت های موجود و در دسترس را پیدا خواهد کرد.

چگونه نسخه اندروید گوشی خود را آپدیت کنیم؟

موجود بودن نسخه جدید نرم افزارها و سیستم عامل ها به سازندگان و ارائه دهندگان آن ربط دارد و بروزرسانی های جدید اکثراً برای تمامی دستگاه ها و همیشه در دسترس و موجود است.

در صورتی که آپدیت جدیدی برای دستگاه شما موجود باشد، دستگاه شروع به دانلود می کند. آپدیت ها و مخصوصاً آپدیت اندروید دارای حجم زیادی است و ممکن است دانلود کردن آن مدت زمانی طول بکشد.در این مرحله نکته ای لازم به ذکر است اینکه دستگاه شما باید به شبکه وای فای و اینترنت متصل باشد تا بتواند فایل های موجود را دانلود و بروزرسانی را انجام دهد.

۴-اتمام کار و راه اندازی مجدد

بعد از دانلود فایل ها دستگاه نیاز به restart شدن و آماده شدن برای نصب اطلاعات جدید دارد به همین منظور بعد از اتمام دانلود دکمهٔ restart & install را بزنید.

چگونه نسخه اندروید گوشی خود را آپدیت کنیم؟

نصب داده های جدید ممکن است چندین دقیقه طول بکشد به همین دلیل برای نصب کامل و به وجود نیامدن مشکلی در حین نصب، گوشی خود را به شارژر متصل کرده و از ذخیره برق و باتری آن اطمینان کامل پیدا کنید و بعد مراحل نصب را انجام دهید.

آموزش نحوه صحیح شارژ کردن باتری موبایل

آموزش نحوه صحیح شارژ کردن باتری موبایل

باتری تلفن هوشمندمان معمولا در یک روز، به پایان می رسد و مشخصاً تعداد بسیار زیادی از کاربران، بابت همین

اگر در حین نصب باتری گوشی تان تمام شده و گوشی خاموش شود عملیات بروزرسانی به صورت ناقص انجام شده و ممکن است که جدا از نصب نشدن سیستم عامل جدید سیستم عامل قبلی تان از بین رفته باشد و گوشی تان را دچار مشکلاتی کند بنابراین حتماً در حین دانلود و نصب سیستم عامل گوشی تان را به شارژر متصل کنید.

چگونه مشکل بوت نشدن گوشی اندرویدی خود را حل کنیم؟ | بخش اول

چگونه مشکل بوت نشدن گوشی اندرویدی خود را حل کنیم؟ | بخش اول

در واقع علت بروز اینچنین خطاهایی در حین بوت و راه اندازی گوشی می تواند خطای سخت افزار، نرم افزار یا firmware (میان افزار: یعنی ترکیبی از نرم افزار و سخت افزار) باشد.

زمانی که مراحل نصب پایان یابد گوشی شما آماده به کار می شود و شما می توانید محیطی زیباتر با نرم افزارهایی جدید و به روز را مشاهده و از آن لذت ببرید.

چرا برخی گوشی های اندرویدی هنوز آپدیت جدید دریافت نکرده اند (۱۳۹۶/۱۱/۰۷)

چرا برخی گوشی های اندرویدی هنوز آپدیت جدید دریافت نکرده اند

همانطور که می‌دانید آپدیت سیستمی اندروید برای گوشی‌های مختلف بسیار متفاوت عرضه می‌شود بعضی‌ها چند بار در سال و بعضی ها چند سال یکبار و بعضی ها بسیار به ندرت اگر شما هم از دسته سوم هستید و هنوز آپدیت بالاتری برای گوشی شما عرضه نشده است این قسمت ممکن است به شما در درک بهتر اینکه چرا هنوز برای گوشی شما آپدیتی  ارئه نشده است کمک کند

کارخانه های تولید سخت افزار گوشی‌ها مانند سامسونگ، HTC و … برای اینکه سیستم عامل اندروید بر روی گوشی‌هایشان به خوبی اجرا شود باید برای هر مدل گوشی که تولید کرده اند راه‌انداز و درایور Driver مخصوص آنها را طراحی کنند که اغلب متن باز نیستند و اشخاص قابل به روز رسانی آنها نیستند بنابرین فقط شرکت های سازنده می‌توانند درایور های هر نسخه اندروید آن هم برای همه مدل‌های خود را به روزرسانی کنند .

