بروزرسانی اندروید ۵٫۱٫۱ برای گلکسی اس ۶

گلکسی اس ۶ سامسونگ به اندروید ۵٫۱٫۱ آپدیت شده است. کاربران ایرانی می‌توانند این بسته بروزرسانی را به صورت OTG دریافت کنند. این بروزرسانی بیش از آنکه حاوی تغییرات در رابط کاربری باشد، به بهینه‌سازی‌ها و رفع ایرادات اختصاص دارد.

سامسونگ اندروید آب‌نبات‌چوبی نسخه ۵٫۱٫۱ را برای کاربران ایران ارائه کرده است. در این نسخه شاهد تغییرات اساسی و چشمگیری نیستیم و به‌غیراز چند تغییر کوچک در ارائه تنظیمات بهتر، بقیه تغییرات مربوط به بهینه‌سازی‌ها و تغییرات خود اندروید ۵٫۱٫۱ هستند.

چگونه نسخه اندروید گوشی خود را آپدیت کنیم؟

چگونه نسخه اندروید گوشی خود را آپدیت کنیم؟

اگر نسخه های جدیدتر از نسخه فعلی گوشی تان به بازار آمده و شما تا به حال نتوانسته اید آن را نصب کنید با نکست همراه باشید تا بروزرسانی سیستم عامل اندرویدتان را به درست ترین و بهترین شیوه به شما بیاموزد.

۲۸۳ comments

ازجمله تغییراتی که در نسخه جدید اندروید برای گلکسی اس ۶ شاهد آن‌ها هستیم می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. در فریم‌ور جدید گلکسی اس ۶ در نرم‌افزار دوربین شاهد یک تغییر جزئی هستیم و آن امکان تغییر اکسپوژر در هنگام فوکوس است. بدین ترتیب که با لمس صفحه و تغییر نقطه فوکوس، گزینه‌ای مشاهده می‌شود که به کمک آن می‌توانید نورگیری را کم یا زیاد کنید. این قابلیت به کاربر کمک می‌کند تا در فضاهایی با نور کم بتوانند، تصاویر بهتری را ثبت کند.
  2. در اندروید جدید برای این تلفن می‌توانید راحت‌تر و سریع‌تر اپلیکیشن‌های منوی اپلیکیشن‌ها را مرتب کنید و تنها با لمس دکمه A-Z در بالای App Drawer می‌توانید آن‌ها را بر اساس حروف الفبا مرتب‌سازی کنید. این قابلیت در نسخهٔ قبلی وجود داشت، اما دسترسی به آن سخت‌تر بود.
  3. در بالای نوتیفیکیشن‌ها و پایین‌تر از تنظیمات سریع دو گزینه S Finder و Quick Connect دیده می‌شود که بسیاری افراد از آن‌ها هیچ‌گاه استفاده نمی‌کند. حالا سامسونگ این امکان را فراهم کرده تا کاربران بتوانند از بخش ویرایش تنظیمات سریع، این دو دکمه را نیز حذف کنند.
  4. تغییر دیگر در رابط کاربری تاچ‌ویز به امکان فعال یا غیر فعال‌سازی افکت‌های حرکتی والپیپیرها مربوط می‌شود. وقتی می‌خواهید والپیپر تلفن خود را تغییر دهید، گزینه فعال یا غیرفعال سازی افکت حرکت والپیپرها دیده می‌شود که کاربر در صورت تمایل می‌تواند آن را غیرفعال کند.
  5. تغییر بعدی در بخش Themes است. پیش‌تر برای ورود به استور تم‌های گلکسی اس ۶ باید دکمه موجود در گوشه سمت راست‌بالا در بخش Themes را لمس می‌کردید. اما حالا این دکمه بارنگ بنفش به‌صورت نواری در پایین بخش Themes قابل‌مشاهده است تا کاربر راحت‌تر آن را پیدا کند.

همان‌طور که گفته شد بقیهٔ تغییرات اعمال‌شده در آپدیت اندروید ۵٫۱٫۱ برای الکسی اس ۶ به رفع ایرادات و باگ‌ها و برخی بهینه‌سازی‌ها اختصاص دارد.

اگر شما هم گلکسی اس ۶ دارید و آن را به نسخهٔ جدید اندروید به‌روزرسانی کرده‌اید، تجربیات خود را با ما در میان بگذارید.

 

avatar