افزایش میزان شارژ دهی باتری آیفون ۶ تا یک هفته

یک کمپانی بریتانیایی با کشف راه حلی جدید و با استفاده از باتری هیدروژنی دوام باتری آیفون ۶ را به یک هفته رسانده است. بنابر گزارش‌های منتشر شده اپل نیز پیشرفت این پروژه را به صورت دقیق تحت نظر گرفته است تا در صورت امکان آن را در باتری آیفون ۶ پلاس و بعد از آن توسعه دهد.
اپل در سال ۲۰۱۱ میلادی پتنتی برای افزایش طول عمر باتری آیفون‌ ها به ثبت رسانده بود و در راستای توسعهٔ آن به نظر می‌رسد کمپانی بریتانیایی انرژی‌های هوشمند موفق به کشف روشی جدید شده است تا بتوان از آن در واقعیت نیز استفاده کرد. اپل نیز برای پیشرفت این پروژه با این شرکت همکاری خواهد کرد.

باتری آیفون ۶
باتری آیفون ۶

جزئیات تکنولوژی جدید برای بهبود باتری آیفون

در باتری هیدروژنی استفاده شده اساس کار بخار آب بسیار کمی است که از لوله‌های مویین منتشر می‌شود. مدیران شرکت انرژی‌های هوشمند در حال مذاکره برای تعیین قیمت کارتریج‌های قابل تعویضی هستند که در قسمت پایین گوشی‌هایی که از این فناوری استفاده می‌کنند، جاسازی خواهند شد. در حال حاضر نمونهٔ اولیهٔ این فناوری که بر روی آیفون ۶ مورد آزمایش قرار گرفت با استفاده از سوکتی که به جک هدفون اتصال می‌یابد، شارژ می‌شود.
اپل و انرژی‌های هوشمند امیدوار هستند این فناوری را هر چه سریع‌تر وارد دنیای آیفون‌ها بکنند.

باتری آیفون ۶
باتری آیفون ۶
[idea]اخیرا با مطرح شدن برتری باتری سامسونگ نسبت به ایفون 6 شرکت اپل تلاش بسیار زیادی در جهت بهبود باتری های خود کرده است[/idea]

اپل در رقابت با سامسونگ نیاز دارد تا از همه زمینه های موجود استفاده کند تا خریداران را به خرید گوشی های خود ترغیب کند، یکی از ملاک‌هایی که برای بسیاری کاربران در انتخاب گوشی تأثیرگذار است عمر شارژ باتری می‌باشد. شرکت اپل همواره سعی داشته که از باطری های با مدت زمان شارژ دهی بالا در گوشی های خود استفاده کند و در این راه چندین مرحله تکنولوژیهای مورد استفاده در باطری های خود را تعویض و یا به روز کرده است

 

 

منبع: phonearena و  زومیت

avatar