گوگل فقط می‌تواند نسخه جدید اندروید را ارائه کند و این شرکت‌های سازنده گوشی‌ها هستند که باید آپدیت جدید اندروید را بر روی گوشی خود سازگار کنند.

تغییرات فقط محدود به درایور نمی‌شود بیشتر گوش‌های اندرویدی بعد از هر آپدیت نیازمند تغییر در رابط کاربری و تعداد از برنامه های کاربردی خود هستند تا اپدیت جدید بتواند به خوبی کار کند. در نهایت همه اینها برای شرکت سازنده گوشی هم زمان بر و هم هزینه بردار است و ه همین دلیل است که تعدادی از اپدیت ها خیلی دیر عرضه می‌شوند و یا حتی عرضه نمی‌شوند.

بوت (boot) کردن گوشی در حالت ریکاوری (Recovery mode)

بوت (boot) کردن گوشی در حالت ریکاوری (Recovery mode)

با دسترسی به حالت ریکاوری روی گوشی خود، قادر به انجام توابع مختلفی هستید که برای عیب‌یابی گوشی شما مفید است. در حالت ریکاوری، شما می‌توانید اعمال مختلفی را روی گوشی‌تان انجام دهید مانند برگرداندن تنظیمات گوشی به حالت اولیه و کارخانه (factory reset)، پاک کردن کش، آپدیت سیستم و…

علاوه بر همه اینها بعضی از نسخه های اندروید نیازمند تعداد سخت افزار جدید یا نیازمند سطح خاصی از توانایی های سخت افزاری است که تعدادی از گوشی‌ها فاقد آنها هستند بنابراین چنین گوشی‌هایی توانایی ارتقا به نسخه جدید اندروید را ندارند و باید از خیر به روزرسانی آنها گذشت البته افرادی هم هستند که با روت کردن و رام سفارشی امکان اپدیت را فراهم میکنند که همه خیلی خوب می‌دانند چنین روش‌های هیچ وقت صد در صد تضمینی نیستند و خیلی هم خوب کار نمی‌کنند.

برای دیدن ویدئوهای بیشتر در مورد آپدیت نسخه اندروید به کانال آپارت نکست سری بزنید، موضوعاتی مانند آپدیت دستی، چک کردن وضعیت آپدیت و …


افزوده شده در تاریخ ۹۶/۰۹/۲۲ – دوستان زیادی در مورد عدم دریافت به روزرسانی گوشی خود سوال پرسیده اند و لازم است چند منبع مفید در این مورد معرفی کنیم. تنها یک نکته که تعدادی از منابع به زبان انگلیسی هستند.

روت کردن گوشی اندروید، آنروت کردن و راهنمای جامع Root

روت کردن گوشی اندروید، آنروت کردن و راهنمای جامع Root

راهنمای جامع روت کردن و آن روت کردن گوشی های اندرویدی شامل به صورت مرحله به مرحله و با قابلیت استفاده برای تمامی گوشی های موجود

چرا گوشی آندرویدی آپدیت جدید را دریافت نمی کند و چه باید کرد؟

چرا برای گوشی من هنوز آپدیت ارائه نشده است؟

چگونه اندروید گوشی خود را ارتقا دهم

۴/۴/۹۷ توضیح شرکت سامسونگ در مورد گوشی هایی که نسخه ۸ اندروید را دریافت می کنند و گوشی هایی که دیگر آپدیت ۸ را دریافت نخواهند کرد

avatar
nimpel
nimpel

اینا رو خودم بلد بودم مشکل اینه که گوشی من گزینه chek fo update رو نداره

Saba.hamdam
Saba.hamdam

سلام من تبلت tab a 2016 دارم یه بار اپدیت کرم اما هیچ اتفاقی نیوفتاد چرا اینطوری شده لطفا راهنمایی کنین ممنون اخه گوشیه بابامم کردم همین اتفاق افتاد

