کپی کردن سریع و ساده در ورد (Word) ، روش صحیح

کپی کردن و جایگذاری (Copy & Paste) متون یکی از کارهایی است که شما همیشه حین کار با کامپیوتر به‌ویژه حین استفاده از نرم‌افزار ویرایش متن مانند Microsoft Word انجام می‌دهید اما بعضی وقت‌ها یک کپی کردن ساده می‌تواند شمارا به دردسر بیندازد در این مطلب کوتاه قصد داریم میان‌بری بسیار کاربردی به شما معرفی کنیم تا به‌سادگی هرچه بیشتر عملیات کپی کردن را انجام دهید، پس با نکست همراه باشید.


 

برش و جایگذاری (cut & paste)

در این روش قسمتی از متن را به محلی دیگر منتقل می‌کنیم. برای این کار قسمتی از متن را که می‌خواهید منتقل کنید انتخاب کنید و سپس کلید F2 را از روی کیبورد بزنید بعد مکان‌نما را به محل مورد نظر ببرید و در نهایت دکمه Enter را از روی کیبورد فشار دهید و مشاهده خواهید کرد به سادگی متن به محل جدید منتقل می شود.

نحوه انجام این عمل به همراه نتیجه را در فیلم زیر مشاهده نمایید.

کپی و جایگذاری (cut & paste)

برای کپی کردن قسمتی از متن و استفاده از ان در جا دیگری از سند کافی متن را انتخاب کنید و کلیدهای ترکیبی Shift+F2 را باهم بزنید و درنهایت در محل موردنظر دکمه Enter را فشار دهید و خواهید دید به سادگی متن مورد نظر در مکان جدید کپی خواهد شد.

حال شاید یک سوال برای شما پیش بیاید و بگویید تفاوت این روش با روشهای دیگر در چیست ؟ در پاسخ باید بدانید که اولا این روش سریعتر از هر روشی است و ثانیا چیزی در  حافظه کلیپبورد قرار داده نمی شود و این خود باعث می شود اطلاعات قبلی شما در حافظه بماند.

[idea]به یاد داشته باشید در این روش و با استفاده از این کلیدهای میان‌بر محتوای موردنظر شما در حافظه‌ی کلیپبورد (Clipboard) کپی نمی‌شود و نمی‌توانید درجایی خارج از Word از آن استفاده کنید. برای مثال شما در مروگر نمیتوانید متون را با زدن کلید F2 در word کپی کنید چون عملا چیزی در کلیپبورد وجود ندارد. [/idea]

 

به نظر شما استفاده از کلید میان‌بر F2 واقعاً سریع است؟ اگر شما روش بهتر و سریع‌تری می‌شناسید کامنت بگذارید و با کاربران به اشتراک بگذارید.


منبع: makeuseof

avatar
zaniR
zaniR

واقعا روش جالبی بود واسه من که خیلی کار تایپ انجام میدم خیلی کمک میکنه.ممنون