باگ ها و مشکلات سیستم عامل آی او اس ۹ شرکت اپل

همانطور که می دانید، اپل نسخه نهایی از سیستم عامل آی او اس ۹ (iOS 9) را منتشر کرده و کاربران بسیاری در سراسر جهان، آیفون، آیپد یا آیپاد خود را به این نسخه آپدیت کرده اند. اما با اینکه این نسخه نسخه کامل و نهایی از iOS 9 می باشد اما به نظر می رسد که هنوز برخی باگ ها و مشکلات را با خود به همراه دارد. یکی از این مشکلات گریبانگیر کاربران شبکه ۴G و LTE ایرانسل شده و پس از آپدیت بهiOS 9  دسترسی آنها را به این شبکه قطع می کند. در این مطلب به مشکلات گزارش شده پس از آپدیت به iOS 9 خواهیم پرداخت.
[idea]مواردی که در ادامه به آنها می پردازیم، مهمترین باگ ها و اشکالات فنی می باشند که تاکنون در عملکرد آی او اس ۹ یافت شده است. در صورت گزارش باگ های جدید و یا رفع مشکل هرکدام از این مشکلات، این را بروزرسانی خواهیم کرد.[/idea]

نرم افزارMessages

بدلایل نامعلومی نرم افزار پیام رسانی در آی او اس ۹ کند و سنگین است. تعدادی از انیمیشن ها به درستی اجرا نمیشوند و نواحی خاصی از رابط کاربری، با افت فریم مواجهند.

بخش کنترل سنتر

مشکل عدم روان بودن این بخش از آی او اس ۸ به آی او اس ۹ نیز سرایت کرده است. درواقع وقتی کنترل سنتر را به بالا میکشید، آنطور که باید روان و نرم اجرا نمیشود و در حرکت آن، لگ دیده میشود.

مرورگر سافاری

اگر در آیپد ایر ۲ (بیشتر باگ های آی او اس ۹ در آیپد ایر ۲ گزارش شده است) سعی کنید به یک تب مخفی یا همان Incognito منتقل شوید، ممکن است باعث متوقف شدن سافاری و هنگ کردن آن بشود. برای ادامهٔ کار باید به هوم اسکرین برگردید و دوباره سافاری را باز کنید تا بعد از چند ثانیه، دوباره بتوانید با آن کار کنید.
کیبوردهای فیزیکی برای آیپد
در آی او اس ۸ میتوانستید با فشردن دکمهٔ خاصی بر روی کیبوردهای بلوتوثی، صفحهٔ آیپد را روشن کنید، درحالیکه در آی او اس ۹ این قابلیت غیرفعال است. البته ممکن است این ایراد بسیار کوچک به نظر برسد، اما برای خیلی از کاربران، استفاده از این قابلیت بسیار مهم است.

نرم افزار تنظیمات (Settings)

گاهی اوقات وقتی آی او اس ۹ را باز میکنید، نصف لیست به سمت پایین اسکرول شده است و گزینه های اول لیست قابل مشاهده نیستند. این مشکل در آی او اس ۸ نیز وجود داشته است و مشخص نیست آیا یک مشکل است یا اپل مخصوصا آنرا در تنظیمات قرار داده است.

کیبورد

وقتی می خواهید نمای کیبورد را از حالت افقی به حالت عمودی عوض کنید (با چرخاندن آیفون یا آیپد)، کیبورد به طور کاملا واضحی دچار لگ میشود و یک افت فریم اساسی مشاهده میشود. این مشکل بخصوص بر روی آیپد بیشتر قابل مشاهده است.

ویجت ها

ویجت مربوط به نرم افزار تقویم، اتفاقات و برنامه های زمان بندی شده را نشان نمیدهد. گاهی نیز رویدادهای مربوط به ۲۴ ساعت آینده نمایش داده نمیشوند.

بخش جستجو

گاهی اوقات کادر جستجو با کندی بسیاری باز میشود و حتی چند ثانیه طول میکشد تا بتوانید در کادر آن جستجویی را انجام دهید. همچنین در بخش نرم افزارهای پیشنهادی نیز، آیکون اپلیکیشن ها با سایزهای متفاوتی نشان داده میشود و گاهی اوقات نیز به حالت بلوری در می‌آیند.

عدم اتصال به شبکهٔ ۴G و LTE ایرانسل

در آی او اس ۹، کاربران ایرانی نمیتوانند به شبکهٔ ۴G و LTE متصل شوند و ایرانسل نیز این موضوع را تایید کرده است و در پیامی رسمی اعلام کرده است که بدلیل مشکلات فعلی، بهتر است کمی صبر کنید تا ایرادات برطرف شوند و فعلا به آی او اس ۹ آپدیت نکنید. به نظر می رسد که اپل در بروزرسانی خود، اپراتور ایرانسل را برای ارائه سرویس LTE تایید نکرده و کاربر با ورود به بخش تنظیمات LTE در آی او اس ۹ با پیغامی روبرو خواهد شد

ایرانسل اعلام کرده که این مشکل از سوی اپل بوده و در حال مذاکره با این شرکت برای رفع آن می باشد. البته این موضوع چیز جدیدی نیست و در زمان انتشار iOS 8 نیز اپل ایرانس را برای شبکه ۳G تایید نکرده بود. در صورت کسب اطلاعات بیشتر در این مورد، حتما شما را در جریان خواهیم گذاشت.

منبع: گجت نیوز

avatar