حسین
حسین

سلام گوشی من سامسونگ c7 اندرویدشم ۶ هرچی روی softwar updat میزنم هیچ اتفاقی نمیوفته چیکار باید کنم؟

Ali
Ali

با سلام و خسته نباشید بعد از بروزرسانی هر بازی عی که میرم خیلی هنگی و لگ دار اجرا میکنه قبل از این این طور نبود میشه راهنماییم کنین خاهش میکنم اندرویدم از ۴٫۴٫۲ شده ۵٫۱٫۱

محمد اصغری

سلام وقت به خیر ارتقا از طریق خود گوشی پیشنهاد شد یا خودتون به صورت دستی ارتقا دادید؟

Ali
Ali

به صورت دستی همینطور موقع بروزرسانی زده بود گوشی شما نادرست ویرایش شده باید از طریق کامپیوتر بروزرسانی کنی

کلایمر

تبلت جی استار هستش به این روش انجام نمیشه
از چه طریق میتونم انجام بدم
راهنمایی میکنین لطفا

naz
naz

سلام من گوشیم هوای gr3. هست و اندرویدشم ۵.۱ هرچی میزنم بروزرسانی سیستم بروزرسلنی ای انجام نمیشه راهشو اشتباه میرم یا اندرویذ بالاتری نداره؟

محمد اصغری

اگه گوشیتون نسخه ۲۰۱۸ است اندروید ۸ رو پشتیبانی میکنه

nima
nima

سلام من یک آیفون ۷ پلاس چینی دارم که سیستم عاملش اندرویده من می خوام آپدیتش کنم نمی دونم چطوری اگر

محمد اصغری

سلام دوست عزیز این نوع گوشی ها هیچ پیشتبانی برای اپدیت سیتم عامل ندارن و به علت کیفیت پایین قطعات امکان استفاده از رام سفارشی هم خیلی کمه

ali

سلام گوشی من huwei y360بااندروید۴.۴.۲تاچه اندازه میتونم اندرویدشوبالاببرم.

محمد اصغری

متاسفانه به روش اصلی هیچ اما می تونید با کاستوم رام تا حدی ارتقا بدید البته برای گوشی شما توصیه نمیشه

Gigi
Gigi

سلام .گوشی من A9 2018 هست.ولی چرا اندروید ۹ برای من نمیاد؟؟؟؟

محمد اصغری

سلام دوست عزیز خبر خوب اینه که به زودی ارائه می شه
Galaxy A9 (2018) is getting the Android Pie update

علی
علی

سلام گوشی من هواوی جی ۶۳۰ وای ۱۰ است واندروید من هم ۴.۳هست میرم بروز رسانی کنم اما میگه بسته بروز رسانی موجود نیست چی کار کنم

امیدعزیزی
امیدعزیزی

سلام.گوشی honor8 است.نسخه اندروید جدید خیلی وقته برای این گوشی اومده ولی گوشی من این آبدیت اندروید رو بالا نمیاره که آبدیتش کنم.مشکل از کجاس؟

محمد امین
محمد امین

سلام مدل گوشی من samsung galexy grand prime+2018حدود ۵ ماهی هست گوشی من اپدیت اندروید نداره ایا واقعا دیگه نسخه اندرویدی برای این گوشی وجود نداره یا نه؟

محمد اصغری

سلام در حال حاضر اخرین مدل ارائه شده همون Android version 5.1.1 است که در ۲۰۱۷ ارائه شده اما این دلیل نمیشه اپدیت جدید براش نیاد

علی
علی

سلام ، ببخشید من گوشیم آپدیت کردم‌ اندروید ولی شارژ خالی میکنه میدونید چرا؟؟؟؟

محمد اصغری

سلام اگه گوشیتون رو با نسخه رسمی و از طریق خود پیغام گوشی آپدیت کردید حتما یه سری به یه متخصص بزنید شاید نقصی در آپدیت باشه اما اگه از رام سفارشی استقاده کرده اید این مشکلات طبیعیه هر نسخه سیستم عامل برای یه مدل خاص طراحی میشه و وقتی از نسخه اصلی استفاده نشه بعضی خطاها به دلیل عدم تطابق سخت افزارو نرم افزار پیش میاد

zhon
zhon

سلام من تبلتم galaxy tab 3 نسخه۴٫۱٫۲ .الان ۶ ماه که گرفتمش ولی اپدیت نداره ایا بیشتر از این اپدیت میشه یا نه?

محمد اصغری

سلام آخرین نسخه اندروید برای تبلت شما اندروید است و متاسفانه امکان آپدیت به نسخه های بالاتر به خاطر محدودیت سخت افزاری و عدم پشتیبانی شرکت سامسونگ وجود ندارد البته شما می توانید با رام سفارشی به نسخه بالاتر ارتقا بدید اما این روش چندان توصیه نمی شود

Amiratasl
Amiratasl

سلام ببخشید من گوشیم رو آپ دیت کردم ولی اندرویدم همچنان همونه چرا اندرویدم به نسخه بالاتر آپ دیت نمیشه؟

محمد اصغری

اون آپدیتی که انجام داده اید مربوط به نسخه جدید نبوده و حتما آپدیت های امنیتی شرکت و گوگله که هر از چند گاهی ارائه می دن

محمد رحیمی
محمد رحیمی

سلام چرا نسخه جدید سامسونگ on5 ارتقا نمیابه?

محمد اصغری

سلام لطفا توضیحات انتهایی متن رو بخونید

Ati
Ati

سلام ببخشید online updete رو بزنم یاLocal update رو؟

محمد اصغری

اگه اتصالتون به اینترنت سریعه آنلاین رو بزنید

مرتضی
مرتضی

سلام من گوشیم جی ۶ پلس است نسخه اش ۸ بود حال بروز رسانی کردم نسخه اش ۹ شده ولی کمی ضعیف کار میکنه.
میشه برام راه حل شو بگین.
یا چطور میتونم دوباره به نسخه اصلی خود گوشی که از اول بود برگردم. لطفا میشه کمکم کنین.

محمد اصغری

سلام
اگه اپدیتی که انجام دادین اپدیت خودکار سیستم عامل بوده نباید چنین مشکلی باشه دنبال ایراد توی نرم افزاراتون باشید اما اگه رام سفارشی باید دان گرید کنید البته با کمک یه متخصص چون ممکنه گوشیتون رو از دست بدید

Mohammadreza
Mohammadreza

سلام تبلت من افسوس زن پد ایت (ASUS ZenPad 8.0) ولی هرکاری می کنم ابدیت نمیشه چند بار هم امتحان کردم

محمد اصغری

سلام ابتدا چک کنید ببینید که آخرین نسخه آپدیتی که برای گوشیتون اومده چه نسخه ایه
اگه نسخه جدیدی توسط شرکت سازنده ارائه شده و شما نمی تونید اپدیت کنید فیلمموجود در متن مقاله با عنوان مجبور کردن گوشی به آپدیت رو ببینید

amirrz
amirrz

سلام خسته نباشید
چند وقته اپگرید برای گوشی من اومده از اندروید ۵ به ۶ میخواستم بدونم این اپگرید خودکار که از طریق خود شرکت گوشی هست میتونه اطلاعات و برنامه های منو بعد از اپگرید به اندروید ۶ پاک کنه یعنی این عادیه باید همه چی پاک بشه ؟ممنون میشم پاسخ بدین

محمد اصغری

سلام وقت به خیر این آپدیت ها متعلق به خود شرکت سازنده گوشیه و اطلاعات شما رو پاک نمی کنه